معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405752
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

توليد‌كنندگان از چالش‌هاي پيش‌روي بخش توليد مي‌گويند

دست‌اندازهاي مسير رشد توليد ملي

اقتصاد > توليد- علي ابراهيمي:
تحولات اقتصادي داخلي و ركود حاكم بر اقتصاد جهاني موجب شده كه توليد‌كنندگان داخلي در رقابت با توليد‌كنندگان خارجي در بازار داخلي يا بازارهاي هدف صادرات با چالش‌هاي تازه‌اي مواجه باشند.

اجراي طرح تحول اقتصادي با محوريت هدفمندي يارانه‌ها و آزاد‌سازي نرخ حامل‌هاي انرژي، نوسان نرخ ارز، افزايش نرخ تورم، دستمزد و مشكلات ناشي از اعمال تحريم‌هاي اقتصادي از يك سو و نبود حمايت‌هاي لازم از توليد‌كنندگان داخلي و عدم‌همكاري لازم توسط نظام بانكي براي تامين سرمايه در گردش و نقدينگي واحدهاي توليدي و موانع نقل و انتقال پول، گشايش ال سي و تامين مواداوليه با قيمت و كيفيت مناسب اكنون شرايطي را فراهم كرده كه بسياري از بنگاه‌هاي صنعتي براي توليد محصولات رقابت‌پذير با قيمت و كيفيت مناسب بيش از پيش در تنگنا قرار گرفته‌اند. در اين شرايط مقام معظم‌رهبري با تدبير و شناخت درست از نقش و جايگاه توليد ملي در استقلال سياسي و اقتصادي كشور با نامگذاري سال‌جاري به‌عنوان سال حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه‌ ايراني بر ضرورت تسريع در رفع مشكلات مبتلا به توليد‌كنندگان تاكيد كردند. بررسي ديدگاه‌هاي برخي از توليد‌كنندگان حاوي عمده‌ترين مشكلات و تنگناهايي است كه بايد با عزم همگاني نسبت به رفع آنها اهتمام ورزيد. اين ديدگاه‌ها را مي‌خوانيد.

مشكل تثبيت قيمت‌ سيمان و تامين ارز مرجع

چهارشنبه نوزدهم 7 1391 6:3 بعد از ظهر

دكتر احمد ميدري، كارشناس اقتصادي:

حمايت از توليد ملي بايد فراتر از يك سال باشد

اقتصاد > توليد- محمد رضايي:
نامگذاري سال‌جاري با عنوان «توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني» توجه افكار عمومي و مسئولان و دست‌اندركاران را بيش از پيش به توليدكنندگان معطوف كرد.

 در اين رابطه در كنار اعتقاد برخي به ضرورت اتخاذ سياست درهاي بسته تجاري، بسياري از كارشناسان معتقدند كه بايد تلفيقي از سياست‌هاي تجاري در دستور كار قرار گيرد تا علاوه بر حمايت از توليدات داخلي، زمينه‌هاي لازم براي افزايش رقابت‌پذيري توليدات هم فراهم شود. دكتر احمدميدري هم از جمله استاداني است كه شرايط كشورمان را به گونه‌اي مي‌بيند كه بايد براي حمايت از اقتصاد ايران، چنين برنامه‌اي را به اجرا گذاشت. او انتخاب چند صنعت برتر در ايران كه داراي مزيت نسبي توليد هستند را يكي از كارآمدترين شيوه‌هاي حمايت از توليد ملي مي‌داند. به گفته اين اقتصاددان براي تحقق شعار امسال نبايد به‌آن به‌عنوان يك برنامه كوتاه مدت نگاه كرد. همچنين سياست گزينش صنايع نبايد با خودكفايي در همه عرصه‌ها اشتباه گرفته شود و سوم اينكه براي پيشرفت در اين مسير نياز به ارتقاي سلامت و كارايي نظام اداري است. مشروح اين گفت‌وگو را در ادامه مي‌خوانيد.

