معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405622
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

حمايت ازتوليدملي شعارسال1391است كه وبلاگ نويسان تبيان درحدتوان خودبه معرفي توليدات پرداختندوازوبلاگ هايي مي توان نام بردكه به حق دراين راه تلاش مستمروپي گيرداشتندواينك هم تاپايان مسابقه به فعاليت خودادامه خواهندداد.
ازجمله اين دوستانوبلاگ حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي باآدرس اينترنتي
http://iranianweblog.tebyan.net/
است اين وبلاگ علاوه بربرنامه اصلي كه موضوع وبلاگ يادشده مي باشدخوشبختانه باپشتكارعالي به آموزش طراحي وكدنويسي قالب وبلاگ تبيان مبادرت ورزيدوبااين كارتعدادكاربران تبيان راخوشنودنمودوطبق فرمايش بزرگان دين اسلام كه فرموده اندذكات دانش آموختن آن است رااجابت نمودبدين وسيله ازاين وبلاگ نويس عزيزكه دانش برنامه نويسي تحت وب رابراي همنوعانش به اشتراك قرارداده صميمانه تشكرمي كنم.
وآدرس اينترنتي مقالات آموزش طراحي وكدنويسي وبلاگ تبيان راكه نگاشته اين عزيزاست جهت اطلاع دگردوستان اعلام مي كنم
http://iranianweblog.tebyan.net/viewPost.aspx?PostID=280152
واماتعدادزيادي ازوبلاگ نويسان حمايت ازتوليدملي كه شايسته تقديرومعرفي هستندمعرفي مي كنم وبلاگ ذائقه ايراني كالاي ايراني باآدرس اينترنتي

دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 6:45 بعد از ظهر

انبوه موشك‌هاي زمين به هواي شلمچه از سوي سازمان هوافضاي وزارت دفاع در تاريخ 13 شهريور به قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) تحويل داده شد.

اين موشك برد متوسط، قابليت استفاده در برد كوتاه را نيز دارد و سرعت زياد حدود سه ماخ سرعت، قدرت درگيري موثر با هدف، مقاوم در برابر جنگ الكترونيك دشمن، مجهزبودن به فناوري روز جهان از ويژگي‌هاي موشك شلمچه است.

سلاح هاي ضدهوايي به علت سرعت و دقت بالا از پيچيده‌ترين سلاح‌ها به شمار مي‌روند و يكي از ويژگي‌هاي موشك شلمچه اين است كه با سامانه مرصاد كه آن هم ساخت داخل است، شليك مي‌شود.

برد متوسط موشك شلمچه 40 كيلومتر است و موشك زمين به هواي شلمچه از نمونه‌هاي خارجي خود پيشرفته‌تر، به روزتر و آماده‌تر است.

***

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:9 بعد از ظهر

خط توليد انبوه راكت ضدزره به همت سازمان صنايع دفاع، به مناسبت روز صنعت دفاعي با حضور سردار وحيدي به بهره‌برداري رسيد.

سر جنگي راكت ضدزره از نوع خرج گود است كه به هنگام اصابت تا فاصله 1300 متري با نفوذ 300 ميليمتري در زره، اهداف موردنظر را منهدم مي كند. اين سلاح با خودرو قابل حمل است و همچنين به علت سبكي، فرد مي تواند آن را حمل كند.

اين سلاح از سه پايه نشانه‌روي مستقيم، شليك مي‌كند و به علت سبكي، سادگي و سهولت در بكارگيري، قدرت خوب سرجنگي و سرعت و دقت اصابت بالا، نقش مهمي در رزم‌هاي دور و نزديك و جنگ‌هاي منظم و نامنظم براي انهدام اهداف مورد نظر دارد.

اين سلاح در عمليات هاي زميني و تاكتيكي نقش مهمي دارد، قدرت نفوذ بالا و دقت بسيار بالا از ديگر ويژگي‌هاي راكت ضدزره است، يكي از راهبردهاي اصلي وزارت دفاع در طراحي و توليد سلاح، افزايش تحرك نيروهاي مسلح است كه با توليد و تحويل انبوه اين سلاح به يگان‌هاي عملياتي نيروهاي مسلح، تحرك عملياتي آنان به نحو چشمگيري افزايش مي‌يابد.

اين راكت 73 ميليمتري، يكي از انواع راكت‌هاي ضدزره است كه براي انهدام تانك‌ها، نفربرها، خودروهاي سبك زرهي، محل تجمع نفرات، انبارهاي مهمات و استحكامات دشمن طراحي و توليد شده است.

***

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:8 بعد از ظهر

نخستين خط توليد الياف كربن در سازمان صنايع هوا فضاي وزارت دفاع با حضور سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در تاريخ 5 شهريور افتتاح شد.

راه‌اندازي خط توليد الياف كربن به ‌عنوان يكي از ده كشور دارنده اين فناوري بسيار حائز اهميت است. زيرا همه مراحل از مطالعات بنيادين، طراحي پايه و تفسير سخت‌افزار و فرايند توليد، ساخت و نصب تجهيزات و ماشين‌آلات و در‌نهايت راه‌اندازي و اخذ محصول استراتژيك الياف كربن به‌صورت كاملاً بومي و با تكيه بر توان مهندسي وزارت دفاع صورت گرفته است.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:6 بعد از ظهر

در مراسم روز صنعت دفاعي از موشك كروز 200 كيلومتري قادر، اژدر بومي والفجر با سرجنگي 220 كيلوگرم و نيز موتور دريايي بنيان1 رونمايي شد.

موشك قادر از نوع موشكهاي كروز دريايي با برد حدود 200 كيلومتر است كه با قابليت بالاي تخريب مي‌تواند عليه اهداف دريايي از جمله ناوچه ها و ناوهاي جنگي و همچنين اهداف ساحلي دشمن مورد استفاده قرار گيرد.

ارتفاع كروز پايين، قابليت تخريب بالا، وزن و ابعاد كم و همچنين دقت بالا از جمله ويژگي‌هاي موشك قادر است. اين موشك قابل شليك از ساحل به كشتي بوده كه با تجهيز مرزهاي دريايي كشور به اين موشك پيشرفته گامي مؤثر در جهت بازدارندگي، اقتدار ملي و دفاع از تماميت ارزي كشور برداشته شده است.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:5 بعد از ظهر

ماهواره‌بر سفير توانست ماهواره رصد را در ارتفاع بالاي 260 كيلومتر در مدار به صحت تزريق كند، اين عمليات پس از انجام مراحل مختلف يعني جدايش مرحله اول، جدايش مرحله دوم، كليه مراحل ديگر را به خوبي پشت سر بگذارد.

اين ماهواره عليرغم كوچكي، تمام خصوصيات يك ماهواره بزرگ را داشته و از قابليت تصويربرداري نيز برخوردار است.

فرستنده و گيرنده‌هاي لازم در برد اين ماهواره پيش‌بيني شده، داراي رنجينگ فرستنده و كنترل دما بوده و قابليت كنترل موقعيت خود در موقعيت اكتيو و پسيو را دارند.

ماهواره رصد مي‌تواند هم با گراديان‌بوم جاذبه به شكل پسيو خود را كنترل كند و هم با چرخشگر مغناطيسي مي‌تواند موقعيت خود را تثبيت كند.

پانل خورشيدي به ماهواره رصد اين ويژگي را داده تا بتواند توان خود را از خورشيد بگيرد.

