معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405652
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
ثبت جهاني يك اختراع پژوهشگاه صنعت ايران / ژل پليمري مقاوم در برابر آبهاي شور ساخته شد
توليد ايراني: با ثبت بين المللي فناوري ژل پليمر مقاوم به آبهاي شور كه در كاهش توليد آب مخازن نفتي موثر است، موفقيتي ديگر در كارنامه پژوهشگاه صنعت نفت رقم خورد.
 به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني به نقل از روابط عمومي شركت ملي نفت ايران، فناوري ژل پليمر مقاوم به آبهاي شور توسط دكتر جمال اعلايي؛ محقق پژوهشكده علوم و فناوري پليمر اختراع شد و اين اختراع در سطح بين المللي به ثبت رسيد.
سه شنبه نهم 8 1391 4:28 بعد از ظهر
از دستكش بافتني تان عروسك بافتني درست كنيد
آغاز فصل سرما و خلاقيت بانوان ايراني
توليد ايراني: نهادينه كردن فرهنگ حمايت از توليد ايراني از خانواده‌ها آغاز مي‌شود؛ بانوان باسليقه ايراني با نگاهي خلاقانه از اشياي به ظاهر از كاربري افتاده خانه، كالاي جديدي توليد مي‌كنند كه با كالاهاي تزئيني و تجملي خارجي رقابت مي‌كند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، با توجه به اينكه زنان نقش مؤثري در مديريت اقتصاد خانواده دارند پس با مصرف بهينه و صحيح كالاهاي داخلي، قناعت و صرفه‌جويي را پيشه خود قرار داده‌اند و از رواج تجمل‌گرايي و مصرف‌گرايي جلوگيري مي‌كنند.

بانوان ايراني با نهادينه كردن فرهنگ حمايت از توليد داخلي و پرهيز از اسراف در تحقق شعار سال گامي اساسي برمي‌دارند. 

يك خانم خانه‌دار و با سليقه كسي است كه بتواند از خلاقيت خود استفاده كند، براي اينكه خلاق باشيد، به اطرافتان بيشتر توجه كنيد، ببينيد چه چيزهاي به ظاهر به درد نخور وجود دارند كه شما مي توانيد با آنها معجزه كنيد.

سه شنبه نهم 8 1391 4:24 بعد از ظهر
 
پيرزن هنرمندي كه بي‌رياترين توصيف را از توليد ملي دارد
توليد ايراني: زندگي و كار مليحه خانوم –بافنده هفتاد ساله اوراماني- كه توليد ايراني را از نگاه بي ريا و جذابي مي‌بيند،‌ يك موقعيت منحصربفرد و فوق العاده را براي دوست‌داران ايران فراهم كرده است، به گونه‌اي كه كمتر كسي مي‌تواند در مقابل پندها و لطف كلام دلپذيرش مقاومت كند!

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، مي‌گفت وقتي 14سالش بوده، هميشه قبل از نماز صبح از خواب بيدار مي‌شده و بعد از صبحانه‌ يك‌راست مي‌رفته سر بافتني!

اوائل شال و جوراب و كلاه مي‌بافته بعدها رفته سروقت چيزهاي بزرگتري مثل جاجيم و جانماز و فرش!

سه شنبه نهم 8 1391 4:17 بعد از ظهر

توليدنيوز:مدير جهادكشاورزي شهرستان مراغه گفت: براي نخستين بار 550 تن سيب ارگانيك (محصول سالم) در مراغه توليد شد.

 محمد نريماني اظهار كرد: اين ميزان سيب در قالب طرح محصول سالم در 22 هكتار از باغات شهرستان مراغه با نظارت كامل كلينيك‌هاي گياه پزشكي توليد شده است.
وي افزود: در توليد سيب ارگانيك به جاي كودهاي شيميايي از كودهاي عالي استفاده شده و دفعات سمپاشي درختان نيز به يك سوم در مقايسه با باغ‌هاي معمولي كاهش يافته است.
مديرجهادكشاورزي شهرستان اهر گفت: در اجراي اين طرح با حذف سه نوبت سمپاشي علاوه بر كاهش مصرف سم از آلودگي محيط زيست جلوگيري و محصول سالم توليد شده است.

جمعه بیست و هشتم 7 1391 11:26 بعد از ظهر

توليدنيوز:مدير جهاد كشاورزي جيرفت گفت: 15واحد مرغداري گوشتي در شهرستان جيرفت فعال و توليدات اين تعداد واحد مرغداري بيش از 200 تن گوشت سفيد در هر دوره و بيش از 800 تن در سال است.

 محمدعلي سيفي اظهار داشت: به لحاظ شرايط آب و هوايي مساعد عمده اين مرغداري‌ها در دو بخش جبالبارز و ساردوئيه احداث شده‌اند.
وي افزود: دوره پرورش مرغ در اين مرغداري‌ها 45 تا 48 روز است و در سال چهار تا پنج‌ بار قابليت پرورش وجود دارد.
سيفي گفت: توليدات اين تعداد واحد مرغداري بيش از 200 تن گوشت سفيد در هر دوره و بيش از 800 تن در سال است.
وي خاطرنشان كرد: با توجه به عدم وجود كشتارگاه صنعتي طيور در شهرستان جيرفت و همچنين در جنوب كرمان پس از پايان دوره پرورش براي كشتار به كشتارگاه طيور كرمان فرستاده مي‌شوند.

