معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405674
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

 

نقش اساسي و بي بديل كشاورزان و روستاييان در تحقق اهداف جهاد اقتصادي

خبرگزاري موج - فرماندار شهرستان آذرشهر گفت: نقش كشاورزان و ساكنان مناطق روستايي در تحقق اهداف جهاد اقتصادي، بي بديل، اساسي و كارساز است.

به گزارش موج، مهندس اسماعيل آذريان فرماندار شهرستان آذرشهر در جمع كشاورزان و اهالي روستايي صغايش آذرشهر گفت : مسئوليت مردم و مسئولان با نامگذاري امسال با عنوان سال جهاد اقتصادي سنگين تر شده است.
وي با اشاره به اينكه سعي و تلاش در عرصه هاي مختلف اقتصادي و افزايش توليد و بهره وري از ملزومات جهاد اقتصادي مي باشد افزود: با توجه به اينكه محور اصلي فعاليت در مراكز روستايي نيز اقتصاد و توليد محصولات كشاورزي است بنابراين كشاورزان و روستاييان در تحقق جهاد اقتصادي نقش اساسي و كليدي دارند.
مهندس آذريان با اشاره به اينكه دولت در سال هاي اخير اقدامات سازنده اي در جهت توسعه مناطق روستايي برداشته ادامه داد: اين امر موجب شده تا نه تنها ميزان مهاجرات از مناطق روستايي بسيار كاهش يابد بلكه با مهاجرت معكوس بسياري از افراد به روستاهاي خود بازگشتند.

سه شنبه سی یکم 5 1391 8:47 بعد از ظهر

مدير گروه ترويج و آموزش كشاورزي دانشگاه رازي كرمانشاه معتقد است جهاددانشگاهي ميتواند نقش موثري در حل مشكلات بخش كشاورزي و كشاورزان ايفا كند.

 

 

دكتر حسين آگهي مدير گروه ترويج و آموزش كشاورزي دانشكده كشاورزي دانشگاه رازي كرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه كرمانشاه، به مناسبت سالروز تشكيل جهاددانشگاهي ابراز داشت: جهاددانشگاهي پس از پيروزي انقلاب اسلامي با هدف رسيدگي به مسائل و مشكلات حوزه‌هاي مختلف خارج از امور اداري تشكيل شد و تا به امروز پيشرفت‌هاي قابل توجهي داشته است.

 

 

وي افزود: فعاليت‌هاي جهاد دانشگاهي در حوزه حل مشكلات بخش كشاورزي و كشاورزان انكار ناپذير است.

 

 

آگهي در ادامه با تاكيد بر انيكه از چالش‌هاي اساسي موجود ارتباط ضعيف بين دانشگاه و صنعت است، اذعان داشت: با توجه به اينكه دولت حامي اغلب واحدهاي صنعتي است و اين واحدها دغدغه بهبود شرايط موجود را ندارند لذا كمتر در جست و جوي ارتقاي وضعيت خود هستند.

 

 

وي با بيان اينكه به نظر مي‌رسد نبود رقابت بين واحدهاي صنعتي اصلي‌ترين عامل ضعيف بودن ارتباط دانشگاه با صنعت است، گفت:‌ دانشگاه‌ها توان بسيار بالايي براي ارتقاي سطح صنعت دارند كه اين مهم اغلب از سوي صاحبان صنايع ناديده گرفته مي‌شود.

سه شنبه سی یکم 5 1391 8:42 بعد از ظهر

بسم اللّه‏ الرحمن الرحيم

كارگران و كشاورزان، اساس استقلال كشور

ان شاءاللّه‏، مبارك باشد بر همۀ مستضعفين جهان و بر ملت ايران و برشما كارگران متعهد اسلامي روز كارگر، مبارك باشد بر ملت ايران كه چنين جوانان متعهدي در كارگاهها مشغول فعاليت هستند. دو قشر از ملت ستون فقرات كشور و انقلاب‏اند: يك قشر، قشر كارگر كه با مجاهدات پيگير خود، قبل از انقلاب با اعتصابات دامنه‏دار خود انقلاب را به پيروزي رساندند و بعد از انقلاب هم آنها هستند كه با كوشش خود و جهاد خود در راه اسلام اين انقلاب را به پيش مي‏برند و من اميدوارم كه كوشش آنها در پيشگاه مقدس خداي تبارك و تعالي مقبول باشد و سرفراز باشند در اينجا و در آنجا و قشر دوم كشاورزانند. كشاورزان و كارگران اساس استقلال كشورند و اگر اين دو قشر بطور دلخواه ان شاءاللّه‏، عمل كنند، گرفتاريهاي كشور ما ان شاءاللّه‏، رفع مي‏شود. و از اين جهت است كه اين دو قشر بيشتر مورد هَجمۀ مخالفين انقلاب اسلامي هستند. بي‏جهت نيست كه فعاليت گروههايي كه به خلاف جمهوري اسلامي هستند و وابسته به اجانب هستند به اين دو قشر بيشتر توجه دارند و اين دو قشر را بيشتر مي‏خواهند به انحراف بكشانند. در كارخانه‏ها آنچه مورد نظر آنهاست، در عين حالي كه مدعي هستند كه ما طرفدار كارگر هستيم، طرفدار ضعفاي كشور هستيم، كاري انجام مي‏دهند كه اين قشر را

اين رهيافت عل‍ي رغم خصوصي‌سازي تصديگري‌ها جلوي انحصار بازار را مي‌گيرد و نهايتاً ارتقاي بهره‌وري را در مرحله توزيع گندم و آرد محقق مي‌سازد. زماني كه كيفيت توليد دغدغه صنعت‌كاران گندم و آرد شد، اقبال ايشان براي خريد گندمِ با كيفيت بيشتر مي‌شود. اينجاست كه توليد گندم با كيفيت ارزش پيدا كرده و كشاورزان، خود به ارتقاي كيفيت توليدات خود خواهند ‌انديشيد.

حسن حيدري – مركز تحقيقات راهبردي غذا و كشاورزي دانشگاه تهران Heydari1149@gmail.com

ابزار حاكميت در رونق بخشي توليدات و صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي چيست؟ جايگاه حاكمان در ارتقاي «توليد ملي» و «حمايت از كار و سرمايه ايراني» كجاست؟ چگونه مي‌توان با وجود تحريم‌هاي روز افزون اقتصادي غرب،اين چنين انتظاراتي را در سر پروراند؟ اين سوالات شايد دغدغه‌ي برخي از مديران و مسئولين بخش كشاورزي در سال 1391 باشد، كه در اين نوشته با ترسيم يك مثال عيني و واقعي از حياتي ترين صنعت كشور به دنبال جواب آن مي‌گردد.

سه شنبه سی یکم 5 1391 8:38 بعد از ظهر
امام جمعه بوكان گفت: كشاورزان در تحقق شعار محوري سال، نقش محوري ايفا مي‌كنند.

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران اروميه ،ماموستا عبدالرحمن خليفه‌زاده در مراسمي كه به منظور تجليل از كشاورزان نمونه بوكان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به كمبود نزولات جوي در بوكان، ايجاد زيرساخت و رشد صنايع تبديلي، كشت گلخانه‌اي و پرورش آبزيان نقش مؤثري در رشد و توسعه بخش كشاورزي دارد كه سرمايه‌گذاري در اين بخش‌ها علاوه بر ايجاد اشتغال، سبب توسعه شهرستان مي‌شود.

وي آب و هواي مطلوب و خاك حاصلخيز را دو مورد بسيار مطلوب براي كشاورزي در بوكان دانست و از كشاورزان خواست كه به سمت علمي‌كردن كشاورزي حركت كنند.

خليفه‌زاده طي سخناني با استناد به آيات و احاديث به ارزش و اهميتي كه دين اسلام براي كشاورزي مدنظر قرار داده اشاره كرد و كشاورزي را شغل بسيار شريفي دانست كه بيشتر پيامبران از جمله پيامبر اسلام به آن روي آورده‌اند.

سه شنبه سی یکم 5 1391 8:35 بعد از ظهر
امام جمعه كوهدشت:
نقش كشاورزان در تامين امنيت غذايي ‌بي‌نظير است

خبرگزاري فارس: امام جمعه كوهدشت گفت: نقش كشاورزان و دامداران در تامين امنيت غذايي و آرامش روحي انسان‌ها افتخار آميز و بي نظير است. ‌

خبرگزاري فارس: نقش كشاورزان در تامين امنيت غذايي ‌بي‌نظير است

به گزارش خبرگزاري فارس از كوهدشت، حجت‌لاسلام ابراهيم طهماسبي امروز در همايش ‌بررسي وصول مطالبات معوقه بانك كشاورزي در كوهدشت اظهار داشت: كشاورزان بايد تلاش كنند، معوقه خود را به بانك‌ها به خصوص بانك كشاورزي پرداخت كنند، تا اين بانك بتواند به آنها خدمات بهتري ارائه دهد. وي با اشاره به احاديث و روايات گوناگون، كشاورزي را مقدس‌ترين مشاغل دانست و اظهار داشت: فعاليت و كار، ضامن بقاي هر آفريده‌اي است و نقش كشاورزان و دامداران در تامين امنيت غذايي و آرامش روحي انسان‌ها افتخار آميز و بي‌نظير است. امام جمعه كوهدشت گفت: امسال مقام معظم رهبري سال همت مضاعف و كار مضاعف نامگذاري كرده‌اند، پس وظيفه كشاورزان نيز در اين زمينه سنگين است. در ادامه فرماندار كوهدشت نيز گفت: در دنيا اگر توسعه‌اي اتفاق مي‌افتد و تلاشي در زمينه رفاه حال مردم صورت مي‌گيرد بواسطه همكاري و مشاركت مردم است. سيروس ابراهيمي با بيان اينكه كشاورزان به عنوان مفيد‌ترين افراد براي جامعه، بايستي با يك رويكرد نوين و نگاهي جديد و علمي به سمت حفاظت از منابع آب و خاك و بهره‌وري در كشاورزي حركت كنند از آنان خواست تا در فضايي صميمانه و دوستانه درزمينه بهبود بخشيدن به اقتصاد منطقه، وضعيت بدهي‌هاي معوقه خود به بانك كشاورزي را حل و فصل كنند. در ادامه مديركل شعب بانك كشاورزي استان لرستان نيز در

سه شنبه سی یکم 5 1391 8:30 بعد از ظهر

كشاورزان نقش مهمي در توسعه و آباداني كشور دارند

امام جمعه ماهنشان گفت: كشاورزان با توليد محصولات كشاورزي خود نقش بسزايي در توسعه و آباداني كشور دارند و بايد قدردان تلاشهاي آنها بود.

حجت الاسلام زاهدي پور در مراسم تجليل از كشاورزان نمونه شهرستان ماهنشان، افزود: تلاشهاي كشاورزان سخت كوش كشور ايران غير قابل انكار و ستودني مي باشد و هر چه از تلاش هاي اين قشر زحمت كش قدرداني شود باز هم كم است.

