معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405731
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
اين شركت در دهمين نمايشگاه بين المللي كاشي، سراميك و سرويس هاي بهداشتي كه 16 تا 20خرداد ماه در اصفهان برگزار مي شود حضوري فعال دارد.

شركت صنايع كاشي اصفهان ارديبهشت ماه امسال با حضور موثر در تجليگاه‏هاي هنر و صنعت، از اصفهان پايتخت فرهنگ و هنر ايران اسلامي، ميزبان هنردوستان و صنعتگران عرصه ساختمان در محل نمايشگاه‏هاي بين المللي كاشي و سراميك و چيني بهداشتي در داخل و خارج از كشور بوده است.
به گزارش ConsBank، اين شركت در دومين ماه بهار با حضور پي در پي در نمايشگاه‏ها شامل نهمين نمايشگاه بين المللي صنايع تجهيزات آشپزخانه حمام، سونا و استخر تهران، شانزدهمين دوره نمايشگاه بين المللي ماشين آلات، لوازم و مصالح ساختماني تبريز و از همه موثرتر نمايشگاه ساختمان دوحه (Qatar Project) به عنوان يكي از بازارهاي هدف صادرات، انواع محصولات توليدي خود را در معرض بازديد متخصصان قرار داد. اين شركت همچنين در دهمين نمايشگاه بين المللي كاشي، سراميك و سرويس هاي بهداشتي كه 16 تا 20خرداد ماه در اصفهان برگزار مي شود حضوري فعال دارد.
بر اساس اين گزارش، شركت صنايع كاشي اصفهان در راستاي كسب رضايت مندي هر چه بيشتر مشتريان داخلي اقدام به برگزاري همايش نصابان استان‏هاي تهران و البرز با هدف آموزش و تبادل نظر در رابطه با نحوه چيدمان نوين كاشي و سراميك و همچنين معرفي كيفيت كاشي وسراميك اين شركت كرده است.

http://consbank.com/files/fa/news/1390/2/29/791_783.jpg

شركت صنايع كاشي اصفهان با تاريخچه اي بيش از 30 سال در شهر تاريخي اصفهان واقع شده است . طرحهاي توليدي اين شركت از معماري باستاني و زيبايي هاي شهر اصفهان و نيز از معماريهاي مدرن اروپايي الهام مي گيرد . با اين پيشينه ، كاشي اصفهان با برخورداري از بدنه كاشي منحصر بفرد كاملا سفيد از يك طرف و ارائه نوآوريهاي مستمر به بازار با بالاترين استانداردهاي كيفي از طرف ديگر به عنوان مرغوبترين كاشي ديواري همواره پاسخگوي سلايق و نيازهاي مختلف بازار مي باشد.
 با نوسازي، تجهيز و نصب پيشرفته ترين ماشين آلات روز دنيا ، ظرفيت توليد كارخانه به 12 ميليون متر مربع در سال افزايش يافته و اندازه هاي جديد 40x25، 50x25و 60x30 نيز به زمره توليدات شركت اضافه شده اند . امروزه كاشي اصفهان يك نام تجاري معتبر و قابل اطمينان بوده كه با داشتن 9001- ISO  كيفيت محصولات آن با كنترل كامل تمام مراحل پروسه توليد تضمين و اين محصولات توسط 300 عامل در سراسر كشور توزيع مي گردد . گرمي ، آرامش ، زيبايي و به روز بودن محصولات كاشي اصفهان با طراحي و چيدمانهاي متنوع باعث نفوذ كاشي اصفهان در اذهان به عنوان يك انتخاب ايده آل شده كه قادر است سلايق مختلف بازار را پاسخگو بوده و محيط هاي زيبايي را در دكوراسيون داخلي براي مشتريان خلق نمايد

تاريخچه
شركت ارج ، اولين و بزرگترين توليد كننده لوازم خانگي در ايران ، درسال 1316 ( 1937م )باساخت ابزار صنعتي وارد عرضه صنعت واقتصاد ايران شد وبا توليد كولرآبي و يخچال به سوي ساخت لوازم خانگي پيش رفت . ارج با بكارگيري بيش از 1000 مدير ، مهندس ، تكنسين و كارگر ماهر و با بهره مندي از پشتوانه تجربه 70 ساله و دانش فني و پيشرفته ، موفق به توليد چندين مدل بخاري نفتي و گازي ، كولرهاي آبي ، ماشين لباسشويي ، يخچال فريزر و آبگرمكن نفتي و گازي را در كارنامه خود داشته و محصولات ممتاز ارج نه تنها در ايران بلكه در كشورهاي همجوار نيز از شهرت واعتبار باقي برخوردار ميباشد .
اكنون در شركت ارج محصولات زيرين براي بازارهاي داخلي وخارج توليد ميگردد :
4 مدل يخچال با ظرفيت 10 تا 17 فوت
7مدل كولر از 900 تا 13000 سي . اف . ام
2مدل بخاري با قدرت حرارتي از 4000 تا 22000 كالري ساعت
3مدل آبگرمكن گاز سوز و نفت سوز بظرفيت 25 ، 30 و 50 گالن
4 مدل لباسشويي
4 مدل فريزر با ظرفيت از 10 تا 17 فوت
5 مدل يخچال فريزر با ظرفيت از 15 تا 17 فوت
تاسيس و سامان بخشي سه شركت وابسته به ارج به منظور پشتيباني از اهداف ارج :
1- شركت ارج زاد ( A-Z ) : به منظور توزيع محصولات با مارك تجاري زانونسي و همچنين واردات محصولات بصورت قطعات .C.K.D يا ساخته شده …………..
2- شركت خدمات ارج به منظور پشتيباني وخدمات پس از فروش محصولات ارج و ساير ماركهاي تجاري اروپايي كه در ارج توليد ميشود .
3- شركت طراح مهندسي نوآور تدبير : به منظور كمك به امور مهندسي ارج كه در ارتباط با طراحي محصولات .
ايجاد سيستم اطلاعات مديريت ، بازنگري وتدوين مجموعه سيستمهاي عملياتي شركت ومكانيزه كردن مچموعه اين سيستمها .
افزايش سرمايه شركت تا ميزان 130 ميليارد ريال به منظور نوسازي و بازسازي ماشين آلات ، افزايش ظرفيت خطوط توليد ، ايجاد شرايط لازم براي بهينه سازي محصولات موجود و توليد محصولات جديد .
پياده سازي نظام پيشنهادات ومشاركت كاركنان به منظور ايجاد روحيه همدلي و تعاون درحل مشكلات شركت

مجموعهٔ كاشيهاي لعابدار ستاره‌اي شكل نيلي با طرح صليب ، كشف شده در كاشان ، مربوط به سال ۱۳۳۷ پس ازميلاد ، گنجينهٔ اسلامي ، موزهٔ ملي ايران (ايران باستان) ، تهران  
مجموعهٔ كاشيهاي لعابدار ستاره‌اي شكل نيلي با طرح صليب ، كشف شده در كاشان ، مربوط به سال ۱۳۳۷ پس ازميلاد ، گنجينهٔ اسلامي ، موزهٔ ملي ايران (ايران باستان) ، تهران | Aggragate of Glazed Star Shaped With CruciformTurquoise Tile, Discovered in Kashan, Belong to the Yr. 1337 AD., Islamic Treasury, Iran National (Iran Bastan) Museum, Tehran

 

جهت مشاهده و دريافت فايل بر روي لينك زير كليك كنيد :

 userfiles/file/Catalog/Ourproducts-Fa.pdf          

 

كاشي كاري
كاشي كاري يكي از روشهاي دلپذير تزئين معماري در تمام سرزمينهاي اسلامي است. تحول و توسعه كاشي ها از عناصر خارجي كوچك رنگي در نماهاي آجري آغاز و به پوشش كامل بنا در آثار تاريخي قرون هشتم و نهم هجري انجاميد. در سرزمينهاي غرب جهان اسلام كه بناها اساسا سنگي بود، كاشي هاي درخشان رنگارنگ بر روي ديوارهاي سنگي خاكستري ساختمانهاي قرن دهم و يازدهم تركيه، تأثيري كاملا متفاوت اما همگون و پر احساس ايجاد مي كردند.
جزء مهم كاشي، لعاب است. لعاب سطحي شيشه مانند است كه دو عملكرد دارد: تزييني و كاربردي. كاشي هاي لعاب دار نه تنها باعث غناي سطح معماري مزين به كاشي مي شوند بلكه به عنوان عايق ديوارهاي ساختمان در برابر رطوبت و آب، عمل مي كنند.
تا دو قرن پس از ظهور اسلام در منطقه بين النهرين شاهدي بر رواج صنعت كاشيكاري نداريم و تنها در اين  زمان يعني اواسط قرن سوم هجري، هنر كاشيكاري احيا شده و رونقي مجدد يافت. در حفاري هاي شهر سامرا، پايتخت عباسيان، بين سالهاي 836 تا  883 ميلادي بخشي از يك كاشي چهارگوش چندرنگ لعابدار كه طرحي از يك پرنده را در بر داشته به دست آمده است. از جمله كاشي هايي كه توسط سفالگران شهر سامرا توليد و به كشور تونس صادر مي شد، مي توان به تعداد صد و پنجاه كاشي چهارگوش چند رنگ و لعابدار اشاره كرد كه هنوز در اطراف بالاترين قسمت محراب مسجد جامع قيروان قابل مشاهده اند. احتمالا بغداد، بصره و كوفه مراكز توليد محصولات سفالي در دوران عباسي بوده اند. صنعت سفالگري عراق در دهه پاياني قرن سوم هجري رو به افول گذاشت و تقليد از توليدات وابسته به پايتخت در بخش هاي زيادي از امپراتوري اسلامي مانند راقه در سوريه شمالي و نيشابور در شرق ايران ادامه يافت. در همين دوران، يك مركز مهم ساخت كاشي هاي لعابي در زمان خلفاي فاطمي در فسطاط مصر تأسيس گرديد.
نخستين نشانه هاي كاشيكاري بر سطوح معماري، به حدود سال 450  ه.ق باز مي گردد كه نمونه اي از آن بر مناره مسجد جامع دمشق به چشم مي خورد. سطح اين مناره با تزئينات هندسي و استفاده از تكنيك آجركاري پوشش يافته، ولي محدوده كتيبه اي آن با استفاده از كاشيهاي فيروزه اي لعابدار تزئين گرديده است.
شبستان گنبد دار مسجد جامع قزوين( 509  ه.ق) شامل حاشيه اي تزئيني از كاشيهاي فيروزه اي رنگ كوچك مي باشد و از نخستين موارد شناخته شده اي است كه استفاده از كاشي در تزئينات داخلي بنا را در ايران اسلامي به نمايش مي گذارد. در قرن ششم هجري، كاشيهايي يا لعابهاي فيروزه اي و لاجوردي با محبوبيتي روزافزون رو به رو گرديده و به صورت گسترده در كنار آجرهاي بدون لعاب به كار گرفته شدند.
 تا اوايل قرن هفتم هجري، ماده مورد استفاده براي ساخت كاشي ها گل بود اما در قرن ششم هجري، يك ماده دست ساز كه به عنوان خمير سنگ يا خمير چيني مشهور است، معمول گرديد و در مصر و سوريه و ايران مورد استفاده قرار گرفت.

جهان به شدت در حال دگرگوني و تحول است.هزاره سوم فرارسيده است و مسئوليت نسل كنوني بسيار خطير. جهان هزاره سوم بدون مرز است و شهروندان آن كيفيت برتر را طلب مي‏نمايند.

جمعه سیزدهم 5 1391 8:23 بعد از ظهر

يك كشاورز ديگر نيز در گفتگو با خبرنگار مهر از اينكه خدمات دولت يكي پس از ديگري در حال قطع شدن است، گلايه كرد.

رمضان زينعلي گفت: مردم ايران اهل كارند، براي آباد شدن كشور تلاش مي كنند و مي خواهند دستشان جلوي بيگانگان دراز نشود، اما اگر حمايتي از سوي مسئولان براي كشاورز صورت نگيرد، نسبت به ادامه كار دلسرد خواهد شد.

وي افزود: قيمتي كه در حال حاضر از سوي دولت اعلام شده به ضرر كشاورز است و اينكه بر چه مبنا و معياري اين نرخ گذاري انجام مي شود، ما بي اطلاعيم.

اين كشاورز گفت: بارها به آزمايش خاك مراجعه كرده ام و آنها مي گويند بايد كودهاي مختلفي به مزارع بزنيد، اگر اينطور پيش برويم، نرخ گندم برايمان بيشتر از هزار تومان تمام مي شود.

وي اضافه كرد: متأسفانه با اين روند كشاورزي در حال نابود شدن است، برخي از كشاورزان زمين هايشان را رها كردند و برخي فقط 50 درصد از زمين را زير كشت برده اند.