  • اساسا حمايت از توليد ملي در ادبيات اقتصادي به چه معناست و چه جايگاهي در نظريات و مكاتب مختلف اقتصادي دارد؟
چهارشنبه نوزدهم 7 1391 5:59 بعد از ظهر

اعلام برنامه‌هاي مديريت شهري براي حمايت از توليد ملي

شهر > مديريت- گروه شهري:
معاون خدمات شهري شهردراي تهران با اشاره به ايجاد تسهيلاتي براي تبليغ توليدات داخلي در سطح پايتخت خبر از جمع‌آوري تبليغات كالاهاي 100درصد خارجي در سطح شهر داد.

به گزارش همشهري، مجتبي عبداللهي با تاكيد بر اين موضوع كه تبليغ كالاهاي 100درصد خارجي را در سطح شهر تهران ممنوع خواهيم كرد، گفت: لايحه‌اي را در اين زمينه تنظيم و به شوراي اسلامي شهر تهران در هفته آينده ارائه خواهيم كرد.معاون خدمات شهري شهرداري تهران با تاكيد بر اين موضوع كه تسهيلاتي براي تبليغات كالاهاي داخلي درنظر مي‌گيريم، گفت: توليد‌كنندگان داخلي را تشويق كرده تا بتوانند كالاهاي خوبي توليد كنند و امتيازاتي براي تبليغات كالاهايشان
خواهيم داد.

وي با اشاره به اين موضوع كه امسال، سال حمايت از توليد داخل است، گفت: بايد از توليد‌كنندگان داخل حمايت كرده و شرايط لازم را براي پيشرفت آنها فراهم كنيم.عبداللهي با تاكيد بر اين موضوع كه هم‌اكنون اقدامات لازم را براي جمع‌آوري كالاهاي 100 درصد خارجي آغاز كرده‌ايم، گفت: اين موضوع در دستور كار است و هر چه سريع‌تر انجام مي‌دهيم. وي با بيان اينكه قراردادهايي براي تبليغات خارجي بسته شده است گفت: بايد براي اين قراردادها تصميماتي گرفته شود تا مشكلات حقوقي رخ ندهد.

معاون خدمات شهري شهرداري تهران در پايان تاكيد كرد: قطعا در جهت حمايت از توليد داخل اقدامات لازم انجام مي‌شود. از طرفي اعضاي شوراي شهر تهران نيز با اعلام آمادگي شورا براي تصويب لايحه‌اي در جهت تقويت توليدات ملي بر حمايت از توليد ملي تاكيد كردند.

چهارشنبه نوزدهم 7 1391 5:57 بعد از ظهر

باهنر:

دولت بايد روي ريل مجلس حركت كند؛ توليد ملي با مرده باد زنده باد درست نمي‌شود

ايران > قانونگذاري- همشهري آنلاين:
نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اينكه در مجلس هشتم تنها 40 تا 50 نفر فعال بودند، اظهار داشت: برخي از نامزدهاي حوزه انتخابيه تهران كه در ليست‌هاي مختلف حضور دارند به درد مجلس نمي‌خورند.

مهر نوشت: محمدرضا باهنر سه شنبه شب در همايش سازوكارهاي شايسته گزيني در مجلس نهم كه توسط جمعيت شاهدان ميهن اسلامي و كانون پايداري در سالن سيدالشهدا درتهران برگزار شد با بيان اينكه انتخابات مجلس نهم باشكوه برگزار شد و پيروز اين ميدان مردم و مقام معظم رهبري هستند گفت: افرادي كه براي مجلس نهم انتخاب شده اند اگر قوي تر از مجلس هشتمي ها نباشند ضعيف تر نيستند.

وي افزود:  نمايندگان شهر تهران در مجلس از اهميت بسياري برخوردارند با وجود آنكه تنها سي نماينده دارند اما حوزه نفوذي مجلس در دست نمايندگان تهران است اينكه بگوييم ششدنگ مجلس در دست نمايندگان شهر تهران است اغراق است اما به جرئت مي توان گفت حداقل سه دنگ مجلس در دست نمايندگان شهر تهران است و آنها در انتخاب روساي كميسيونها، اعضاي هيئت رئيسه نقش دارند.