سازمان هوافضاي وزارت دفاع در كنار دانشگاه مالك اشتر اين وزارتخانه كه ماهواره را ساخت و با حمايت‌هاي همه جانبه سازمان فضايي كشور كه متولي مسائل فضايي كشور است، توانست به اين موفقيت بزرگ دست پيدا كند.

***

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:4 بعد از ظهر

در ايام سالروز حماسه فتح خرمشهر، نخستين و مرتفع‌ترين دستگاه كامل حفاري چاه‌هاي نفت و گاز در خشكي كه توسط متخصصان وزارت دفاع در مجتمع صنعتي فجر شيراز سازمان صنايع دفاع طراحي و ساخته شده بود، در شيراز مورد بهره‌برداري نمادين قرار گرفت و به شركت ملي حفاري ايران تحويل داده ‌شد.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:3 بعد از ظهر

همزمان با سالروز جاويد فتح خرمشهر 10 فروند شناور از نوع لندينگ گرافت، دوبه و يدك كش توليد سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع به مشتريان تحويل و دو فروند شناور لندينگ گرافت با حضور سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به آب انداخته شد.

بدنه شناورهاي لندينگ‌ گرافت و روسازه آن از فولاد دريايي كه قابليت بارگيري و تخليه در مناطق فاقد اسكله و سواحل شني شيب‌دار را دارد از ويژگي‌هاي اين شناورها است.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:2 بعد از ظهر

حويل انبوه موشك بالستيك قيام1 به نيروي هوافضاي سپاه

در آستانه يوم‌الله سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر با حضور سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و سردار حاجي زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تحويل انبوه موشك قيام توسط سازمان هوافضاي وزارت دفاع به نيروي هوافضاي سپاه پاسداران آغاز شد.

توليد انبوه موشك قيام، نخستين موشك بدون بالك كشور نشان از خودكفايي جمهوري اسلامي ايران در توليد انواع موشك بود. موشك قيام 1 بشكلي طراحي شده كه امكان شناسايي توسط سامانه هاي ضد موشكي دشمن را كاهش مي‌دهد و حذف بالكها در اين موشك موجب گرديده ضمن دستيابي به سرعت بيشتر در عمليات، زمان آماده‌سازي موشك براي شليك كاهش چشمگير و مكان شليك را متنوع كند.

اين موشك قادر است اهداف مورد نظر را با دقت بسيار بالا مورد اصابت قرار دهد.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 8:1 بعد از ظهر

در آستانه سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر خط توليد انبوه مهمات 125 و 105 ميليمتري ضدزره ثاقب با حضور وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در مركز مهمات‌سازي سازمان صنايع دفاع افتتاح شد.

وزارت دفاع در راستاي افزايش توانمندي نيروهاي مسلح در حوزه رزم زميني و تكميل سبد محصولات دفاعي در بخش مهمات ضدزره با همت و تلاش متخصصان زبده و مجرب سازمان صنايع دفاع موفق شد خطوط توليد 125 و 105 ميليمتري ثاقب را به بهره‌برداري برساند.

حركت بر اساس انرژي جنبشي، سرعت 5 برابر صوت، قدرت نفوذ تا عمق نزديك به نيم متر و وزن بالاي قطعات نفوذكننده از ويژگي‌هاي اين مهمات است.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 7:59 بعد از ظهر

رتاب دو ماهواره نويد و رصد، توليد انبوه موشك بالستيك قيام، انواع شناورها و سامانه‌هاي الكترونيك و نيز تجهيزات پدافند هوايي، بخشي از دستاوردهاي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در سال جاري بود.

سال 90 را بايد يكي از موفق‌ترين سال‌هاي اخير در حوزه صنايع دفاعي دانست.

 

وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به عنوان يكي از مراكز اصلي پشتيبان در طراحي، ساخت و تجهيز يگان هاي رزمي كشور در ارتش، سپاه و نيروي انتظامي در اين سال با ارائه دهها پروژه مهم دفاعي از جمله پرتاب ماهواره، توليد و تحويل‌دهي انبوه سامانه‌هاي موشكي قيام، ظفر و شلمچه، انواع سامانه‌هاي اپتيك و الكترونيك و نيز انواع سامانه‌هاي پدافند هوايي، نقش بسزايي در ارتقا توان دفاعي كشور ايفا كرد.

 

در اين گزارش سعي شده است همزمان با آخرين روزهاي سال 90، به معرفي مجدد برخي از پروژه هاي به انجام رسيده از سوي سازمان هاي تبعه وزارت دفاع از جمله سازمان صنايع هوافضا، سازمان صنايع دفاع، سازمان صنايع دريايي و سازمان الكترونيك (صاايران) پرداخته شود.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 7:56 بعد از ظهر

فرزند جديد بالگرد هاي خانواده شاهد

Oh-78 در حال گذراندن تست سلاح

 

مقاله حاضر ترجمه ايست آزاد از مقاله چاپ شده در هفته نامه جنز مورخ 20 دسامر 2006

ايران در حال آزمايش نمونه جديدي از يك بالگرد مسلح سبك مي باشد و اين برنامه تا طراحي كامل يك بالگرد رزمي چند ماموريتي با قابليت فرود در هر شرايطي ادامه ميابد

اين بالگرد كه رسما با نام شاهد OH-78 شناخته ميگردد و از كلاس بالگردهاي شناسايي سبك ميباشد OH-78 اولين پرواز خود را در سال 2005 انجام رساند همچنين آزمايشات مربوط به سلاح و سنسور ها را نيز طي نموده است اين بالگرد كه درواقع مدل رزمي بالگرد توليد داخل شاهد 278 ميباشد كه به پره هاي چهار تيغه مجهز گرديده

شنبه بیست و پنجم 6 1391 7:53 بعد از ظهر

 

اخم سياسي درمبادلات اقتصادي

خروج پژو ۳۰ درصد توليد ايران را زمين مي زند

صنعت - دعواهاي سياسي در اقتصاد مي تواند بدون توجه به ارقام صورت بپذيرد ولي تبعات آن حتما با ارقام ارزيابي مي شود.

علي پاكزاد: بكارگيري ادبياتي متفاوت با گفتار ديپلماتيك و استفاده از اصطلاحاتي كه تنها براي فارسي زبانان قابل درك است طي سالهاي اخير به سنتي ميان اعضاي هيات دولت تبديل شده و اگر در دولت نهم تنها رئيس جمهور بود كه به استفاده از عبارات خاص شهرت داشت در دولت دهم كمتر عضوي از هيات دولت را مي توانيم پيدا كنيم كه سابقه اي در بكار گيري عبارات خارج از عرف بين المللي نداشته است.

شنبه بیست و پنجم 6 1391 7:47 بعد از ظهر

توانمندسازي زنان و توسعه اقتصادي كشور

زنان > ايران- حميدرضاخطيبي:
توانمندسازي زنان كه از آن با عنوان توانمندسازي جنسيتي نيز نام برده مي‌شود طي دهه‌هاي گذشته به موضوع مهمي در مباحث مربوط به توسعه و اقتصاد تبديل شده است.

 تمام ملت‌ها، تجارت‌ها، اجتماعات و گروه‌ها مي‌توانند از تحقق برنامه‌ها و سياست‌هايي كه ايده توانمندسازي زنان را پذيرفته‌اند، سود ببرند. در بحث حقوق بشر و توسعه، توانمندسازي زنان ازجمله نگراني‌هاي ساختاري محسوب مي‌شود. وقتي كشوري مي‌خواهد بر موانع مرتبط با فقر و توسعه غلبه كند، موضوع توانمندسازي و مشاركت زنان گامي لازم براي قرار‌گرفتن در مسير توسعه انساني و مديريت استعدادها، اهداف توسعه هزاره و ساير رويكردها و اهداف معتبر جهاني محسوب مي‌شود.