سه شنبه سی یکم 5 1391 8:24 بعد از ظهر
استاندار آذربايجان غربي تاكيد كرد
رسانه‌ها مهم‌ترين وسيله براي مصرف توليدات ملي

خبرگزاري فارس: استاندار آذربايجان غربي گفت: رسانه‌ها مهم‌ترين وسيله در فرهنگ‌سازي براي مصرف توليدات ملي هستند.

خبرگزاري فارس: رسانه‌ها مهم‌ترين وسيله براي مصرف توليدات ملي

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه وحيد جلال‌زاده در جلسه شوراي فرهنگ عمومي اظهار داشت: يكي از دلايل مهم استفاده برخي از افراد از كالاهاي خارجي ايجاد مرعوبيت اقتصادي در بين مصرف‌كنندگان است كه اين بايد توسط رسانه‌هاي داخلي درمان شود.

وي ادامه داد: بايد با استفاده از رسانه‌هاي سمعي و بصري مرعوبيت ايجاد شده توسط رسانه‌هاي غربي را خنثي كرد.

اين مسئول اضافه كرد: تبليغات بالاي رسانه‌هاي غربي مهم‌ترين عامل براي مصرف كالاهاي توليد غرب است.

دوشنبه سیم 5 1391 4:35 بعد از ظهر
حمايت از توليد ملي؛ شعار يا راهبرد

خبرگزاري فارس: نامگذاري سال‌ها توسط مقام معظم رهبري سنت پسنديده‌اي است كه بي‌شك مي‌تواند جهت‌گيري عمومي مسئولان و نحوه رويكرد آنها نسبت به خدمت‌رساني هر چه مطلوب‌تر به مردم را به دنبال داشته باشد.

خبرگزاري فارس: حمايت از توليد ملي؛ شعار يا راهبرد

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه اجرايي شدن شعاري كه به عنوان جهت‌گيري يك ساله كشور از سوي رهبري جامعه مطرح مي‌شود منوط به تمركز فعاليت‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي به آن سمت و سو است و پرواضح است كه تحقق اين مهم با سخنراني، مصاحبه و برگزاري چند همايش و اتلاف بودجه‌هاي كلان امكان‌پذير نيست. به طوري‌كه با گذشت چند روز از سال جديد بخش عظيمي از تيتر اخبار مسئولان درباره سال توليد ملي است بدون اينكه اعلام كنند سال گذشته هر كدام در حوزه مسئوليتي خود در راستاي تحقق شعار جهاد اقتصادي چه كردند و چه برنامه‌ريزي براي حمايت از توليد ملي و سرمايه ايراني خواهند كرد.

دوشنبه سیم 5 1391 4:33 بعد از ظهر
رئيس مجمع امور صنفي همدان تأكيد كرد
لزوم حمايت جدي از صنوف توليدي در راستاي ارتقاي توليد ملي

خبرگزاري فارس: رئيس مجمع امور صنفي همدان بر لزوم حمايت جدي از صنوف توليدي در راستاي ارتقاي توليد ملي و به روزرساني دستگاه‌هاي توليدي، تأكيد كرد.

خبرگزاري فارس: لزوم حمايت جدي از صنوف توليدي در راستاي ارتقاي توليد ملي

عليرضا شمس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به شعار مقام معظم رهبري در سال جاري، اين نامگذاري را نشان از درايت و توجه همه‌جانبه ايشان به مسائل مهم كشوري دانست و اظهار داشت: در حال حاضر يكي از مصاديق بارز سال جهاد اقتصادي توليد ملي است كه در سال جاري بر لزوم توجه و اهتمام به آن توسط رهبري، تأكيد شده است.

وي با بيان اينكه اصناف شامل دو نوع صنوف توليدي و صنوف توزيعي مي‌شود، ابراز داشت: صنوف توليدي در بحث فاز نخست هدفمندي يارانه‌ها متضرر شدند كه با اين وصف در سال جاري كه مزين به عنوان"حمايت توليد، كار و سرمايه ايراني" است، نياز است به بخش صنوف توليدي نيز توجه ويژه‌اي شود.

دوشنبه سیم 5 1391 4:32 بعد از ظهر
استاندار اصفهان:
سال حمايت از توليد ملي نوعي هدايت براي تبديل تهديدها به فرصت است

خبرگزاري فارس: استاندار اصفهان با اشاره به نام‌گذاري سال جاري به عنوان سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني گفت: نام‌گذاري اين سال توسط رهبر معظم انقلاب نوعي هدايت براي تبديل تهديدها به فرصت است.

خبرگزاري فارس: سال حمايت از توليد ملي نوعي هدايت براي تبديل تهديدها به فرصت است

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، عليرضا ذاكراصفهاني صبح امروز در نخستين نشست كارگروه توسعه بخش كشاورزي استان اصفهان در سال 91 با اشاره به نام‌گذاري سال جاري به عنوان سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني اظهار داشت: نام‌گذاري اين سال توسط رهبر معظم انقلاب نوعي هدايت براي تبديل تهديدها به فرصت است.

وي با اشاره به اينكه شرايط كنوني براي ما شرايطي همانند جنگ اقتصادي را فراهم كرده است، افزود: بايد براي مقابله با غرب و نبرد اقتصادي آمادگي كامل داشته باشيم.

دوشنبه سیم 5 1391 4:30 بعد از ظهر
امام جمعه ايلام:
عنايت به توليد ملي زمينه مقابله با تحريم‌ها را فراهم مي‌كند

خبرگزاري فارس: نماينده ولي فقيه در استان ايلام گفت: عنايت به توليد ملي زمينه مقابله با تحريم‌هاي تحميلي را فراهم مي‌كند.

خبرگزاري فارس: عنايت به توليد ملي زمينه مقابله با تحريم‌ها را فراهم مي‌كند

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، حجت‌الاسلام محمدنقي لطفي ظهر امروز در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه ايلام در مسجد جامع اين شهر اظهار داشت: نامگذاري سال 91 به عنوان توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني از سوي رهبر فرزانه انقلاب زمينه‌اي براي بهبود معيشت مردم، ايجاد اشتغال، مهار تورم و مقابله فراگير با تحريم‌هاي تحميلي برخي از كشورها است.

وي ادامه داد: اصولاً فلسفه نامگذاري طي سال‌هاي اخير با محوريت يافتن اقتصاد براي حمايت از توليد داخلي و رونق بخشيدن به كار و فعاليت در داخل كشور است و مهم‌ترين و اساسي‌ترين مسئله كشور ايران اسلامي مسائل اقتصادي است.

دوشنبه سیم 5 1391 4:29 بعد از ظهر
توسط شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس صورت مي‌گيرد
برگزاري دوره‌هاي آموزشي ارتقاي سطح توليد

خبرگزاري فارس: معاون صنايع كوچك شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس گفت: در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري، برگزاري دوره‌هاي آموزش متناسب با شعار امسال، براي ارتقاي سطح توليد و حمايت از كار و سرمايه، تدوين و اجرايي مي‌شود.

خبرگزاري فارس: برگزاري دوره‌هاي آموزشي ارتقاي سطح توليد

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز به نقل از روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي استان فارس، علي صداقت پور با اشاره به كسب عنوان برتر اين شركت در كشور در برگزاري دوره‌هاي آموزشي ويژه صنعتگران و فعالان عرصه توليد مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي اين استان در سال گذشته اظهار داشت: با برنامه‌ريزي انجام شده برگزاري دوره‌هاي آموزش در سال جاري با افزايش كمي و كيفي قابل ملاحظه‌اي همراه مي‌شود.

دوشنبه سیم 5 1391 4:27 بعد از ظهر
نماينده مردم شيروان در مجلس:
اساس توليد ملي بالندگي اقتصاد كشور است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم شيروان در مجلس شوراي اسلامي گفت: اساس نامگذاري امسال به عنوان سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني از سوي رهبر فرزانه انقلاب براي بالندگي اقتصاد كشور است.

خبرگزاري فارس: اساس توليد ملي بالندگي اقتصاد كشور است

محمدرضا حسين‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به اينكه نامگذاري سال جاري به نام سال  توليد ملي در تداوم جهاد اقتصادي نام و انتخاب با مسمايي است، اظهار داشت:  توجه به توليد ملي در شرايط كنوني نياز اساسي كشور است و احساس مي‌شود با بحث هدفمندي كالاها در سال جديد كاملاً مرتبط است.

وي تصريح كرد: اگر به توليد ملي اهميت داده شود قطعاً رشد و توسعه اقتصادي كشور را بيشتر شاهد خواهيم بود.

دوشنبه سیم 5 1391 4:26 بعد از ظهر
رئيس كل دادگستري فارس خبر داد
حمايت دستگاه قضا از توليد ملي

خبرگزاري فارس: رئيس كل دادگستري فارس گفت: برنامه‌هاي دستگاه قضايي اين استان در راستاي تحقق سياست‌هاي مقام معظم رهبري در حمايت از توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني قرار دارد.

خبرگزاري فارس: حمايت دستگاه قضا از توليد ملي

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز به نقل از روابط عمومي دادگستري استان فارس، ذبيح‌الله خدائيان در جمع قضات و كاركنان مجموعه قضايي شيراز اظهار داشت: مقام معظم رهبري چند سالي است كه با جهت‌گيري امور اقتصادي سال‌ها را نامگذاري مي‌كنند، چراكه در وحله نخست شرع مقدس اسلام در مورد وضعيت اقتصادي جامعه و معيشت مردم تاكيد بسياري دارد و در مرتبه دوم، اقتصاد ايران در مرحله گذار از اقتصاد دولتي به خصوصي است.

دوشنبه سیم 5 1391 4:25 بعد از ظهر
در سال 91
ميزان توليدات كشاورزي به 118 ميليون تن مي‌رسد

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان گفت: در سال 91 ميزان توليدات كشاورزي از 107 ميليون تن به 118 ميليون تن مي‌رسد.

خبرگزاري فارس: ميزان توليدات كشاورزي به 118 ميليون تن مي‌رسد

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، محمدرضا نريماني پيش از ظهر امروز در نخستين نشست كارگروه توسعه بخش كشاورزي استان اصفهان در سال 91 با بيان اينكه پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران برنامه‌هاي مختلفي در زمينه كشاورزي در كشور صورت گرفته است، اظهار داشت: تشكيل كارگروه توسعه كشاورزي اقدامي بي‌سابقه پس از انقلاب اسلامي در كشور است.

وي با اشاره به اينكه در سال 57 ميزان توليدات بخش كشاورزي 15 ميليون تن در سال بوده است، افزود: در سال 90، ميزان توليدات در اين بخش 107 ميليون تن در سال شده است و رشد 7 برابري را داشته است.

دوشنبه سیم 5 1391 4:23 بعد از ظهر
امام جمعه موقت كرمان:
توليد ملي در حد تبليغات نباشد

خبرگزاري فارس: امام جمعه موقت كرمان با اشاره به نامگذاري سال جاري گفت: اميدواريم اين نامگذاري‌ها در حد تبليغات و نصب بروشورها ديده نشود.