چهارشنبه یازدهم 5 1391 9:53 بعد از ظهر

يكي از كشاورزان منطقه ورامين در خصوص مشكلاتي كه با آن مواجه است، گفت: اكثر كشاورزان نسبت به قيمت گندم اعتراض دارند، به دليل اينكه قيمت اعلام شده از سوي دولت منصفانه نيست؛ دليلش هم اين است كه قيمت تمام شده گندم بعد از هدفمند شدن يارانه با تغيير كردن قيمت ها علي الخصوص قيمت سوخت، برق، و ... بيش از اين بوده و اين فقط به ضرر كشاورز است و نه تنها سود نخواهد كرد، بلكه متضرر هم مي شود.

علي سلطاني در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: قيمت فعلي گندم باعث خواهد شد يكسري از كشاورزان شغل خود را از دست بدهند؛ بعضي مزارع كوچك كه صرفه اقتصادي ندارند، به كار كشاورزي خاتمه داده، چون برايشان منفعتي ندارد كه كار را ادامه بدهند.

وي بيان كرد: با اين وضعيت ما نيز كه در سطح وسيع كشت داريم بايد كار را تعطيل كرده، چون هزينه تمام شده گندم براي كشاورز حدود 570 تومان است.

قيمت همه چيز افزايش يافت به جز گندم!

چهارشنبه یازدهم 5 1391 9:51 بعد از ظهر

 

افزايش نرخ نهاده هاي كشاورزي و قيمت سوخت با افزايش قيمت گندم تناسب ندارد

عمده ناراحتي كشاورزان اين است كه با افزايش نرخ تمامي نهاده هاي كشاورزي و همچنين قيمت سوخت، چگونه دولت قيمت خريد تضميني گندم را از 360 تومان به كيلويي 395 تومان افزايش داده است.

گفتني است نامگذاري سال جاري باعث خوشحالي كشاورزان شد، زيرا كشاورزي از مباحث توليد ملي به حساب مي آيد، اما اين قشر خواستار اين است كه با حمايت از آنها، روند توليد بهتر شده تا به ادامه فعاليت خود ترغيب شوند.

نرخي را كه دولت در بحث خريد تضميني گندم اعلام كرده باعث از بين رفتن توليد گندم در سال آينده خواهد شد، زيرا كشاورزان نمي توانند چندين ماه از سال را بدهكار باشند و در آخر نيز توليد خود را با نرخ كمتر از هزينه هاي انجام شده به دولت ارائه دهند.

دولت در سال گذشته نرخ خريد تضميني گندم را 360 تومان اعلام كرد، اما از سال گذشته تا كنون همه نهاده ها با چندين برابر قيمت مواجه شده كه به عنوان مثال بايد به نرخ كود اشاره كرد كه از كيلويي پنج هزار تومان به كيلويي 35 تا 40 هزار تومان رسيده است.

نمايندگان مجلس نيز به نرخگذاري گندم معترض شدند

چهارشنبه یازدهم 5 1391 9:49 بعد از ظهر
گزارش تحليلي مهر/
گندمكاران ورامين نگران عدم حمايت از توليد ملي
ورامين – خبرگزاري مهر: دو ماه از سالي كه به ابتكار مقام معظم رهبري به عنوان "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" نامگذاري شده، گذشت اما ظاهرا اين شعار در عمل مسئولان تغييري ايجاد نكرده و در اين ميان، كشاورزان گندمكار ورامين همچنان نگران آينده خود هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، با اينكه توسعه بخش كشاورزي و استفاده از توان و پتانسيل ها، افزايش توليد با كيفيت و ايجاد اشتغال از تأكيدات دولت است، اما اگر تمام جوانب به خصوص مشكلات كشاورزان مدنظر قرار نگيرد، همين كشاورزان هم شغل خود را از دست مي دهند، چه برسد به اشتغال ديگران.

هزينه كاشت و بذر، قيمت بالاي سم براي مبارزه با آفات و تراكم سن مادر، سهميه كم كود يارانه اي، هزينه بالاي سوخت و ... نه تنها مشكل كشاورزان وراميني است، بلكه كشاورزان كل كشور دچار اين مشكلات هستند.

وقتي با اين زحمتكشان هم سخن شديم، در كنار تشكر از زحمات مسئولان و كارشناسان جهاد كشاورزي، از مبهم بودن قيمت گندم گفتند، يكي از سئوالات آنها اين بود كه آيا در خريد تضميني گندم، قيمت تمام شده اين محصول، كارشناسي مي شود يا خير؟!

انگيزه كشاورزان گندمكار بايد با تصميم درست ارتقا يابد

چهارشنبه یازدهم 5 1391 9:47 بعد از ظهر
ابراهيمي در گفتگو با مهر:
ويژه نامه "راهبردهاي فرهنگي توليد ملي" در شبكه تبليغي كشور منتشر مي شود
مشهد - خبرگزاري مهر: كارشناس آموزش تبليغات اسلامي خراسان رضوي گفت: ويژه نامه نشست راهبردهاي فرهنگي در مسير توليد ملي در شبكه تبليغي كشور منتشر مي شود.

عبدالله ابراهيمي در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار كرد: منابع تدوين شده پيرامون راهبردهاي فرهنگي در حوزه توليد ملي كم بوده و براي فرهنگ سازي در زمينه توليد ملي نياز به منابع گسترده در اين خصوص داريم.

وي ادامه داد: منابع فرهنگ سازي در زمينه توليد ملي بايد در اختيار جامعه فرهنگي و شبكه تبليغي قرار گيرد تا بتوانيم تبليغي فراگير و جامع در خصوص شعار سال و ايجاد بستري مناسب براي حمايت از كار و سرمايه ايراني داشته باشيم.

ابراهيمي تصريح كرد: فعاليت هاي فرهنگي در خصوص پيام نوروزي مقام معظم رهبري و شعار سال بسيار ضرورت دارد و اداره كل تبليغات اسلامي برنامه هاي مختلفي در اين زمينه خواهد داشت.

چهارشنبه یازدهم 5 1391 9:45 بعد از ظهر
سبحاني نيا در گفتگو با مهر:
تأمين نياز داخلي در شعار امسال تضمين شده/ايجاد شغل با حمايت از توليدملي
عضو هيأت رئيسه مجلس با اشاره به اينكه دشمن امروز انسجام ملي و وحدت را مورد هدف قرار داده است، گفت: گروه ها و شخصيت ها سياسي نبايد بر هم زننده وحدت در جامعه باشند و انسجام ملي بايد امروز به عنوان يك موضوع جدي مورد توجه همگان قرار بگيرد.

حجت‌الاسلام حسين سبحاني نيا عضو هيات رئيسه مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص نامگذاري سال جديد و همچنين فرمايشات مهم مقام معظم رهبري در ابتداي سال در جوار بارگاه ملكوتي امام رضا(ع) گفت: بيانات مقام معظم رهبري در ابتداي سال 91 و انتخاب شعاري براي امسال برخاسته از يك نگاه و تحليل دقيقي است كه ايشان هر سال از مسايل، ضرورت‌ها و نيازهاي كلي كشور دارند و براساس آن اين شعار محوري را انتخاب مي‌كنند.

وي در ادامه افزود: به اعتقاد من انتخاب شعار "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" بعد از سال جهاد اقتصادي در ادامه برنامه‌هايي است كه در سالهاي گذشته داشتيم.

چهارشنبه یازدهم 5 1391 9:33 بعد از ظهر

يكي از مهم ترين ابعاد اصلي توليد ملي بعد فرهنگي آن است؛ هم از اين روي بايد گفت كه توليد ملي ابزار صدور انقلاب، صدور ايده و صدور آرمان آن است. نكته آنجاست كه، با توجه به اينكه توليد در انديشه اسلامي پاك، ارزشي عادلانه است، رعايت فطرت بشري در آن مشهود خواهد بود. استفاده از توليدات داخلي موجب شكل گيري سبك زندگي بر مبناي ارزش هاي اسلامي خواهد شد؛ بدين ترتيب، توليد ملي مي تواند ابزار صدور ارزش و فرهنگ تلقي شود.غرب به وسيله توليد كالا، تكنولوژي و محصولات، توانسته است جنگ نرم را پيش براند. ما نيز بايد استفاده از همين روش جهان غرب به گسترش نفوذ نرم خود در دنيا بپردازيم.

چهارشنبه یازدهم 5 1391 9:8 بعد از ظهر

حمايت از كار و سرمايه ايراني  پرواضح است كه در مسيري كه توليد ملي نياز به سرمايه ايراني داريم.در واقع، علاوه بر اينكه سرمايه بايد از خودمان باشد بايد مديريت توليد نيز با تفكر و تدبير اسلامي انجام شود؛ نه با شيوه هاي مديريتي غرب. به زبان ديگر بايد به دنبال فكر ايراني با مديريت ايراني باشيم. توليد ملي همراه با پيدايش استقلال اقتصادي و فرهنگ اقتصادي اسلامي- ايراني در دل تمدن نوين اسلامي خواهد شد.

چهارشنبه یازدهم 5 1391 9:5 بعد از ظهر

توليد كالا بر مبناي فرهنگ و ارزش هاي جامعه اسلامي موجب صيانت اين جامعه در برابر صدمات ناشي از ورود فرهنگ بيگانه در آن است. ناگفته پيدا است كه كالاها حاوي فرهنگ باشند. بنابراين كالاها سبك زندگي را تغيير مي دهند و، به اين ترتيب، در نتيجه ورود كالاهاي بيگانه فرهنگ با هم جامعه و اعضاي خود بيگانه خواهد شد. توليد داخلي مفهوم فراتر از معناي اقتصادي صرف دارد. دامنه توليد ملي تنها به بحث تحريم و جلوگيري از آن محدود نمي شود؛ بلكه معنايي فراتر از استقلال اقتصادي دارد و هدف از آن ساخت تمدن اسلامي ايراني است. تفكر و انديشه اسلامي حاوي پيامي نو براي جهانيان است؛ پيامي كه بر مبناي آن به تأسيس تمدن همت بايد گماشت.

چهارشنبه یازدهم 5 1391 9:3 بعد از ظهر

توليد ملي ابزاري براي توسعه فرهنگ ديني و فرهنگ اسلامي- ايراني است. اين نكته را از آنجا مي توان دريافت كه انديشه هاي سياسي هر جامعه جهت گيري هاي آن جامعه را روشن مي كند. به تعبير ديگر اين گروه از انديشه ها تمايلات، تعلقات و سمت و سوي آن جامعه را مشخص مي كند. در پاسخ به اينكه يك جامعه به لحاظ انديشه هاي سياسي اش به دنبال چه آرماني است؟ بايد گفت سه حوزه مسائل سياسي، فرهنگي و اقتصادي با هم ديگر مرتبط هستند به هم تأثير و تأثر دارند.

مسائل فرهنگي اركان و اجزاي جهت گيري را مشخص و معين مي كند. براي مثال در يك جامعه دين محور فرهنگ در مجموعه باورها و ارزش هاي پذيرفته شده ي آن جامعه اعم از آداب و سنن و رفتار، گفت و گو، پوشش، مسكن، خوراك، گفتمان هاي هنري در جريان، شهرسازي و ... متجلي مي شود. از اين روي مي توان گفت كه اقتصاد نيز، به يك معنا، جايگاه بروز و ظهور فرهنگ است.وقتي جهت گيري هاي ما در حوزه فرهنگ تبديل به علم، نقشه، تئوري و ادبيات مي شود پس نتيجه مي گيريم مي توان تجلي و ظهور فرهنگ را در قالب ساختمان و ساختارهاي اجتماعي و تفريحات و ابزارهاي تفريحي يك جامعه شناسايي نمود.

چهارشنبه یازدهم 5 1391 9:2 بعد از ظهر

آنچه نيازمند سرمايه توجه ويژه است تلاش نظام سرمايه داري براي ايجاد وابستگي اقتصادي و تأثير منفي بر استقلال اقتصادي جامعه اسلامي است. اين روند با هدف گرفتن حيات اقتصادي به سوي ضربه زدن به استقلال سياسي و فرهنگي پيش مي رود. در نگاهي دقيق تر به شعارهاي انقلاب اسلامي بايد گفت كه اين روند پيشرفت و ترقي با توجه به شعار نه شرقي و نه غربي مطرح مي شود و به نوعي ساختار عملياتي آن مشخص مي گردد. شعاري كه با گذشت سه ده از انقلاب شكوهمند اسلامي اكنون ضرورت عملي آن بيش از پيش مشخص شده است. در واقع استقلال سياسي مبتني بر استقلال فرهنگي است.