سنجش توانمندسازي جنسيتي

ميزان توانمندسازي جنسيتي مي‌تواند به كمك مقياس توانمندسازي جنسيتي (GEM)برآورد و اندازه‌گيري شود. مقياس GEM، ميزان مشاركت زنان را در يك جامعه، چه به لحاظ سياسي و چه اقتصادي نشان مي‌دهد. اين محاسبه با تعيين سهم و تعداد كرسي‌هاي مجلس يك كشور كه در اختيار زنان است، تعداد قانونگذاران زن، مقامات و مديران ارشد زن، تعداد زنان كارآفرين و نيروهاي فني زن و نيز تفاوت‌هاي جنسيتي در ميزان درآمد كه نشان‌دهنده استقلال اقتصادي است، صورت مي‌گيرد. سپس كشورهاي جهان براساس اين اطلاعات رده‌بندي مي‌شوند. ساير مقياس‌هاي اندازه‌گيري توانمندسازي زنان كه مشاركت و برابري اجتماعي زنان را درنظر مي‌گيرند، عبارتند از: مقياس برابري جنسيتي و مقياس توسعه مبتني بر جنسيت.

راه‌هاي توانمندسازي زنان

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 5:5 بعد از ظهر

راه نيمه‌تمام توانمندسازي زنان در ايران

زنان > ايران- ميثم هاشم‌خاني:
صحنه اول: بي‌سوادي كامل نزديك به دوسوم از زنان و دختران ايراني بالاي شش سال، يكي از نتايج كليدي سرشماري سال 1355بود.

در آن سال، نرخ باسوادي زنان، 24درصد كمتر از نرخ باسوادي مردان بود و وضعيت ايران به لحاظ شكاف جنسيتي در بهره‌مندي از آموزش عمومي، به هيچ عنوان مناسب نبود.

35سال بعد، در سال 1390، نرخ باسوادي زنان ايراني به حدود 81درصد رسيد؛ يعني فقط هشت‌درصد كمتر از نرخ باسوادي 89درصدي مردان (بنا به نتايج سرشماري سال 1390). از طرف ديگر روند سريع كاهش تبعيض‌هاي جنسيتي در حوزه آموزش، باعث شد كه با وجود اعمال سياست‌هاي شتاب‌زده و نه‌چندان پخته «سهميه‌بندي جنسيتي» در كنكورهاي دانشگاهي، در سال‌جاري شاهد حضور يك ميليون و 900هزار دانشجوي دختر ايراني در مقاطع مختلف دانشگاهي باشيم؛ وضعيتي كه ايران را در باشگاه كشورهاي موفق جهان به لحاظ ارتقاي عدالت جنسيتي در حوزه آموزش قرار داده است.

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 5:3 بعد از ظهر

گفت وگو با فهيمه فيروزفر، مدير ستاد توانمند سازي زنان شهرداري تهران

نگاه به زنان درجامعه، واقعي نيست

زنان > ايران- در بسياري از كشورها براي زناني كه سرپرست خانواده هستند، برنامه‌ريزي‌هايي مي‌شود تا در مواجهه با مشكلات براي تأمين معيشت خود و فرزندانشان كمتر در معرض آسيب‌ها قرار گيرند.

در ايران نيز در دو دهه اخير، اين مسئله از توجه دولت‌ها، مجلس، مراكز بهزيستي و شهرداري‌ها، به‌خصوص شهرداري پايتخت دور نمانده است. طبق آمار اعلام شده در سال 90، 1/12درصد از خانوار‌هاي ايراني‌، سرپرست زن داشته‌اند. اين رقم نشان مي‌دهد كه اين زنان، طيف قابل توجهي را در برگرفته و نياز به برنامه‌ريزي دارند. به‌دليل اهميت اين مسئله، توجه به زنان به‌عنوان قشر آسيب‌پذير جامعه از نگاه شهرداري تهران دور نمانده است. نگاه ويژه اين نهاد تا آنجا پيش‌رفت كه توانمند‌سازي‌ زنان سرپرست خانوار كه در مركز امور بانوان شهر تهران در شهرداري فعاليت داشت در سال1386 با جدا شدن از اين مركز كارش را در جهت شناسايي و رشد و بهبود زنان سرپرست خانوار در يك مركز مستقل به نام ستاد توانمند‌سازي زنان سرپرست خانوار ادامه دهد. اين ستاد در سال‌هاي گذشته با مجهز شدن به يك بانك اطلاعاتي فعال و با شناسايي زنان‌سرپرست خانوار، 16هزار زن را در سراسر شهر تهران شناسايي كرد و با برنامه‌ريزي‌هايي كه داشت، توانست تا امروز به 6هزار نفر از اين زنان آموزش داده و زندگي‌ آنها را ارتقا دهد.

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 5:1 بعد از ظهر

زنان از فراز و نشيب‌هاي زندگي مي‌گويند

توانمندي در مسير رشد به‌دست مي‌آيد

زنان > ايران- مينوگله:
نوزاد انسان شايد تنها موجودي باشد كه هنگام تولد و تا سال‌ها بعد از آن براي بقا و رشد نياز به حمايت و مراقبت دارد و اين تازه اول راه‌ است؛ راه طولاني و پر‌ماجراي زندگي كه براي هيچ‌يك از ما قابل پيش‌بيني نيست و چگونگي همين رشد، مراقبت و حمايت است كه در مواجه شدن با موانع زندگي ما را از يكديگر متمايز مي‌كند.

 تربيت صحيح و رشد انسان‌ها نه‌تنها آنها را براي روبه‌رو شدن با مسائل زندگي توانمند مي‌كند بلكه بار انساني جامعه‌اي را كه متعلق به آن هستند، بالا مي‌برد و شايد به همين دليل توانمند‌سازي‌ زنان به‌عنوان بخشي از جامعه در سال‌هاي اخير مورد توجه بسياري از برنامه‌ريزان قرار گرفته باشد اما براي توانمندسازي زنان تعريف‌هاي متعددي وجود دارد. برخي تئوريسين‌ها، توانمندسازي زنان را فرايندي مي‌دانند كه به‌وسيله آن زنان براي سازماندهي خودشان توانمند مي‌شوند و اعتمادبه نفس خود را افزايش مي‌دهند و از حقوق خود براي انتخاب مستقل و كنترل بر منابعي كه منجر به از بين رفتن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جايگاهشان مي‌شود، دفاع مي‌كنند. برخي معتقدند كه اشتغال و آموزش، توانمند‌سازي زنان را تسريع مي‌كند و عده‌اي هم براين باورند كه فرايند توانمند‌سازي، برآورده شدن نياز‌هاي اساسي تا نياز‌هاي پيچيده‌تري مانند ‌خشنود بودن، عزت‌نفس و داشتن مشاركت در زندگي سياسي و اجتماعي را دربرمي‌گيرد.

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 4:59 بعد از ظهر

توانمند‌سازي‌ در سايه اشتغال‌زايي

ديدگاه > ايران- حسين خالق‌پور*:
مهم‌ترين مشكل زنان سرپرست خانوار در منطقه قلعه‌گنج در جنوب استان كرمان ايجاد اشتغال است. زناني كه بايد هزينه زندگي خود و فرزندانشان را تأمين كنند تقاضايشان اين است كه راهي براي كسب درآمد داشته باشند.