خبرگزاري فارس: توليد ملي در حد تبليغات نباشد

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، حجت‌الاسلام محمد صباحي ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته كرمان با اشاره به نامگذاري سال جاري با عنوان "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب چند سال اخير را بر اساس رويكردهاي اقتصادي نامگذاري كرده‌اند.

وي بيان كرد: اين نامگذاري‌ها نشان دهنده تأكيد رهبري بر توجه به مسائل اقتصادي و حل مشكلات و تسهيل امور است.

صباحي عنوان كرد: بايد يك رفاه نسبي براي مردم فراهم، اشتغال جوانان پيگيري و تورم و گراني مهار شود.

وي افزود: رهبر معظم انقلاب در زمينه مسائل اقتصادي به مسئولان و مردم تأكيد كردند و اميدواريم اين نامگذاري‌ها در حد تبليغات و نصب بروشورها ديده نشود.

خطيب جمعه كرمان با بيان اينكه رهبر نامگذاري‌ سال‌ها را بر اساس مطالعات و اطلاعات همه‌جانبه انجام مي‌دهند، گفت: همه بايد در اين زمينه همت كنيم، موارد مطرح شده نياز داخلي و ضرورت و اضطرار خارجي كشور ماست.

صباحي خاطرنشان كرد: اگر بخواهيم از مشكلاتي كه دشمن براي ما ايجاد كرده، بيرون آييم، بايد به اين شعارها توجه و همت داشته باشيم.

وي اذعان كرد: دولت و ملت وظيفه پيدا كردند كه نسبت به توليد ملي و سرمايه‌گذاري داخلي عمل كنند.

صباحي افزود: يكي از مواردي كه مي‌تواند در تحقق اين شعار مؤثر باشد، استفاده از كالاي ايراني است، البته توليدكنندگان نيز بايد بر كيفيت محصولات خود دقت داشته باشند و فضاي رقابتي را با كالاهاي خارجي ايجاد كنند.

وي عنوان كرد: مصرف كالاي ايراني در ابعاد مختلفي به نفع كشور ماست.

امام جمعه موقت كرمان در بخش ديگري از خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته مركز استان با اشاره به هفته سلامت بيان كرد: تكنولوژي، صنعتي شدن و ... پيشرفت‌ها و منفعت‌هاي زيادي به همراه دارد، اما يكي از آفات آن نيز لطمه زدن به سلامتي است.

صباحي تصريح كرد: مسئولان و مردم بايد توجه داشته باشند كه به زندگي خود ضربه نزنند و به سلامت افراد به ويژه سالمندان توجه داشته باشند.

وي خاطرنشان كرد: سالمندان مشكلات جسمي، عاطفي و اجتماعي دارند و بايد حرمت آنها را حفظ كرد.

خطيب جمعه كرمان همچنين با اشاره به سالروز شهادت شهيدان محمدباقر صدر و خواهر بزرگوارش، سيد مرتضي آويني و علي صيادشيرازي اظهار داشت: زندگينامه اين بزرگواران سرشار از پند و الگو است.

صباحي عنوان كرد: محور شخصيت فرد، ارزش‌هاي انساني و واقعي است، ارزش‌هاي پنداري و اعتباري به فرد شخصيت نمي‌دهد.

وي بيان كرد: پاكي و ساده‌زيستي سرمنشأ عزت و عظمت، و تكبر و خودبرتربيني سرمنشأ زوال قدرت، عزت و حكومت است.

دوشنبه سیم 5 1391 4:22 بعد از ظهر
رئيس مركز بهداشت استان قم:
توليد 50 انيميشن با موضوع سلامت و سالمند در قم

خبرگزاري فارس: رئيس مركز بهداشت استان قم گفت: مركز بهداشت استان قم توليد انيميشن و محصولات رسانه‌اي را در رابطه با موضوع سلامت از دو سال قبل آغاز كرده و تا به حال بيش از 50 انيميشن در اين رابطه توليد شده است.

خبرگزاري فارس: توليد 50 انيميشن با موضوع سلامت و سالمند در قم

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، محمد محمديان ظهر امروز در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه قم اظهار داشت: همه ساله در جمهوري اسلامي ايران هفته‌اي به نام هفته سلامت از 18 تا 24 فروردين نامگذاري مي‌شود كه با برگزاري برنامه‌هاي متنوعي همراه است.

وي ادامه داد: امسال دانشگاه علوم پزشكي قم با توجه به اينكه شعار سازمان بهداشت جهاني، سالمندي و سلامت است، قصد دارد بيشترين همت را بر خدمت به قشر سالمند جامعه متمركز كند.

دوشنبه سیم 5 1391 4:21 بعد از ظهر
خطيب جمعه اراك:
حمايت از كارآفرينان در سال توليد ملي بايد رأس امور باشد

خبرگزاري فارس: خطيب جمعه اراك با اشاره به نامگذاري سال جاري به عنوان سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني گفت: حمايت از كارآفرينان و فناوري نوين بايد در رأس امور قرار گيرد.

خبرگزاري فارس: حمايت از كارآفرينان در سال توليد ملي بايد رأس امور باشد

به گزارش خبرگزاري فارس از اراك آيت‌الله قربانعلي دري نجف‌آبادي در آيين عبادي سياسي نماز جمعه امروز اراك اظهار داشت: امسال از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني نام گرفته و همه مسئوليت دارند براي توليد ملي و حمايت از كارآفرينان گام‌هاي ارزنده‌اي برداشته و اين را وظيفه خود بدانند.

وي تصريح كرد: ملت ايران اسلامي همواره بايد با تلاش و كار و كوشش موجبات عزت و سربلندي كشور را فراهم ساخته و دشمن را از دستيابي به اهداف شوم خود مأيوس سازند.

دوشنبه سیم 5 1391 4:20 بعد از ظهر
مدير مركز رشد فناوري گناباد:
مركز رشد فناوري حلقه مفقوده بين ايده و توليد محصول است

خبرگزاري فارس: مدير مركز رشد فناوري گناباد گفت: مركز رشد فناوري حلقه مفقوده بين ايده و توليد محصول است، هدف مركز رشد، حمايت از افرادي است كه هم ايده‌پرداز خوبي هستند و هم توانايي عملياتي ‌كردن ايده‌ها را دارند.

خبرگزاري فارس: مركز رشد فناوري حلقه مفقوده بين ايده و توليد محصول است

به گزارش خبرگزاري فارس از گناباد، عليرضا جاويدعربشاهي ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبريك سال جديد، به رويدادهاي مهم سال گذشته در سطح ملي پرداخت و اظهار داشت: در سال گذشته ما شاهد رويدادهاي ويژه‌اي از جمله فراگيري بيداري اسلامي و سقوط ديكتاتورها، محاصره فيزيكي رژيم صهيونيستي، تحريم‌ها و ... بوديم و در انتها نيز به نوعي با حضور حماسي مردم در انتخابات مجلس نهم خاتمه يافت كه به گفته رهبري معظم انقلاب در كل به نفع ملت ايران تمام شد.

دوشنبه سیم 5 1391 4:18 بعد از ظهر
امام جمعه تايباد:
حمايت عملي از توليد ملي سبب پيشرفت و بي‌نيازي از بيگانگان مي‌شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه تايباد گفت: حمايت عملي از توليد ملي و كار و سرمايه ايراني سبب پيشرفت و بي‌نيازي از بيگانگان مي‌شود.

خبرگزاري فارس: حمايت عملي از توليد ملي سبب پيشرفت و بي‌نيازي از بيگانگان مي‌شود

به گزارش خبرگزاري فارس از تايباد، حجت‌‌الاسلام محمد محدثي ظهر امروز در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه تايباد با اشاره به مقام و منزلت زن نزد خداوند به فرازهايي از زندگاني پربركت حضرت فاطمه‌زهرا(س) اشاره كرد و اظهار داشت: حضرت زهرا(س) الگويي جاودانه براي همه زنان عالم هستند.

امام جمعه تايباد هم‌چنين توجه به وضعيت سالمندان و رسيدگي به امورات آنان را از دستورات مورد تأكيد اسلامي خواند و هفته بهداشت را گرامي داشت.

دوشنبه سیم 5 1391 4:16 بعد از ظهر
امام جمعه موقت فومن:
حمايت از توليد داخلي به فرهنگ تبديل شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه موقت فومن گفت: تقويت و حمايت از توليدات داخلي بايد در كشور به فرهنگ تبديل شود.

خبرگزاري فارس: حمايت از توليد داخلي به فرهنگ تبديل شود

به گزارش خبرگزاري فارس از فومن، حجت‌الاسلام هادي بصيري امروز در نماز جمعه اين شهر با بيان اينكه داشتن تقوا موجب سرافرازي مومنان است، اظهار كرد: اگر مومنان اهل تقوا باشند حقي پيدا مي‌كنند و تنها راه داشتن چنين حقي مدد خواستن از خداوند است. مومن با كسب تقوا علاوه بر سر افزاري در پيشگاه الهي زمينه حفظ ايمان خود را فراهم مي‌كند.

خطيب موقت جمعه فومن، با اشاره به فرا رسيدن ايام فاطميه، تصريح كرد: فضايل و برتري‌هاي اهل بيت (ع) و بانوي دو عالم تنها مربوط به فضاي شيعه نيست و بايد به مسلمانان غير شيعه تاسف خورد كه با وجود داشتن  منابع حديثي و كتاب‌هاي معتبر خود از فاطمه زهرا (س)  به آن عمل نمي‌كنند.

دوشنبه سیم 5 1391 4:7 بعد از ظهر

امام جمعه چالوس:
توجه خانواده‌ها به توليد‌هاي داخلي ضروري است

خبرگزاري فارس: امام جمعه چالوس بر استفاده از توليدات داخلي در خانواده‌ها تاكيد كرد و گفت: توجه خانواده در خريد لوازم بر داخلي بودن آن كالا ضروري است.

خبرگزاري فارس: توجه خانواده‌ها به توليد‌هاي داخلي ضروري است

به گزارش خبرگزاري فارس از چالوس، حجت‌الاسلام محمدمهدي راشدي‌نوري امروز در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه شهرستان چالوس اظهار داشت: سلامت يكي از نعمت‌هاي بزرگ است و با توجه به اينكه در هفته سلامت قرار داريم بايد همه در حفظ سلامت كوشا باشند.

وي ادامه داد: هزينه‌هاي سنگين بهداشت و درمان براي مردم مشكل‌ساز است بنابراين بايد همان گونه كه در قانون تعريف شده هزينه‌هاي سلامت رايگان است، با مردم برخورد شود.

راشدي‌نوري با اشاره به 20 فروردين سالروز قطع رابطه ايران با آمريكا گفت: ايران نه تنها در اين قطع رابطه ضرر نكرد بلكه اين قطع همكاري بزرگ‌ترين علت براي پيشرفت ايران اسلامي در بخش‌هاي مختلف بوده است.

دوشنبه سیم 5 1391 4:4 بعد از ظهر
امام جمعه شهرضا:
حمايت از توليد ملي كليد حل مشكلات اقتصادي است

خبرگزاري فارس: امام جمعه شهرضا گفت: حمايت از توليد ملي و بكارگيري شايسته كار و سرمايه ايراني بزرگ‌ترين راهكار حل معضلات اقتصادي است.