جمعه بیست و هشتم 7 1391 11:25 بعد از ظهر
 
مديرعامل ايران كد‌درگفت‌وگو با توليد ايراني اعلام كرد:
ايران هم‌اكنون 900 هزار نوع كالا توليد مي‌كند
توليد ايراني: در ايران بيش از 900 هزار نوع كالا در همه بخش‌ها و حوزه‌ها توليد مي‌شود كه از اين مقدار 250 هزار نوع كالا در بخش مواد غذايي دسته‌بندي مي‌شود.

غلامزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني با تأكيد بر اين كه سهم عمده توليد در كشور به لحاظ حجم و ميزان در اختيار بخش كشاورزي است، افزود: در بحث تنظيم واردات كالا به كشور بايد مطالعه دقيق و انسجام يافته‌اي انجام شود تا بر اساس آن و با توجه به انواع كالاهاي توليدي و كالاهاي نيازمند حمايت، واردات را مديريت كنيم.

يکشنبه دوم 7 1391 11:29 بعد از ظهر
 
اگر گويي بهشتي در زمين است همين است و همين است و همين است
ماهرالنقش؛ چهره ماندگار هنر كاشي‌كاري ايران
توليد ايراني: وطن صنعت كاشي‌سازي و كاشي كاري، ايران است؛ هنرمندان ايراني در اواخر هزاره دوم پيش از ميلاد مسيح به ساخت خشت و آجرهاى لعاب‌دار آشنا بودند و از اين هنر در تزئين معماري عمارت‌ها استفاده مى‌كردند؛ يكي از نخبه‌هاي هنر كاشي‌كاري ايران، محمود ماهرالنقش؛ استاد فقيد معاصر است كه اثرهاي او شهرت جهاني دارد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، "محمود ماهرالنقش"در روز اول فروردين ۱۳۰۱ در شهر اصفهان محله بيدآباد يا همان بازار بيدآباد كه مسجد سيد هم مي‌گويند ديده به جهان گشود. وي فرزند پنجم خانواده بود و پدرش معمار سنتي بود. ماهرالنقش از استادان تجربي معماري و كاشيكاري ايران است كه تاليفات، تحقيقات و تدرس در اين زمينه داشته و نخستين مولف اين گونه هنرها است.

سه شنبه جهاردهم 6 1391 3:13 بعد از ظهر
ورود سواري گازوئيلي به ‌بازار خودرو
پرشين خودرو: مديرعامل شركت بهينه سازي مصرف سوخت با اشاره به تعريف برچسب و رتبه‌بندي انرژي خودروهاي گازسوز از آغاز توليد انبوه خودروهاي پايه ديزلي تا سال آينده خبر داد و اعلام كرد: متوسط مصرف بنزين در ناوگان حمل و نقل به 7 ليتر در هر 100 كيلومتر پيمايش كاهش مي‌يابد.
به گزارش «پرشين خودرو»، عباس كاظمي درباره آخرين اقدامات انجام گرفته براي كاهش متوسط مصرف بنزين در ناوگان حمل و نقل كشور، گفت: در حال حاضر متوسط مصرف بنزين در ناوگان حمل و نقل كشور حدود 8.6 ليتر به ازاي هر 100 كيلومتر پيمايش است.
مديرعامل شركت بهينه سازي مصرف سوخت با اعلام اينكه بر اساس اهداف برنامه پنجم توسعه بايد متوسط مصرف سوخت در ناوگان حمل و نقل به هفت ليتر در هر يكصد كيلومتر پيمايش كاهش يابد، تصريح كرد: بر اين اساس با ورود خودروهاي پايه ديزلي متوسط مصرف سوخت در ناوگان حمل و نقل كشور كاهش مي يابد.
اين مقام مسئول با اشاره به مشاركت شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي و شركت نفت براي توليد خودروهاي سواري پايه ديزلي، تاكيد كرد: تاكنون مجموعه وزارت نفت به تمامي تعهدات خود در قبال طراحي و توليد خودروهاي سواري پايه ديزلي پايبند بوده است.
پنج شنبه دوم 6 1391 8:25 بعد از ظهر
امسال
فرصت مناسبي براي آشنايي نخبگان با راه‌هاي توليد است

خبرگزاري فارس: رئيس بنياد ملي نخبگان استان اصفهان گفت: سال جاري فرصت مناسبي براي آشنايي نخبگان با زمينه‌هاي توليدي است.

خبرگزاري فارس: فرصت مناسبي براي آشنايي نخبگان با راه‌هاي توليد است

هادي اكبرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: براي نخبگان برنامه‏هاي گسترده‏اي داريم كه تعدادي از آنها در ادامه سياست‌گذاري‏هاي سال قبل صورت مي‏گيرد.

وي بيان داشت: اين در حالي است كه تعدادي از برنامه‏هاي جديد در رأس بوده كه با توجه به پيام سال جاري رهبر معظم انقلاب مبني بر «توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني» برگزار مي‏شود و اين از اولويت‏هايي محسوب مي‌شود كه نخبگان را با زمينه‏هاي توليد بيشتر آشنا مي‏كند.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 7:10 بعد از ظهر
مديركل امور خانواده و بانوان استانداري گلستان:
ارمغان پيشرفت اقتصادي نمايانگر اقتدار ملت ايران است

خبرگزاري فارس: مديركل امور خانواده و بانوان استانداري گلستان گفت: ارمغان پيشرفت اقتصادي نمايانگر اقتدار ملت ايران است و لازمه رسيدن به اين مهم، حركتي جهادي مي‌طلبد.