البته بايد به اين ‌نكته هم توجه كرد كه ايجاد اشتغال براي زنان روستايي بايد مبتني بر شرايط جغرافيايي و فرهنگ زندگي‌شان باشد تا آنها بتوانند بدون اينكه لطمه‌اي به زندگي‌شان وارد شود به فعاليت بپردازند و در همان حال فرزندانشان را هم سرپرستي كنند.

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 4:57 بعد از ظهر

آموزش مهارت‌هاي زندگي به زنان در اولويت برنامه‌هاي شهرداري

شهر > مديريت- گروه شهري:
مشاور شهردار تهران گفت: آموزش مهارت‌هاي زندگي در اولويت برنامه‌هاي مراكز كوثر شهرداري تهران قرار دارد.

زهرا سادات مشير، مشاور شهردار تهران، در نخستين جشنواره زنان و توليد ملي اذعان داشت: مراكز كوثر از پنج سال پيش فعاليت خود را در زمينه زنان سرپرست خانوار و توانمندسازي اين افراد آغاز كرده‌اند و به همين منظور آموزش مهارت‌هاي اين بانوان با كمك مناطق 22گانه آغاز شده است. وي ادامه داد: در ابتدا شهرداري تهران درنظر داشت به اين افراد آموزش مهارت‌هاي زندگي بدهد تا آنان بتوانند جاي خالي سرپرست خانوار خود را به‌گونه‌اي مطلوب پر كنند.

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 4:55 بعد از ظهر

با  نام گذاري سال 91 به عنوان سال "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني"، بي گمان  مي انديشيد كه هر گروه سني و جنسي چه وظيفه اي در جهت تحقق اين هدف والا و ارزشمند دارد؟

بي ترديد اذعان به اين موضوع داريد كه زنان شايد بيش از هر گروه ديگري مي توانند در اجراي اين انديشه و متعاقب آن در جهت نيل بدان  نقش داشته باشند؛ زنان جامعه مي توانند  به عنوان متصديان پايه گذاري قلمداد شوند كه  در  برداشتن گام هاي نخستين اين هدف، نقش مبرهن و اجتناب ناپذيري را ايفا نمايند.

اين نقش كتمان ناپذير و الزامي زنان در تحقق شعار ملي سال، ما را برانگيخت كه  به سراغ چند تن از كارشناسان امر، برويم و در اين خصوص با آنان به گفتگو بنشينيم؛ كه در ادامه اين يادداشت توجه شما را بدان مبذول مي داريم:

مينو اصلاني ، رئيس بسيج جامعه زنان،  در‌خصوص نامگذاري سال 91 به عنوان سال "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" اظهار داشت: شعار امسال با توجه به درايت مقام معظم رهبري مبتني بر نياز روز و جدي كشور و بر مبناي وجود يك تهديد و يا يك فرصت بالقوه انتخاب شده است پس بايد تمامي فعاليت‌هاي كلان دستگاه‌هاي اجرايي كشور به سمت تحقق آن حركت كند.

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 4:52 بعد از ظهر
آغاز فرهنگ سازي از «نهاد خانواده»، مي تواند به عنوان يكي از مؤثرترين و بهترين راهكارها براي حمايت حقيقي از «توليد ملي و كار و سرمايه ي ايراني» به شمار رود.

همراهان نيوز: آغاز فرهنگ سازي از «نهاد خانواده»، مي تواند به عنوان يكي از مؤثرترين و بهترين راهكارها براي حمايت حقيقي از «توليد ملي و كار و سرمايه ي ايراني» به شمار رود.

 به گزارش روابط عمومي انجمن مطالعات خانواده حجت الاسلام والمسلمين حسن ناصري پور ضمن تبريك فرارسيدن سالروز ولادت باسعادت يگانه دخت نبي مكرم اسلام، حضرت فاطمه ي زهرا (سلام الله عليهما) به خبرنگار ما گفت: درست است كه نهاد خانواده، كوچكترين واحد اجتماع است، اما در طول تاريخ، همين نهاد مقدس و پاك، خاستگاه و منشأ بسياري از رويدادها و تحولات مثبت و اثرگذار در عرصه هاي ديني و مذهبي، فرهنگي و اجتماعي، سياسي و اقتصادي، علمي و آموزشي و ... شده است.

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 4:49 بعد از ظهر

نقش زنان در حمايت از توليد ملي
نگاهي به نقش خانواده ها و زنان در تحقق شعار نوروزي مقام معظم رهبري

نويسنده: علي رستمي

رهبر معظم انقلاب اسلامي شعار امسال را «توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني» عنوان كرده و بر حمايت از توليد ملي تاكيد كردند.«ايشان در بخشي از پيام خود خاطرنشان كردند:«ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايراني حمايت كنيم؛ از سرمايه سرمايه دار ايراني حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملي امكان پذير خواهد شد. سهم دولت در اين كار، پشتيباني از توليدات داخليِ صنعتي و كشاورزي است. سهم سرمايه داران و كارگران، تقويت چرخه توليد و اتقان در كار توليد است. و سهم مردم - كه به نظر من از همه اينها مهمتر است - مصرف توليدات داخلي است. ما بايد عادت كنيم، براي خودمان فرهنگ كنيم، براي خودمان يك فريضه بدانيم كه هر كالايي كه مشابه داخلي آن وجود دارد و توليد داخلي متوجه به آن است، آن كالارا از توليد داخلي مصرف كنيم و از مصرف توليدات خارجي بجد پرهيز كنيم؛ در همه زمينه ها: زمينه هاي مصارف روزمرّه و زمينه هاي عمده تر و مهمتر. بنابراين ما اميدوار هستيم كه با اين گرايش، با اين جهت گيري و رويكرد، ملت ايران در سال 91 هم بتواند بر توطئه دشمنان، بر كيد و مكر بدخواهان در زمينه اقتصادي فائق بيايد.»‏

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 4:45 بعد از ظهر
سال جديد با اميد كشيده شدن دست حمايت بر سر توليد ملي كه اين روزها گوشه نشين شده است،‌ آغاز شد برخي كارشناسان معتقدند زنان در رونق چرخ توليد نقش تأثيرگذارتري نسبت به مردان دارند آنها اين قدرت را دارند تا كالاي ايراني را جايگزين مهمان ناخوانده اين روزها يعني كالاي خارجي كنند.

به گزارش بي باك به نقل از خبرنگار زنان فارس، سال ۹۱ با شعار"توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني"‌ شروع شد و در اين ميان برخي از كارشناسان نقش زنان را به عنوان مديران خانه در رونق توليد ملي بسيار تأثير‌گذار مي‌دانند.

 زنان نقش تأثيرگذاري را در اصلاح الگوي مصرف و حمايت از توليد داخلي دارند آنها مي‌توانند در خريد لوازم خانگي توليد داخلي را جايگزين كالاي خارجي كنند.

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 4:42 بعد از ظهر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جشنواره زنان و توليد ملي در بوستان گفت و گو برگزار مي شود

از 20 تا 30 شهريورماه

گروه فرهنگ و جامعه: سخنگوي شهرداري تهران در مراسم افتتاحيه جشنواره زنان و توليد ملي بيان داشت: يكي از موضوعاتي كه در جامعه مطرح است ، مقوله سرپرستي خانواده توسط زنان مي باشد كه اين مساله روز به روز در حال افزايش است.