خبرگزاري فارس: حمايت از توليد ملي كليد حل مشكلات اقتصادي است

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرضا، حجت‌الاسلام سيف‌الله يعقوبي با بيان اين مطلب در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه اظهار داشت: يكي از مهم‌ترين اصول اعتقادي مسلمانان بحث معاد و سراي باقي است كه در آن روز تمامي پرده‌ها كنار مي‌رود و سيماي حقيقي همگان آشكار مي‌شود.

وي ادامه داد: در قرآن كريم 638 بار در باب گناه سخن به ميان آمده است كه اين بيانگر اهميت حفاظت انسان از خود در تمامي شرايط زندگي در برابر وسوسه‌هاي شيطاني است.

دوشنبه سیم 5 1391 4:2 بعد از ظهر
خطيب نماز جمعه آمل:
استفاده از توليد ملي باعث حفظ سرمايه داخلي مي‌شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه آمل گفت: استفاده از توليد ملي باعث حفظ و پيشرفت سرمايه‌هاي داخلي مي‌شود.

خبرگزاري فارس: استفاده از توليد ملي باعث حفظ سرمايه داخلي مي‌شود

به گزارش خبرگزاري فارس از آمل، حجت‌الاسلام محمدعلي رحماني آملي ظهر امروز در خطبه‌هاي سومين نماز جمعه سال 1391 مصلاي بزرگ قدس اين شهرستان در بين نمازگزاران با دعوت همگان به تقواي الهي اظهار داشت: انسان متقي بايد در عمل و رفتار پايبندي خود به دين و فرامين الهي را به اثبات برساند.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: تقوا، زهد و پرهيزكاري براي انسان عزت، سربلندي و سعادت اخروي را به همراه دارد.

دوشنبه سیم 5 1391 4:1 بعد از ظهر
امام جمعه بجنورد:
تحقق توليد ملي نيازمند مشاركت دولت و مردم است

خبرگزاري فارس: امام جمعه بجنورد تحقق توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني كه امسال از سوي مقام معظم رهبري به اين نام مزين شده است را نيازمند مشاركت دولت و مردم عنوان كرد.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد، آيت‌الله حبيب‌الله مهمان نواز در آيين نماز جمعه اين هفته مركز خراسان شمالي در مصلاي امام خميني (ره) اظهار داشت: اتكا بر توليد ملي موجب خودكفايي ملي سبب مي‌شود و همه مسئولان بايد با همدلي بيشتر براي تحقق اين پيام تلاش كنند.

عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اينكه مهمترين مسئله‌اي كه بايد همه افراد و مديران آن را دنبال كنند، سرمايه‌گذاري و رونق‌بخشي توليد داخلي كشور برشمرد و اظهار داشت: دشمنان براي ضربه وارد كردن به نظام جمهوري اسلامي همه تلاش و توان خود را به كار بسته‌اند.

دوشنبه سیم 5 1391 3:58 بعد از ظهر
امام جمعه مشهد:
با رونق توليد ملي گام‌هاي اساسي براي پيشرفت كشور برداريم

خبرگزاري فارس: امام جمعه مشهد گفت: بايد با پرهيز از مصرف كالاهاي خارجي، روي پاي خود بايستيم و با رونق توسعه و توليد ملي گام‌هاي اساسي براي توسعه و پيشرفت كشور برداريم.

خبرگزاري فارس: با رونق توليد ملي گام‌هاي اساسي براي پيشرفت كشور برداريم

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، آيت‌الله سيداحمد علم‌الهدي ظهر امروز در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه حرم مطهر رضوي ضمن گراميداشت ايام دهه فاطميه و شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: آنچه بر وجود حضرت فاطمه‌زهرا(س) گذشت شهادت بود و رحلت نبود، چون عنصر شهادت با جهاد آميخته است و حضرت فاطمه(س) در نتيجه جهاد براي مقابله با بروز انحراف‌ها در دين به شهادت رسيدند.

خطيب جمعه مشهد افزود: حضرت زهرا(س) الگوي زنان جهان است و ايام فاطميه بهترين فرصت براي شناساندن ابعاد زندگي آن حضرت به جامعه است.

دوشنبه سیم 5 1391 3:56 بعد از ظهر
امام جمعه جيرفت:
تحقق توليد ملي در گرو بالا بردن استانداردهاست / جيرفت نوروز امسال بيشترين گردشگر را داشت

خبرگزاري فارس: امام جمعه جيرفت گفت: براي تحقق پيام مقام معظم رهبري مبني بر توليد ملي، صنعتگران بايد به صورت جدي وارد صحنه شوند و استانداردهاي محصولات خود را بالا ببرند تا بتوانند با محصولات خارجي رقابت كنند.

خبرگزاري فارس: تحقق توليد ملي در گرو بالا بردن استانداردهاست / جيرفت نوروز امسال بيشترين گردشگر را داشت

به گزارش خبرگزاري فارس از جنوب كرمان، حجت‌الاسلام اصغر عسكري ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه جيرفت با بيان اينكه 19 فروردين روز جهاني بهداشت است، اظهار داشت: اسلام يك برنامه جامعي است كه هم به مسائل روحي، معنوي و عبادي پرداخته و در اين موارد برنامه دارد.

وي افزود: دين اسلام به مسائل بهداشتي توجه جدي دارد، اما بعضي مواقع كه آيات نازل مي‌شده و شايد مردم زمينه لازم براي فرا گرفتن مسائل بهداشتي را در آن زمان نداشتند لذا در مواردي با اشاره از كنار آن رد مي‌شد و يا در قالب مسائل ديني آنها را بيان مي‌كردند.

دوشنبه سیم 5 1391 3:54 بعد از ظهر
خطيب جمعه زاهدان:
ملت بازوان پرتوان توليد ملي در كشور هستند

خبرگزاري فارس: امام جمعه زاهدان گفت: ملت بازوان پرتوان توليد ملي در كشور هستند كه با همكاري و تعامل آنها توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني به سرانجام مي‌رسد.

خبرگزاري فارس: ملت بازوان پرتوان توليد ملي در كشور هستند

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان آيت‌الله عباسعلي سليماني در خطبه‌هاي امروز نماز جمعه زاهدان در مصلاي قدس اظهار داشت: در بخش‌هاي علمي و سياسي در كشورمان گام‌هاي مهمي در راستاي سند چشم‌انداز 20 ساله برداشته شده اما در بخش اقتصادي در راستاي چشم‌انداز 1404 حركت كند است بنابراين بايد موتور اقتصاد كشورمان شتاب بيشتري گيرد.

دوشنبه سیم 5 1391 3:53 بعد از ظهر
امام جمعه ملاير:
حمايت از توليد ملي دشمن را خوار و ذليل مي‌كند

خبرگزاري فارس: امام جمعه ملاير گفت: حمايت از توليد ملي دشمن را خوار و ذليل مي‌كند.

خبرگزاري فارس: حمايت از توليد ملي دشمن را خوار و ذليل مي‌كند

به گزارش خبرگزاري فارس از ملاير حجت‌الاسلام سيد رضا فاضليان در خطبه‌هاي عبادي سياسي نماز جمعه ملاير مردم را به تقواي الهي فرا خواند و افزود: دنيا جاي ماندن براي هيچ كس نيست و بايد از دنيا براي ذخيره آخرت توشه برداشت.

وي بر رعايت اخلاق خوب با مردم و خانواده تاكيد كرد و گفت: مسئولان نيز بايد در خدمت‌رساني و انجام وظيفه به جامعه و مردم اخلاق اسلامي را رعايت كنند.

دوشنبه سیم 5 1391 3:51 بعد از ظهر
امام جمعه كهنوج:
جايگاه توليد محصولات جنوب كرمان ارتقا يابد

خبرگزاري فارس: امام جمعه كهنوج گفت: قطب كشاورزي ايران در منطقه جنوب كرمان قرار دارد و بايد جايگاه توليد محصولات لبني، كشاورزي و دامپروري حرف نخست را در منطقه بزند.

خبرگزاري فارس: جايگاه توليد محصولات جنوب كرمان ارتقا يابد

به گزارش خبرگزاري فارس از جنوب كرمان، حجت‌الاسلام سيف‌الله دهقاني ظهر امروز در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه كهنوج با تسليت ايام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: فروردين ماه زمان تحول زمين و عيد نوروز فرصتي براي تحول انسان‌ها و هدايت بيشتر به سوي خداوند متعال است.

وي با اشاره به نامگذاري سال جاري به عنوان توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني از سوي مقام معظم رهبري خطاب به مردم افزود: اگر به دولت و كشور خود اهميت مي‌دهيد بايد به صنعت و توليد ايراني توجه و از آنها استفاده كنيم.

دوشنبه سیم 5 1391 3:49 بعد از ظهر
رئيس سازمان اقتصاد و دارايي خراسان شمالي تأكيد كرد
ممنوعيت خريد اجناس خارجي از سوي ادارات خراسان شمالي

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان اقتصاد و دارايي خراسان شمالي بر ممنوعيت خريد اجناس خارجي از سوي ادارات و دستگاه‌هاي دولتي اين استان تأكيد كرد.

خبرگزاري فارس: ممنوعيت خريد اجناس خارجي از سوي ادارات خراسان شمالي

رضا بهمن‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به نام‌گذاري امسال به عنوان سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني اظهار داشت: به همين منظور تمام كالاهاي مورد نياز دستگاه‌ها بايد از توليدات داخلي تهيه شوند.

وي با اشاره به اينكه در اين زمينه الزام قانوني نيز وجود دارد، گفت: خريد اجناس خارجي در ادارات دولتي ممنوع بوده مگر آنكه مشابه داخلي آن وجود نداشته باشد.

دوشنبه سیم 5 1391 3:44 بعد از ظهر
مديركل ارشاد استان بوشهر:
استفاده از توليدات داخلي به فرهنگ تبديل شود

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر گفت: با توجه به نامگذاري امسال به نام توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني، استفاده از توليدات داخلي بايد به فرهنگ تبديل شود.

خبرگزاري فارس: استفاده از توليدات داخلي به فرهنگ تبديل شود

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر يونس محمدي صبح امروز در جمع شماري از هنرمندان استان بوشهر با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر استفاده از توان ايراني در بخش‌هاي مختلف اظهار داشت: هنرمندان نقش مهمي در اجرايي كردن منويات رهبر معظم انقلاب در سال جاري دارند.

وي افزود: با استفاده از زبان هنر بهتر مي‌توان به مسائل و مشكلات جامعه رسيدگي كرد و بي‌شك نقش هنر براي بيان معضلات جامعه بي‌بديل است.

دوشنبه سیم 5 1391 3:43 بعد از ظهر
مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي خراسان شمالي:
ستاد توليد ملي در شهرك‌هاي صنعتي خراسان شمالي تشكيل شد

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي خراسان شمالي گفت: ستاد توليد ملي، كار و سرمايه ايراني در تحقق رهنمود رهبر معظم انقلاب اسلامي در شركت شهرك‌هاي صنعتي استان تشكيل شد.