چهارشنبه نوزدهم 7 1391 5:55 بعد از ظهر

تداوم اخراج كارگران در سال توليد ملي

اگر دولت در راستاي حمايت از توليد اقدام نكند، مجلس راساً ورود مي‌كند

اقتصاد > توليد- همشهري آنلاين:
منتخب مجلس نهم از تداوم اخراج كارگران از برخي كارخانه‌ها به دليل كاهش ظرفيت توليد خبر داد و گفت: اگر دولت اقدامي در مسير عملي كردن شعار حمايت از توليد ملي نكند، مجلس راساً وارد عمل مي شود.

فارس نوشت: ارسلان فتحي‌پور منتخب مردم كليبر در مجلس نهم با اشاره به شعار امسال "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" و برنامه‌هاي مجلس نهم در رابطه با ارتقاي توليدات داخلي، اظهار داشت: مجلس نهم با اقتضاي شعار امسال درصدد ارائه طرح‌هايي براي حمايت از توليد ملي است و در اين خصوص با وزارتخانه ها و بخش خصوصي جلساتي را برگزار خواهد كرد.

وي در خصوص مشكلات بخش توليد و راهكارهاي رفع موانع پيش‌روي آن، افزود: در صورتي كه دولت با توجه به مشكلات بخش توليد لوايح حمايتي ارائه نكند، قطعا مجلس نهم با هماهنگي اتحاديه‌ها، توليد‌كنندگان و بخش خصوصي در راستاي تحقق شعار امسال طرح‌هايي را آماده و تصويب خواهد كرد.

چهارشنبه نوزدهم 7 1391 5:53 بعد از ظهر

اسحاق جهانگيري، وزير پيشين صنايع و معادن در تبيين الزامات حمايت از توليد ملي اعلام كرد

توليد‌كنندگان داخلي را از نگراني درآوريد

اقتصاد > توليد- سال 91 در حالي توسط مقام معظم رهبري به‌عنوان سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني نامگذاري شده است كه در سال گذشته توليد‌كنندگان داخلي متاثر از برخي تحولات اقتصادي داخلي و بين‌المللي با مشكلات تازه‌اي مواجه شدند.

 نوسان نرخ ارز، اعمال برخي تحريم‌ها براي نظام بانكي، افزايش هزينه تمام‌شده توليد با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها و رشد نرخ حامل‌هاي انرژي و محقق نشدن سياست‌هاي حمايتي پيش‌بيني‌شده در اين قانون از يك سو و اصرار دستگاه‌هاي نظارتي بر تثبيت قيمت كالاها از سوي ديگر، شرايطي را فراهم كرده بود كه بسياري از توليد‌كنندگان با كاهش ظرفيت توليد يا افزايش غيرقانوني قيمت‌ها براي ادامه فعاليت تلاش مي‌كردند. اين شرايط موجب شد تا مقام معظم رهبري با درك صحيح از وضعيت بخش توليد، حمايت از توليد ملي را سرفصل رفع مشكلات اقتصادي كشور قلمداد كنند. اين در حالي است كه بسياري از هدفگذاري‌هاي قبلي براي رونق بخشي توليد، به‌دليل فراهم نبودن زير‌ساخت‌ها، محقق نشده و اكنون گريزي از رفع موانع پيش‌روي توليد‌كنندگان داخلي نيست. ديدگاه‌هاي اسحاق جهانگيري، وزير پيشين صنايع و معادن در مورد الزامات حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني را مي‌خوانيد.

  • با نامگذاري امسال به نام سال حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني تحقق اين هدف در بخش صنعت نيازمند چه ابزارها و پيش‌شرط‌‌هايي است؟
چهارشنبه نوزدهم 7 1391 5:48 بعد از ظهر
سيستم بانكي از توليدكنندگان داخلي حمايت كند

 

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم خواستار همكاري بيشتر سيستم بانكي كشور با توليدكنندگان و اعطاي تسهيلات لازم به آنان شد.
 