به گزارش شهرنوشت، دكتر محمدهادي ايازي، سخنگوي شهرداري تهران امروز در نشست خبري خود با خبرنگاران در خصوص برپايي جشنواره زنان و توليد ملي گفت: دستگاه ها و نهادهاي مختلف كه مسووليت هاي مختلفي دارند به طور جدي بايد به اين موضوع اجتماعي بپردازند. زيرا اين موضوعي است كه اگر بدان توجه نشود موجب شكل گيري آسيب هاي اجتماعي مي شود.

ايازي در ادامه گفت: شهرداري تهران در چند سال اخير با رويكرد بسترسازي براي زناني كه وظيفه سرپرستي خانوار را برعهده دارند بسترسازي هاي مناسبي داشته است، زناني كه با مشكلاتي نظير بيماري، ناتواني و يا فوت همسر مواجه اند و با مناعت طبع شان زندگي خود را اداره مي كنند.

 

 

 

 

 

 

جشنواره زنان و توليد ملي در بوستان گفت و گو برگزار مي شود/1/

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 4:35 بعد از ظهر
انتقاد نمايندگان از كمبود امكانات آموزشي؛
شمارش معكوس براي ايست علم و فرهنگ در مناطق محروم
نبود محيط‌هاي آموزشي در مناطق محروم موجب ترك تحصيل كودكان به‌ويژه دختران مي‌شود. اين موضوع مورد انتقاد نمايندگان مجلس قرار گرفته است.

امروزه در همه جوامع، مدرسه به عنوان مهم‌ترين نهاد تعليم و تربيت ٬ جايگاهي ويژه دارد و در كنار خانواده٬ وظيفهٔ تعليم وتربيت دانش آموزان را به دوش مي‌كشد. از اين رو دولت با يك برنامه ريزي كارآمد، بايد سرو ساماني به وضعيت كتاب وآموزش در كشور بدهد تا دانش آموزان در مناطق محروم بدون هيچ دغدغه‌اي به تحصيل بپردازند.

جدگال تاكيد كرد:

كودكان مناطق محروم در انتظار دريافت امكانات آموزشي‌ و فرهنگي

نماينده مردم چابهار، نيك شهروكنارك در مجلس گفت: بافت‌هاي بسيار قديمي وغيربهداشتي و وضعيت نامطلوب وسايل خنك و گرم كننده برخي مدارس مناطق محروم موجب شده تا دانش‌آموزان اين مناطق مشكل‌هاي فراواني براي ادامه تحصيل داشته باشند.

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 4:31 بعد از ظهر

افتتاح نمايشگاه زنان و توليد ملي

 نسخه چاپيارسال به دوستان نمايشگاه زنان و توليد ملي
خبرگزاري فارس: نمايشگاه زنان و توليد ملي در بوستان گفت‌وگو امروز افتتاح شد.


به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، نمايشگاه زنان و توليد ملي از امروز به مدت 10 روز در بوستان گفت‌وگو افتتاح شد و ساعت بازديد از اين نمايشگاه از 8 الي 22 است.

پنج شنبه بیست و سوم 6 1391 4:22 بعد از ظهر
اين بيلبوردهاي تبليغاتي از كدام توليد حمايت مي‌كند؟
نگاهي به بيلبوردهاي شهري كه با مجوز شهرداري تهران نصب شده است مبين اين موضوع است نه تنها عزمي براي حمايت از توليد ملي وجود ندارد بلكه همچنان تبليغات كالاهاي خارجي درو وديوار اين شهر را مزين كرده است. ظاهرا اراده‌اي وجود دارد تا مردم براي خريد كالاهاي خارجي ترغيب كند.

رضا كيميايي-  حمايت از توليد داخلي نه به عنوان يك وظيفه سازماني و تنها در يك ارگان بلكه به عنوان يك وظيفه ملي بايد با هماهنگي و هارموني مناسب در همه اركان نظام دنبال شود.

در بحران اخير مالي در اروپا و آمريكا، كشورهايي همچون آمريكا و اروپا نيز تلاش كردند تا با حمايت از توليدات داخلي خود اقتصاد را از بحران خارج كنند و اين نشان دهنده آن است كه حتي در اقتصاد‌هاي باز جهان نيز حمايت از توليد داخلي يك راه حل مهم و اساسي براي برون رفت از بحران و تقويت بدنه اقتصادي كشور محسوب مي‌شود كه اين مهم در نامگذاري سال جديد توسط مقام معظم رهبري لحاظ شده است.

چهارشنبه بیست و دوم 6 1391 5:45 بعد از ظهر
الگوي مطلوب براي توليد كالاي ايراني چيست؟
وحيد محمدي
سرمايه‌گذاري مخاطره‌پذير يك مكانيزم كاملاً شناخته شده در دنيا براي ايده‌هاي نوآورانه است كه متأسفانه در كشور ما به دليل مشخص نبودن قوانين، قابليت اجرا ندارد و لازم است تا مسئولين با رفع موانع حقوقي و حمايت لازم شركت‌هاي سرمايه‌گذاري مخاطره‌پذير را در كشور ايجاد نمايند.

وحيد محمدي – استاندارد زندگي كشورهاي صنعتي در چند قرن گذشته رشد فراواني داشته است. شواهد نشان مي‌دهد متوسط درآمد سرانهٔ واقعي در ايالات متحدهٔ آمريكا و اروپاي غربي ۵۰ تا ۳۰۰ برابر بيشتر از مقدار آن در ۲ قرن قبل مي‌باشد. مثال بارز ديگر از رشد، در وضعيت دو كره قابل مشاهده است. با وجود جدايي اين دو كشور در ۶۰ سال پيش و يكسان بودن شرايط اقتصادي دو كشور در آن زمان، اكنون درآمد سرانهٔ كرهٔ جنوبي ۱۳ برابر بيشتر از همسايهٔ شمالي خود است. كره جنوبي، يكي از كشورهاي (OECD) محسوب مي‌شود در حالي كه كره‌ي شمالي به كمك‌هاي بين‌المللي براي تأمين نيازهاي اوليهٔ مردم خود و رفع مشكل قحطي مواد غذايي محتاج است.

مقايسهٔ وضعيت دو كره، رشد فزاينده در توليد ملي كشورهاي مختلف، پاسخ‌گويي به نيازهاي داخلي و ايستادگي در برابر شرايط مختلف، اهميت موضوع سياست‌گذاري اقتصادي در مقولهٔ رشد را به ما گوش‌زد مي‌كند. اما چه عواملي سبب موفقيت كرهٔ جنوبي شده‌اند و آيا سياست‌گذاران كشور ما هم مي‌توانند با الگويي مشابه كرهٔ جنوبي سبب توسعهٔ اقتصادي كشور شوند؟ در هر صورت، الگوي مطلوب كشور ما چه خواهد بود؟ در اين نوشتار به بررسي اين موضوعات مي‌پردازيم.

چهارشنبه بیست و دوم 6 1391 5:43 بعد از ظهر
در سكوت محافظه كارانه رسانه ها
ترويج مصرف‌گرايي و آفت‌هاي چند ساله آن
يك روزنامه‌نگار و منتقد سينمايي گفت: با توجه به آنكه مصرف‌گرايي در كشور زياد شده حداقل بيايم به جاي تبليغ كالاي خارجي از كالاي داخلي حمايت و تبليغ كنيم.