خبرگزاري فارس: ستاد توليد ملي در شهرك‌هاي صنعتي خراسان شمالي تشكيل شد

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي استان خراسان شمالي، محمدرضا باقري اظهار داشت: شركت شهرك‌هاي صنعتي استان با تأمين امكانات زيربنايي و حمايت از كارآفرينان و توليدات داخل استاني زمينه تحقق شعار سال 91 را در اين مجموعه فراهم خواهد كرد.

وي افزود: تحقق منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي براي توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني نيازمند مشاركت تمام دستگاه‌هاي دولتي و همراه كردن مردم است.

دوشنبه سیم 5 1391 3:41 بعد از ظهر
نماينده مردم فردوس:
حمايت از سرمايه‌گذار سبب افزايش توليد ملي است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم فردوس، طبس، بشرويه و سرايان در مجلس شوراي اسلامي گفت: حمايت از سرمايه‌گذار سبب افزايش توليد ملي است.

خبرگزاري فارس: حمايت از سرمايه‌گذار سبب افزايش توليد ملي است

محمدكريم عابدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فردوس اظهار داشت: اگر دولت، مجلس و بانك‌ها دست به دست هم دهند و از توليدات داخلي حمايت كنند از نظر كيفي و كمي توفيق بزرگي براي كشور حاصل مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه ايران بايد در چشم‌انداز 1404 كشور توسعه يافته در خاورميانه باشد، افزود: توليد ملي گام موثري در تحقق برنامه چشم انداز است.

دوشنبه سیم 5 1391 3:39 بعد از ظهر
فرماندار راميان:
توليد ملي تحريم اقتصادي را خنثي مي‌كند

خبرگزاري فارس: فرماندار شهرستان راميان گفت: توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني تحريم اقتصادي را خنثي مي‌كند.

خبرگزاري فارس: توليد ملي تحريم اقتصادي را خنثي مي‌كند

به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان قاسم سميعي صبح امروز در جلسه شوراي اداري شهرستان راميان اظهار داشت: شعار سال مقام معظم رهبري با توجه به شرايط و موقعيت نظام جمهوري اسلامي ايران سطح ملي و بين‌المللي انتخاب مي‌شود و معظم‌له با در نظر گرفتن تمام شرايط حاكم بر جامعه، جهان اسلام و سطح بين‌المللي و با عنايت به دورانديشي كه دارند تصميمي هوشمندانه و مدبرانه مي‌گيرند كه توجه به آن به سعادت فردي و اجتماعي‌مان كمك مي‌كند و باعث عزت و آبروي بيشتر نظام مي‌شود.

دوشنبه سیم 5 1391 3:38 بعد از ظهر
رئيس كل دادگستري خراسان شمالي خبر داد
راه‌اندازي ستاد حمايت از توليد ملي در دادگستري خراسان شمالي

خبرگزاري فارس: رئيس كل دادگستري خراسان شمالي گفت: به زودي ستادي در دادگستري استان به منظور حمايت قضايي از توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني راه‌اندازي مي‌شود.

خبرگزاري فارس: راه‌اندازي ستاد حمايت از توليد ملي در دادگستري خراسان شمالي

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومي دادگستري كل خراسان شمالي، احمد كيخسروي در ديدار نوروزي با رئيس و اعضاي مجمع امور صنفي استان اظهار داشت: شعار امسال «توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني» است و ما بايد بتوانيم از كارگر و سرمايه‌دار ايراني حمايت كنيم كه اين موضوع فقط با تقويت توليد ملي امكان‌پذير خواهد شد.

دوشنبه سیم 5 1391 3:35 بعد از ظهر
در سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني
ارتباط دانشگاه علمي ـ كاربردي با بدنه صنعتي بيشتر مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي استان همدان گفت: در سال جاري ارتباط بيشتر با بدنه صنعتي استان و كشور بيشتر مي‌شود و دانشگاه مي‌تواند خيلي خوب با صنعت نقش داشته باشد.

خبرگزاري فارس: ارتباط دانشگاه علمي ـ كاربردي با بدنه صنعتي بيشتر مي‌شود

سعيد نظري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار كرد: دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي دانشگاهي است كه در مسير اهداف شعار سال قرار دارد و امسال نيز در راستاي تحقق پيام توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه‌ ايراني گام‌هاي بزرگي برمي‌داريم.

وي تصريح كرد: يكي از كارهايي كه ما در دانشگاه علمي- كاربردي انجام مي‌دهيم، تربيت نيروهاي كارآفرين و متخصص است و خوشبختانه در اين دانشگاه با امكان‌سنجي كه صورت مي‌گيرد به نحو مطلوب انجام مي‌شود.

دوشنبه سیم 5 1391 3:34 بعد از ظهر
فرماندار مشگين‌شهر:
كشور به جهاد ملي در استفاده از توليدات داخلي نياز دارد

خبرگزاري فارس: فرماندار مشگين‌شهر گفت: كشورمان به يك جهاد ملي در استفاده و بهره‌گيري از توليدات داخلي و توجه به ظرفيت‌هاي بومي نياز دارد.

خبرگزاري فارس: كشور به جهاد ملي در استفاده از توليدات داخلي نياز دارد

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، فتح‌آقا محمد‌اوغلي صبح امروز در جلسه برنامه‌ريزي‌ شهرستان مشگين‌شهر اظهار داشت: در اين زمينه نقش رسانه‌ها و فرهنگ‌سازي در جامعه بي‌بديل است چرا كه ما در سال توليد ملي بايد كفايت و لياقت خود را در توانمند‌سازي اين بخش و بستر شكوفايي و خود‌اتكايي اقتصادي نشان دهيم.

وي ادامه داد: كشور ما در سايه كار و تلاش مضاعف مي‌تواند در سنگر اقتصادي ناهمواري‌ها را پشت سر گذاشته و به نقطه تعالي برسد.

اين مسئول خاطرنشان كرد: در سال‌هاي اخير بستر كار و تلاش مضاعف همراه با حركت هوشمندانه و با بصيرت در خنثي كردن توطئه‌هاي دشمنان مهيا شده و يك ظرفيت بي‌نظير را در اين حوزه و عملكرد اقدامات و فعاليت‌هاي مثبت شاهد و ناظر هستيم.

دوشنبه سیم 5 1391 1:15 صبح
فرماندار خرم بيد:
تشكل‌هاي تعاوني در توليد كالاي ايراني پيشتاز شوند

خبرگزاري فارس: فرماندار خرم بيد گفت: از آنجايي كه تعاوني‌ها اغلب داراي زيرمجموعه‌هاي بسياري هستند و در رشته‌هاي مختلف فعاليت مي‌كنند، بايد در توليد و عرضه و مصرف كالاي ايراني پيشتاز شوند.

خبرگزاري فارس: تشكل‌هاي تعاوني در توليد كالاي ايراني پيشتاز شوند

به گزارش خبرگزاري فارس از خرم بيد، داوود ايوبي صبح امروز در جلسه هيئت مديره شركت تعاوني فراگير ملي مهرگستر انگورك اظهار داشت: تعاوني‌هاي مصرف، توليد كالاها و خدمات بايد با سرلوحه قراردادن پيام محوري سال، زمينه اجرايي منويات مقام معظم رهبري را فراهم كنند.

رئيس شوراي اداري شهرستان خرم بيد اضافه كرد: تعيين منشور اخلاقي در بين اعضاي تعاوني‌ها در خريد و عرضه كالاهاي ايراني فرصت بزرگي را براي اقتصاد كشور فراهم مي‌كند كه مي‌تواند گره‌گشاي بسياري از مشكلات فعلي باشد.

دوشنبه سیم 5 1391 1:13 صبح
نماينده مردم مباركه در مجلس شوراي اسلامي:
افزايش توليد ملي در گرو حمايت از كارگران است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم مباركه در مجلس شوراي اسلامي گفت: با دادن سرمايه در گردش به توليدكننده امنيت شغلي كارگر تأمين شده و توليد ملي نيز افزايش مي‌يابد، چرا كه افزايش توليد ملي در گرو حمايت از كارگران است.

خبرگزاري فارس: افزايش توليد ملي در گرو حمايت از كارگران است

سيدعلي‌‌محمد موسوي مباركه‌اي در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: يكي از مشكلات جامعه ما بحث اشتغال است كه ناشي از بي‌توجهي به نيروهاي انساني بوده، به گونه‌اي كه گاهي افرادي كه شاغل هستند نيز امنيت شغلي ندارند.

وي افزود: مي‌توان گفت كارگراني كه رسمي يا پيماني هستند امنيت شغلي مناسبي دارند، اما افرادي كه قرارداد مستقيم با كارفرما نبسته‌اند از اين امنيت برخوردار نيستند.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 7:15 بعد از ظهر
رئيس شوراي اسلامي فارس:
طرح «اتحاد واحد»، اقتصاد فارس را متحول مي‌كند

خبرگزاري فارس: رئيس شوراي اسلامي استان فارس از ارائه طرح اتحاد واحد در بخش‌هاي دولتي و خصوصي به دولت توسط اين شورا خبر داد و گفت: اين طرح اقتصاد فارس را متحول مي‌كند.

خبرگزاري فارس: طرح «اتحاد واحد»، اقتصاد فارس را متحول مي‌كند

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، مظفر مختاري صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين طرح با هدف پيشبرد اهداف توليد ملي و حمايت از دستاوردهاي صنعتي تهيه و تدوين شده و اهداف نهايي آن ايجاد واحدهاي بزرگ صنعتي با مشاركت عمومي است.

وي به تلاش مجموع اين شورا براي توسعه اقتصاد استان فارس اشاره كرد و افزود: يكي از نتايج مهم در تلاش براي تعريف توسعه اين است كه فرآيند توسعه مترادف با رشد اقتصادي نيست، چراكه امكان دارد در كشوري توليد ناخالص ملي سرانه افزايش پيدا كرده اما نابرابري درآمدها بيشتر شده، فقرا فقيرتر و ساير اهداف توسعه بدتر شده باشند.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 7:13 بعد از ظهر
امسال
فرصت مناسبي براي آشنايي نخبگان با راه‌هاي توليد است

خبرگزاري فارس: رئيس بنياد ملي نخبگان استان اصفهان گفت: سال جاري فرصت مناسبي براي آشنايي نخبگان با زمينه‌هاي توليدي است.

خبرگزاري فارس: فرصت مناسبي براي آشنايي نخبگان با راه‌هاي توليد است

هادي اكبرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: براي نخبگان برنامه‏هاي گسترده‏اي داريم كه تعدادي از آنها در ادامه سياست‌گذاري‏هاي سال قبل صورت مي‏گيرد.