خبرگزاري فارس: ارمغان پيشرفت اقتصادي نمايانگر اقتدار ملت ايران است

به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان، مهري مهدوي بعد از ظهر امروز در جمع دست‎اندركاران هفته سلامت در گرگان اظهار داشت: همه بايد براي رسيدن به شكوفايي اقتصادي تلاش كنيم و با حمايت از توليدات داخلي به قابليت‎هاي كار و سرمايه ايراني احترام بگذاريم.

وي تصريح كرد: وظيفه مسئولان در سياستگذاري‎ها سنگين‎تر از گذشته شده است و پيام امسال كه مقام معظم رهبري بر آن تاكيد داشتند في‎البداهه نبوده بلكه چندين سال است كه اين استراتژي مهم تعيين شده و مسئولان بايد در سياستگذاري‎ها و سياست‎سازي‎هاي‎شان عملكرد درست را پيش بگيرند تا خواسته معظم‎له محقق شود.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:41 بعد از ظهر

 

مصباحي مقدم:

توليدملي راه را بر هر گونه تحريم عليه كشور مي‌بندد

رييس كميسيون برنامه ،بودجه و محاسبات مجلس غفلت از توليد ملي و استفاده از سرمايه داخلي را راهكار مناسب براي دور زدن و مقاومت در برابر تحريم ها توصيف و تصريح كرد: اتكا به منابع خارجي ما را نسبت به تحريم‌ها آسيب‌پذير كند.

غلامرضا مصباحي مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت گفت: استفاده معقول و مديريت شده از امكانات و منابع ارزشمند داخلي از نيروي انساني گرفته تا منابع گازي در جهت ارتقا كيفيت و كميت توليد ملي ، نياز كشور به بيگانگان را به صفر مي رساند.

يکشنبه بیست و دوم 5 1391 9:35 بعد از ظهر
پورابراهيمي:

تحريم‌ به توفيقي اجباري براي حضور مردم در اقتصاد تبديل شد

نايب رئيس كميسيون اقتصادي مجلس، لزوم حضور بخش خصوصي و مشاركت مردم در اقتصاد را توفيق اجباري در شرايط تحريمي خواند و گفت: با توجه به اينكه به طور قطع يكي از مكانيزيم‌هايمان براي مقابله با دشمن در اين شرايط بحث حضور مردم است، دولت نيز بايد از اين حضور حمايت كند.

محمدرضا پورابراهيمي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت، افزود: با توجه به شرايط جديد و تحريم‌ها اتفاق جالبي دراقتصاد كشور رخ داده و آن اين است كه اگر مدت‌ها براي مشاركت بخش خصوصي و توده‌هاي مردم در اقتصاد تلاش مي‌شد؛ در حال حاضر اين موضوع به توفيق اجباري تبديل شده است.

نماينده مردم كرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي، با يادآوري اينكه مدت‌ها در بازار سرمايه كشور تلاش مي‌كرديم كه معاونت نفت خام را در بورس نفت كالا بياوريم، گفت: بدنه وزارت نفت با اين طرح همكاري نمي‌كردند و ۹ بار عرضه ناموفق نفت خام را در بورس كالا داشتيم دليلش اين بود قيمت را طوري تنظيم مي‌كردند كه كار انجام نشود.

يکشنبه بیست و دوم 5 1391 9:32 بعد از ظهر

آقايي‌:

تحريم‌ها رابا تكيه برتوان و توليد داخلي‌مي توان به فرصت تبديل كرد

رئيس كميسيون عمران مجلس، گفت: ايران اسلامي در ۳۳ سال گذشته نشان داده است كه براي رسيدن به اهداف متعالي نظام اسلامي همواره بر توان و نيروي داخلي خود تكيه كرده و تحريم‌ها را به فرصتي براي توسعه و خودكفايي و پيشرفت تبديل كرده است.

علي‌‌اكبر آقايي‌مغانجويي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت، با بيان اينكه بايد ظرفيت‌ توليد را بالا برده و موانع به وجود آمده از تحريم را بر طرف كنيم كه گرفتار تحميل هزينه‌هاي بالا نشويم، بر ضرورت عملياتي كردن فرمايشات رهبر معظم انقلاب در اين رابطه تاكيد كرد.

نماينده مردم سلماس در مجلس شوراي اسلامي، افزود: ايران اسلامي در ۳۳ سال گذشته نشان داده است كه براي رسيدن به اهداف متعالي نظام اسلامي همواره بر توان و نيروي داخلي خود تكيه كرده و تحريم‌ها را به فرصتي براي توسعه و خودكفايي و پيشرفت تبديل كرده است.

يکشنبه بیست و دوم 5 1391 9:25 بعد از ظهر

خبرفولادگرازتشكيل‌كميسيون‌حمايت‌ازتوليدملي

سه شنبه ، 17 مرداد 1391 ، 11:10

حميدرضا فولادگر نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس اظهار داشت: كميسيون ويژه‌اي تحت عنوان كميسيون حمايت از توليد ملي و نظارت بر اجراي سياست‌هاي اصل 44 در مجلس شكل گرفته است.

