معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405740
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
بازار با كمبود روغن نباتي روبه‌رو نيست
نوسانات ارزي قيمت روغن نباتي را 19 درصد افزايش داد
مردم براي تأمين روغن نباتي در آينده نگران نباشند
توليد ايراني: رئيس انجمن صنفي روغن نباتي كشور با بيان اينكه نوسان‌هاي ارزي موجب افزايش 19 درصدي قيمت روغن نباتي شده است، گفت: هم‌اكنون حدود 500 هزار تن روغن خام در مبادي واردات كالا، براي ورود به كشور آماده است، از اين رو مردم عزيز براي تأمين اين كالا نگران نباشند.

"ابوالحسن خليلي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، درباره نوسان‌هاي نرخ ارز و نگراني مردم از  اختلال در عرضه مواد خوراكي و افزايش قيمت آن گفت: نوسان‌هاي پيش آمده در بازار ارز، نگراني‌هايي را براي مردم ايجاد كرده، اما دولت تمهيدهايي را براي كنترل اين وضعيت پيش‌بيني كرده است، بنابراين دليلي بر نگراني مردم نيست.

رئيس انجمن صنفي صنايع روغن نباتي با تأكيد بر اينكه هم‌اكنون بازار با كمبود روغن نباتي روبه‌رو نيست، افزود: هم‌اكنون حدود 500 هزار تن روغن خام در مبادي ورودي كالا به كشور وجود دارد كه در حال توزيع در داخل كشور است.

شنبه بیست و نهم 7 1391 5:30 بعد از ظهر

توليدنيوز:مدير جهادكشاورزي شهرستان مراغه گفت: براي نخستين بار 550 تن سيب ارگانيك (محصول سالم) در مراغه توليد شد.

 محمد نريماني اظهار كرد: اين ميزان سيب در قالب طرح محصول سالم در 22 هكتار از باغات شهرستان مراغه با نظارت كامل كلينيك‌هاي گياه پزشكي توليد شده است.
وي افزود: در توليد سيب ارگانيك به جاي كودهاي شيميايي از كودهاي عالي استفاده شده و دفعات سمپاشي درختان نيز به يك سوم در مقايسه با باغ‌هاي معمولي كاهش يافته است.
مديرجهادكشاورزي شهرستان اهر گفت: در اجراي اين طرح با حذف سه نوبت سمپاشي علاوه بر كاهش مصرف سم از آلودگي محيط زيست جلوگيري و محصول سالم توليد شده است.

جمعه بیست و هشتم 7 1391 11:26 بعد از ظهر

توليدنيوز:مدير جهاد كشاورزي جيرفت گفت: 15واحد مرغداري گوشتي در شهرستان جيرفت فعال و توليدات اين تعداد واحد مرغداري بيش از 200 تن گوشت سفيد در هر دوره و بيش از 800 تن در سال است.

 محمدعلي سيفي اظهار داشت: به لحاظ شرايط آب و هوايي مساعد عمده اين مرغداري‌ها در دو بخش جبالبارز و ساردوئيه احداث شده‌اند.
وي افزود: دوره پرورش مرغ در اين مرغداري‌ها 45 تا 48 روز است و در سال چهار تا پنج‌ بار قابليت پرورش وجود دارد.
سيفي گفت: توليدات اين تعداد واحد مرغداري بيش از 200 تن گوشت سفيد در هر دوره و بيش از 800 تن در سال است.
وي خاطرنشان كرد: با توجه به عدم وجود كشتارگاه صنعتي طيور در شهرستان جيرفت و همچنين در جنوب كرمان پس از پايان دوره پرورش براي كشتار به كشتارگاه طيور كرمان فرستاده مي‌شوند.

جمعه بیست و هشتم 7 1391 11:25 بعد از ظهر

توليد نيوز:نشست بررسي مشكلات مربوط به توليد و بازرگاني محصولات كشاورزي به ويژه در بخش دانه­هاي روغني، هفته گذشته در اتاق بازرگاني گرگان برگزار شد.

 در اين نشست كه با حضور حسن ­زاده معاون توسعه تجارت خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان،‌ حاجيلري رييس اداره پنبه و دانه­ هاي روغني سازمان جهادكشاورزي استان و جمعي از بازرگانان، فعالان اقتصادي و توليدكنندگان برگزار شد، يوسفي رييس كميسيون كشاورزي اتاق بازرگاني گرگان، ضمن تحليل و ارزيابي وضعيت توليد و بازرگاني دانه­ هاي روغني استان، شناسايي و انتقال مشكلات به مسئولين را مهم­ترين هدف اين جلسه عنوان كرد.
رييس كميسيون كشاورزي اتاق گرگان در ادامه افزود: با اعلام به موقع مسائل به مسئولين بالادستي، اميد است راه­ حل­ هاي مناسب جهت رفع مشكلات، افزايش توليد و رونق اين بخش به كار گرفته شود.
در ادامه اين نشست، حاجيلري مسئول اداره پنبه و دانه­هاي روغني سازمان جهاد كشاورزي استان با ارائه گزارشي از وضعيت توليد دانه­هاي روغني در كشور، استان گلستان را اولين استان توليدكننده در دانه­هاي روغني (از نظر سطح زير كشت) صنايع تبديلي،‌ فرآوري و نگهداري معرفي كرد و افزود:
باتوجه به ورود كلزا به چرخه كشت استان و استقبال كشاورزان، در صورت حل مسائل و مشكلات قادر به توليد 500.000 تن دانه­ هاي روغني در استان هستيم.
نشست بررسي مشكلات كشت و توليد دانه ­هاي روغني با بررسي مشكلات فرارو و توسط هريك از حاضران ادامه يافت.