آيت‌الله سيد هاشم حسيني بوشهري عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم روز سه شنبه در ديدار با مديران مؤسسه مالي اعتباري مهر استان قم، با اشاره به اهميت و حساسيت مساله بانكداري در نظام اسلامي، ابرازداشت: انقلاب اسلامي به رهبري امام راحل سبب رواج بانكداري اسلامي در كشور شد.
 
وي افزود: نخستين مساله در مساله بانكداري حركت بر اساس موازين اسلام است و متصديان بانكي همواره بايد بر اين اصل نظارت داشته باشند.
چهارشنبه نوزدهم 7 1391 5:24 بعد از ظهر

كارآفرين سيداحمد خيامي، بنيان‌گذار كارخانجات خودروسازي در ايران
زندگي و كارنامه پدر پيكان؛ خودرو خاطرات ايراني
توليد ايراني: همه ايرانيان از پيكان خاطره‌اي دارند،‌ تلخ و شيرينش بماند،‌ اما هيچ جاده و خياباني در ايران وجود ندارد كه روزي پيكاني با هرچهارتا چرخش از روي آن نگذشته و صداي موتورش از پيچ‌هاي جاده دور نشده باشد؛‌ صداي رفتن تلخ عزيزي يا گاه‌گداري شيريني برگشتنش.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني،‌ در سال 1303 خورشيدي در خانواده سيد علي اكبر خيامي، مرد روحاني مشهدي، كه هميشه شال سبزي به سر مي‌بست پسري به دنيا آمد كه نامش را احمد گذاشتند. سيد علي اكبر از هفت سالگي احمد را به مدرسه فرستاد به اين اميد كه درس بخواند و طبق سنت آن روزگار، كارمند دولت و حقوق بگير شود امّا احمد عاشق كارهاي صنعتي به خصوص سر و كلّه زدن با اتومبيل بود. همين كه از مدرسه بيرون مي‌آمد يك لُنگ مي‌گرفت و به شست و شوي اتومبيل‌هاي كوچه خيابانها مي‌پرداخت و با به دست آوردن پول از اين راه به بودجه خانواده كمك مي‌كرد.

چهارشنبه نوزدهم 7 1391 5:16 بعد از ظهر

فرازهايي از بيانات اقتصادي رهبر معظم انقلاب اسلامي در خراسان شما
علاج اصلي كشور تقويت توليد ملي است
توليد ايراني: مقام معظم رهبري در جمع پر شور و بيشمار مردم خراسان شمالي در بجنورد به بيان مهم‌ترين راهبردهاي اقتصادي و سياسي كشور در شرايط كنوني پرداختند.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني،‌ايشان با تأكيد بر اين كه مسئله تحريم غرب عليه ايران از پيش نيز وجود داشته است، مسئولان نظام را به تلاش و كار بيشتر فراخواندند و چاره برون رفت از مشكلات كنوني را در ساختار اقتصادي كشور، توجه به توسعه توليد ملي برشمردند.

از اتومبيل‌هاي آنچناني چه خبر؟ / ارز مرجعي كه خرج اشرافيگري مي‌شود!
توليد ايراني: واردات خودروهاي لوكس به كشور حالا با شائبه دخالت دولت! به يك سريال دنباله‌دار تبديل شده است.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، دولت به عنوان مجري اصلي قانون در كشور و كسي كه با مجوز مجلس بايد از محل بيت‌المال براي مردم برنامه‌ريزي اقتصادي كند، حالا در اين شرايطي كه نرخ ارز به يك بحران تبديل شده است، با دلار 1226 توماني خودروهاي اشرافي وارد مي كند!

چرا مي‌گوييم دولت وارد مي‌كند؟ زيرا واردات خودروهاي لوكس در حجم گسترده آن هم با ارز 1226 توماني از عهده هيچ كسي غير از دولت بر نمي‌آيد!