وي با اشاره به تاكيد رهبر انقلاب به بحث اقتصاد مقاومتي افزود: رهبر انقلاب در سخنان خود مصداق‌هاي اقتصادي مقاومتي مطرح فرمودند كه حمايت از توليد ملي و مردمي كردن اقتصاد و به ميدان آوردن بخش خصوصي جزء شاخص‌هاي اقتصاد مقاومتي از سوي ايشان مطرح شد.

شنبه بیست و یکم 5 1391 6:8 بعد از ظهر

كشورهاي غربي با دنبال كردن سياست  تحريم اقتصادي ايران، به دنبال افزايش هزينه‌هاي توليد كنندگان داخلي هستند و برخي سياست‌هاي اقتصادي در حال انجام در درون نيز در حال افزايش هزينه‌هاي توليدكنندگان داخلي و كاهش انگيزه‌هاي توليد داخلي است. كاهش انگيزه‌هاي توليد داخلي در كنار افزايش هزينه‌هاي توليد توسط سياست‌هاي اقتصادي خودي و خارجي،  دقيقا همان نتيجه‌اي را مي‌دهد كه تحريم‌كنندگان ايران به دنبال آن هستند.

به گزارش «تابناك»، اگر بخواهيم از اثر تحريم ياد كنيم، بايد به گرانتر شدن ارزش واردات اشاره كنيم، به گونه‌اي كه قيمت هر تن كالاهاي وارداتي از سال 85 تا سال 90، نزديك به 74 درصد افزايش يافته است.

بنا بر اين گزارش، نكته بسيار مهم اين كه واردات در سال 89 نسبت به سال گذشته، از لحاظ وزني 12 درصد كاهش و در عين حال، 64 ميليارد دلار براي ايران هزينه داشته، حال آن كه هزينه واردات در سال 88، 55 ميليارد دلار براي ايران بوده است؛ به بيان ساده‌تر، با وجود كاهش 12 درصدي وزن واردات، مي‌‌بينيم وارداتي كه كمتر از سال پيش بوده، يازده ميليارد دلار گرانتر از سال قبل شده و اين چيزي جز اثر تحريم بر گران شدن واردات نيست، چرا كه در شرايطي كه تحريم تكنولوژي هستيم، نمي‌توان گفت كه تكنولوژي برتري را وارد كرده‌ايم و از اين ناحيه، واردات ما گران شده است.

جمعه بیستم 5 1391 10:31 بعد از ظهر
امام جمعه ساوه:

صرفه جويي و خريد توليدات داخلي تحريم هاي دشمن را خنثي مي كند

ساوه- امام جمعه شهرستان ساوه گفت: مي توان با صرفه جويي، خريد كالاهاي توليد داخلي و اجتناب از مصرف محصولات خارجي تحريم هاي دشمنان را خنثي كرد.

1391/05/20 - 10:11

حجت الاسلام 'سيدحسين تقوي' در خطبه هاي نماز جمعه ساوه افزود: دشمنان با تحريم هاي همه جانبه خود قصد شكست اراده ملت ايران، تضعيف اقتصاد و براندازي نظام جمهوري اسلامي ايران را دارند.

وي اظهار كرد: مسوولان بايد براي شكست نقشه هاي شوم دشمنان موانع توليد را از ميان برداشته و با تشويق و حمايت از سرمايه گذاران و توليد كنندگان داخلي زمينه افزايش توليد ملي را فراهم كنند.

جمعه بیستم 5 1391 10:28 بعد از ظهر
مزيناني در پاسخ به مهر:
تحريمها تاثيري روي تامين تجهيزات پزشكي ندارد/ رويكرد حمايت از توليد داخلي
خرم آباد - خبرگزاري مهر: مدير تهيه و تامين تجهيزات پزشكي شركت مادر تخصصي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با تاكيد بر اينكه تحريم هاي دشمن تاثيري روي تامين تجهيزات پزشكي مورد نياز كشورمان نداشته، از رويكرد وزارت بهداشت مبني بر حمايت از توليد داخلي در اين زمينه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله مزيناني ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران رسانه هاي گروهي لرستان و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در رابطه با تاثير تحريم ها در حوزه تجهيزات پزشكي اظهار داشت: در بحث تحريم ها با توجه به اينكه با بررسيهاي كارشناسي رويكرد استفاده از توليد داخلي را در دستور كار قرار داديم تا كنون با مشكل خاصي مواجه نشده ايم.

مدير تهيه و تامين تجهيزات پزشكي شركت مادر تخصصي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي عنوان كرد: در حال حاضر عمده خريدهايي كه به صورت حجمي انجام مي دهيم از توليد كنندگان داخلي است كه به لحاظ خدمات و استانداردها در سطح خوبي قرار دارند.

وي يادآور شد: همچنين در زمينه تجهيزات خريداري شده از خارج كشور نيز تا كنون با توجه به همكاري هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان تجهيزات پزشكي مشكلي به لحاظ تحريم ها نداشته ايم.