بر هيچ كس پوشيده نيست كه كشور ما براي دستيابي به موقعيت كنوني خود هزينه هاي بسياري را داده است. استقلال سياسي با فدا شدن بسياري از جوانان اين سرزمين به دست آمده است. انقلاب اسلامي در پايان دهه دوم به سمت استقلال فرهنگي بيشتر حركت كرديم؛ از آن زمان تاكنون حدود 10 سال است كه مقام معظم رهبري بر اين رويكرد مهم تأكيد دارند. مطمئناً جنبه ديگر استقلال حركت به سمت پيشرفت است به عبارت ديگر براي دستيابي به استقلال كامل و تحقق آرمانهاي انقلاب اسلام بايد به سمت استقلال اقتصادي حركت كرد.

چهارشنبه یازدهم 5 1391 9:1 بعد از ظهر

جامعه اسلامي ايران، بعد از انقلاب شكوهمند سال 57، به عنوان الگويي توانا براي ملت هاي مسلمان شناخته شد. حقيقت امر آن است كه فرآيند، اهداف و شعارهاي انقلاب اسلامي نه فقط براي جهان اسلام؛ بلكه براي همه ملت هاي مستضعف و رنج كشيده ارايه دهنده الگويي بزرگ و متعالي است. نمونه اي كه برنامه هاي موفق آن مي تواند به پيشرفت ملت هاي ديگر نيز مدد رساند؛ چه آنكه ايدئولوژي انقلاب اسلامي حمايت بسياري از انسان هاي ستم كشيده جهان را پشت سر خود دارد و در امتداد مسيري اين گونه اي است كه كمر همت نسبت به عملي سازي شعارهاي خود بسته است. بي ترديد يكي از اهداف انقلاب شكوهمند اسلامي سال 57 دستيابي به استقلال اقتصادي و خودكفايي است.

در مطالعه و بررسي روند پيروزمند انقلاب اسلامي مي توان به بررسي شعارهاي آن پرداخت. اگر بخواهيم اين شعارهاي مردم در جريان انقلاب اسلامي توجه داشته باشيم. يكي از مهمترين شعارهاي زمان انقلاب "استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي" بود.نگاهي به اين شعار مهم نشان مي دهد كه روحيه انقلابي در انقلاب اسلامي تا چه حد ميزان مستعد پرورش انديشه حمايت از توليد ملي در راستاي كسب عزت و خودكفايي است.

چهارشنبه یازدهم 5 1391 8:59 بعد از ظهر

حمايت از توليدملي
نسبت "توليدملي" با "انديشه و مباني فرهنگي انقلاب اسلامي"

خبرگزاري فارس:توليد ملي مي تواند ابزار صدور ارزش و فرهنگ تلقي شود. غرب به وسيله توليد كالا، تكنولوژي و محصولات، توانسته است جنگ نرم را پيش براند. ما نيز بايد استفاده از همين روش جهان غرب به گسترش نفوذ نرم خود در دنيا بپردازيم.

خبرگزاري فارس: نسبت "توليدملي" با "انديشه و مباني فرهنگي انقلاب اسلامي"

 متن ذيل به بررسي توليد ملي از منظري مبنايي، در رويكرد به انديشه انقلاب اسلامي، پرداخته است. حجت الاسلام و المسلمين عبدالعلي رضائي پژوهشگر حوزه علميه قم و عضو شوراي تخصصي حوزوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي، در اين نوشتار به توضيح نسبت توليد با عرصه هاي خطير انديشه انقلاب اسلامي نظير استقلال سياسي، اقتصادي و فرهنگي پرداخته است كه در ادامه مي آيد.

نسبت توليد ملي با مباني فرهنگي

چهارشنبه یازدهم 5 1391 8:55 بعد از ظهر

رهبر معظم انقلاب از لوازم حركت همه جانبه در جهت حمايت از توليد ملي و مقابله با تلاشهاي جبهه استكبار را همكاري و همدلي مجلس و دولت برشمردند و به قواي مقننه و مجريه توصيه كردند: امروز كشور در عرصه هاي مختلف نيازمند تلاش، تحرك، نوآوري و ابتكار است كه لازمه رسيدن به اين هدف، همفكري، تدبير و همراهي مسئولان بويژه در دولت و مجلس است.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر محبي نيا، به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ظهر امروز(سه شنبه) در ديدار جمعي از مسئولان كشور در سه قوه، همه مسئولان را به همدلي، همفكري، همكاري صميمانه و تلاش جدي براي حمايت از توليد ملي و فرهنگ سازي عمومي در جهت آن فراخواندند و تأكيد كردند: عيد و آغاز سال جديد، بايد زمينه ساز همت، فكر، نشاط، اميد و انگيزه اي جديد براي ادامه پرشتاب تر حركت رو به جلو كشور و برداشتن يك گام جدي و بزرگ در موضوع توليد ملي و داخلي، باشد.

 
درباره ما

تاريخچه:


شركت كاشي كوير با استفاده از فناوري مكانيزه و مدرن در سال 1371 با توليد انواع كاشي سراميك در ابعاد 45*45، 40*40، 33*33، 30*20، 40*20، 20*20 و 60*30 سانتيمتر كار خود را آغاز نمود.
طرحهاي زيبا، به روز و بديع با استفاده از برترين مواد اوليه سبب گرديد تا در بازارهاي داخلي و خارجي از محصولات كاشي كوير استقبالي بسيار عالي شود و همين موضوع سبب شد تا طرحهاي توسعه اين شركت پي در پي و بدون وقفه عملي گردد و اكنون شركت كاشي كوير به همت بيش از 1100 پرسنل خود با توليد كاشيهاي كف لعابدار (سراميك) در ابعاد 20*20، 33*33، 40*40، 45*45، 25*25، 55*33، 60*30 و كاشي كف گرانيتي در ابعاد 40*40، 50*50، 60*60، 60*40 و كاشي ديواري در ابعاد 40*25 يكي از بزرگترين واحدهاي توليدي كاشي و سراميك در ايران و منطقه محسوب ميشود.درباره ما
كنترل كيفيت:


كاشي كوير اعتقاد دارد براي نفوذ در بازارهاي جهاني و داخلي بايد كيفيت را در سرلوحه امور قرار داد، لذا به همين منظور واحد كنترل كيفيت شركت كاشي كوير با استفاده از پيشرفته ترين تجهيزات سنجش كيفيت، مواد اوليه، محصول و روند توليد را مورد آزمايش قرار ميدهد تا محصولي مطابق با بالاترين استانداردهاي جهاني فراهم شود.
كنترل كيفيت علاوه بر محصولات نهايي در تمام خطوط توليد و مواد اوليه نيز بشدت اعمال ميشود تا محصولاتي بدون عيب و نقص توليد شود و در اختيار بازار قرار گيرد.

 
درباره ما

تاريخچه:


شركت كاشي كوير با استفاده از فناوري مكانيزه و مدرن در سال 1371 با توليد انواع كاشي سراميك در ابعاد 45*45، 40*40، 33*33، 30*20، 40*20، 20*20 و 60*30 سانتيمتر كار خود را آغاز نمود.
طرحهاي زيبا، به روز و بديع با استفاده از برترين مواد اوليه سبب گرديد تا در بازارهاي داخلي و خارجي از محصولات كاشي كوير استقبالي بسيار عالي شود و همين موضوع سبب شد تا طرحهاي توسعه اين شركت پي در پي و بدون وقفه عملي گردد و اكنون شركت كاشي كوير به همت بيش از 1100 پرسنل خود با توليد كاشيهاي كف لعابدار (سراميك) در ابعاد 20*20، 33*33، 40*40، 45*45، 25*25، 55*33، 60*30 و كاشي كف گرانيتي در ابعاد 40*40، 50*50، 60*60، 60*40 و كاشي ديواري در ابعاد 40*25 يكي از بزرگترين واحدهاي توليدي كاشي و سراميك در ايران و منطقه محسوب ميشود.

چهارشنبه یازدهم 5 1391 3:6 بعد از ظهر
 
آرزوبژتيره
 
 
 
آرزوبژ
 
 
 
بامبو
 
 
 
آيلاربژ
 
 
 
ديبابژ
 
 
 
فريال آبي
 
 
 
پيكا آبي روشن
 
 
 
پيكا صورتي تيره
 
 
 
پيكا صورتي روشن
 
 
 
ماتريس صورتي
 
 
 
هاله طوسي
 
 
 
لوكس آبي تيره
 
 
 

 

< 1 . 2 . 3 . 4 >
 
 

چشم انداز:

شركتِ چيني ايران(كاشي ايرانا)قصددارد:ازطريق سرآمدي درتوليد،ارائه‌ محصولاتِ متنوع درصنعت كاشي وسراميك براي مشتريان داخلي ومنطقه اي خودمطابق بااستانداردهاي كيفيتي ملي وبين المللي،ضمن گسترشِ ورهبري بازار عرضة محصولاتِ خودوكسب درآمدبراي سهامداران ،بااستفادة ازدانشِ نيرويِ انساني واستفادة ازتكنولوژيِ جديد،نسبتِ به افزايش بهره وري اقدام نمايد.

ماموريت:

شركتِ چيني ايران(كاشي ايرانا)ازطريق:

×      ارتقاء توانمنديهاي عملياتي.

×      توسعة نيروي انساني كارآمد.

×      فن آوري وبازاريابي.

×      رعايت حقوق جامعه وتوجه به محيط زيست.

×      ايجادمزيت هاي رقابتي بويژه درقيمت وكيفيت محصولات.

×      تاكيدبرحفظ منابع ذينفعان بويژه مشتريان وسهامداران.

×       

درپي افزايش اعتبارخود درصنعت كاشي وسراميك بوده،تابارشدسودآوري.افزايش رضايت سهامداران رافراهم نموده وبقاي شركت راتضمين نمايد.

اهداف كلان:

چهارشنبه یازدهم 5 1391 2:42 بعد از ظهر

معرفي مجتمع توليدي ستبر گرانول

مجتمع ستبر گرانول واقع در شهرستان تاكستان در زميني به مساحت 24 هكتار بنا شده و از سال 1381 شروع به فعاليت نموده است. اين مجتمع بزرگترين توليد كننده مستقل گرانول بدنه كاشي در خاورميانه و چهارمين توليد كننده فريت لعاب در ايران مي باشد، كه با بهره گيري از كادر مهندسين مجرب و كارآزموده و بكارگيري پيشرفته ترين ماشين آلات اروپايي، توانايي طراحي فرمولاسيون و توليد انبوه انواع گرانول و فريت را داراست.

واحد توليد گرانول

با ظرفيت توليد روزانه 720 و سالانه 250.000 تن گرانول بدنه كاشي و امكان توليد انواع گرانول كاشي كف، ديوار، پرسلان و گرانيت مطابق فرمولهاي رايج و يا به صورت سفارشي.

واحد توليد فريت

چهارشنبه یازدهم 5 1391 2:39 بعد از ظهر

سوابق فعاليت (تاريخچه شركت)

 

شركت سهامي عام كارخانه ايران(ايرانا)اولين وبزرگترين توليدكننده كاشي ديواري به روش صنعتي درايران مي باشدكه درسال1336باسرمايه 520ميليون ريال تحت شماره5904به ثبت رسيده ودرسال1339باتوليدساليانه8/6ميليون مترمربع كاشي ديواري موردبهره برداري قرارگرفت، ليكن درقالب اهداف توسعه تغييرات عمده اي به جهت نصب تدريجي ماشين آلات وكوره ها صورت گرفته كه به موجب آن ظرفيت ساليانه به 5/7ميليون مترمربع بالغ گرديده است.

دراجراي طرحهاي توسعه درسال1372خط توليد كاشي صادراتي باسرمايه ارزي773.000.000دلار خريداري و باظرفيت ساليانه 5/1ميليون متر مربع مورد بهره برداري قرار گرفت.

چهارشنبه یازدهم 5 1391 2:34 بعد از ظهر
 انواع سفيد كننده و ضدعفوني كننده معطر
 
     
 
سفيد كننده و ضدعفوني كننده معطر گلرنگ، مناسب براي از بين بردن لكه هاي لباس و پارچه هاي سفيد از قبيل البسه نخي، كتان، حوله و ملحفه با رايحه ملايم و خوشبو. همچنين از اين محصول مي توان جهت ضدعفوني، تميز و خوشبو نمودن وان حمام، كاشي، سراميك و سرويس هاي بهداشتي استفاده نمود. اين محصول در 3 سايز 1، 2 و 4 ليتري، در دو رايحه ارائه مي گردد.
سه شنبه دهم 5 1391 4:57 بعد از ظهر
 انواع نرم كننده حوله و لباس
 
     
 
نرم كننده حوله و لباس گلرنگ براي نرم و لطيف نمودن انواع پارچه و لباس، حوله، ملحفه، پرده و غيره بكار مي رود. اين محصول با خنثي كردن الكتريسيته ساكن، مانع از جذب ذرات سبك و گرد و غبار به پارچه و لباس شده و با ممانعت از چسبيدن لباس به بدن پوشيدن آنها را راحت و خوشايند مي سازد.