وي بيان داشت: اين در حالي است كه تعدادي از برنامه‏هاي جديد در رأس بوده كه با توجه به پيام سال جاري رهبر معظم انقلاب مبني بر «توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني» برگزار مي‏شود و اين از اولويت‏هايي محسوب مي‌شود كه نخبگان را با زمينه‏هاي توليد بيشتر آشنا مي‏كند.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 7:10 بعد از ظهر
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوي:
حمايت از توليد ملي كار و سرمايه ايراني در سرلوحه كار قرار دارد

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوي گفت: حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني سرلوحه كار اين سازمان قرار دارد.

خبرگزاري فارس: حمايت از توليد ملي كار و سرمايه ايراني در سرلوحه كار قرار دارد

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوي، علي صفرزاده اظهار داشت: سال 1391 سال شكوفايي، پيشرفت و بالندگي كشور به ‌ويژه در بخش‌هاي بازرگاني داخلي و خارجي و صنعت است.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 7:4 بعد از ظهر
رئيس بنياد شهيد استان همدان تأكيد كرد
استقلال كشور در گرو توليد داخلي است

خبرگزاري فارس: رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران استان همدان گفت: با توجه به تحريم‌ها و هجمه‌هاي دشمن، استقلال كشور در گرو توليد داخلي است.

خبرگزاري فارس: استقلال كشور در گرو توليد داخلي است

احمد رستمي در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از همدان اظهار داشت: با توجه به تحريم ‌ها و هجمه‌هاي دشمن كه از طرق مختلف بر ما اعمال مي‌كند يك سري كارها و برنامه‌ها بايد در اولويت قرار بگيرد.

وي بيان داشت: سال گذشته مسئله نفت و مسائل مربوط به حاشيه آن اين مهم را براي ما روشن كرد كه اگر كشوري بخواهد مستقل عمل كند ابتدا بايد قادر باشد نيازهاي اوليه‌اش را تأمين كند.

رئيس بنياد شهيد استان همدان عنوان كرد: اين مسائل به ما ثابت كرد كه ضروري است در رابطه با توليد‌هاي داخلي و صنعتي و سرمايه‌اي يك جهش انقلابي داشته باشيم تا بتوانيم در تمامي عرصه‌ها حرف اول را بزنيم.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 7:3 بعد از ظهر
امام جمعه اهر:
مصرف توليدات داخلي به يك فرهنگ عمومي تبديل شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه شهرستان اهر گفت: بايد با ساز و كارهاي عملي و راهكارهاي مناسب، مصرف توليدات داخلي به يك فرهنگ عمومي تبديل شود.

خبرگزاري فارس: مصرف توليدات داخلي به يك فرهنگ عمومي تبديل شود

به گزارش خبرگزاري فارس از اهر، حجت‌الاسلام جواد حاجي‌زاده ظهر امروز در جمع مردم شهرستان اهر به مناسبت ايام فاطميه، ارتقاي كمي و كيفي توليدات داخلي و حمايت جدي از توليد و صنعت كشور را يك وظيفه همگاني از سوي مردم و مسئولان ذكر كرد و افزود: بايد با ساز و كارهاي عملي و راهكارهاي مناسب، مصرف توليدات داخلي به يك فرهنگ عمومي تبديل شود.

وي، حمايت از توليد و اشتغال در كشور همچنين ايجاد زيرساخت‌هاي مناسب در حوزه سرمايه‌گذاري و اشتغال را بزرگ‌ترين خدمت به نظام و انقلاب ذكر كرد و خواستار همراهي و همكاري همه مردم و مسئولان در اين زمينه شد.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 7:1 بعد از ظهر
امام جمعه آزادشهر:
مصرف كالاهاي داخلي مسير توليد ملي را هموار مي‌كند

خبرگزاري فارس: امام جمعه شهرستان آزادشهر گفت: با مصرف كردن كالاهايي كه در داخل كشور توليد مي‌شود مسير توليد ملي و حمايت از كارگران و سرمايه‌گذاران ايراني را هموارتر بسازيم.

خبرگزاري فارس: مصرف كالاهاي داخلي مسير توليد ملي را هموار مي‌كند

به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان حجت‌الاسلام سيدمحمد حسينيان پيش از ظهر امروز در ديدار با مسئولان شهرستان آزادشهر اظهار داشت: كار و تلاش صادقانه براي تهيه رزق و روزي حلال مورد تاييد و تاكيد دين اسلام است و وقتي اين كار و تلاش به توليد جامعه اسلامي كمك مي‌كند و ما را از بيگانگان بي‌نياز مي‌كند از ارزش و اعتبار بالايي برخوردار است و رضايت خداوند را نيز به دنبال دارد.

وي با اشاره به نامگذاري سال 1391 به نام سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني از سوي مقام معظم رهبري ابراز داشت: شعار ايشان بر اساس سياست‌هاي جاري و نيازهاي جامعه است و پيروي از منويات و دستورات معظم‌له پنجره‌هاي سعادت و خوشبختي را به سوي جامعه مي‌گشايد لذا شايسته است با جديت و پشتكار فراوان براي ترويج فرهنگ توليد ملي و استفاده از كالاهاي داخلي گام برداريم و نگذاريم سرمايه‌هاي كشور صرف خريد كالاهاي ساخت كشورهاي بيگانه شود.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:59 بعد از ظهر
امام جمعه راميان:
با وجدان‌كاري توليد ملي بيشتر مي‌شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه شهرستان راميان گفت: اگرهمه ما ايرانيان وجدان كاري داشته باشيم و نسبت به وظيفه‌اي كه داريم احساس مسئوليت كنيم توليد ملي افزايش پيدا مي‌كند.

خبرگزاري فارس: با وجدان‌كاري توليد ملي بيشتر مي‌شود

به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان، حجت‌الاسلام سيد محمد طاهري پيش از ظهر امروز مديران شهرستان راميان اظهار داشت: شعاري كه مقام معظم رهبري براي امسال انتخاب كردند بر اساس شرايط حاكم بر جامعه و نيازي است كه پيش‌رو داريم، لذا براي تحقق آن بايد تلاش كنيم و نسبت به وظايفي كه بر عهده ما گذاشته شده احساس مسئوليت بيشتري داشته باشيم.

وي تصريح كرد: برخورد صادقانه با مردم، وقت گذاشتن براي اموراتي كه انجام آن را برعهده گرفته‌ايم، توجه به بيت‌المال و حفظ و حراست از آن، حمايت از نيروهاي متعهد و كارآمد، توجه به استعدادهاي جوان و با استعداد و برخوردار بودن از يك برنامه‌ريزي منسجم و علمي همه مي‌توانند مسير توليد بيشتر را هموار سازند.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:57 بعد از ظهر
فرماندار اردل:
مبارزه با تورم در گروي رونق توليد ملي است

خبرگزاري فارس: فرماندار شهرستان اردل گفت: رفع مسئله تورم منوط به رونق توليد داخلي است.

خبرگزاري فارس: مبارزه با تورم در گروي رونق توليد ملي است

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، فيروز خسروي پيش از ظهر امروز در نخستين نشست شوراي اداري اين شهرستان، اظهار داشت: حمايت از توليد ملي نيازمند مصرف كالاي ايراني، دفاع از سرمايه‌گذار و كارگر ايراني است.

وي افزود: امسال تمامي مديران بايد حمايت از كار، توليد و سرمايه ملي را در دستور كار خود قرار دهند.

خسروي در ادامه نقش و جايگاه تفكر جوانان در رفع مشكلات و ارائه راهكارهاي جديد را مؤثر برشمرد و افزود: جوانان امروز ايراني، افرادي خوش فكر، خلاق، راهگشاي مشكلات و ارائه دهنده راهكارهاي علمي و عملي هستند.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:55 بعد از ظهر
نماينده ولي‌فقيه در سپاه چهارمحال و بختياري:
حمايت از توليد داخلي بستر توسعه كشور است

خبرگزاري فارس: نماينده ولي فقيه در سپاه چهارمحال و بختياري گفت: حمايت از توليد داخلي و كالاي ايراني بستر توسعه و پيشرفت كشور است.

خبرگزاري فارس: حمايت از توليد داخلي بستر توسعه كشور است

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، حجت‌الاسلام كريم سرافراز بعدازظهر امروز در ديدار با نماينده ولي فقيه در اين استان‌ اظهار داشت: سراسر زندگاني صديقه طاهره(س)، مملو از مكارم اخلاق و رفتارهاي نمونه و انساني است، برهمين اساس لازم است تا دهه دوم فاطميه در اين استان بسيار گسترده‌تر برگزار شود.

وي به مقام حضرت زهرا(س) و جايگاه علمي ايشان اشاره كرد و افزود: فاطمه زهرا(س) در نزد شيعيان اگر چه امام نيست، اما مقام و منزلت او در نزد خداوند و در بين مسلمانان به‌ويژه شيعيان، نه تنها كمتر از ساير ائمه نيست، بلكه آن حضرت همتاي اميرالمؤمنين و داراي منزلتي عظيم‌تر از ساير ائمه طاهرين(ع) است.

سرافراز در ادامه حمايت از توليد ملي را راهكار اصلي مقابله با تحريم‌هاي دشمنان برشمرد و گفت: كار و همتي شايسته است كه موجب خشنودي خداوند و رضايت‌مندي جامعه باشد.

نماينده ولي فقيه در سپاه چهارمحال و بختياري با اشاره به نامگذاري امسال به‌ عنوان سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني توسط مقام معظم رهبري، افزود: محور تمام كارها در كشور از ابتداي سال، راه و دستوري است كه توسط رهبر معظم انقلاب مشخص مي‌شود كه اين همان رمز موفقيت ايران اسلامي است.

سرافراز با تأكيد در به كارگيري و الگوبرداري از شعار ابتداي هر سال كه توسط رهبر انقلاب اعلام مي‌شود، خاطرنشان كرد: اجراي درست و كامل شعار سال، موجب خودكفايي ايران اسلامي از بيگانگان خواهد شد.

وي با بيان اينكه گسترده‌تر شدن توليد سبب افزايش اشتغال، رضايت و بهبودي ساير شاخصه‌هاي اقتصادي كشور مي‌شود، گفت: توليد ملي علاوه بر مقوله مصرف كالاي داخلي بحث حمايت از توليدكنندگان داخلي را هم شامل مي‌شود.

www.farsnews.com

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:53 بعد از ظهر
فرماندار خمين:
"توليد ملي" تثبيت جايگاه ايران در عرصه بين‌المللي را در پي خواهد داشت

خبرگزاري فارس: فرماندار شهرستان خمين گفت: توليد ملي تثبيت جايگاه ايران در عرصه بين‌المللي را در پي خواهد داشت.

خبرگزاري فارس: "توليد ملي" تثبيت جايگاه ايران در عرصه بين‌المللي را در پي خواهد داشت

علي‌رضا كريمي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراك اظهار داشت: ملت ايران عزم خود را جزم كرده تا با اتكاي به فرهنگ غني ديني ‌و تمدن كهن ‌مسئوليت و رسالت جهاني خود را ايفا كند و در اين راستا نبايد لحظه‌اي از پاي بنشيند.