جمعه بیستم 5 1391 10:25 بعد از ظهر

امام جمعه ساوه:

صرفه جويي و خريد توليدات داخلي تحريم هاي دشمن را خنثي مي كند

ساوه- امام جمعه شهرستان ساوه گفت: مي توان با صرفه جويي، خريد كالاهاي توليد داخلي و اجتناب از مصرف محصولات خارجي تحريم هاي دشمنان را خنثي كرد.

حجت الاسلام ˈسيدحسين تقویˈ در خطبه هاي نماز جمعه ساوه افزود: دشمنان با تحريم هاي همه جانبه خود قصد شكست اراده ملت ايران، تضعيف اقتصاد و براندازي نظام جمهوري اسلامي ايران را دارند.

وي اظهار كرد: مسوولان بايد براي شكست نقشه هاي شوم دشمنان موانع توليد را از ميان برداشته و با تشويق و حمايت از سرمايه گذاران و توليد كنندگان داخلي زمينه افزايش توليد ملي را فراهم كنند.

جمعه بیستم 5 1391 10:21 بعد از ظهر
آقايي‌:
كد خبر: ۲۶۳۹۴۷
تاريخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۶

رئيس كميسيون عمران مجلس، گفت: ايران اسلامي در ۳۳ سال گذشته نشان داده است كه براي رسيدن به اهداف متعالي نظام اسلامي همواره بر توان و نيروي داخلي خود تكيه كرده و تحريم‌ها را به فرصتي براي توسعه و خودكفايي و پيشرفت تبديل كرده است.

علي‌‌اكبر آقايي‌مغانجويي در گفت‌وگو با خانه ملت، با بيان اينكه بايد ظرفيت‌ توليد را بالا برده و موانع به وجود آمده از تحريم را بر طرف كنيم كه گرفتار تحميل هزينه‌هاي بالا نشويم، بر ضرورت عملياتي كردن فرمايشات رهبر معظم انقلاب در اين رابطه تاكيد كرد.

نماينده مردم سلماس در مجلس شوراي اسلامي، افزود: ايران اسلامي در ۳۳ سال گذشته نشان داده است كه براي رسيدن به اهداف متعالي نظام اسلامي همواره بر توان و نيروي داخلي خود تكيه كرده و تحريم‌ها را به فرصتي براي توسعه و خودكفايي و پيشرفت تبديل كرده است.

پنج شنبه نوزدهم 5 1391 6:37 بعد از ظهر
منوچهري مطرح كرد:
رشد 96 درصدي ايران در توليد دارو/ تحريم ها عامل پيشرفت
كرمانشاه - خبرگزاري مهر: نماينده مردم پاوه٬ جوانرود٬ ثلاث باباجاني و روانسر در مجلس شوراي اسلامي گفت: هم اكنون در منطقه هيچ كشوري توانايي رقابت با ايران را در توليد دارو ندارد كه اين معلول تحريم هاي غرب عليه ايران است

به گزارش خبرگزاري مهر، نعمت‌الله منوچهري در گفت‌وگويي،  با اشاره به پيشرفت چشمگير ايران در توليد داروهاي بيولوژيك و خاص از سوي توليدكنندگان و دانشمندان ايراني، اظهار داشت: خوشبختانه در چند سال اخير ميزان توليد داروهاي خاص و بيولوژيك در داخل كشور رشدي چشمگير داشته كه اين دستاورد را مي‌توان در تهيه و تامين ۹۶ درصدي داروها در داخل كشور مشاهده كرد.

 نماينده مردم  پاوه٬ جوانرود٬ ثلاث باباجاني و روانسر در مجلس شوراي اسلامي، عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي به‌ ويژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشكي را در سرمايه‌گذاري بخش توليد دارو مثبت ارزيابي كرد و گفت: به طورحتم كاهش ميزان وابستگي كشور به واردات كالاهاي استراتژيك مانند واكسن و دارو، موجب افزايش دسترسي مردم و به تبع آن كاهش قيمت اين‌گونه محصولات در كشور مي‌شود.

پنج شنبه نوزدهم 5 1391 6:29 بعد از ظهر

بزرگترين لنج تجاري ساخت كشور به سفارش امارات در بندر كنگ در حال ساخت است . مديرعامل كارگاه لنج سازي ابراهيمي در گفتگو در بندرعباس گفت:ساخت اين لنج به سفارش امارات عربي متحده از دو سال پيش آغاز شده است و دي ماه سال جاري تحويل داده مي شود. "عبدا... ابراهيمي"افزود: ساخت اين لنج هزار و 500 تني بيش از يك ميليارد تومان هزينه در پي دارد كه تاكنون 750 ميليون تومان آن جذب شده است. ابراهيمي تصريح كرد: در ساخت اين شناور از چوب ساج استفاده مي شود كه از آفريقا خريداري شده است