نرم كننده حوله و لباس گلرنگ با يك تركيب ويژه باعث آسان شدن اتوكشي در سطح پارچه شده و موجب راحتي و صرفه جوئي در وقت و انرژي شما مي گردد.

 نرم كننده حوله و لباس گلرنگ خاصيت جذب آب توسط حوله را افزايش داده و با كاهش چين و چروك در لباس باعث سالم و نو ماندن آن مي شود.

از مهمترين خواص نرم كننده حوله ولباس گلرنگ ايجاد رايحه خوب و طراوت دهنده در لباس مي باشد كه با توجه به وجود سليقه هاي متفاوت در لذت بردن از رايحه لباس، در چندين رنگ و اسانس طراحي و به بازار عرضه شده است. نرم كننده حوله و لباس گلرنگ براي انواع پارچه هاي قابل شستشو نظير كتان، پشم، ابريشم و الياف مصنوعي قابل استفاده مي باشد.
سه شنبه دهم 5 1391 4:55 بعد از ظهر
 پودر لباسشويي ماشيني جديد 5 آنزيم
 
     
 
پودر لباسشويي ماشيني گلرنگ، طراحي شده براي ماشين هاي لباسشويي با كف كنترل شده، قدرت پاك كنندگي بالا و درخشان كننده البسه مي باشد. اين پودر تقويت شده نسبت به پودرهاي 4 آنزيم با آنزيم جديد ماناناز مي باشد. آنزيم جديد ماناناز لكه هايي مانند سس، بستني و مواد آرايشي كه با ساير پودرها به راحتي پاك نمي شوند را بدون آسيب رساندن به بافت پارچه كاملاً پاك مي كند.
سه شنبه دهم 5 1391 4:53 بعد از ظهر
 

مايع ظرفشويي گلرنگ3 با بهره گيري از پاك كننده هاي خاص، از قدرت شويندگي استثنايي برخوردار بوده و موجب صرفه جويي در هزينه ها مي شود.
سه شنبه دهم 5 1391 4:52 بعد از ظهر
 
 

مايع ظرفشويي 1000 گرمي گلرنگ با فرمول پيشرفته خاصيت پاك كنندگي و چربي زدايي منحصر به فردي دارد، به نحوي كه مصرف كننده پس از شستشوي ظروف آثاري از لكه بر روي ظروف خود نمي بيند.
سه شنبه دهم 5 1391 4:48 بعد از ظهر
 
 
         
مايع ظرفشويي گلرنگ با فرمولاسيوني ويژه و بدون فرمالين، سخت و مقاوم در برابر چربيها، نرم و لطيف در برابر دست ها، با غلظت و رايحه دلپذير و بسته بندي مناسب انتخابي است برتر براي شستن ظروف.
سه شنبه دهم 5 1391 4:42 بعد از ظهر

گلاب و عرقيات گياهي كاشان . نارون

شركت  نارون علوي كاشان (سهامي خاص)

توليد كننده بيش از50 نوع عرقيات گياهي با كيفيت بسيار عالي به شيوه سنتي

سه شنبه دهم 5 1391 4:27 بعد از ظهر

نويسنده: علي خاني

در شماره هاي قبل از اين نوشتار، به برخي از مباني بينشي اخلاق اقتصادي از ديدگاه اسلام و آثار اعتقاد به اين مباني ارزشي در فعاليتهاي اقتصادي اشاره نموديم. همچنين برخي از آثار منفي تفكر سرمايه داري در حوزه اخلاق اقتصادي را مورد بررسي قرار داديم. موضوع بحث در مقاله هاي آتي “اخلاق كار و توليد” است و درنوشتار حاضر از باب مقدمه، ارزش كار و توليد از ديدگاه اسلام مورد بحث قرار گرفته است.
    “كار” در حوزه هاي مختلف مفاهيم متفاوتي دارد. در حوزه اقتصاد نيز براي “كار” تعاريف مختلفي ذكر شده است. كار اقتصادي را از منظر دين، مي توان چنين تعريف كرد: “هر گونه فعاليتي كه براي توليد كالاو خدمات مورد نياز يا بالابردن سطح اقتدار جامعه و رفاه عمومي در چارچوب قوانين و ارزشهاي ديني انجام مي پذيرد”. در فرهنگ قرآن، واژه اي كه براي كار اقتصادي استفاده شده، “استاجر”(قصص/26) است. همين گونه است عبارات “ضرب في الارض”(مزمل/20)، “ابتغاء فضل الله”(اسراء/12)، “اعداد قوه”(انفال/60) و به طور ضعيف تر واژه “كلوا”(ملك/15) به معناي امر به مطلق تصرف. واژه هاي عمل، فعل، سعي و كسب گرچه به معناي كار و تلاش است، لكن مرادف با فعاليت اقتصادي نيست و مفهوم عامي دارد.

سه شنبه دهم 5 1391 4:20 بعد از ظهر

 

مقدمه

هر نظام اقتصادى كه يكى از وظايف مهم خود را ايجاد زمينه كار، اشتغال و افزايش توليد بداند، به‏طور طبيعى نخست شرايط مناسب بينشى، رفتارى، ارزشى و فرهنگى كار، اشتغال و توليد را فراهم مى‏كند. آن‏گاه مكانيزم‏هاى اقتصادى را هماهنگ و سازگار با عناصر فرهنگى به‏كار مى‏گيرد. بى‏شك كاستى باور و بينش در مورد كار مثبت و ضعف ارزشى تلاش و پشتكار در سطح جامعه، رفتارهاى متناسب با شكوفايى توليد و اشتغال را به‏شدت تحت‏تأثير قرار مى‏دهد و درنهايت مكانيزم عرضه و تقاضاى كار را بى‏كشش مى‏سازد. در چنين وضعيتى نه متغير دستمزد در جانب عرضه كارساز است و نه متغير سود و درآمد در جانب تقاضا مى‏تواند نقش چشمگيرى داشته باشد.

از اين رو ابتدا، جايگاه نيروى انسانى عامل كار را از جهت بينشى و فلسفى در تدبير جهان، و آن‏گاه بعد جامعه‏شناختى اين عامل و در نهايت اصول و شرايط اقتصادى كار، اشتغال و توليد را از ديدگاه امام على ـ عليه‏السلام ـ برمى‏رسيم.

گفتار اول: جايگاه فلسفى نيروى انسانى در رابطه با طبيعت

در تدبير تكوينى و اداره واقعى جهان ماده، انسان جايگاه فعال و اثرگذار خود را دارد . به طبيعت اين‏گونه نبايد نگاه كرد كه نسبت به‏نيازهاى انسان بيگانه است؛ همچنان‏كه نبايد انسان را به‏گونه‏اى نگريست كه گويى طبيعت در مقابل او مانند دژى تسخيرناپذير و مقاوم خلق شده است. هم طبيعت آن‏چنان خلق وتدبير شده است كه منافع ونيازهاى انسان را در دل خود جاى داده و هم انسان آن‏گونه است كه مى‏تواند برطبيعت سلطه متناسب خود را پيدا كند.

سه شنبه دهم 5 1391 2:28 بعد از ظهر

بررسى ابعاد گوناگون جامعه‏شناختى كار، اشتغال و توليد، مى‏طلبد كه مفاهيم هنجار، ارزش و فرهنگ به‏طور فشرده تبيين شود تا اين‏كه هريك از روايات، گفتمان‏ها و رفتارهاى امام على ـ عليه‏السلام ـ در جايگاه متناسب و منطقى خود مورد استشهاد و استدلال قرار گيرد و اگر دستورى به عنوان هنجار يا روايتى در بعد ارزشى كار يا رفتارى به‏عنوان تجلى فرهنگ كار به ما رسيده است، به‏طور صحيح و منطقى بدان‏ها استناد شود.

سه شنبه دهم 5 1391 2:18 بعد از ظهر

شيوه عملى آن حضرت اشتغال به اصل كار مفيد بود؛ بدون اين كه شكل كار براى او مطرح باشد . اين‏كه برخى تصور مى‏كنند كه اگر انسان براى خود كار كند، با موقعيت اجتماعى او سازگار است و اگر براى دستمزد باشد، جايگاه اجتماعى او حفظ نشده است. فرهنگ كار مى‏طلبد كه موقعيت اجتماعى افراد، كار و تلاش را اين‏گونه طبقه‏بندى نكنند؛ بلكه در نگرش جامعه، موقعيت اجتماعى بايد نسبت به انواع كار حساسيت منفى نداشته باشد و هر كار مفيد و سازنده‏اى عزت و احترام اجتماعى را به دنبال داشته باشد و هيچ نوع كار سازنده‏اى با موقعيت و جايگاه اجتماعى افراد، ناسازگار تلقى نگردد. امام على ـ عليه‏السلام ـ بر طبق نص زير در بيرون مدينه اجير شد تا آب حمل كند

سه شنبه دهم 5 1391 2:11 بعد از ظهر

سنت گفتارى امام على عليه السلام

رواياتى كه از امام على ـ عليه‏السلام ـ درباره كار و تلاش نقل شده است، از جهت هنجارى بودن و ارزشى بودن مفاد آنها، بهره‏ورى كار، نظم كارى، به چند دسته تقسيم مى‏شود:

الف. هنجار بودن كار و ناهنجار بودن تنبلى:

امام على عليه السلام مى‏فرمايد: مبغوض مى‏دارم كسى را كه نسبت به كار حيات مادى‏اش تنبل و بى‏اعتنا است؛ زيرا كسى كه نسبت به زندگى دنيايش چنين است، در مورد آخرتش تنبل‏تر و بى‏اعتناتر است. (16) و در روايت ديگر فرمود:

سه شنبه دهم 5 1391 2:9 بعد از ظهر

پديده بيكارى يكى از مشكلات جدى جوامع امروزى، و مهم‏تر از آن بيكارى پنهان است كه در واقع روى ديگر سكه كاهش بهره‏ورى كار به حساب مى‏آيد. جامعه ما نيز در كنار بيكارى حاد و فراگير، مشكل كاهش بهره‏ورى را نيز رنج دارد. (25) اين كاهش بهره‏ورى عوامل گوناگون دارد كه بايد در جاى مناسب خود بررسى علمى شود. آنچه در اين‏جا بايد بدان توجه شود،

سه شنبه دهم 5 1391 2:7 بعد از ظهر

در نظام‏هاى اجتماعى، انگيزه كار در قشرهاى متوسط، تحصيل درآمد است، و در قشر مرفه، كسب موقعيت اجتماعى؛ زيرا برخى مشاغل مى‏تواند موقعيت اجتماعى ويژه در پى داشته باشد . معمولا در نظام‏هاى اجتماعى قدرت‏سالار، هر شغلى كه به رأس هرم قدرت، بيش‏ترين ارتباط و تعامل را داشته باشد، موقعيت اجتماعى مهم‏ترى را فراهم مى‏سازد. بر همين اساس تنها انگيزه كار، هميشه تحصيل درآمد نيست، بلكه گاه كسب موقعيت اجتماعى است. (28) در اين گونه نظام‏ها ممكن است فردى توان لازم كارى يا امانت و درستكارى شغلى را نداشته باشد ولى مسئوليت آن كار را به‏عهده گيرد و اين پديده معمولى و متعارفى است كه نياز به بحث ندارد. در نظام‏هاى اجتماعى شايسته‏سالار، شايستگى شغلى و مهارت، عامل تعيين‏كننده است. كسى كه شغلى را عهده‏دار مى‏شود، توان همه‏جانبه آن كار را بايد داشته باشد؛ بدون اين توان، شايستگى معنا ندارد.

سه شنبه دهم 5 1391 2:5 بعد از ظهر

نامه امام على ـ عليه‏السلام ـ به والى شايسته خود، مالك اشتر را مى‏توان منشور حكومت و تبيين ديدگاه‏هاى آن حضرت در مسائل گوناگون حياتى جامعه دانست. در ابتداى اين منشور، اهداف كلى آن و آن‏گاه راهكارهاى تحقق آنها را بيان فرموده‏اند.

اين اهداف عبارتند از: جباية خراجها، وجهاد عدوها، واستصلاح اهلها، وعمارة بلادها. (29) فرايند «عمارت بلاد» بدون «استصلاح مردم» و تربيت و تعليم افراد جامعه ممكن نيست؛ همچنان‏كه تربيت و تعليم در جامعه بدون تأمين امنيت (جهاد عدو) و تأمين مخارج اين اهداف (جباية خراج) امكان ندارد.

جا دارد ارتباط منطقى و واقعى و نظامدار بين هريك از اين اهداف را با يكديگر از يك طرف، و ارتباط آنها را با راهكارهاى آنها از طرف ديگر، مورد توجه قرار داد؛ زيرا در يك ساختار و چينش خاص، اين اهداف و راهكارها زمينه پيدايش و ظهور دارند؛ مثلا آبادانى شهرها، در هر مرحله تاريخى يك پديده اجتماعى است كه در سايه اشتغال تحقق مى‏يابد. اشتغال يعنى تأمين تقاضاى كار از طريق نيروى انسانى كه در جانب عرضه، جوياى كار است.