وي با تاكيد بر اينكه ايران براي  دستيابي به پيشرفت و توسعه و رسيدن به قله شكوفايي و سعادت در سايه خودباوري و بازگشت به خويشتن الهي در تلاش و كوشش است، بيان داشت: ايران اسلامي بايد براي جبران عقب‌ماندگي‌هاي دوران استعمار و استكبار با سرعت و قدرت حركت كند و لازمه اين مهم توجه به توليد ملي است.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:50 بعد از ظهر
نسخه چاپيارسال به دوستان
استاندار خراسان شمالي:
مخاطب اصلي توليد ملي ملت هستند‌

خبرگزاري فارس: استاندار خراسان شمالي مخاطب اصلي توليد ملي را همه ملت عنوان كرد و گفت:‌ اصل تحقق توليد ملي مردم هستند و دولت صرفاً كارها و فعاليت‌ها را روان سازي مي‌كند.

خبرگزاري فارس: مخاطب اصلي توليد ملي ملت هستند‌

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد،‌ ابوطالب شفقت بعد از ظهر امروز در نشست شوراي اداري خراسان شمالي اظهار داشت: البته دولت نيز براي پشتيباني از بخش‌ها از جمله صنعت و كشاورزي بايد در اين راستا حركت كند.

وي با تأكيد بر اينكه بايد بند به بند شعار امسال برنامه‌ريزي و كار شود، گفت: مهم‌ترين اولويت استان بخش كشاورزي بوده، از اين رو در تمام دستگاه‌هاي مرتبط با اين بخش فعاليت مضاعفي داشته باشيم.

نماينده عالي دولت در خراسان شمالي افزود: نيروهاي بخش كشاورزي به نيروهاي توانمند تبديل شده تا از حداكثر ظرفيت اين بخش استفاده بهينه شود.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:46 بعد از ظهر
رئيس حوزه‌ علميه همدان تأكيد كرد
لزوم توجه مسئولان به امر استانداردسازي توليدات داخلي

خبرگزاري فارس: رئيس حوزه‌ علميه همدان بر لزوم توجه مسئولان به امر استانداردسازي توليدات داخلي تأكيد كرد.

خبرگزاري فارس: لزوم توجه مسئولان به امر استانداردسازي توليدات داخلي

آيت‌الله سيد مصطفي موسوي‌اصفهاني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به پيام رهبري در سال جاري، اظهار كرد: مقام معظم رهبري با آگاهي و بينشي كه نسبت به مسائل روز و انقلاب دارند، رهنمودهاي گرانسنگي را بيان مي‌كنند كه رعايت آنها براي مردم و نظام نتايج بسيار مهمي را رقم مي‌زند.

وي عنوان كرد: با توجه به تحريم‌ها و تهديدهاي دشمنان ايران اسلامي در بحث اقتصاد، مقام معظم رهبري، امسال را به حمايت و پشتيباني از سرمايه داخلي و توليد ملي مزين كردند چرا كه اگر در كشور در امر حمايت از توليد ملي به صورت منسجم و هماهنگ، گام برداريم، به خوبي بر تحريم‌ها غلبه خواهيم كرد.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:44 بعد از ظهر
مديركل امور خانواده و بانوان استانداري گلستان:
ارمغان پيشرفت اقتصادي نمايانگر اقتدار ملت ايران است

خبرگزاري فارس: مديركل امور خانواده و بانوان استانداري گلستان گفت: ارمغان پيشرفت اقتصادي نمايانگر اقتدار ملت ايران است و لازمه رسيدن به اين مهم، حركتي جهادي مي‌طلبد.

خبرگزاري فارس: ارمغان پيشرفت اقتصادي نمايانگر اقتدار ملت ايران است

به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان، مهري مهدوي بعد از ظهر امروز در جمع دست‎اندركاران هفته سلامت در گرگان اظهار داشت: همه بايد براي رسيدن به شكوفايي اقتصادي تلاش كنيم و با حمايت از توليدات داخلي به قابليت‎هاي كار و سرمايه ايراني احترام بگذاريم.

وي تصريح كرد: وظيفه مسئولان در سياستگذاري‎ها سنگين‎تر از گذشته شده است و پيام امسال كه مقام معظم رهبري بر آن تاكيد داشتند في‎البداهه نبوده بلكه چندين سال است كه اين استراتژي مهم تعيين شده و مسئولان بايد در سياستگذاري‎ها و سياست‎سازي‎هاي‎شان عملكرد درست را پيش بگيرند تا خواسته معظم‎له محقق شود.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:41 بعد از ظهر
امام جمعه گنبدكاووس تاكيد كرد
لزوم مقايسه تحولات اقتصادي اجتماعي قبل و بعد از انقلاب

خبرگزاري فارس: امام جمعه گنبدكاووس بر مقايسه تحولات اقتصادي اجتماعي سياسي دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامي تاكيد كرد.

خبرگزاري فارس: لزوم مقايسه تحولات اقتصادي اجتماعي قبل و بعد از انقلاب

به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان حجت‌الاسلام محمدحسين سبحاني عصر يكشنبه در جلسه ستاد نماز جمعه كه در دفتر اين ستاد برگزار شد با تسليت ايام فاطميه به خطبه‌هاي امير مؤمنان علي (ع) در نهج‌البلاغه در خصوص مقايسه دوران جاهليت و دوران بعد از اسلام اشاره كرد و اظهار داشت: يادآوري تاثيرات انقلاب اسلامي نشان مي‌دهد كه وضعيت كشور تا چه اندازه تغيير كرده و نظام اسلامي چه دستاوردهايي براي مردم داشته است.

وي ادامه داد: بايد توليدات ديني فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي و سياسي را با دوران طاغوت مقايسه كرد و ارزش نعمت‎هايي كه به واسطه انقلاب اسلامي بدست آمده بدانيم.

امام جمعه گنبدكاووس با بيان اينكه دين اسلام دين جهاني است خاطر نشان كرد: پيامبر اسلام از ميان مردم مبعوث شده و به رسالت خوانده شده و او اسوه و الگوي مردم است.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:40 بعد از ظهر
در شوراي اداري بيرجند مطرح شد
فراهم شدن زيرساخت‌هاي منطقه ويژه اقتصادي بيرجند

خبرگزاري فارس: فرماندار بيرجند بر فراهم شدن زيرساخت‌هاي منطقه ويژه اقتصادي بيرجند تأكيد كرد و گفت: بايد زمينه براي حضور سرمايه‌گذاران در اين منطقه ويژه اقتصادي مهيا شود.

خبرگزاري فارس: فراهم شدن زيرساخت‌هاي منطقه ويژه اقتصادي بيرجند

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، محمدعلي قاسم‌زاده نداف ظهر امروز در جلسه شوراي اداري شهرستان بيرجند با اشاره به نامگذاري سال 91 به نام سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني اظهار داشت: مصرف كالاي ايراني از مصاديق جهاد است و بنابراين اين عرصه نيازمند مجاهدت تمامي مسئولان و دستگاه‌هاي اجرايي است.

*توليد ملي يك مجاهدت است

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:37 بعد از ظهر
سهم مهم مردم در توسعه اقتصادي كشور

خبرگزاري فارس: امام جمعه بروجرد گفت: علاوه بر مسئولان، عامه مردم نيز سهم مهمي در توسعه اقتصادي كشور دارند.

خبرگزاري فارس: سهم مهم مردم در توسعه اقتصادي كشور

به گزارش خبرگزاري فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام حسن ترابي جمعه شب در جمع كارگران بروجردي اظهار داشت: با توجه به نام‌گذاري سال جديد به عنوان توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني توسط مقام عظماي ولايت براي تحقق اين امر همه آحاد ملت بايد تلاش مضاعفي نسبت به قبل داشته باشند.

وي اضافه كرد: توجه جدي به كار و كارگر ايراني و بالا بردن امنيت شغلي كارگران مشكل بيكاري كشور را برطرف مي‌كند.

امام جمعه بروجرد اظهار داشت: مسئولان كشور ساماندهي وضعيت اقتصادي و توجه جدي به كار و كارگر را اولويت كاري خود قرار دهند و براي تحقق شعار سال از هيچ كوششي دريغ نكنند.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:36 بعد از ظهر
نتيجه توليد ملي، استقلال اقتصادي است

خبرگزاري فارس: امام جمعه شهرهاي پرديس، بومهن، رودهن و آبعلي با بيان اينكه نتيجه توليد ملي، استقلال اقتصادي است گفت: آنچنان كه بايد و شايد حمايت كافي از كارآفرينان صورت نمي‏گيرد.

خبرگزاري فارس: نتيجه توليد ملي، استقلال اقتصادي است

حجت‏الاسلام حسين توسلي امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري همچون ساليان اخير با محوريت اقتصاد صورت گرفت.

وي ادامه داد: در حال حاضر ايران اسلامي با وجود درخشش در حوزه‏هاي مختلف علمي و فناوري و استقرار در رتبه 17 اقتصاد جهاني در اين زمينه با مشكلاتي مواجه است.

توسلي اضافه كرد: در بياني ساده توليد ملي، سرمايه ايراني، فضاي كار داخلي و در مجموع اقتصاد كشور مي‏تواند با رشدي بيش از اين همراه بوده و توسعه روزافزون را در ادامه مسير راه خود دنبال كند.

امام جمعه شهرهاي پرديس، بومهن، رودهن و آبعلي در ادامه دو كشور همسايه عربستان سعودي و تركيه را رقباي اقتصادي ايران در منطقه خواند

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:34 بعد از ظهر
بايد براي تحقق توليد ملي جهاد كرد

خبرگزاري فارس: امام جمعه موقت بجنورد با تأكيد بر اينكه نام گذاري امسال به نام سال توليد ملي هديه الهي بوده كه از سوي رهبر معظم انقلاب نام‌گذاري و تبيين شد، گفت: براي تحقق توليد ملي بايد جهاد كرد.

خبرگزاري فارس: بايد براي تحقق توليد ملي جهاد كرد

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد، حجت‌الاسلام مصطفي عبداللهي بعد از ظهر امروز در جمع مسئولان خراسان شمالي اظهار داشت: 19 روز از انتخاب راهبردي امسال به عنوان سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني سپري شده و هرچه از جنبه‌هاي اين نام‌گذاري سپري شده بيشتر خودش را نشان مي‌دهد.

وي افزود: مراجع تقليد اين شعار را هديه الهي دانسته كه مسئوليت همه را در قبال تحقق برنامه‌ها سنگين كرده است.

عبداللهي تصريح كرد: بايد با مسئوليت بيشتر در اين زمينه جهاد كرد و براي حمايت و تقويت اين بخش جهاد گونه وارد اين عرصه شد.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:32 بعد از ظهر

مدير كل عمران و امور زيربنايي عشاير ايران گفت: افزايش راندمان توليد با اجراي سيستم‌هاي نوين كشاورزي از برنامه‌هاي سازمان عشاير كشور در سال جاري است.

بابا داوردان در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، گفت: با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري و تاكيد رييس جمهوري در جمع مردم شهرهاي خراسان رضوي بخش اعظم اعتبارات سال جاري سازمان عشاير كشور در بخش افزايش راندمان توليد هزينه خواهد شد.