چهارشنبه نوزدهم 7 1391 5:6 بعد از ظهر

_MG_0389

_MG_0227

شركت صنعتي توليدي ديزل سنگين ايران (دسا) در سال 1372 بر طبق اساسنامه با موضوع فعاليتهاي زير شروع به كار نمود.
-مديريت در احداث كارخانجات صنعتي به منظور توليد انواع موتورهاي ديزل و محصولات جانبي آن از قبيل موتورهاي زميني و صنعتي و دريايي و آماده كردن براي بهره‌برداري در صنايع برق، آب، محركه‌ها، مولدها و هر نوع مصرف صنعتي، توليدي و خدماتي؛
-واردات ماشين‌آلات و لوازم و مواد اوليه و يا هر نوع كالاي مجاز براي كارخانجات و بخش‌هاي توليدي؛
-صادرات، فروش و خدمات بعد از فروش توليدات شركت؛
-طراحي و مهندسي امور فني و خدمات، مشاوره؛

سه شنبه هجدهم 7 1391 1:1 صبح
 
مديرعامل ايران‌كد، از راه‌اندازي سامانه تلفن همراه ايران‌كد خبر داد
كاتالوگ الكترونيكي كالاها همراه همه شهروندان ايراني شد
توسعه ايران‌كد به رشد و گسترش تجارت الكترونيك وابسته است
توليد ايراني: مدير مركز ملي شماره‌گذاري كالا و خدمات كشور، از راه‌اندازي سامانه تلفن همراه ايران‌كد خبر داد و با اعلام اينكه كاتالوگ الكترونيكي كالاها همراه همه شهروندان ايراني شد، گفت: تاكنون حدود 900 هزار كالا در ايران‌كد ثبت شده و كد ملي دريافت كرده‌اند.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، احمد غلام‌زاده پيش از ظهر امروز (يكشنبه 16 مهر) در نشستي خبري در مركز ملي شماره‌گذاري كالا و خدمات كشور (ايران‌كد) تصريح كرد: ايراد كد اين بار خدمتي را ارائه مي‌دهد كه براساس آن اطلاعات جمع‌آوري شده يك ميليون و هشتصد هزار قلم كالا را به صورت ساده و همراه‌ترين روش در دسترس تمامي كاربران درون مرزي و برون مرزي در هر لحظه قرار مي‌دهد.

يکشنبه شانزدهم 7 1391 11:14 بعد از ظهر
 
توليد طلا از باكتري توسط دانشمند ايراني
توليد ايراني: دانشمند ايراني دانشگاه ميشيگان موفق به استفاده از نوعي باكتري براي توليد طلاي جامد شده است.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، در اين يافته كاظم كاشفي و همكارانش باكتري كشف كرده‌اند كه توانايي مقاومت در برابر مواد سمي دارد و مي‌تواند طلاي 24 قيراط توليد كند.

اين پژوهشگران دريافته‌اند باكتري مقاوم به فلز Cupriavidus metalliduransمي‌تواند غلظت‌هاي زيادي از كلريد طلا و يا طلاي مايع را رشد دهد. اين تركيب نوعي ماده شيميايي است كه در طبيعت يافت مي‌شود.

محققان به تقليد فرايندي كه به اعتقاد آنها در طبيعت روي مي‌دهد، اين باكتري را با ميزان زيادي كلريد طلا تغذيه كردند . طي يك هفته اين باكتري اين ماده سمي را به تكه‌اي از طلا تبديل كرد.

ايران > دولت- همشهري آنلاين:
دولت نهم به واسطه تاكيد رئيس جمهور دكتر محمود احمدي نژاد از ابتداي سال 1387 طرحي تحت عنوان «طرح تحول اقتصادي» را در دستور كار قرار داد.