سه شنبه دهم 5 1391 2:1 بعد از ظهر

1 عدالت اجتماعى (زمينه‏ساز مشاركت مردم)؛

.2 تعليم و تربيت (تربيت نيروى انسانى ماهر)؛

.3 شكوفايى بخش‏هاى مهم اقتصادى (زراعت، صنعت و تجارت)؛

.4 اصل درآمد مردم به منزله درآمد خزانه دولت

.1 عدالت

بى‏شك عدالت اجتماعى برآيند حاكميت عدالت در نهادهاى مختلف جامعه از قبيل اقتصاد، تعليم و تربيت، قضاوت و قانون‏گذارى است. با تحقق عدالت در اين شئون و وجوه اساسى جامعه، عدالت اجتماعى شكل مى‏گيرد. از اين رو امام على ـ عليه‏السلام ـ عدالت را شرط ضرورى استوارى روابط مردم و حاكميت و آهنگ پيشرفت جامعه مى‏داند: پس خداى سبحان برخى از حق‏هاى خود را براى بعض مردمان واجب داشت و آن حق‏ها را برابر هم نهاد، و واجب شدن

سه شنبه دهم 5 1391 1:58 بعد از ظهر

تعليم و تربيت يكى از وظايف مهمى است كه حاكميت عموما و امامت خصوصا به‏عهده دارد. همچنان‏كه اشاره شد امام على ـ عليه‏السلام ـ در منشور حكومتش (عهدنامه مالك اشتر) يكى از اهداف حاكميت خود را استصلاح مردم (تعليم و تربيت) مى‏داند و در مورد ديگر، يكى از حقوق مردم را تعليم و تربيت آنها بيان مى‏فرمايد:

شما را تعليم دهم تا نادان نمانيد، و آداب آموزم تا بدانيد. (32) سخن زير نيز بر همين واقعيت دلالت دارد: امام على ـ عليه‏السلام ـ آن‏گاه كه از جهاد فارغ مى‏گشت، به تعليم مردم و قضاوت ميان آنها مى‏پرداخت. (33) بديهى است كه رويكرد تعليم و تربيت در عصر امام على ـ عليه‏السلام ـ به آموزه‏هاى تربيتى، سياسى، اجتماعى و اخلاقى است و در آن عصر، مبارزه با جهل، كوته‏بينى، ظاهرنگرى، سطحى‏نگرى و ساده‏لوحى اجتماعى كه زمينه آسيب‏پذيرى جامعه را فراهم مى‏آورد، مسأله حياتى و سرنوشت‏ساز بوده است. واژه «استصلاح» نيز ناظر به همين ضلع از آموزش است.

سه شنبه دهم 5 1391 1:57 بعد از ظهر

الف. كشاورزى: بخش كشاورزى از نظر امام على ـ عليه‏السلام ـ جايگاه ويژه‏اى دارد؛ به‏گونه‏اى كه صلاح و نفع و خير مردم به وضعيت طبقه كشاورز وابسته است. بر همين اساس هماره مدارا كردن با دهقانان را توصيه مى‏فرمود و به فرماندهان نظامى نيز دستور مى‏داد كه از جانب آنان به كشاورز ظلم و ستم نشود. (35) بر همين اساس سياست مالى و جمع‏آورى «خراج» را به‏گونه‏اى تعيين مى‏فرمايد كه جانب عدالت و انصاف مراعات گردد: پس داد مردم را از خود بدهيد و در برآوردن حاجت‏هاى آنان شكيبايى ورزيد، كه شما رعيت را خزانه‏دارانيد و امت را وكيلان و امامان را سفيران. حاجت كسى را روا ناكرده مگذاريد، و او را از آنچه مطلوب او است بازمداريد. (36) بى‏شك بخش كشاورزى در آن زمان با در اختيار داشتن زمين و آب و نيروى حيوانى، به شكوفايى و بهره‏دهى دست مى‏يافت، ولى در عصر كنونى، برآوردن نياز و حاجت كشاورزان به اين نيست كه فقط سه عامل فوق را در اختيار داشته باشند، بلكه زنجيره نيازهاى متفاوت آنان بايد به‏طور منطقى برآورده شود تا اين‏كه زمينه شكوفايى كشاورزى فراهم گردد؛ زنجيره‏اى كه از كشت و داشت و برداشت شروع مى‏شود و تا تثبيت قيمت محصولات و بيمه كردن آنها و بازاريابى و صادرات به بازارهاى رقابتى جهان ادامه مى‏يابد. اين زنجيره اگر يك حلقه مفقوده داشته باشد ـ مثلا قيمت محصولات دچار نوسان چشمگير باشد ـ براى ناكامى سياست‏هاى اقتصادى اين بخش كافى است.

سه شنبه دهم 5 1391 1:45 بعد از ظهر

 

رابطه اقتصادى حاكميت با مردم را از دو منظر متفاوت مى‏توان بر رسيد: در يك نگاه دولت نسبت به اداى وظايفى مسئوليت دارد. تأمين امنيت، كالاهاى عمومى كه بخش خصوصى دست به كار توليد آنها نمى‏شود، و زمينه‏سازى فرايند توسعه و رشد، بر عهده دولت است و طبعا هزينه اين امور را بايد از محل ماليات‏ها تأمين كند. اين نگاه مى‏طلبد كه دولت درآمدهاى خود را با سياست‏هاى مختلف اعتبارى مالى افزايش دهد تا اين‏كه با قدرت هرچه بيش‏تر بتواند به وظايف خود عمل كند و درنتيجه درآمد دولت نسبت به درآمد مردم اولويت پيدا مى‏كند. نگاه ديگر اين است كه دولت يكى از وظايف مهم خود را افزايش درآمد مردم تلقى نمايد. باور مسئولان و مديران ميانى و پايين اين است كه اگر درآمد مردم هرچه بيشتر باشد، درآمد دولت نيز به همان نسبت افزايش مى‏يابد، هرقدر ملت فقيرتر باشد، به همان نسبت بخش عمومى دچار فقر خواهد بود. با اين نگاه سعى تمام دولتمردان و كارمندان بر اين خواهد بود كه زمينه كاهش فقر عمومى فراهم شود و در نتيجه مديران نه‏تنها موانع حركت توليد كالا و خدمت را برمى‏دارند، بلكه خود دست به كار شتاب بخشيدن به اين حركت مى‏شوند.

امام على ـ عليه‏السلام ـ بر اين سياست تأكيد ويژه دارد:

سه شنبه دهم 5 1391 1:30 بعد از ظهر

 

عضو شوراي مركزي فراكسيون اصولگرايان رهروان ولايت افزود: در اين جلسه مطرح شد كه بايد اين فراكسيون در جهت همكاري و تعامل با دولت براي حل گرانيها و كاهش مشكلات مردم تلاش كند و راهكارهايي به دولت براي از بين رفتن گراني ارائه شود.

عضو شوراي مركزي فراكسيون اصولگرايان رهروان ولايت گفت: در جلسه امروز تاكيد شد اين فراكسيون در جهت همكاري و تعامل با دولت براي حل گرانيها و كاهش مشكلات مردم تلاش و راهكارهايي به دولت براي از بين رفتن گراني ارائه كند.

به گزارش مهر، اسماعيل جليلي با اشاره به جلسه روز دوشنبه شوراي مركزي فراكسيون اصولگرايان رهروان ولايت گفت: در جلسه امروز پيرامون تقسيم كار بين گروه ها و افراد حاضر در فراكسيون براي مشاركت در طرح ها و لوايح و شوراها و مجامع بحث هايي صورت گرفت.

دوشنبه نهم 5 1391 8:32 بعد از ظهر

 

علي اكبر خبازها گفت: سبد كالاي ماه رمضان به كارمندان و اقشار ديگر اختصاص پيدا كرده است اما متأسفانه براي بازنشستگان كه اعتبارات آنها از صندوق تأمين اجتماعي تخصيص داده مي شود سبدي در نظر گرفته نشده است.

رئيس كانون مستمري بگيران و بازنشستگان تأمين اجتماعي از عدم تخصيص سبد كالاي ماه مبارك رمضان به بازنشستگان تامين اجتماعي خبر داد.

به گزارش مهر، علي اكبر خبازها افزود: سبد كالاي ماه رمضان به كارمندان و اقشار ديگر اختصاص پيدا كرده است اما متأسفانه براي بازنشستگان كه اعتبارات آنها از صندوق تأمين اجتماعي تخصيص داده مي شود سبدي در نظر گرفته نشده است.

دوشنبه نهم 5 1391 8:18 بعد از ظهر

 

درحالي قيمت پياز از سوي رئيس اتحاديه سراسري فروشندگان ميوه و تره بار استان تهران به دليل آنچه كه كمبود توليد مي نامد، كيلويي 1400 تومان اعلام مي‌شود كه اخيرا به دليل سوء مديريت ميزان 20 هزارتن پياز در دزفول از بين رفته است.

درحالي قيمت پياز از سوي رئيس اتحاديه سراسري فروشندگان ميوه و تره بار استان تهران به دليل آنچه كه كمبود توليد مي نامد، كيلويي 1400 تومان اعلام مي‌شود كه اخيرا به دليل سوء مديريت ميزان 20 هزارتن پياز در دزفول از بين رفته است.

به گزارش مهر، پياز كه همواره يكي از اجزاء اصلي تشكيل دهنده غذاهاي ايراني بوده است، هم اكنون قيمت آن از كيلويي 200 تومان به 1400 تومان رسيده است و ديگر خانواده ها بايد يا به ميزان كم اين محصول را خريداري كنند و يا اصلا از پياز در غذاهاي خود استفاده نكنند.

اين درحالي است كه فعالان بخش ميوه و تره بار عامل اصلي افزايش قيمت پياز را كاهش توليد پياز نسبت به سال گذشته عنوان و علت اين كاهش توليد را كم آبي برخي مناطق ذكر مي كنند.

دوشنبه نهم 5 1391 8:9 بعد از ظهر
مهذب ترابي با اشاره به اينكه در حال حاضر گرايش مشتركان به سمت استفاده از لامپ‌هاي كم مصرف برق است، تبيين كرد: قطعا استفاده از لامپ‌هاي كم مصرف منجر به كاهش مصرف برق و بار مالي قبوض برق مشتركان خواهد شد.


مديرعامل سازمان بهره وري انرژي از آغاز جمع آوري لامپ‌هاي غير استاندارد چيني از بازار برق ايران با مشاركت اصناف خبر داد و اعلام كرد: لامپ‌‌هاي غيراستاندارد چيني از ايمني، نوردهي و عمر يك لامپ استاندارد داخلي برخوردار نيستند.

سعيد مهذب ترابي در گفتگو با مهر با اشاره به اجراي طرح هاي ضربتي براي جمع آوري لامپ‌هاي غير استاندارد و پرمصرف چيني از بازار برق ايران، گفت: در حال حاضر با مشاركت اصناف و برخي از دستگاه‌هاي متولي همچون گمرك و استاندارد جمع آوري لامپ هاي برق آغاز شده است.

مديرعامل سازمان بهره وري انرژي با اعلام اينكه لامپ‌هاي غير استاندارد چيني موجود در بازار برق به هيچ وجه از ايمني مطلوبي برخوردار نيستند، تصريح كرد: به تمامي مشتركان خانگي، تجاري و خدماتي پيشنهاد مي‌شوند از اين لامپ هاي استفاده نكنند.
 

هم اكنون قيمت دولتي براي مرغ بالاي 5000 تومان اعلام شده كه اينجا مردم را به شك مي اندازند كه چگونه اين قيمت در عرضه افزايش يافته است؟ اگر وضعيت اقتصاد با مشكلات كنوني همين گونه ادامه يابد ، متاسفانه دولت بعدي با چالش جدي مواجه خواهد بود و تمامي مشكلاتي كه دولت فعلي ايجاد كرده گردن او خواهد بود و همين طور چالش ها وجود خواهد داشت

به گزارش اعتدال، ابراهيم نكو دبير كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت: عليرغم تمام اقدامات صورت گرفته براي كاهش قيمت مرغ ، بحث عرضه مرغ در كشور متاسفانه نادرست است ؛ وقتي مرغ در خارج از كشور يك و نيم دلار قيمت دارد و نزديك به چيزي كمتر از سه هزار تومان تمام مي شود و با اين قيمت كنوني به دست مصرف كننده مي رسد ، موجب ناراحتي ما است.