وي افزود: با توجه به اينكه عشاير فقط دو درصد جمعيت كشور را تشكيل مي‌دهند ولي 25 درصد گوشت و پروتيين كشور را توليد مي‌كنند كه دراين راستا دولت نيز تدابير لازم را اتخاذ كرده است.

مدير كل عمران و امور زيربنايي سازمان عشاير ايران به افزايش سه برابري اعتبارات ملي اين سازمان درسال 90 اشاره كرد و گفت: سال گذشته 58 ميليارد تومان اعتبار مصوب داشتيم كه 50 ميليارد تومان اعتبارات ملي بود و مابقي اعتبارات استاني و ساير فصول كه تاكنون جذب اين سازمان شده است 154 ميليارد تومان است.

داوردان افزود: امسال اعتبارات بسيار خوبي در لايحه براي اين سازمان در نظر گرفته شده است كه پيش‌بيني مي‌شود رقم اين اعتبار بالغ بر 50 ميليارد تومان به سازمان عشاير اختصاص پيدا كند.

شنبه بیست و هشتم 5 1391 9:58 بعد از ظهر

زندگي عشايري، شيوه سنتي توليد و ضرورت‌هاي زمان

عزير كياوند(رخش خورشيد)

جمعيت عشايري ايران كه روزگاري با برخورداري از آزادي نسبي،تعميم‌ مالكيت به صورت دارايي دامي،بهره‌مندي از اعتدال هوا،خود كفايي نسبي و دسترسي به محصولات پرارزشي مانند گوشت،شير روغن و فرآورده‌هاي‌ شيري ديگر،زندگي دلخواهي داشت،هم اينك به حاشيه اجتماع و اقتصاد ايران رانده شده است.روندي كه همچنان ادامه دارد و روبه تشديد است.

دامداري عشايري كه طي قرنها به چراگاهاي وسيع و غني متكي بود،اكنون‌ با مشكل تعليف روبرو است.چرا كه بخش گسترده‌اي از چرا گاهها و بيش از همه چراگاههاي خوب در دهه‌هاي اخير به زير كشت رفته و يا به كشتزارهاي‌ ديم تبديل شده است.علت ديگر،افزايش بي سابقه دام روستايي است كه آن هم‌ در طول سه دهه اخير صورت گرفته است‌1

شنبه بیست و هشتم 5 1391 9:56 بعد از ظهر
رييس سازمان بسيج عشايري كشور گفت: تداوم نقش آفريني عشاير در عرصه توليد ملي مستلزم نگاه ويژه و منطبق با واقعيت به اين قشر توليد كننده است.به گزارش عشايرنيوز وبه نقل از خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه چهارمحال و بختياري، سردار دكتر مهدي جمشيدي در همايش معتمدين عشاير بختياري افزود: تحقق شعار توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني در جامعه نيازمند نگاه مسئولان به قشر عشاير به عنوان يكي از توليدكنندگان اصلي جامعه است.
  
وي اظهار كرد: عشاير با وجود اينكه تنها دو درصد از جمعيت كشور را تشكيل مي‏‌دهند، اما از لحاظ توليدات دامي و پروتئيني 28 درصد توليدات اين بخش را از آن خود كرده‌اند.

سردار جمشيدي همچنين از سهم 35 درصدي عشاير در توليدات صنايع دستي كشور خبر داد و تصريح كرد: قدرت ملي عشاير با توجه به نقش آنان در توليد ملي و ايجاد امنيت پايدار قابل توجه و ممتاز است.

وي خاطرنشان كرد: تداوم نقش‌آفريني عشاير در عرصه توليد ملي مستلزم نگاه ويژه و منطبق با واقعيت به اين قشر توليد كننده است و در حالي كه دولت 12 ميليارد ريال يارانه به بخش توليد اختصاص داده، بايستي سهم عشاير مشخص و متناسب با شاخصهاي توليد اين قشر باشد.

شنبه بیست و هشتم 5 1391 9:55 بعد از ظهر
عشاير كشور بيش از يك چهارم فرآورده هاي پروتئيني كشور و همچنين 151 هزارتن گوشت قرمز را توليد مي كنند.

نصيري مدير امور عشاير استان تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران، با بيان مطلب فوق افزود: 22 هزار خانوار عشاير در استان تهران وجود دارد كه در سال گذشته 12 هزار تن توليد گوشت و 13 هزارتن شير كشور را تامين مي كنند.

شنبه بیست و هشتم 5 1391 9:52 بعد از ظهر

پيش‌بيني بروز مشكلات زمستاني براي عشاير ايران در پي افزايش قيمت جو

جو اصلي‌ترين نهاده مورد نياز عشاير در زمستان است و متأسفانه اخيراً اين نهاده با افزايش قيمت شديد در بازار روبه‌رو بوده است.


مديرعامل صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري در بخش عشاير در گفتگو با خبرنگار ايانا، درخصوص ميزان سرمايه و تعداد تشكل‌هاي عضو اين صندوق گفت: هم‌اكنون 138 تشكل عضو اين صندوق هستند كه يك عضو آن شركت مادرتخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري كشاورزي ايران و 137 عضو ديگر تشكل‌هاي عشايري هستند.

مرتضي ذوالانواري با بيان اينكه سرمايه صندوق عشايري بر اساس آخرين برآورد رقمي بيش از 120 ميليارد ريال است، افزود: پيش‌بيني مي‌شود تا سال 93 و طي يك برنامه پنج ساله، سرمايه صندوق به حدود 350 ميليارد ريال برسد.

وي خاطرنشان كرد: پيش‌بيني مي‌شود تا پايان امسال كه سال سوم اين طرح است، سرمايه صندوق به رقمي بيش از 210 ميليارد ريال برسد.

مديرعامل صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري عشايري در ادامه درباره قانون افزايش بهره‌وري تصريح كرد: اين قانون از نظر اينكه زمينه‌هاي رشد و توسعه صندوق‌ها را فراهم مي‌كند و باعث افزايش ميزان سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي مي‌شود و همچنين فضاي مناسبي را براي رشد و توسعه بخش كشاورزي از طريق سوق دادن منابع نقدينگي دولت به اين بخش ايجاد مي‌كند، قانون بسيار خوبي است.

شنبه بیست و هشتم 5 1391 9:50 بعد از ظهر

مديركل اداره عشاير خراسان شمالي گفت: عشاير اين استان بهار امسال 116 هزار راس دام مازاد خود را به بازار عرضه مي كنند.

 

'موسي‌الرضا شادمهر' روز سه ‌شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: خانوارهاي عشايري خراسان شمالي دامهاي پرواري خود را در ارديبهشت و خرداد ماه براي فروش و كشتار روانه بازار مي كنند.

وي ادامه داد: عشاير بخشي از دام خود را در اين استان عرضه كرده و بخش عمده تري را براي فروش به استانهاي تهران، مازندران و خراسان رضوي انتقال مي دهند.

مديركل اداره عشاير خراسان شمالي ميزان عرضه سالانه دام عشاير استان را 300 هزار راس عنوان و بيان كرد: عرضه اين ميزان دام در حقيقت توليد سالانه هفت هزار و 500 تن گوشت قرمز، معادل 35 درصد گوشت قرمز را در خراسان شمالي شامل مي شود.

شادمهر افزود: اين قشر سختكوش همچنين سالانه هزار و 750 تن پشم و ساير فرآورده‌هاي دامي توليد مي‌كنند.

وي گفت: حجم ديگر توليدات شامل شير، روغن، كره، ماست و ساير فرآورده هاي لبني عشاير نيز قابل است كه بيشتر جنبه خودمصرفي داشته و بخشي از آن نيز به بازار عرضه مي شود.

شنبه بیست و هشتم 5 1391 9:48 بعد از ظهر

مديرامور عشاير استان تهران ضمن تشريح مشكلات جامعه عشايري اين استان از امضاي موافقتنامه اي با سازمان آب براي احداث مسير ايل راهي براي تردد عشاير به طول 2 كيلومتر در پائين دست سد ماملو خبرداد.

سيروس نصيري درگفتگو با مهر درخصوص مشكلات عشاير استان تهران اظهار داشت: با توجه به توسعه فضاي شهري و ايجاد شهركهاي جانبي كوچ عشاير دچار مشكل شده به‌طوري‌كه هم اكنون مسير كوچ عشاير استان مسدود شده است.

وي افزود: به عنوان مثال، دركوچ بهاره وقتي عشاير از جنوب به شمال استان مي روند دچار مشكل مي شوند.

مديرامور عشاير استان تهران با اعلام اينكه سال گذشته براي نخستين بار بالغ بر 30 مسير ايل راهي عشاير را از طريق روزنامه رسمي قوه قضائيه به ثبت رسانده ايم، گفت: همچنين به دستگاههاي اجرايي اعلام كرديم هردستگاهي كه مي‌خواهد عمليات اجرايي در ايل راههاي عشايري انجام دهد حتما بايد يا مسير جايگزيني را براي عبور عشاير در نظر بگيرد و يا عمليات اجرايي خود را به مكان ديگري منتقل كند.

وي با بيان اينكه براساس قانون ايجاد هرگونه انسدادي در حريم و ايل راههاي عشاير ممنوع است و با آن برخورد خواهد شد، گفت: از لحاظ عرفي و قانوني حق مالكيت عشاير نسبت به ايل راه هاي عشايري كه بالغ بر 30 مسير است بايستي محفوظ بماند.

 

شنبه بیست و هشتم 5 1391 9:45 بعد از ظهر

معاون سازمان امور عشايري وزارت جهاد كشاورزي گفت: هم اكنون 35 درصد صنايع دستي مورد نياز كشور توسط ايلات و عشاير توليد مي شود.

به گزارش ايانا به نقل از ايرنا  'مير ولي صفرزاده' افزود: سالانه حدود يك ميليون و 400 هزار مترمربع بافته هاي داري جمعيت عشايري كشور است كه 50 درصد آن براي خود مصرفي و 50 درصد آن نيز به بازارهاي داخل و خارج عرضه مي شود.

وي جمعيت عشايري كشور را 100 درصد مولد دانست و اظهار داشت: بر اساس آمار سال 87، 20 درصد پروتئين دامي، 35 درصد صنايع دستي و 5.5 ميليون تن محصولات كشاورزي و صنعتي با ارزش سه هزار ميليارد تومان توسط ايلات و عشاير توليد مي شود.

اين مقام مسئول تصريح كرد: هم اكنون عشاير از 48 درصد شاخص هاي رفاهي زندگي برخوردار هستند، در حالي كه روستاييان از 85 درصد خدمات رفاهي و زيربنايي زندگي برخوردار مي باشند.

وي ادامه داد: طي برنامه پنجم توسعه كشور، اجراي سياست هاي خدمات رفاهي و زيربنايي، توسعه صنايع دستي، دامپروري، زنبورداري، توليد گياهان دارويي و توليدات گلخانه اي محصولات ايلات و عشاير كشور در اولويت برنامه هاي سازمان امور عشايري كشور قرار گرفته است.

شنبه بیست و هشتم 5 1391 9:41 بعد از ظهر
X