معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405559
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

انبوه موشك‌هاي زمين به هواي شلمچه از سوي سازمان هوافضاي وزارت دفاع در تاريخ 13 شهريور به قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) تحويل داده شد.

اين موشك برد متوسط، قابليت استفاده در برد كوتاه را نيز دارد و سرعت زياد حدود سه ماخ سرعت، قدرت درگيري موثر با هدف، مقاوم در برابر جنگ الكترونيك دشمن، مجهزبودن به فناوري روز جهان از ويژگي‌هاي موشك شلمچه است.

سلاح هاي ضدهوايي به علت سرعت و دقت بالا از پيچيده‌ترين سلاح‌ها به شمار مي‌روند و يكي از ويژگي‌هاي موشك شلمچه اين است كه با سامانه مرصاد كه آن هم ساخت داخل است، شليك مي‌شود.

برد متوسط موشك شلمچه 40 كيلومتر است و موشك زمين به هواي شلمچه از نمونه‌هاي خارجي خود پيشرفته‌تر، به روزتر و آماده‌تر است.

***

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:9 بعد از ظهر

خط توليد انبوه راكت ضدزره به همت سازمان صنايع دفاع، به مناسبت روز صنعت دفاعي با حضور سردار وحيدي به بهره‌برداري رسيد.

سر جنگي راكت ضدزره از نوع خرج گود است كه به هنگام اصابت تا فاصله 1300 متري با نفوذ 300 ميليمتري در زره، اهداف موردنظر را منهدم مي كند. اين سلاح با خودرو قابل حمل است و همچنين به علت سبكي، فرد مي تواند آن را حمل كند.

اين سلاح از سه پايه نشانه‌روي مستقيم، شليك مي‌كند و به علت سبكي، سادگي و سهولت در بكارگيري، قدرت خوب سرجنگي و سرعت و دقت اصابت بالا، نقش مهمي در رزم‌هاي دور و نزديك و جنگ‌هاي منظم و نامنظم براي انهدام اهداف مورد نظر دارد.

اين سلاح در عمليات هاي زميني و تاكتيكي نقش مهمي دارد، قدرت نفوذ بالا و دقت بسيار بالا از ديگر ويژگي‌هاي راكت ضدزره است، يكي از راهبردهاي اصلي وزارت دفاع در طراحي و توليد سلاح، افزايش تحرك نيروهاي مسلح است كه با توليد و تحويل انبوه اين سلاح به يگان‌هاي عملياتي نيروهاي مسلح، تحرك عملياتي آنان به نحو چشمگيري افزايش مي‌يابد.

اين راكت 73 ميليمتري، يكي از انواع راكت‌هاي ضدزره است كه براي انهدام تانك‌ها، نفربرها، خودروهاي سبك زرهي، محل تجمع نفرات، انبارهاي مهمات و استحكامات دشمن طراحي و توليد شده است.

***

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:8 بعد از ظهر

نخستين خط توليد الياف كربن در سازمان صنايع هوا فضاي وزارت دفاع با حضور سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در تاريخ 5 شهريور افتتاح شد.

راه‌اندازي خط توليد الياف كربن به ‌عنوان يكي از ده كشور دارنده اين فناوري بسيار حائز اهميت است. زيرا همه مراحل از مطالعات بنيادين، طراحي پايه و تفسير سخت‌افزار و فرايند توليد، ساخت و نصب تجهيزات و ماشين‌آلات و در‌نهايت راه‌اندازي و اخذ محصول استراتژيك الياف كربن به‌صورت كاملاً بومي و با تكيه بر توان مهندسي وزارت دفاع صورت گرفته است.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:6 بعد از ظهر

در مراسم روز صنعت دفاعي از موشك كروز 200 كيلومتري قادر، اژدر بومي والفجر با سرجنگي 220 كيلوگرم و نيز موتور دريايي بنيان1 رونمايي شد.

موشك قادر از نوع موشكهاي كروز دريايي با برد حدود 200 كيلومتر است كه با قابليت بالاي تخريب مي‌تواند عليه اهداف دريايي از جمله ناوچه ها و ناوهاي جنگي و همچنين اهداف ساحلي دشمن مورد استفاده قرار گيرد.

ارتفاع كروز پايين، قابليت تخريب بالا، وزن و ابعاد كم و همچنين دقت بالا از جمله ويژگي‌هاي موشك قادر است. اين موشك قابل شليك از ساحل به كشتي بوده كه با تجهيز مرزهاي دريايي كشور به اين موشك پيشرفته گامي مؤثر در جهت بازدارندگي، اقتدار ملي و دفاع از تماميت ارزي كشور برداشته شده است.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:5 بعد از ظهر

ماهواره‌بر سفير توانست ماهواره رصد را در ارتفاع بالاي 260 كيلومتر در مدار به صحت تزريق كند، اين عمليات پس از انجام مراحل مختلف يعني جدايش مرحله اول، جدايش مرحله دوم، كليه مراحل ديگر را به خوبي پشت سر بگذارد.

اين ماهواره عليرغم كوچكي، تمام خصوصيات يك ماهواره بزرگ را داشته و از قابليت تصويربرداري نيز برخوردار است.

فرستنده و گيرنده‌هاي لازم در برد اين ماهواره پيش‌بيني شده، داراي رنجينگ فرستنده و كنترل دما بوده و قابليت كنترل موقعيت خود در موقعيت اكتيو و پسيو را دارند.

ماهواره رصد مي‌تواند هم با گراديان‌بوم جاذبه به شكل پسيو خود را كنترل كند و هم با چرخشگر مغناطيسي مي‌تواند موقعيت خود را تثبيت كند.

پانل خورشيدي به ماهواره رصد اين ويژگي را داده تا بتواند توان خود را از خورشيد بگيرد.