«محمدتقي فهيم» منتقد سينما و تلويزيون اظهار داشت: بعد از جنگ و اتخاذ سياست‌هاي تعديل اقتصادي، با گذشت چند سالي مشخص شد كه ما مسير درستي را به لحاظ اقتصادي طي نكرده‌ايم، در حالي كه كشور‌هاي دنيا كه معمولا دچار پديده‌اي‌ مانند جنگ شدند بعد از خاتمه اين بحران‌ها همواره به سوي صرفه‌جويي و سياست‌هايي رفتند كه بتوانند بيش از قبل مسايل اقتصادي را در زمينه صرفه‌جويي رعايت كنند.

وي ادامه داد: در كشور ما اين اتفاق بر عكس رخ داده و ما دچار روندي شديم كه روز به روز مردم تشويق به مصرف‌گرايي شدند و رسانه‌ها در اين ماجرا سهم به سزايي داشتند و سياست‌گذاري دولت‌ها در اين زمينه مؤثر بوده است.

چهارشنبه بیست و دوم 6 1391 5:42 بعد از ظهر
نهادينگي عقلانيت در مصرف كالاي ايراني و چندنكته
تا وقتي كه كالاي ايراني خدمت رسان را انتخاب نكنيم و صاحب سرمايه را به گردش مالي نرسانيم، فضايي براي بهبود كيفيت محصول ايراني ايجاد نمي شود. پس مصرف كننده هاي ايراني بايد اين عقلانيت را به خرج دهند چرا كه با اين ديدگاه از سوي ديگر يكايك مصرف كننده هاي ايراني خود يك توليد كننده اند.

دكتر عادل پيغامي اقتصاددان و استاد دانشگاه امام صادق (ع) در خصوص نقش خانواده در اقتصاد مقاومتي گفت: اقتصاد مقاومتي اقتصادي مقاوم است و تعريف تئوريك و آكادميك پيچيده اي ندارد. صفتي است كه ما به اقتصاد چسبانده ايم و از آن يكسري معاني را دنبال مي كنيم. اين نوع اقتصاد در برابر نوسانات و خطرات پيش رو مقاومت مي كند. وي ادامه داد: اين نوع اقتصاد براي رسيدن به پيشرفت و رشد، امكان پايداري و استقامت دارد. اقتصادي كه پويايي زيادي دارد و عملاً افراد متوجه آن نمي شوند و در واقع پيشگيري مي كند تا درمان.

اقتصاد مقاومتي صرفاً نبايد در مقطع تحريم مطرح شود

چهارشنبه بیست و دوم 6 1391 5:41 بعد از ظهر
حمايت از توليد ملي با افزايش هزينه سوداگري
ميثم دهقان
در شرايط فعلي فردي كه يك كارخانه راه اندازي مي‌كند سالانه 25 درصد از سود خود را بايد به صورت ماليات پرداخت كند. اما فردي كه نسبت به خريد و فروش ملك و نه ساخت مسكن اقدام مي كند ماليات قابل توجهي پرداخت نمي‌كند.

ميثم دهقان، كارشناس ارشد شبكه تحليلگران تكنولوژي ايران در يادداشتي به ضرورت كاهش هزينه فعاليت هاي توليدي و افزايش هزينه فعاليت هاي غير توليدي براي تحقق راهبرد حمايت از توليد ملي پرداخته است.

۱. كاهش هزينه فعاليت‌هاي توليدي

عناصر پايه تشكيل دهنده هزينه توليد عبارتند از:

الف. زمين

زمين و مكان توليد بخش مهمي از هزينه توليد را به خود اختصاص مي دهد لذا اولين گام در حمايت از توليد ميل كردن هزينه زمين به سمت صفر در توليد كالا و خدمات است. مانند آنچه در مسكن مهر اتفاق افتاد و زمين هاي دولتي با اجاره ارزان قيمت به توليد مسكن براي مصرف كنندگان تخصيص مي‌يابد.

در اين شرايط اگر فردي كه زمين را براي توليد مسكن در اختيار گرفته است بر روي زمين فعاليت توليدي انجام ندهد به راحتي قرارداد اجاره زمين باطل مي شود يا ديگر تمديد نمي شود و زمين به صورت اجاره‌اي در اختيار فرد ديگري قرار مي گيرد. اين مدل در بخش كشاورزي، صنعت و خدمات نيز مي تواند پياده سازي شود.

چهارشنبه بیست و دوم 6 1391 5:39 بعد از ظهر
در همايش تعاون و توليد ملي مطرح شد:
در حوزه توليد مكانيزم تشويقي نداريم
معاون وزير تعاون ، كار و رفاه اجتماعي عدم فرهنگ سازي مناسب براي استفاده از كالاي داخلي و وجود قوانين دست و پا گير را از چالشهاي پيش روي توليد داخلي دانست.

غلامحسين حسيني نيا در همايش تعاون و توليد ملي كه از سوي اتحاديه سراسري تعاوني‌هاي توليدي سراسر كشور برگزار شد افزود: عدم وجود مكانيزم‌هاي تشويقي افزايش توليد و عدم وجود نگرش رقابتي از ديگر مشكلات توليد كشور است.

وي با تاكيد بر جذب سرمايه‌هاي سرگردان مردمي به سمت توليد و بخش تعاون از تدوين بسته حمايتي تعاوني‌ها با پشتيباني وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعي خبر داد و اضافه كرد: اتحاديه‌ها و تشكل‌ها ركن ركين تعاوني هاهستند و ما نيز در فضاي خوب ايجاد شده در نقش حمايتگر و تسهل كننده خواهيم بود.

در اين مراسم همچنين مدير عامل بانك توسعه تعادن با تاكيد بر توسعه به همراه عدالت گفت: برون رفت اقتصادهاي دنيا از بحران تعاوني‌ها هستند چراكه در بحران‌ها كمتر آسيب مي‌بينند.

چهارشنبه بیست و دوم 6 1391 5:30 بعد از ظهر
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه شهركرد:
دانشگاه بستر حمايت از توليد ملي است

خبرگزاري فارس: مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه شهركرد گفت: دانشگاه مي‌‎تواند بستر توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني را فراهم كند.

خبرگزاري فارس: دانشگاه بستر حمايت از توليد ملي است

حجت‌الاسلام جعفرقلي جعفري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهركرد، اظهار داشت: دانشگاه مي‌‎تواند با فرهنگ‌سازي دانشجويان را به سمتي سوق بدهند كه طرح‌هاي پژوهشي خود را در راستاي توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني سوق دهند.

وي افزود: دانشگاه مي‌‎تواند بستر توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني را فراهم كند.

جعفري با اشاره به وظايف دانشگاهيان در تحقق شعار امسال، گفت: پژوهش‌هاي كارآمد نقش بسزايي را در راستاي ارتقاي توليد ملي ايفا مي‌كند.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:31 بعد از ظهر
منتخب بويراحمد و دنا در مجلس نهم عنوان كرد
باغداري، كشاورزي و گردشگري ظرفيت‌هاي "پيراشكفت" براي توليد ملي

خبرگزاري فارس: منتخب بويراحمد و دنا در مجلس نهم شوراي اسلامي از باغداري، كشاورزي و گردشگري به عنوان ظرفيت‌هاي سه‌گانه "پيراشكفت" در راستاي عمل به فرمان رهبري در توليد ملي نام برد.