سال‌ها است دولت‌ها در كشورمان براي كمك به توانايي مالي خانواده‌هاي كم‌درآمد و دهك‌هاي 1 تا 7 جامعه، حجم زيادي پول تحت عنوان يارانه براي پايين نگه داشتن كاذب قيمت كالاهاي اساسي مي‌پردازند.

طرح تحول اقتصادي براي ايجاد تحول اساسي در كليه بخش‌هاي توليد، تجارت و توزيع طراحي شده است و هدفمند كردن يارانه‌ها ارتباط مستقيمي با دخل و خرج خانواده‌ها دارد و گام اول در اجراي اين طرح به شمار مي‌رود.

با اعلام طرح تحول اقتصادي از سوي دولت نهم، مجلس هشتم هم وارد عمل شد و در اولين قدم اقدام به تشكيل كميسيون ويژه طرح تحولات اقتصادي كرد. هزينه اجراي اين طرح ۳۰ميليارد تومان پيش بيني شده‌است و هر 1روزي كه بخواهد طول بكشد 1 ميليارد تومان خسارت مالي به بار خواهد آورد.

يکشنبه شانزدهم 7 1391 11:4 بعد از ظهر
اقتصاد > اقتصاد‌ملي- همشهري آنلاين- دكتر علي صباغيان:
واژه «توليد ناخالص ملي» يكي از پركاربردترين واژه هاي عرصه سياستگذاري عمومي است.

معناي اين واژه عبارت است از مجموع ارزش پولي كالاها و خدمات نهايي توليد شده در يك سال مشخص با استفاده از عوامل توليدي كه متعلق به شهروندان يك كشور مي باشد.
منظور از كالاها و خدمات نهايي نيز آن دسته از كالاها يا خدماتي است كه به مصرف كننده نهايي فروخته مي شود يا به هر طريق ديگر به دست او مي رسد.

محاسبه كالاها و خدمات نهايي در ارزيابي توليد ناخالص ملي به منظور پرهيز از دوبار محاسبه شدن برخي كالاها يا خدمات در كل توليد ناخالص ملي است. به عنوان مثال ارزش فولادي كه به شركت خودروسازي فروخته مي شود به طور جداگانه در مجموع توليد ناخالص ملي محاسبه نمي شود چرا كه ارزش آن هنگام فروش خودرو در قيمت نهايي آن محاسبه مي گردد.

واژه توليد ناخالص ملي هم از لحاظ نظري و هم از لحاظ عملي با واژه "توليد ناخالص داخلي" ارتباط نزديك دارد. البته اين دو واژه با يكديگر تفاوت هايي دارند. اختلاف آنها از آنجا ناشي مي شود كه در هر زمان تعدادي از شركت هايي كه در مالكيت خارجي هاست در داخل يك كشور به توليد كالا و خدمات مشغولند و در طرف مقابل شركت هايي كه در مالكيت اتباع آن كشور هستند و يا شهروندان آن كشور در ساير كشورها به توليد كالا و خدمات مي پردازند.

يکشنبه شانزدهم 7 1391 10:58 بعد از ظهر

اين ليست همه محصولاتي است كه در فرومها و صفحه هاي مختلف وب توصيه شده است. ما هنوز نمي‌توانيم كيفيت آنها يا ايراني بودنشان را تأييد يا رد كنيم؛ اما نقطه شروع خوبي براي تحقيقات است.

 

لوازم الكترونيكي

1.       موبايل

2.     تلفن

3.    لوازم كامپيوتري

·       موس و كيبرد ،اسپيكر و دسته بازي و وب كم و هدفون فراسو ،

·       كيس و پاور هاي گرين

·       سي دي و دي وي دي: فينال

 