سازمان هوافضاي وزارت دفاع در كنار دانشگاه مالك اشتر اين وزارتخانه كه ماهواره را ساخت و با حمايت‌هاي همه جانبه سازمان فضايي كشور كه متولي مسائل فضايي كشور است، توانست به اين موفقيت بزرگ دست پيدا كند.

***

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:4 بعد از ظهر

در ايام سالروز حماسه فتح خرمشهر، نخستين و مرتفع‌ترين دستگاه كامل حفاري چاه‌هاي نفت و گاز در خشكي كه توسط متخصصان وزارت دفاع در مجتمع صنعتي فجر شيراز سازمان صنايع دفاع طراحي و ساخته شده بود، در شيراز مورد بهره‌برداري نمادين قرار گرفت و به شركت ملي حفاري ايران تحويل داده ‌شد.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:3 بعد از ظهر

همزمان با سالروز جاويد فتح خرمشهر 10 فروند شناور از نوع لندينگ گرافت، دوبه و يدك كش توليد سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع به مشتريان تحويل و دو فروند شناور لندينگ گرافت با حضور سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به آب انداخته شد.

بدنه شناورهاي لندينگ‌ گرافت و روسازه آن از فولاد دريايي كه قابليت بارگيري و تخليه در مناطق فاقد اسكله و سواحل شني شيب‌دار را دارد از ويژگي‌هاي اين شناورها است.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:2 بعد از ظهر

حويل انبوه موشك بالستيك قيام1 به نيروي هوافضاي سپاه

در آستانه يوم‌الله سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر با حضور سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و سردار حاجي زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تحويل انبوه موشك قيام توسط سازمان هوافضاي وزارت دفاع به نيروي هوافضاي سپاه پاسداران آغاز شد.

توليد انبوه موشك قيام، نخستين موشك بدون بالك كشور نشان از خودكفايي جمهوري اسلامي ايران در توليد انواع موشك بود. موشك قيام 1 بشكلي طراحي شده كه امكان شناسايي توسط سامانه هاي ضد موشكي دشمن را كاهش مي‌دهد و حذف بالكها در اين موشك موجب گرديده ضمن دستيابي به سرعت بيشتر در عمليات، زمان آماده‌سازي موشك براي شليك كاهش چشمگير و مكان شليك را متنوع كند.

اين موشك قادر است اهداف مورد نظر را با دقت بسيار بالا مورد اصابت قرار دهد.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:1 بعد از ظهر

در آستانه سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر خط توليد انبوه مهمات 125 و 105 ميليمتري ضدزره ثاقب با حضور وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در مركز مهمات‌سازي سازمان صنايع دفاع افتتاح شد.

وزارت دفاع در راستاي افزايش توانمندي نيروهاي مسلح در حوزه رزم زميني و تكميل سبد محصولات دفاعي در بخش مهمات ضدزره با همت و تلاش متخصصان زبده و مجرب سازمان صنايع دفاع موفق شد خطوط توليد 125 و 105 ميليمتري ثاقب را به بهره‌برداري برساند.

حركت بر اساس انرژي جنبشي، سرعت 5 برابر صوت، قدرت نفوذ تا عمق نزديك به نيم متر و وزن بالاي قطعات نفوذكننده از ويژگي‌هاي اين مهمات است.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 7:59 بعد از ظهر

رتاب دو ماهواره نويد و رصد، توليد انبوه موشك بالستيك قيام، انواع شناورها و سامانه‌هاي الكترونيك و نيز تجهيزات پدافند هوايي، بخشي از دستاوردهاي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در سال جاري بود.

سال 90 را بايد يكي از موفق‌ترين سال‌هاي اخير در حوزه صنايع دفاعي دانست.

 

وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به عنوان يكي از مراكز اصلي پشتيبان در طراحي، ساخت و تجهيز يگان هاي رزمي كشور در ارتش، سپاه و نيروي انتظامي در اين سال با ارائه دهها پروژه مهم دفاعي از جمله پرتاب ماهواره، توليد و تحويل‌دهي انبوه سامانه‌هاي موشكي قيام، ظفر و شلمچه، انواع سامانه‌هاي اپتيك و الكترونيك و نيز انواع سامانه‌هاي پدافند هوايي، نقش بسزايي در ارتقا توان دفاعي كشور ايفا كرد.

 

در اين گزارش سعي شده است همزمان با آخرين روزهاي سال 90، به معرفي مجدد برخي از پروژه هاي به انجام رسيده از سوي سازمان هاي تبعه وزارت دفاع از جمله سازمان صنايع هوافضا، سازمان صنايع دفاع، سازمان صنايع دريايي و سازمان الكترونيك (صاايران) پرداخته شود.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 7:56 بعد از ظهر

فرزند جديد بالگرد هاي خانواده شاهد

Oh-78 در حال گذراندن تست سلاح

 

مقاله حاضر ترجمه ايست آزاد از مقاله چاپ شده در هفته نامه جنز مورخ 20 دسامر 2006

ايران در حال آزمايش نمونه جديدي از يك بالگرد مسلح سبك مي باشد و اين برنامه تا طراحي كامل يك بالگرد رزمي چند ماموريتي با قابليت فرود در هر شرايطي ادامه ميابد

اين بالگرد كه رسما با نام شاهد OH-78 شناخته ميگردد و از كلاس بالگردهاي شناسايي سبك ميباشد OH-78 اولين پرواز خود را در سال 2005 انجام رساند همچنين آزمايشات مربوط به سلاح و سنسور ها را نيز طي نموده است اين بالگرد كه درواقع مدل رزمي بالگرد توليد داخل شاهد 278 ميباشد كه به پره هاي چهار تيغه مجهز گرديده

شنبه بیست و پنجم 6 1391 7:53 بعد از ظهر
X