يکشنبه هشتم 5 1391 9:16 بعد از ظهر

كتاب «طراحي سازه كشتي»، نوشته دكتر احمد رهبر رنجي، از سوي گروه شناورهاي زيرسطحي سازمان صنايع دريايي منتشر شد و در اختيار علاقمندان قرار گرفت. به گزارش مارين نيوز، نويسنده كتاب كه عضو هيأت علمي دانشگاه صنعتي اميركبير است؛ در پيش‌گفتار كتاب آورده است: انتظار ايمني و راحتي براي استفاده‌كنندگان از هر سازه‌اي، از جمله كشتي امري طبيعي بوده و آشنايي با اصول طراحي، استانداردها و مصالح مصرفي مناسب براي دست يافتن به يك كشتي ايمن و اقتصادي اجتناب‌ناپذير مي‌باشد. به نوشته دكتر احمد رهبر رنجي، كتاب حاضر براي استفاده دانشجويان رشته مهندسي كشتي‌سازي و دريا در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد و همچنين، مهندسين شاغل در اين رشته كه به طراحي يا ساخت شناورها مشغول هستند، تهيه شده است. وي مي افزايد: اين كتاب به همراه جلدهاي بعدي آن در برگيرنده علم پيچيده و گسترده طراحي سازه كشتي، يكي از دروس اصلي رشته مهندسي كشتي‌سازي، بوده و نتيجه تدريس درس ساختمان كشتي در دانشكده مهندسي كشتي‌سازي و صنايع دريايي- دانشگاه صنعتي اميركبير در بيش از 20 ترم مي‌باشد. به گفته مؤلف، هدف اين كتاب ارائه اطلاعات مورد نياز براي طراحي سازه كشتي‌ها بوده، هر چند كه اصول طراحي كشتي‌هاي نظامي و تجاري تفاوت چنداني نداشته، جهت‌گيري كتاب بيشتر براي طراحي سازه كشتي‌هاي تجاري با مصالح فولادي مي‌باشد و به قوانين بين‌المللي معتبر كه در اكثر كشورها مورد استفاده قرار مي‌گيرد، اشاره شده است.

يکشنبه هشتم 5 1391 9:13 بعد از ظهر

مديرعامل شركت توسعه سازه‌هاي دريايي تسديد از پايان عمليات نصب جكت P4 ميدان نفتي رشادت، بعنوان بزرگترين جكت خليج‌فارس، خبر داد. مهندس امين پناهي دراين‌باره به خبرنگار مارين نيوز گفت: عليرغم حساسيت‌ها و نگراني‌هايي كه درباره نصب اين جكت سنگين از سوي كارفرماي پروژه، شركت نفت فلات قاره ايران، وجود داشت؛ اين عمليات بدون مشكل و توسط شناور لوله‌گذار و نصاب C-Master انجام گرفت. وي درباره حساسيت‌هاي نصب اين سازه دريايي توضيح داد: عمليات نصب جكت به شكل Lounching و پس از حمل عمودي به محل، نصب آن انجام گرفت؛ كه اجراي اين عمليات به علت عمق كم آب و پهن بودن ابعاد جكت، نگراني‌هايي را درباره بروز سانحه بوجود آورده بود. مديرعامل تسديد با اشاره به اينكه «ابعاد اين پايه سكو 43 ×42 و ارتفاع 70 متر بوده و وزن آن 3100 تن است»، گفت: اين پايه سكو كه با شمع‌هاي تثبيت‌كننده وزن آن حدود 4500 تن خواهد شد و قرار است حدود 9000 تن سازه دريايي روي آن نصب شود. به گفته وي، در حال حاضر لوله‌گذاري بخش بيروني ميدان نفتي رشادت باقي مانده و قرار است عرشه مربوط به اين جكت نيز كه توسط شركت صدرا در حال ساخت است؛ سال آينده نصب شود. وي افزود: پس از نصب و راه‌اندازي عرشه اين جكت روزانه حدود 75 هزار بشكه نفت به توليد نفت كشور افزوده خواهد شد.

يکشنبه هشتم 5 1391 9:11 بعد از ظهر

رييس دانشگاه علوم پزشكي استان هرمزگان گفت: آمبولانس دريايي جزيره هرمز با بيش از 90 درصد پيشرفت بدست متخصصان داخلي كشور در حال ساخت است. محمد شكاري افزود: اين نخستين آمبولانس دريايي كشور است كه در قشم در دست ساخت است و هفته آينده بصورت آزمايشي به آب انداخته مي‌شود. وي با بيان اينكه پس از انجام آزمايش‌هاي ايمني آمبولانس دريايي، اين شناور پس از دو هفته به دانشگاه علوم پزشكي تحويل داده مي‌شود، تصريح كرد:پيش از اين آمبولانس دريايي هرمزگان از خارج وارد مي‌شد. رييس دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان خاطرنشان كرد: هزينه ساخت و تجهيز اين آمبولانس كه بر اساس استانداردهاي جهاني در دست ساخت است

يکشنبه هشتم 5 1391 9:8 بعد از ظهر
معرفي :

شركت صنايع كشتي سازي عظيم گسترش هرمز(AGH) يكي از شركتهاي صنعتي تابع سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران مي باشد كه با مأموريت احداث كارخانه اي براي ساخت و تعمير كشتي هاي بزرگ (نفتكش و گازبر)به فعاليت مشغول و روند ساخت و پيشرفت اين پروژه را دنبال مي نمايد .