وي افزود: قيمت خريد مرغ وارداتي حدود 2700 توان است كه باز با تعرفه و هزينه هاي وارداتي 3200 تومان براي دولت تمام مي شود و بايد نهايتا با اين نرخ عرضه شود ، اما هم اكنون قيمت دولتي براي مرغ بالاي 5000 تومان اعلام شده كه اينجا مردم را به شك مي اندازند كه چگونه اين قيمت در عرضه افزايش يافته است؟

16agrofood.gif

دوشنبه نهم 5 1391 5:20 بعد از ظهر

 

شامپو گياهي داروگر
شامپو گياهي 220 گرمي كد محصول : 41430 رايحه: گياهان سبز و تازه مورد مصرف:...
دوشنبه نهم 5 1391 5:5 بعد از ظهر

دومين همايش بين المللي علوم و فناوري مواد فعال و صنايع شوينده در دانشكده شيمي و نفت دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد . در اين همايش كه در تاريخ 18 الي 20 خرداد 1389 برپا شد ، شركت كف (داروگر) با برپايي غرفه در نمايشگاه جانبي به معرفي محصولات جديد خود پرداخت ، همايش فوق

دوشنبه نهم 5 1391 4:57 بعد از ظهر

مسئول سرويس ارزيابي گمرك اصفهان مستقر در كاشان:صادرات كاشان در رده پانزدهم كشور است.
85 درصد صادرات كاشان فرش ماشيني است
.

مسئول سرويس ارزيابي گمرك اصفهان مستقر در كاشان گفت: فرش ماشيني 85 درصد از مجموع كالاهاي صادراتي اين شهرستان به خارج از كشور را طي سه ماهه نخست امسال به خود اختصاص داده است.


محمد سربند امروز در گفتگو با پورتال خبري كاشان دو شهرستان كاشان و آران و بيدگل را قطب صنعتي فرش ماشيني كشور دانست و گفت: ارزش ريالي اين ميزان صادرات فرش از مجموع كل صادرات كالا از كاشان به خارج از كشور طي اين مدت حدود 45 ميليون دلار است.
وي با اشاره به افزايش كمي و كيفي صادرات كالا از اين شهرستان طي سه ماهه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته افزود: صادرات كاشان به وزن 14 هزار و 400 تن از نظر وزني 52 درصد و با ارزش 59 ميليون و 941 هزار دلار از لحاظ ارزش ريالي 37 درصد افزايش داشته است.

دوشنبه نهم 5 1391 4:45 بعد از ظهر

شركت شامپو سدر صحت يكي از بزرگترين سازندگان محصولات شوينده و آرايشي و بهداشتي است كه از سال 1355 فعاليت خود را آغاز كرده است. اين كارخانه به منظور ايجاد نظامي قانونمند و محيطي پويا، سيستم مديريت ISO9001:2008 و ISO14001:2004 و اصول GMP و قوانين و الزامات قانوني و زيست محيطي و بهداشتي مربوطه را به عنوان الگوي كاري خود قرار داده است.

در اين راستا مديريت سازمان تعهد مي نمايد كه الزامات اين استانداردها را رعايت نموده و آن ها را به منظور بهبود مستمر اثربخشي اين سيستم ها برآورده نمايد. لذا با اتكال به خداوند متعال و با همكاري كاركنان خود، رئوس خط مشي خود را به شرح ذيل تعريف نموده و دنبال مي نمايد:

 

1- تلاش در جهت جلب رضايت مشتريان و طرف هاي ذينفع

2- تلاش در جهت بالا بردن سطح كيفيت محصولات

3- تلاش در جهت افزايش سطح آگاهي و دانش پرسنل

4- رعايت اصول GMP و تلاش در جهت افزايش رعايت اصول بهداشت فردي و محيطي

5- پيشگيري از آلودگي محيط زيست، كنترل و كاهش آلاينده هاي زيست محيطي و پيروي از قوانين و مقررات زيست محيطي مرتبط

دوشنبه نهم 5 1391 1:44 بعد از ظهر

همه جا از سپيدي و پاكيزگي برق مي زند

 

مايع سفيد كننده و ضد عفوني كننده

مايع سفيد كننده و ضدعفوني كننده صحت حاوي هيپوكلريت سديم مي‌باشد. كاربرد اين مايع براي شستشوي البسه (غير از البسه پشمي، ريون و چرمي)، تميز كردن و ضدعفوني نمودن سطوح، سرويس‌هاي بهداشتي و سينك ظرفشويي است.
دوشنبه نهم 5 1391 1:43 بعد از ظهر

حتي با شستن ظرفها، لطافت پوست دستهايم از بين نمي رود

 

مايع ظرفشويي گليسيرينه

مايع ظرفشويي گليسيرينه صحت يك پاك‌كننده مناسب جهت از بين بردن چربي‌ها و لكه‌هاي ظروف است. گليسيرين موجود در اين مايع ظرفشويي، رطوبت پوست دست را حفظ مي‌كند.
دوشنبه نهم 5 1391 1:41 بعد از ظهر

داشتن پوست جوان و زيبا به من آرامش مي دهد

 

كرم دست و صورت

زيبايي پوست علاوه بر ايجاد احساس نشاط و جواني ، اين حس را به ديگران نيز انتقال مي‌دهد. استفاده از كرم دست وصورت صحت لايه نازكي از چربي را بر روي پوست ايجاد مي‌كند و ميزان تبخير رطوبت پوست را كاهش مي دهد. اين كرم قدرت دفاعي سلولهاي ايمني پوست را در برابر عوامل آسيب رسان افزايش مي دهد و پوست را سالم و شاداب نگه مي دارد.
دوشنبه نهم 5 1391 1:39 بعد از ظهر

نظافت دستانم را به طبيعت مي سپارم

 

مايع دستشويي بادام

مايع دستشويي بادام صحّت حاوي روغن بادام شيرين، گياه گوار و گليسيرين است. روغن بادام شيرين سرشار از ويتامين و مواد معدني است و در لطافت و تغذيه پوست نقش مؤثري دارد.
دوشنبه نهم 5 1391 1:38 بعد از ظهر

دوست دارم پوستم نرم و خوشبو باشد

 

بدن‌شوي

بدن‌شوي صحت، محصولي است گياهي حاوي گوار و گليسيرين.گوار ماده‌اي است كه پوست و موها را پس از شستشو نرم مي‌كند.
دوشنبه نهم 5 1391 1:36 بعد از ظهر

لبخند من سپيد و زيباست

 

خمير دندان

همه دوست دارند دندانهايي سالم و دهاني خوشبو داشته باشند زيرا سلامتي دندانها در سلامتي ساير قسمت‌هاي بدن مؤثر است. خميردندان حاوي فلورايد صحت نه تنها به حفظ سلامت دندانها كمك مي كند بلكه به دليل داشتن فلورايد موجب استحكام و تقويت ميناي دندان در برابر پوسيدگي مي‌شود و از به وجود آمدن پلاك‌هاي ميكروبي برروي دندانها جلوگيري مي نمايد.
دوشنبه نهم 5 1391 1:35 بعد از ظهر

مي خواهم آراستگي و حالت دلخواه موهايم حفظ شود

 

ژل حالت دهنده موي سر صحّت

ژل حالت دهنده موي سر صحت در دونوع ملايم و قوي مناسب با هر سليقه‌اي با پوشش سبك بدون احساس چسبندگي حالت دلخواه مو را براي مدت نسبتاً طولاني تثبيت كرده، از به‌هم ريختن حالت موها در برابر عوامل محيطي(باد، رطوبت و...)جلوگيري مي‌كند.
دوشنبه نهم 5 1391 1:33 بعد از ظهر

هر دانه گياهي، سرشار از رازي نهفته است

 

نرم‌كننده مو حاوي عصاره برنج

نرم‌كننده مو حاوي عصاره برنج صحت، نرم‌كننده‌ايست گياهي، حاوي عصاره برنج، روغن سبوس برنج و ويتامين E. عصاره برنج و روغن سبوس برنج سرشار از ويتامينهاي B و E است. اين ويتامين‌ها موي سر را تقويت كرده، رطوبت پوست و موي سر را حفظ و از تشكيل چربيهاي زائد در پوست و مو جلوگيري مي‌كند.
دوشنبه نهم 5 1391 1:31 بعد از ظهر

مي خواهم موهايي قوي، محكم و سالم داشته باشم

 

شامپو سدر

شامپو سدر صحت، شامپويي است گياهي، سرشار از عصاره برگ‌هاي گياه سدر و مورد و حاوي گليسرين.
 گياه سدر با خاصيت خنك‌كنندگي كه دارد، ريشه‌هاي مو را مقاوم ‌تر مي‌كند. گياه مورد خاصيت ضد ميكروبي دارد و به رويش موهايي كه هنوز ريشه آنها در پوست سر وجود دارد و از ساقه شكسته‌اند، كمك مي كند.
دوشنبه نهم 5 1391 1:29 بعد از ظهر

بزرگترين لنج تجاري ساخت كشور به سفارش امارات در بندر كنگ در حال ساخت است . مديرعامل كارگاه لنج سازي ابراهيمي در گفتگو در بندرعباس گفت:ساخت اين لنج به سفارش امارات عربي متحده از دو سال پيش آغاز شده است و دي ماه سال جاري تحويل داده مي شود. "عبدا... ابراهيمي"افزود: ساخت اين لنج هزار و 500 تني بيش از يك ميليارد تومان هزينه در پي دارد كه تاكنون 750 ميليون تومان آن جذب شده است. ابراهيمي تصريح كرد: در ساخت اين شناور از چوب ساج استفاده مي شود كه از آفريقا خريداري شده است

يکشنبه هشتم 5 1391 9:16 بعد از ظهر

كتاب «طراحي سازه كشتي»، نوشته دكتر احمد رهبر رنجي، از سوي گروه شناورهاي زيرسطحي سازمان صنايع دريايي منتشر شد و در اختيار علاقمندان قرار گرفت. به گزارش مارين نيوز، نويسنده كتاب كه عضو هيأت علمي دانشگاه صنعتي اميركبير است؛ در پيش‌گفتار كتاب آورده است: انتظار ايمني و راحتي براي استفاده‌كنندگان از هر سازه‌اي، از جمله كشتي امري طبيعي بوده و آشنايي با اصول طراحي، استانداردها و مصالح مصرفي مناسب براي دست يافتن به يك كشتي ايمن و اقتصادي اجتناب‌ناپذير مي‌باشد. به نوشته دكتر احمد رهبر رنجي، كتاب حاضر براي استفاده دانشجويان رشته مهندسي كشتي‌سازي و دريا در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد و همچنين، مهندسين شاغل در اين رشته كه به طراحي يا ساخت شناورها مشغول هستند، تهيه شده است. وي مي افزايد: اين كتاب به همراه جلدهاي بعدي آن در برگيرنده علم پيچيده و گسترده طراحي سازه كشتي، يكي از دروس اصلي رشته مهندسي كشتي‌سازي، بوده و نتيجه تدريس درس ساختمان كشتي در دانشكده مهندسي كشتي‌سازي و صنايع دريايي- دانشگاه صنعتي اميركبير در بيش از 20 ترم مي‌باشد. به گفته مؤلف، هدف اين كتاب ارائه اطلاعات مورد نياز براي طراحي سازه كشتي‌ها بوده، هر چند كه اصول طراحي كشتي‌هاي نظامي و تجاري تفاوت چنداني نداشته، جهت‌گيري كتاب بيشتر براي طراحي سازه كشتي‌هاي تجاري با مصالح فولادي مي‌باشد و به قوانين بين‌المللي معتبر كه در اكثر كشورها مورد استفاده قرار مي‌گيرد، اشاره شده است.

يکشنبه هشتم 5 1391 9:13 بعد از ظهر

مديرعامل شركت توسعه سازه‌هاي دريايي تسديد از پايان عمليات نصب جكت P4 ميدان نفتي رشادت، بعنوان بزرگترين جكت خليج‌فارس، خبر داد. مهندس امين پناهي دراين‌باره به خبرنگار مارين نيوز گفت: عليرغم حساسيت‌ها و نگراني‌هايي كه درباره نصب اين جكت سنگين از سوي كارفرماي پروژه، شركت نفت فلات قاره ايران، وجود داشت؛ اين عمليات بدون مشكل و توسط شناور لوله‌گذار و نصاب C-Master انجام گرفت. وي درباره حساسيت‌هاي نصب اين سازه دريايي توضيح داد: عمليات نصب جكت به شكل Lounching و پس از حمل عمودي به محل، نصب آن انجام گرفت؛ كه اجراي اين عمليات به علت عمق كم آب و پهن بودن ابعاد جكت، نگراني‌هايي را درباره بروز سانحه بوجود آورده بود. مديرعامل تسديد با اشاره به اينكه «ابعاد اين پايه سكو 43 ×42 و ارتفاع 70 متر بوده و وزن آن 3100 تن است»، گفت: اين پايه سكو كه با شمع‌هاي تثبيت‌كننده وزن آن حدود 4500 تن خواهد شد و قرار است حدود 9000 تن سازه دريايي روي آن نصب شود. به گفته وي، در حال حاضر لوله‌گذاري بخش بيروني ميدان نفتي رشادت باقي مانده و قرار است عرشه مربوط به اين جكت نيز كه توسط شركت صدرا در حال ساخت است؛ سال آينده نصب شود. وي افزود: پس از نصب و راه‌اندازي عرشه اين جكت روزانه حدود 75 هزار بشكه نفت به توليد نفت كشور افزوده خواهد شد.