خبرگزاري فارس: باغداري، كشاورزي و گردشگري ظرفيت‌هاي "پيراشكفت" براي توليد ملي

غلام‌محمد زارعي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ياسوج با اشاره به قابليت‌هاي بالاي منطقه پيراشكفت ياسوج در زمينه‌هاي مختلف اظهار داشت: شهرستان بويراحمد داراي مناطق بسياري بوده كه مي‌توانند در سال توليد ملي افتخارات زيادي را براي اين استان و كشور ايران اسلامي آفريده و فرمان رهبري را در عمل به منصه ظهور برسانند.

منتخب بويراحمد و دنا در مجلس نهم شوراي اسلامي كشاورزي و باغداري را از جمله اين استعدادها دانست و ابراز داشت: اين شهرستان قادر است در زمينه كشاورزي و باغداري و توليد محصولات زراعي و باغي در سطح كشور به عنوان يك قطب مطرح شود.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:28 بعد از ظهر
مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري توسعه صنعتي ايران:
شركت‌هاي صنعتي قديمي تأمين‌ كننده استقلال توليد ملي نمي‌شود

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري توسعه صنعتي ايران گفت: توليد ملي مسئله مهمي در ايران است كه امسال نيز هم‌راستا با شعار رهبري جايگاه ويژه‌اي يافته و براي رسيدن به اين منظور تنها شركت‌هاي صنعتي قديمي تأمين كننده استقلال توليد ملي نمي‌شود.

خبرگزاري فارس: شركت‌هاي صنعتي قديمي تأمين‌ كننده استقلال توليد ملي نمي‌شود

روزبه پيروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: امروز مهندسان بسياري در تمام حوزه‌هاي صنعت وجود دارد اما اينكه چند درصد از اين افراد آشنا به علم مديريت كارآفريني هستند، مشخص نيست.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:26 بعد از ظهر
معاون فرماندار ريگان خبر داد
برگزاري همايش گلواژه آفرينش در ريگان

خبرگزاري فارس: معاون فرماندار ريگان گفت: همايش بزرگ گلواژه آفرينش در شهرستان ريگان برگزار مي‌شود.

خبرگزاري فارس: برگزاري همايش گلواژه آفرينش در ريگان

منصور حسين‌پور امروز در گفت‌وگو با خبر‌نگار فارس در ريگان اظهار داشت: همايش بزرگ گلواژه آفرينش به مناسبت ميلاد بانوي دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور تمام‌ بانوان شهرستان ريگان برگزار مي‌شود.

وي گفت: ‌اين مراسم در سالن اجتماعات مدرسه راهنمايي حضرت رقيه (س) با سخنراني مشاور قرآني استاندار كرمان برگزار مي‌شود.

حسين‌پور تصريح كرد: در اين همايش بزرگ از بانوان نمونه شهرستان در زمينه‌هاي مختلف تجليل مي‌شود.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:25 بعد از ظهر
استاندار قزوين:
ساماندهي بخش توليد و صنعت مورد تأكيد دولت است

خبرگزاري فارس: استاندار قزوين گفت: پيگيري براي به سامان رساندن بخش توليد و صنعت استان قزوين، مورد تأكيد دولت است.

خبرگزاري فارس: ساماندهي بخش توليد و صنعت مورد تأكيد دولت است

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين به نقل از روابط عمومي استانداري قزوين احمد عجم در جلسه ستاد تسهيلات استان قزوين اظهار كرد: وظيفه اين ستاد اخيرا به استانداران تفويض شده است كه از اعتبار قانوني برخوردار بوده و تصميمات آن نيز لازم‌الاجر است.

وي افزود: اعتقاد ما بر اين است كه يك تفاوتي ميان صنعتگران، توليد كنندگان و دستگاه‌هاي اجرايي در دريافت تسهيلات و رفع مشكلات بايد وجود داشته باشد. وي عنوان كرد: با توجه به شعار نوراني امسال كه از سوي رهبر معظم انقلاب اعلام شده و به عنوان يك تابلوي نوراني در مقابل ما قرار دارد عملي شدن آن نيز بايد مورد توجه ويژه قرار گيرد.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:22 بعد از ظهر
عضو هسته پژوهش دستگاه‌هاي اجرايي قزوين:‌
نگاه به كارگر بايد سرمايه انساني باشد نه منابع انساني

خبرگزاري فارس: عضو هسته پژوهش دستگاه‌هاي اجرايي استان قزوين گفت:‌ منابع مسئله‌اي‌ است كه پس از مدتي از ميان مي‌رود در حالي كه نيروي انساني يك سرمايه ارزشمند براي هر دستگاهي است كه مي‌تواند از آن استفاده كند.

خبرگزاري فارس: نگاه به كارگر بايد سرمايه انساني باشد نه منابع انساني

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، آرش حاجي كريمي عصر امروز در همايش "اخلاق حرفه‌اي الگوي ايراني اسلامي كار" بيان كرد:‌ امروزه نگاهي كه در جامعه به كارگر وجود دارد، نگاهي منبع‌محور است و نمي‌توان از منبع انتظار پيشرفت و موفقيت داشت، اين در حالي است كه اگر به چشم سرمايه به نيروي انساني نگاه كنيم، سرمايه‌اي كه قابل رشد و سودآور است بسياري از مشكلاتي كه امروزه در اين بخش با آن مواجه هستيم از ميان مي‌رود.

اخلاق حرفه‌اي قابل كپي‌برداري نيست

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:20 بعد از ظهر
براي نخستين‌بار در كشور صورت گرفت
برگزاري همايش اخلاق حرفه‌اي، الگوي ايراني و اسلامي كار در قزوين

خبرگزاري فارس: همايش اخلاق حرفه‌اي، الگوي ايراني و اسلامي كار براي نخستين‌ بار در كشور در قزوين با شركت كارگران، كارفرمايان و تشكل‌هاي مرتبط برگزار شد.

خبرگزاري فارس: برگزاري همايش اخلاق حرفه‌اي، الگوي ايراني و اسلامي كار در قزوين

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، در اين همايش كه عصر امروز با حضور بيش از 320 نفر از كارگران و كارفرمايان قزويني برگزار شد به بررسي محورهاي اخلاق حرفه‌اي، ضرورت توجه به اين مبحث و الگوي اسلامي و ايراني كار پرداخته شد.

دبير همايش و مسئول آموزش اداره كار تعاون و رفاه اجتماعي استان قزوين هدف از برگزاري اين همايش را آشنايي هرچه بيشتر كارگران و كارفرمايان با اخلاق حرفه‌اي در محيط كار دانست و بيان كرد:‌ در اين همايش تلاش شده تا كارفرمايان و كارگران اخلاق حرفه‌اي و الگوي ايراني و اسلامي را بياموزند و بتوانند از اين الگو استفاده كنند.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:18 بعد از ظهر
استاندار كرمان تأكيد كرد
سرعت‌بخشي در حركت به سمت توليد داخلي خودرو

خبرگزاري فارس: استاندار كرمان گفت: لازم است تا حركت به سمت توليد داخلي خودرو سرعت بيشتري پيدا كند.

خبرگزاري فارس: سرعت‌بخشي در حركت به سمت توليد داخلي خودرو

به گزارش خبرگزاري فارس از بم، اسماعيل نجار سه‌شنبه شب در آيين افتتاح حمل نخستين محموله خودرو از منطقه تجاري ارگ جديد بم از طريق راه‌آهن با اشاره به صنايع عظيم خودروسازي واقع در منطقه ارگ جديد اظهار داشت: بايد تنگ‌نظري‌ها را كنار گذاشته و از امكانات موجود به خوبي استفاده كنيم.