 طرح احداث حوضهاي خشك بمنظور تعمير و ساخت كشتي هاي نفتكش با ظرفيت 300 هزار تن و كشتي هاي حمل گاز مايع با ظرفيت 140 هزار متر مكعب شامل دو حوض خشك تعميرات و نوسازي به ترتيب به ابعاد 14.5*80*370 و ابعاد 14.5*80*470 و تجهيزات مربوطه (جرثقيل دروازه اي 1000 تني ، 3 دستگاه جرثقيل زرافه اي ،جرثقيلهاي سقفي و كارگاهي،ماشين آلات كارگاهي  . . .) و كارگاههاي صنعتي و تجهيزات مربوطه و انبارهاي رو باز  از سال 1380 در دستور كار قرار گرفت.

اهميت طرح :
افزايش تقاضاي جهاني براي انرژي (گاز و نفت) و حمل آن به اقصي نقاط دنيا اجراي اين طرح را براي كشور ايران كه از توليدكنندگان اصلي اين انرژيها مي باشد اجتناب ناپذير مينمود.
يکشنبه هشتم 5 1391 8:47 بعد از ظهر
اعلام شش برنامه محوري اين سازمان از تكميل و راه ندازي طرح هاي داراي حداقل 50 درصد پيشرفت فيزيكي در شهرك ها و نواحي صنعتي

 

 

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با اعلام شش برنامه محوري اين سازمان از تكميل و راه ندازي طرح هاي داراي حداقل 50 درصد پيشرفت فيزيكي در شهرك ها و نواحي صنعتي درسال توليد ملي خبرداد.


به گزارش خبرگزاري مهر، فخراله مولايي گفت: سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي در نظر دارد در اولين گام در سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني به صورت فوري نسبت به رفع موانع موجود براي تكميل و راه اندازي طرح هاي صنعتي با حداقل 50 درصد پيشرفت فيزيكي به تعداد 6 هزار و 223 فقره با اشتغالزايي 117 هزار و 87 نفر اقدام كند.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از تمركز بر تكميل امكانات زيربنايي شهركها و نواحي صنعتي به عنوان دومين برنامه كليدي سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي درسال توليدي نام برد و افزود: نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري، نقش اين سازمان و شركت هاي تابعه را در شكوفايي اقتصادي كشور پررنگ تر نموده و انگيزه همه دست اندركاران و تلاشگران اقتصادي ايران اسلامي را به صورت مضاعف تقويت مي كند.
وي تصريح كرد: به منظور بسترسازي مناسب براي حضور سرمايه گذاران بخش خصوصي در شهركها و نواحي صنعتي درجهت حمايت از سرمايه ايراني، سازمان صنايع كوچك در سال جاري با تمركز بر تكميل امكانات زيربنايي شهركها و نواحي صنعتي نظير آب، برق، گاز و مخابرات، شرايط مساعد و مطل
وب را براي حمايت از سرمايه گذاري بخش خصوصي به عمل مي آورد.
مولايي سپس ايجاد شوراي مشورتي با تشكل هاي صنعتي به منظور حمايت و هدايت سرمايه هاي بخش خصوصي را در سال توليد ملي مورد توجه قرار داد و گفت: ايجاد تعامل و گفت وگو بين دولت و بخش خصوصي، نتايج ارزنده و بسيار مفيدي را براي هماهنگي بين دولت و بخش خصوصي به ثمر مي نشاند.
مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي درادامه گفت: پياده سازي قانون واگذاري مالكيت و اداره شهركهاي صنعتي و واگذاري 300 شهرك و ناحيه صنعتي به بخش خصوصي از جمله برنامه هايي است كه در سال توليد ملي پيگيري مي شود.

پنج شنبه پنجم 5 1391 2:54 بعد از ظهر
  بايسته‌هاي نقش‌آفريني رسانه‌هاي محلي در معرفي ظرفيت‌هاي توليد ملي

تاريخ نشر اولين رسانه در استان گيلان به بيش از يكصد سال پيش مي رسد؛ روزگاري كه اولين نشريه گيلان 'خيرالكلام' منتشر شد، به عنوان صدايي براي بيان واقعيات جامعه، فرصتي فراهم آورد كه از رهگذر ارتباط بين مردم و حاكميت، ظرفيت هاي گيلان بيشتر شناسانده شود.

از آن روزگاران تاكنون در چرخش دوران، هر روز رسانه اي در استان متولد شد و بازايستاد و درنهايت از اين چرخه اطلاعات و آگاهي بخشي فرصتي به دست آمد كه امروز گيلان را از نظر كمي و كيفي در رديف استان هاي پيشتاز در عرصه رسانه مي دانند و تنوع رسانه هاي نوشتاري، شنيداري و ديداري آن گوياي وجود ظرفيت هاي بسياري براي معرفي توانمندي هاي گيلان در فضاهاي حقيقي و مجازي است.

سه شنبه سوم 5 1391 11:34 بعد از ظهر

 راه‌اندازي بازارچه‌هاي محلي براي حمايت از توليد ملي

شوراي شهر > شوراي عالي استان‌ها  - گروه شهري:
دو دستورالعمل مربوط به ضوابط تامين و اداره بازارچه‌هاي محلي موقت عرضه محصولات مشاغل خانگي به وسيله شهرداري‌ها و طرح استفاده از ظرفيت مشاركت و همكاري شوراها و شهرداري‌ها در ارتقاي سلامت شهري در پنجاه و ششمين اجلاس شوراي‌عالي استان‌ها به تصويب رسيد.