يکشنبه هشتم 5 1391 9:11 بعد از ظهر

رييس دانشگاه علوم پزشكي استان هرمزگان گفت: آمبولانس دريايي جزيره هرمز با بيش از 90 درصد پيشرفت بدست متخصصان داخلي كشور در حال ساخت است. محمد شكاري افزود: اين نخستين آمبولانس دريايي كشور است كه در قشم در دست ساخت است و هفته آينده بصورت آزمايشي به آب انداخته مي‌شود. وي با بيان اينكه پس از انجام آزمايش‌هاي ايمني آمبولانس دريايي، اين شناور پس از دو هفته به دانشگاه علوم پزشكي تحويل داده مي‌شود، تصريح كرد:پيش از اين آمبولانس دريايي هرمزگان از خارج وارد مي‌شد. رييس دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان خاطرنشان كرد: هزينه ساخت و تجهيز اين آمبولانس كه بر اساس استانداردهاي جهاني در دست ساخت است

يکشنبه هشتم 5 1391 9:8 بعد از ظهر
معرفي :

شركت صنايع كشتي سازي عظيم گسترش هرمز(AGH) يكي از شركتهاي صنعتي تابع سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران مي باشد كه با مأموريت احداث كارخانه اي براي ساخت و تعمير كشتي هاي بزرگ (نفتكش و گازبر)به فعاليت مشغول و روند ساخت و پيشرفت اين پروژه را دنبال مي نمايد .

 طرح احداث حوضهاي خشك بمنظور تعمير و ساخت كشتي هاي نفتكش با ظرفيت 300 هزار تن و كشتي هاي حمل گاز مايع با ظرفيت 140 هزار متر مكعب شامل دو حوض خشك تعميرات و نوسازي به ترتيب به ابعاد 14.5*80*370 و ابعاد 14.5*80*470 و تجهيزات مربوطه (جرثقيل دروازه اي 1000 تني ، 3 دستگاه جرثقيل زرافه اي ،جرثقيلهاي سقفي و كارگاهي،ماشين آلات كارگاهي  . . .) و كارگاههاي صنعتي و تجهيزات مربوطه و انبارهاي رو باز  از سال 1380 در دستور كار قرار گرفت.

اهميت طرح :
افزايش تقاضاي جهاني براي انرژي (گاز و نفت) و حمل آن به اقصي نقاط دنيا اجراي اين طرح را براي كشور ايران كه از توليدكنندگان اصلي اين انرژيها مي باشد اجتناب ناپذير مينمود.
يکشنبه هشتم 5 1391 8:47 بعد از ظهر

گروه صنعتي بازرگاني ايران كريستال درطراحي، توليدو نصب كريستال هاي تزئييني و ساختماني ازقبيل ستون، نرده، كاشي، لوستر، پرده هاي كريستالي كه با بهره گيري ازتكنولوژي روز دنيا توانسته است مجموه اي غني ازدكوراسيون مدرن و نوين همراه با نورپردازي ارائه نمايد.
اين محصولات با تلفيق نورو كريستال مورد استفاده در دكوراسيون داخلي ونماي خارجي هتل ها، ساختمانهاي بلند مرتبه، تالارها، رستورانها، ويترين فروشگاهها، ساختمانهاي اداري، ويلاهاي مدرن، فرهنگ سراها، اماكن عمومي( فرودگاه، مترو، نمايشگاه، ....) و همچنين فضاهاي باز( آبنماها، پاركها، ميادين، ......) قرار مي گيرند.
علاوه بر كريستالهاي ساختماني، تجهيزات چاپ روي كريستال و انواع كالاهاي تبليغاتي و خدمات پس از فروش به صورت عمده و جزئي مي باشدكه محصولات خود را با بهترين كيفيت ارئه مي نمايد

يکشنبه هشتم 5 1391 7:4 بعد از ظهر

شركت رزفام كالا با بيش از37 سال تجربه در زمينه  فروش و توليدلوازم خانگي ، آشپزخانه ، بلور و كريستال جزو پرسابقه ترين شركت هاي تجاري فعال اين حوزه مي باشد.
توليد و توزيع بلور و كريستال

يکشنبه هشتم 5 1391 6:57 بعد از ظهر

رييس اتحاديه پوشاك تبريز گفت: كارخانه مشترك توليد پوشاك ايران و تركيه احداث مي‌شود.

 


به گزارش خبرگزاري برنا از تبريز، رييس اتحاديه پوشاك تبريز در جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب اظهار داشت: احداث كارخانه پوشاك علاوه‌بر اينكه موجب كارآفريني مي‌شود، زمينه انتقال تكنولوژي پوشاك تركيه به كشور را فراهم كرده و‌ در تبديل تبريز به قطب پوشاك كشور مي‌تواند نقش مهمي داشته باشد.

وي تصريح كرد: در اين راستاي توليد محصول مشترك، از پنج‌ كارخانه بزرگ پوشاك استانبول نيز بازديد صورت مي‌گيرد.

يکشنبه هشتم 5 1391 3:57 بعد از ظهر

 

 
راه اندازي بزرگترين كارخانه نساجي و پوشاك خاورميانه

     بزرگترين كارخانه نساجي و پوشاك خاورميانه با مشاركت بانك تجارت تا پايان مردادماه جاري در كشور به بهره برداري مي رسد.
         
     
             
 
بزرگترين كارخانه نساجي و پوشاك خاورميانه با مشاركت بانك تجارت تا پايان مردادماه جاري در كشور به بهره برداري مي رسد.
 
پورمتين، مدير اعتبارات بانك تجارت با بيان اين مطلب در جمع خبرنگاران گفت: كل تسهيلات ريالي و ارزي در نظر گرفته شده براي اين طرح بالغ بر يك هزار و ۱۱ ميليارد و ۴۰۸ ميليون ريال است كه تاكنون ۹۸ درصد اين تسهيلات پرداخت شده است.به گفته وي سرمايه ثابت اين طرح يك هزار و ۵۹۶ ميليارد و ۴۵۶ ميليون ريال و كل ارزبري آن معادل ۷۴ ميليون و ۲۷۱ هزار و ۳۶۴ يورو بوده است.
 
وي خاطرنشان كرد: اين بانك هم اكنون در ۱۵۰۰ طرح توليدي مشاركت دارد كه اين كارخانه نساجي و پوشاك و بزرگترين كارخانه سفال سازي كشور از جمله مهمترين طرح ها هستند.وي خاطرنشان كرد: راه اندازي اين طرح نمونه خوبي از همكاري بخش خصوصي و يك بانك دولتي است.

يکشنبه هشتم 5 1391 3:48 بعد از ظهر
 

1 - هدف :

هدف از تدوين اين روش اجرايي ، مشخص نمودن نحوه فروش محصولات به صورت تكفروشي و عمده فروشي و بازنگري قراردادهاي فروش جهت هماهنگ نمودن كليه فعاليتهاي بازرگاني در شركت كفش ملي مي باشد.

2 - محدوده كاربرد :

دامنه كاربرد اين روش اجرايي ، فروش به صورت خرده فروشي و يا عمده فروشي با عقد قرارداد و يا بدون عقد قرارداد در واحد فروش مي باشد.

3 مسئوليت ها :

- مسئوليت ارائه اطلاعات خروج و رسيد محصول به واحد فروش به عهده انباردار مي باشد .

- مسئوليت برنامه ريزي فروش به عهده كارشناس برنامه ريزي مي باشد.

- مسئوليت تامين محصولات مورد نياز شبكه فروش به عهده واحد تامين محصول مي باشد .

- مسئوليت تهيه پيش نويس قراردادهاي فروش محصول و اصلاحيه ها و متمم هاي مربوطه به عهده رئيس كـــل فروش مي باشد .

- مسئوليت تهيه جدول توزيع محصولات وارده به انبار محصول در بين واحدهاي فروش به عهده رئيس واحد توزيـــــــع مي باشد.

- مسئوليت عمده فروشي به سازمانها و شركتها بخصوص در استان تهران بعهده فروش سازمانها و شركتها مي باشد اين مورد در شهرستانها بعهده مديران مناطق است .

- مسئوليت ابلاغ قيمتهاي مصوب به مناطق ، فروشگاهها ومشتريان بعهده رئيس كل فروش مي باشد

- مسئوليت نظارت بر عملكرد فروشگاهها و ابلاغ روش اجرائي ، دستورالعملها و بخشنامه ها و آئين نامه بعهده مديران مناطق مي باشد .

4 شرح اقدامات :

فروش محصولات شركت از طريق شبكه فروش شركت به صورت تك فروشي و عمده فروشي با عقد قرارداد و بدون قرارداد به شرح ذيل صورت مي پذيرد :

4 1 برنامه فروش :

4-1-1- برنامه فروش : اين برنامه توسط كارشناس برنامه ريزي و با نظر واحد فروش به ازاء هر سال تهيه و بنا به نياز نسبت به بازنگري اقدام مي نمائيم .

برنامه فروش معمولا تابعي است از تعدادفروشگاههاي جاري ، ميزان وارده كالا ، فروش سنوات گذشته و پتانسيل هاي حادث شده بر منطقه تهيه ميگردد . اين برنامه ، به كليه مناطق اعلام شده و مناطق نيز مكلفند بر اساس فروش سنوات گذشته پتانسيل مديران فروشگاهها و ساير عوامل محيطي و محاطي نسبت به تهيه برنامه فروش ماهيانه هر فروشگاه اقدام نمايد .

لازم بذكر است ، برنامه فروشگاه نمي تواند از ميانگين افزايش فروش منطقه نسبت به سال قبل بيش از 5% كمتر باشد .

نحوه نظارت بر عملكرد فروشگاهها :

مديران مناطق مكلفند به صورت روزانه وضعيت فروش ، فروشگاهها را در مقايسه با روزهاي قبل و در روزهاي مشابه سال قبل ، مقايسه نموده و ميزان موجودي فيزيكي ، حجم وارده گالا و نظاير آن را بررسي نمايد و پس از آن گزارش فروش روزانه منطقه خود را به صورت روزانه طي فرم شماره FR7216 به دفتر مركزي ارسال نمايند .

مديران مناطق بر اساس فروش هر آرتيكل كالا در فروشگاه مي توانند نسبت به جابجائي (مبادله كالا ) بين فروشگاههاي منطقه خود اقدام نمايند .اين اقدام در فرم صورت وضعيت گردش كالا به شماره FR7228 ثبت ميگردد .كه در پايان ماه ، فرمهاي تكميل شده به دفتر مركزي ارسال مي شود .

مديران مناطق مكلفند در هر ماه حداقل يك بار به فروشگاهها مراجعه ونسبت به بررسي وضعيت ظاهري فروشگاهها شامل ( ويترين ، دكوراسيون ، تابلو ها ، حضور غياب پرسنل ،نحوه برخورد پرسنل با مشتر ي و ....) بررسي و در دفتر وقايع هر فروشگاه ثبت نمايند .

شنبه هفتم 5 1391 11:20 بعد از ظهر

 

 

توليد را دريابيد

گفت و گو با مهندس حمزه علي حاجي پاشا- مديرعامل شركت نساجي قائم شهر(سهامي عام)

اشاره:

شركت نساجي قائم شهر آنقدر در ذهن اهالي نساجي شناخته شده است كه شايد نيازي به معرفي بيشتر آن وجود نداشته باشد اگرچه اين شركت در مقطعي از زمان دچار مشكلات متعدد شد اما پس از اين كه تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و به گفته مهندس پاشا با مديريت منحصر به فرد آقاي مهندس هدايت قرار گرفت و بحث نوسازي و بازسازي و در مجموع احياي آن پيش آمد، بار ديگر در محافل نساجي كشور خبر ساز شد و اين بار مديرعامل آن كه اتفاقاً از اهالي نساجي است و تجربه سال ها فعاليت در شركت معتبر را دارد؛ از افزايش توليد، چابك سازي، بهره گيري از متخصصين جوان و توانمند و .. سخن به ميان مي آورد و شايد به همين دليل است كه در همايش بزرگان كارآفريني كشور از اين مديرجوان تقدير به عمل مي آيد.

 

قطعاً از آغاز مسير توليد و فروش محصولات نساجي تا مديريت شركت نساجي قائم شهر، مسير طولاني پيموده ايد. تا جايي كه امكان دارد اين مسير را با فراز و نشيب هاي آن براي ما ترسيم نمائيد.