وي با اشاره به سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني بيان داشت: از تمام سرمايه‌گذاران خارجي كه در اين مجموعه سرمايه‌گذاري كرده‌اند، تشكر مي‌كنيم، اما لازم است تا حركت به سمت توليد داخلي سرعت بيشتري پيدا كند.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:10 بعد از ظهر
رئيس دانشگاه مازندران:
توليد ملي راهكار اساسي تبديل به قدرت اقتصادي است

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه مازندران گفت: براي تبديل شدن به قدرت اقتصادي چاره‌اي جز توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني نداريم.

خبرگزاري فارس: توليد ملي راهكار اساسي تبديل به قدرت اقتصادي است

به گزارش خبرگزاري فارس از بابلسر، احمد احمدپور صبح امروز در مراسم اختتاميه سومين همايش ملي دانشجويي اقتصاد ايران در دانشكده اقتصاد بزرگ‌ترين دانشگاه دولتي استان مازندران با اشاره به جايگاه ايران در توليد محصولات مختلف بيان داشت: زماني نه چندان دور، ايران نه تنها در مسير جاده ابريشم بلكه در طول سواحل طولاني خود يكي از بزرگ‌ترين مراكز تجاري جهان براي تبادل انواع كالاهاي آن روزگار به شمار مي‌رفت و علاوه بر نفت خام، خاويار، زعفران، فرش كالاهاي ديگري مانند چاي، خرما و حتي ابريشم ايران از جايگاه نسبتاً خوبي در مبادلات داخلي و خارجي برخوردار بود.

وي خاطرنشان كرد: همچنين صنايع دستي ايران با تنوع و كميت و كيفيت برتر از كشورهايي مانند چين و ژاپن با وجود قدمت تاريخي آنها برتري داشت.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:6 بعد از ظهر
مديركل تعاون و رفاه اجتماعي كرمان:
محدوديتي براي ورود جوانان به عرصه توليد نداريم

خبرگزاري فارس: مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي‌ كرمان گفت: در حوزه تعاون، كار و رفاه اجتماعي براي توانمند‌سازي جوانان براي ورود به عرصه توليد هيچ مشكل و محدوديتي نداريم.

خبرگزاري فارس: محدوديتي براي ورود جوانان به عرصه توليد نداريم

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، سيد‌جواد منصوري ظهر امروز در جشنواره مديران و كارگران نمونه زن سرپرست خانوار استان كرمان اظهار داشت: اين انقلاب، نظام و ارزش‌هاي نظام به سادگي به دست ما نرسيده‌اند، ما وارث مردمي هستيم كه با ايثارگري ‌و برازندگي به دنيا ثابت كردند كه ايران انقلابي و توانمند همچنان سكان‌دار برنامه‌هاي اسلامي در تمام دنيا است.

وي افزود: اتفاقاتي كه در گوشه و كنار عالم مي‌افتد، نمي‌توان به سادگي از كنار آنها بگذريم و حقانيت جمهوري اسلامي به مردم دنيا ثابت مي‌شود.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:3 بعد از ظهر
رئيس خانه صنعت و معدن:
همه بايد براي توليد ملي تلاش كنيم

خبرگزاري فارس: رئيس خانه صنعت و معدن كشور با بيان اينكه در چشم‌انداز 20 ساله گفته شده كه در افق 1404 بايد سرآمد منطقه باشيم گفت: مگر قسم ياد نكرده‌ايم كه مملكت را به سمت تعالي ببريم و از توليد ملي حمايت كنيم.

خبرگزاري فارس: همه بايد براي توليد ملي تلاش كنيم

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري هادي غنيمي‌فرد پيش از ظهر امروز در مراسم اختتاميه دومين جشنواره فيلم‌هاي صنعتي مازندران جهش در سالن اجتماعات هلال احمر مازندران اظهار داشت: ويژگي هنر، انتقال دادن تمام احساس بشري در موارد مختلف است.

وي با بيان اينكه اگر كارگري حين كار دچار آسيب‌ديدگي شود ديگران به راحتي نمي‌توانند آن درد را انتقال دهند تصريح كرد:‌ اما هنرمند مي‌تواند درك كند و رنج و سختي آن را انتقال دهد.

غنيمي‌فرد با اشاره به اينكه اخيرا بخشنامه‌اي در رابطه با نحوه پرداخت ماليات صادر شده افزود:‌ گويا عده‌اي مي‌خواهند به سال توليد ملي و مردم دهن‌كجي كنند.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:1 بعد از ظهربا حضور باشكوه زنان در آبپخش
همايش نقش زنان در توليد ملي برگزار شد

خبرگزاري فارس: همايش نقش زنان در توليد ملي در آبپخش برگزار شد.

خبرگزاري فارس: همايش نقش زنان در توليد ملي برگزار شد

به گزارش خبرگزاري فارس از آبپخش جمعه‌ شب همايش نقش زنان در "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" با حضور بانوان مددجو و تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) آبپخش برگزار شد.

بخشدار آبپخش در اين مراسم اظهار داشت: جايگاه خانواده و زن در اسلام داراي بالاترين و رفيع‌‌ترين مرتبه است و بايد از تمام توان براي بزرگداشت مقام زن در جامعه بهره ببريم.

احمد خرم‌روز افزود: فعاليت‌هاي فرهنگي و مذهبي يكي از شاخه‌هاي اساسي و اصلي فعاليت مديران و مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي بخش آبپخش است و به مناسبت روز زن شاهد اجراي برنامه‌هاي متعددي در اين نقش خواهيم بود.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 5:59 بعد از ظهر

سال جاري با نويد حمايت از توليد ملي آغاز شد و از اين رو، اين اميد شكل گرفت كه تدابيري از سوي سازمان ها و دستگاه هاي مختلف، براي حمايت از توليدات ملي و حمايت از سرمايه و كار ايراني انديشيده شود. براي تحقق اين موضوع بسياري از كارشناسان اقتصادي و اجتماعي نقش ويژه اي براي خانواده و زنان در خصوص حمايت از كالاي ايراني قائل هستند. زيرا آن ها مي توانند چرخ صنعت را بيش از پيش به حركت اندازند و صنعت و توليد را جان تازه اي بخشند.

سال هاست كه عادت كرده ايم وقتي قرار است كالايي خريداري شود و يا جهيزيه اي تهيه كنيم، انگشت انتخاب به سوي كالاي خارجي نشانه مي رود. حتي وقتي قرار است در تهيه كم اهميت ترين وسايل نظير لوازم آرايش و ... انتخابي صورت گيرد، كالاي ايراني در اين انتخاب جايي ندارد و كالاي خارجي كه در برخي موارد از مشابه داخلي بي كيفيت تر است، انتخاب مي شود. بنابراين بنا به گفته كارشناسان اقتصادي، اجتماعي و فعالان امور زنان، امسال كه به نام سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني نام گذاري شده است، بايد سرآغازي براي فرهنگ سازي در خانواده ها براي ارجح دانستن كالاي ايراني به كالاهاي خارجي باشد. در اين صورت هم چرخ صنعت تندتر از قبل مي چرخد، هم با ايجاد رقابت ميان توليدات داخلي، بر كيفيت آن افزوده مي شود. البته نام گذاري امسال به نام توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني، مسئوليت مضاعفي را نيز بر دوش توليدكنندگان داخلي و صنعت گران مي گذارد زيرا براي توليد محصولات باكيفيت تر بايد كمر همت ببندند و با توليد محصولات كيفي، زمينه جذب مصرف كنندگان را فراهم آورند.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 5:53 بعد از ظهر
X