جمعه بیست و هشتم 7 1391 11:21 بعد از ظهر

توليد نيوز:مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان خراسان شمالي گفت: تحقق اقتصاد مقاومتي با توجه به رهنمود رهبر معظم انقلاب در جمع بسيجيان استان خراسان شمالي نيازمند توجه به خريد توليدات داخلي است.

بجنورد بنفشه يزداني خبرنگار توليدنيوز:

محمدرضا باقري افزود : براي رسيدن به اين جايگاه بايد توليدات داخلي ما نيز از لحاظ كمي و كيفي مورد توجه بازار رقابت داخلي و خارجي قرار بگيرد و كالاهايي توليد شود كه مطابق با سليقه خريدار و مصرف كننده باشد.
وي افزود: با اين نگاه جامعي كه رهبر معظم انقلاب اسلامي به بخش توليد ملي با بيان اقتصاد مقاومتي داشته ، تحريم اقتصادي دشمنان بر كشورمان تا حد زيادي بي تاثير خواهد شد.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان خراسان شمالي گفت: بايد تشكل هايي از سوي دولت و كارآفرينان براي تحقق اقتصاد مقاومتي در سطح عالي وزارتخانه ها و سازمان هاي تابعه در استان شكل گردد و ظرفيت هاي توليدي در استان ها مطابق با نيازهاي كشور شناسايي شود.
باقري اقتصاد مقاومتي مطرح شده از سوي مقام معظم رهبري را همان حمايت از توليد ملي و كار و سرمايه ايراني دانست كه سال جاري از سوي معظم له به اين نام مزين شده است.
وي گفت: با نامگذاري سال حمايت از توليد ملي و كار و سرمايه انساني از سوي رهبري در ابتداي سال 91 ستادي در شركت شهرك هاي صنعتي استان تشكيل شده و راهبرد اصلي اين سال براي كارآفرينان و كارفرمايان استان مشخص شده است.

جمعه بیست و هشتم 7 1391 11:18 بعد از ظهر

توليد نيوز:اعضاي هيأت وزيران پس از تشكيل جلسه‌اي ويژه در بجنورد، ظهر امروز به حضور حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي رسيدند و گزارشي از مصوبات خود براي حل مشكلات مردم استان و شتاب‌بخشي به روند پيشرفت خراسان شمالي ارائه كردند.

 به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار، خدمت به ملت قدرشناس ايران از جمله مردم مؤمن، خونگرم، انقلابي، باصفا و خوشفكر استان خراسان شمالي را توفيقي الهي دانستند و تأكيد كردند: خدمتگزاري به اين مردم شايسته و بزرگوار، بايد تا سرحد امكان، با كيفيت‌تر و پرحجم‌تر شود.
ايشان مصوبات دولت را براي بهبود وضع خراسان شمالي، «خوب و جامع» دانستند و افزودند: همه اين مصوبات بايد با پيگيري مستمر و جدي استاندار و اهتمام ويژه مسئولان ملي تحقق يابد و مردم آثار آنها را در زندگي خود احساس كنند.
رهبر انقلاب، استمرار سياستها و ثبات مديريتهاي استان را براي تحقق مصوبات هيأت دولت بمنظور بهبود اوضاع خراسان شمالي ضروري خواندند و افزودند: اين مصوبات خوب را با توجه به عواملي نظير امكانات، منابع، نيروي انساني، زودبازده بودن و گستردگي تأثير آنها بر زندگي مردم، اولويت بندي كنيد.
ايشان به استناد گزارشهاي مستند و كارشناسي شده سه سرفصل را در اولويت مسائل استان برشمردند: كشاورزي، گردشگري و رسيدگي به كارخانه‌ها و صنايع استان.
حضرت آيت الله خامنه اي سكونت نيمي از مردم خراسان شمالي در روستاها، زمين مستعد، محصولات متنوع و ممتاز و آب و هواي مساعد را از جمله دلايل اولويت كشاورزي در اين استان دانستند و خاطرنشان كردند: رونق كشاورزي منطقه، اشتغال زايي گسترده، افزايش درآمد مردم و دستگاههاي استان و حل مشكلات اجتماعي ناشي از بيكاري را به همراه خواهد آورد.

X