لوازم بچه

1.    لباس و

·       لباس بچه : آشور، تاپ لاين و آدم برفي ،وان باي وان ،سها ،رولان

·       پوشك :مولفيكس ايراني ،پرميس ، مرسي ،مبارك ، ماما

·       صندلي ماشين : كودك يار

2.     لوازم چوبي

جمعه جهاردهم 7 1391 10:35 بعد از ظهر

سلام

امروز مي خوام يكي از كالاهاي خوب و پر مصرف ايراني رو معرفي كنم. اين كالا صندلي هاي نيلپر است. ما از حول و حوش 10 سال پيش از اين صندلي ها استفاده مي كنيم و از كيفيتش واقعا راضي هستيم. اين محصول صادراتي، البته يه كمي گرون هست، اما به نظرم به كيفيتش و دوامش مي ارزه (آدم ياد اون ضرب المثل انگليسي ميفته كه "انقدري پولدار نيستم كه جنس ارزون بخرم."). نيلپر در طرح هاي مختلف و با قيمت هاي محتلف صندلي توليد مي كنه كه مي تونيد طرح هاي موجودش رو از سايت شركتببينيد.
فقط يه نكته مهم:معرفي نيلپر به معني بهترين بودن آن نيست. ممكنه شركت هاي خوب ايراني ديگري هم در اين زمينه فعال باشند. اما من فقط چون نيلپر رو مي شناسم اون رو معرفي مي كنم.
خدمات پس از فروش
چيزي كه باعث شد من انقدر مشتري پر و پا قرص نيلپر بشم، خدمات پس از فروشش بود. همون جوري كه تو سايتش گفته:

شركت نيلپر رفع اشكالات و نواقص صندلي شما را در صورت استفاده صحيح به مدت سه سال و جك آن را به مدت يك سال از تاريخ خريد تضمين مي نمايد.

من سال پيش دو صندلي نيلپر مدل K700و K712  خريدم. وقتي خونه رسيدم متوجه شدم رويه چرخ يكي از صندلي ها شكسته و جك يكي از صندلي ها هم مشكل داره. چند وقت بعدش زنگ زدم به گارانتي شركت. روز بعدش از طرف شركت يه آقاي محترمي و مجربي اومد و بدون هيچ پرس و جويي از علت اين مشكلات (يعني مثلا بخوان توجيه كنن خرابي رو و بگن تقصير خودتون بوده.) تمام مشكلات رو رفع كرد. علاوه بر رفع خرابي، يه سرويس هم صندلي ها رو كرد. آخرشم بدون دريافت وجهي با من خداحافظي كرد. اونجا بود كه معني واقعي خدمات پس از فروش رو درك كردم. تجربه من كه از خدمات پس از فروش اين شركت خوب بود، دوستان ديگر تجربه اي ندارند؟
به غير از تهران، در شهرستان هاي كشور 35 نمايندگي خدمات پس از فروش نيلپر وجود دارد كه مي تونيد ليست اون رو در اينجا ببنيد. راستي اين گونه كه در سايت شركتزده شده، سرويس محصول فقط در تهران، حتما در محل انجام مي شود و لزوما در شهرستان ها اين گونه نيست.

راحتي و سلامت
با توجه به اين كه من و خيلي ديگر از دوستان اغلب ساعات روز رو پشت رايانه هستيم، استفاده از صندلي مناسب خيلي در سلامت تاثير دارد. هنگامي كه شما پشت رايانه مي نشينيد، مچ دست و گردن بايد صاف و بدون خميدگي باشد. طرز قرار گرفتن كمر و پاها نيز مهم و به صورت زير است:

Inline image 1

با توجه به اين موضوع من با مشاركت مالي پدرم صندلي K712رو خريدم. اين صندلي از سه جهت قابل تنظيم است (به نظرم اگر براي قرار دادن سر هم جايي داشت، از نظر سلامتي كامل مي شد.) شكل اين صندلي:

Inline image 2

جمعه جهاردهم 7 1391 10:18 بعد از ظهر
بر نامه ريزي توليد احتمالي با در نظرگيري سطح خدمت
[English Abstract] هاجر شيرنشان ، مهدي بيجاري ، قاسم مصلحي
  چكيده (113 مشاهده)   |   متن كامل (PDF) (208 دريافت)
جمعه جهاردهم 7 1391 10:1 بعد از ظهر
X