رئيس شوراي‌عالي استان‌ها با اشاره به مصوبه شوراي‌عالي استان‌ها در حمايت از توليد ملي، اظهار كرد: بايد پس از 2 ماه از تصويب اين مصوبه روند اجراي آن از مراكز استان‌ها و شهرهاي بزرگ پيگيري شود چرا كه اين مصوبه مورد اعتراض مجلس شوراي اسلامي و وزارت كشور قرار نگرفته و لازم‌الاجراست و نه تنها شوراي شهر و شهرداري بلكه همه سازمان‌ها بايد آن‌را اجرا كنند.

مهدي چمران همچنين خبر از حذف 100 نوع كالاي خارجي كه مشابه ايراني داشتند از فروشگاه‌هاي شهروند داد و گفت: لازم است ديگر فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي مانند رفاه، سپه، زمزم و... نيز اين كار را انجام دهند. وي در ادامه با اشاره به تاييد مجوز تابلوهاي تبليغات محصولات خارجي در كشور توسط ادارات ارشاد تاكيد كرد: لازم است مديران ارشاد تبليغات كالاهايي را كه مشابه ايراني دارند تاييد نكنند و نام ارشاد از مصوبه مورد اشاره شوراي‌عالي استان‌ها مغفول مانده و بايد اين مصوبه تكميل شود و نام وزارت ارشاد نيز در آن گنجانده شود.

سه شنبه سوم 5 1391 9:18 بعد از ظهر

مديرعامل سازمان صنايع كوچك وشهركهاي صنعتي ايران خبر داد:
افزايش 15 درصدي سرمايه گذاري در شهركها و نواحي صنعتي در سال گذشته
طراحي سايت آحاگ

مديرعامل سازمان صنايع كوچك وشهركهاي صنعتي ايران گفت: ميزان سرمايه گذاري صورت گرفته واحدهاي صنعتي در شهركها و نواحي صنعتي طي سال گذشته 15درصد افزايش داشته است.
به گزارش كميته اطلاع‌رساني روز ملي صنعت، ومعدن؛‌ « فخراله مولايي» با اشاره به آخرين وضعيت واحدهاي صنعتي مستقر در شهركها و نواحي صنعتي كشورتا پايان سال1390 افزود: تا پايان سال گذشته بيش از 27هزار و769 واحد در شهركها و نواحي صنعتي به بهره برداري رسيده كه بيش از 581 هزار و200 نفر اشتغالزايي به همراه داشته است.

سه شنبه سوم 5 1391 1:10 صبح

هم اكنون هر يك از كشورهاي جهان، بودجه سالانه خود را از يك يا چند منبع مشخص مانند، صدور تكنولوژي يا خدمات فني و مهندسي، توليد و صدور انواع محصولات صنعتي، كشاورزي و ساير اقلام تجاري، استخراج و صدور مواد اوليه مانند نفت و مواد معدني، گردشگري و جذب توريست و حتي اموري مانند؛ اخذ ماليات از شهروندان و يا دريافت حق ترانزيت از ناوگانهاي حمل و نقل داخلي و خارجي تامين مي نمايند.

دوشنبه دوم 5 1391 7:22 بعد از ظهر

  سالها پيش ايران در مسير جاده ابريشم، يكي از مهمترين و بزرگترين رقباي تجاري صاحبان سرمايه و بازرگانان زمان خود بشمار مي رفت و برخي از توليدات ايراني شهرت جهاني داشت، اما در سايه ظلم افراد و كشورهاي سلطه گر و همچنين تحولات بين المللي و برخي مشكلات داخلي، اين اقتدار ملي بتدريج رنگ باخت و نه تنها سهم ايران در توليد ثروت جهاني كاهش يافت، بلكه بازارهاي كشور، به قدري از انواع كالاهاي خارجي اشباع شد كه به روايت آمار و ارقام، اين وضعيت جامعه ايراني را به يكي از پرمصرف ترين كشورهاي منطقه و بلكه جهان مبدل ساخت.

 

     پس از انقلاب شكوهمند اسلامي، تهديدهايي مانند جنگ و تحريم، فرصتهايي را فراهم ساختند كه مجددا مجموعه كشور را به سمت سرمايه گذاري براي توليد و خودكفايي در زمينه هاي مختلف بويژه تجهيزات دفاعي و نيز محصولات كشاورزي سوق داده و پس از سالها بار ديگر خودكفايي محصولاتي مانند گندم را براي اين سرزمين به ارمغان آورد.

     با اثبات اين موضوع يعني مهيا بودن شرايط براي پيشرفت در عرصه اقتصادي و پس از رفع و كاهش دغدغه هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله خامنه اي (دامه) در موضوعاتي مانند: مسائل دفاعي، سياسي، فرهنگي و علمي كشور، در سالهاي اخير علاوه بر موضوعات فوق الذكر، ساماندهي وضعيت اقتصادي كشور نيز به عنوان يك موضوع زيربنايي و اساسي براي كاهش بيكاري و بهبود وضعيت معيشتي مردم، بطور جدي در فهرست مطالبات ايشان قرار گرفت و از سال ۱۳۸۷به بعد در اقدامي مدبرانه و داهيانه،  هر سال به يك گام از فرآيند رشد اقتصادي در دهه پيشرفت و عدالت اجتماعي، اختصاص يافت.

دوشنبه دوم 5 1391 7:5 بعد از ظهر
X