تحصيلات دانشگاهي ام را در رشته مهندسي شيمي نساجي ( دانشگاه يزد) گذرانده ام البته سابقه آشنايي ام با صنعت نساجي به زمان تحصيل در هنرستان باز مي گردد كه در همان زمان علاقه و اشتياق خاصي نسبت به اين رشته صنعتي داشتم. هميشه فعاليت در اين صنعت ، انگيزه و انرژي مضاعفي به من مي بخشد و موجب شده هنگام مواجهه با مشكلات متعدد به اميد حمايت دولت و نهادهاي دولتي نمانم بلكه با اتكا به تجارب و توانمندي هاي خود، راه حلي براي رفع مشكلات توليد پيدا كنم.

شنبه هفتم 5 1391 8:14 بعد از ظهر

 • تاسيس :1342 ( تهران )
 • شركت در سال 1373 بعنوان شركت سهامي عام در بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شد
 • فعاليتها : توليد انواع پودرهاي شوينده – صابون – صابون دترجنت - پودرهاي كفشوي و محصولات صنعتي .
 • سرمايه : 135 ميليارد ريال
 • شركت پاكسان ( سهامي عام ) يكي از شركتهاي پيشرو در توليد محصولات شوينده و بهداشتي در ايران مي باشد . كليه برند هاي توليد شده در گروه مديريت صنعت شوينده متعلق به شركت پاكسان ميباشد .

شركت پاكسان از نظر ميزان فروش ، رشد فروش ، سودآوري ، ميزان صادرات ، بازده فروش و بهره سرمايه در چند سال گذشته همواره در بين صد شركت برتر ايران قرار داشته است .

 

 محصولات صنعتي توليدي در شركت پاكسان

 • محصولات جديد صنعتي كه در مرحله بررسي بازار و تست نمونه هاي توليد شده مي باشد :
 شامل تري اتانل آميد لوريل اتر سولفات ، روغن حل شونده ، E.G.M.S ، مايع شستشوي اسيدي شيردوشي ها ، مايع شستشوي مرغداري ها ، چربي گير استيل . توليد اين محصولات علاوه بر مصرف كارخانجات تابعه شركت مديريت صنعت شوينده در پاسخ به نيازهاي ديگر توليد كنندگان شوينده بهداشتي و غذائي ساير صنايع در سراسر كشور موفق و موثر مي باشد.
 • اسيدهاي چرب ( حاصل از روغن سويا ، روغن كلزا ، روغن آفتابگردان و اسيد اويل ) در سه گريد درجه 1 ، درجه 2 ، درجه 3 :
 موارد مصرف مورد مصرف در صنعت رزين هاي الكيدي مورد نياز در انواع رنگ هاي ساختماني ، صنعتي و خودرو .
 • گليسيرين :
مورد مصرف در صنعت رزين ، شوينده و دخانيات .
شنبه هفتم 5 1391 7:59 بعد از ظهر

عبدالعزيز كريمي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران بيرجند؛ اظهارداشت: دو واحد توليدي مواد شوينده در استان وجود دارد كه اين واحدها مواد شوينده از قبيل صابون ، مايع ظرفشويي و شامپو در استا توليد مي كنند كه حجم عمده توليدات اين واحدهاي شوينده به كشور افغانستان صادر مي شود.

وي افزود: توليد مواد شوينده امسال در مقايسه با سال قبل رشد 10 درصدي خواهد داشت وخط جديد توليد مواد شوينده در استان نيز ره اندازي خواهدشد.

معاون معاون امور صنايع سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان جنوبي با بيان اين كه 180 واحد صنعتي داراي پروانه معتبر در استان وجود دارد گفت: خراسان جنوبي در توليد برخي از محصولات صنعتي مانند سنگ رتبه هاي نخست كشوري را دارد.

شنبه هفتم 5 1391 7:41 بعد از ظهر

شركت توليدي بهنور يزد(سهامي خاص) به شماره ثبت 750 مورخه 26/06/86 به عنوان اولين كارخانه توليدي نسل جديد لامپ هاي بسيار كم مصرف در كشور- كه اساس آن ال اي دي مي باشد- آغاز به توليد نموده و هر روز بيش از پيش در جهت دستيابي به اهداف تعريف شده خود گام برمي دارد.

اهداف :
درك صحيح نيازمنديهاي مشتريان وافزايش رضايت آنها
مشاركت و به كارگيري متخصصان روز دنيا
ارتقاي دانش فني ، مهارت و تخصص كاركنان با اجراي برنامه هاي جامع آموزش و تعالي سازماني
ارائه محصولات جديد با كيفيت بالا در جهت تامين همه جانبه ي نيازهاي مشنريان ، همسو با سياست هاي بهينه سازي مصرف انرژي درقالب چند فاز به شرح ذيل :

فاز اول :
توليد لامپهاي جشنها (سري ها)و يا سقفي
توليد لامپهاي روشنايي با توقع نور لازمه براي محيط هايي چون راهروها – راه پله ها – پاركينگ ها .
توليد لامپهاي تزييني پارك ها و خيابانها – خاصه براي آب نماها.
توليد لامپهاي چراغهاي راهنمايي ورانندگي – هشدارهاي ميان راهي.
فاز دوم :
توليد كامل محصولات فاز اول يعني همه قطعات به صورت سي كي دي وارد و كليه مراحل توليد در
كارخانه صورت گيرد.
فاز سوم :
توليد خود ال اي دي ها يا ديود هاي نوراني كه به سرعت در حال گسترش واز تكنولوژي بسيار بالايي
برخوردارند و به زودي حجم كلاني از واردات كشور را شامل مي شوند .
فاز چهارم :
توليد لامپهاي خياباني در دو شكل با باطري خورشيدي و يا بدون باطري خورشيدي.
فاز پنجم :
توليد صفحات نوراني بسيار كم مصرف كه تابلوهاي تبليغاتي را ارنظر نوردهي پشتيباني مي كند .
فاز ششم :
توليد تلويزيون هاي شهري بزرگ كه با تكنولوژي ال اي دي ها ساخته مي شوند .

خط مشي :
شركت بهنور يزد (سهامي خاص ) با بهره گيري از خلاقيت نيروي انساني، كادر مجرب توليد و اداري و دستاوردهاي نوين تكنولوژي و تبادل اطلاعات با متخصصان روز دنيا با هدف كاهش ميزان مصرف انرژي و افزايش بهره وري و تامين همه جانبه رضايت مشتري با ارائه محصولات متنوع با كيفيت بالا، شامل لامپ هاي چراغاني - جهت استفاده در اعياد و مراسم مختلف- ، لامپ هاي تزئيني و روشنايي- جهت استفاده در منازل و محل كار-، آنهم تنها در فاز يك توليدات برنامه ريزي شده خود، آغاز به توليد نموده است.تاكيد بررعايت استاندارد ها ومستند سازي ، ايجاد و تقويت گروه هاي پژوهشي در جهت توليد دانش فني ، مديريت صحيح اطلاعات فني ومهندسي وتوسعه راهكارهاي دسترسي سريع به اطلاعات ، گسترش دارايي هاي نامشهود نظير منابع اطلاعاتي – توليد توانايي ها و خلاقيت ها و تجارب نيروي انساني ، مشتري مداري در راستاي تداوم فعاليت و بقاي شركت از جمله خط مش شركت مي باشد.

شنبه هفتم 5 1391 3:11 بعد از ظهر

لامپ ايواز

توان مصرفي:1.5وات/زاويه پخش نور: 120-110درجه/دماي سطحي:35>درجه سانتي گراد/نوع رنگ :آفتابي،مهتابي،سبز،قرمز،آبي/وزن خالص:9گرم

2سال گارانتي :
5سال خدمات پس از فروش
شنبه هفتم 5 1391 3:1 بعد از ظهر

لامپ بلور

توان مصرفي:0.5وات/زاويه پخش نور: 120-110درجه/دماي سطحي:35>درجه سانتي گراد/نوع رنگ :آفتابي،مهتابي،سبز،قرمز،آبي

2سال گارانتي :
5سال خدمات پس از فروش
شنبه هفتم 5 1391 2:59 بعد از ظهر

لامپ آفاق3وات

توان مصرفي:3وات/زاويه پخش نور: 110-90درجه/درجه حرارت كاري:50 ~ 30- درجه سانتي گراد/دماي سطحي:65>درجه سانتي گراد/نوع رنگ :آفتابي،مهتابي

2سال گارانتي :
5سال خدمات پس از فروش
شنبه هفتم 5 1391 2:58 بعد از ظهر

لامپ باوند

توان مصرفي:3وات/زاويه پخش نور: 120-110درجه/دماي سطحي:35>درجه سانتي گراد/درجه حرارت كاري:50 ~ 30- درجه سانتي گراد/نوع رنگ :آفتابي،مهتابي

2سال گارانتي :
5سال خدمات پس از فروش
شنبه هفتم 5 1391 2:56 بعد از ظهر

لامپ آيلا

توان مصرفي:5وات /زاويه پخش نور: 110-90درجه/درجه حرارت كاري:50 ~ 30- درجه سانتي گراد/دماي سطحي:65>درجه سانتي گراد/نوع رنگ :آفتابي،مهتابي

2سال گارانتي :
5سال خدمات پس از فروش
شنبه هفتم 5 1391 2:55 بعد از ظهر

لامپ سيلور

توان مصرفي:5 ، 6 وات/زاويه پخش نور: 110-90درجه/درجه حرارت كاري:50 ~30- درجه سانتي گراد/دماي سطحي:65>درجه سانتي گراد/نوع رنگ :آفتابي،مهتابي

2سال گارانتي :
5سال خدمات پس از فروش
شنبه هفتم 5 1391 2:52 بعد از ظهر

لامپ هليا

توان مصرفي:10وات/زاويه پخش نور:120درجه/درجه حرارت كاري:60~30-درجه سانتي گراد/دماي سطحي:65>درجه سانتي گراد/نوع رنگ:آفتابي،مهتابي

2سال گارانتي :
5سال خدمات پس از فروش
شنبه هفتم 5 1391 2:50 بعد از ظهر

مهتابي سنا

توان مصرفي:18 ،9 وات/زاويه پخش نور: 180درجه/دماي سطحي:35>درجه سانتي گراد/نوع رنگ :آفتابي،مهتابي/

2سال گارانتي :
5سال خدمات پس از فروش
شنبه هفتم 5 1391 2:49 بعد از ظهر

پروژكتور سما

توان مصرفي:48،16 وات/فركانس كاري :63-47هرتز/زاويه پخش نور: 110-90درجه/درجه حرارت كاري:50 ~ 30- درجه سانتي گراد/دماي سطحي:65>درجه سانتي گراد/نوع رنگ : آفتابي،مهتابي،سبز،قرمز،آبي

2سال گارانتي :
5سال خدمات پس از فروش
شنبه هفتم 5 1391 2:46 بعد از ظهر

پروزكتور سحر

توان مصرفي:60،72 وات/فركانس كاري :63-47هرتز/درجه حرارت كاري:50 ~ 35- درجه سانتي گراد/دماي سطحي:65>درجه سانتي گراد/نوع رنگ : آفتابي،مهتابي،تركيبي

2سال گارانتي :
5سال خدمات پس از فروش

پروژكتور صدف
 
    پروژكتور صدف  
 
توان مصرفي:94،80 وات/درجه حرارت كاري:50 ~ 35- درجه سانتي گراد/نوع رنگ : آفتابي،مهتابي،تركيبي
 
2سال گارانتي :
    5سال خدمات پس از فروش
 

پروژكتور صدف

توان مصرفي:94،80 وات/درجه حرارت كاري:50 ~ 35- درجه سانتي گراد/نوع رنگ : آفتابي،مهتابي،تركيبي

2سال گارانتي :
5سال خدمات پس از فروش
 
شنبه هفتم 5 1391 2:40 بعد از ظهر
كارخانجات لامپ هاي بسيار كم مصرف بهنور يزد
 
شركت توليدي بهنور يزد(سهامي خاص) به شماره ثبت 750 مورخه 26/06/86 به عنوان اولين كارخانه توليدي نسل جديد لامپ هاي بسيار كم مصرف در كشور- كه اساس آن ال اي دي مي باشد- آغاز به توليد نموده و هر روز بيش از پيش در جهت دستيابي به اهداف تعريف شده خود گام برمي دارد.

اهداف :
درك صحيح نيازمنديهاي مشتريان وافزايش رضايت آنها
مشاركت و به كارگيري متخصصان روز دنيا
ارتقاي دانش فني ، مهارت و تخصص كاركنان با اجراي برنامه هاي جامع آموزش و تعالي سازماني
ارائه محصولات جديد با كيفيت بالا در جهت تامين همه جانبه ي نيازهاي مشنريان ، همسو با سياست هاي بهينه سازي مصرف
شنبه هفتم 5 1391 2:29 بعد از ظهر
X