معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405719
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
گزارش‌هاي كوتاه از استان‌ها و توليد ملي
سهم 5 ميليون اصفهاني از توليد ملي چقدر است؟
توليد ملي: در استان اصفهان تعداد بسيار زيادي كارگاه و واحد توليدي و هكتارهاي پرشماري زمين كشاورزي وجود دارد كه به بركت اين زيرساخت‌ها،‌ رتبه دوم اقتصاد كشور در اختيار اين استان تاريخي و زيباي ايران است.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، استان اصفهان با مساحتي حدود ۱۰۵٬۹۳۷ كيلومتر مربع و بيش از پنج ميليون نفر جمعيت يكي از استان‌هاي بزرگ و به لحاظ فرهنگي و اقتصادي مهم كشور است.

با وجود محدوديت‌هاي شديد منابع آب در سطح استان و دارا بودن حدود ۳ درصد از سطح اراضي زير كشت كشور، در سال‌هاي معمولي افزون‌بر ۶ ميليون تن معادل ۶ درصد از محصولات كشاورزي در اصفهان توليد مي‌شود.

۵،۳ درصد معادل ۵۶۰ هزار هكتار از مساحت در استان اصفهان به اراضي كشاورزي اختصاص دارد، و از اين ميزان سالانه ۴۰۰ هزار هكتار از اراضي زير كشت محصولات زراعي و باغي مي‌رود.

يکشنبه نهم 7 1391 1:4 صبح
 
بازگشايي دانشگاه‌ها و حمايت از محصولات غذايي داخلي
توليد ايراني: تأمين ناهار بيش از دو سوم اين تعداد از دانشجويان و شام بيش از نيمي از آنان كه در خانه‌هاي دانشجويي زندگي مي‌كنند، زمينه بسيار مساعد و فراهمي است كه مي‌توان با نظارت دقيق، از آن به عنوان فرصتي براي حمايت از توليد ملي بهره برد.

پس از گذشت بيش از 6 ماه از آغاز سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني بيراه نيست اگر انتظار داشته باشيم كه دست‌كم گوشه‌اي يا بخشي از اين شعار سه قسمتي به سرانجام رسيده و اين همه مصاحبه و گفت‌وگو و برنامه‌ و سخنراني و بخشنامه و قانون و مصوبه بالاخره بار كوچكي از شانه توليد ملي برداشته باشد.

يکشنبه دوم 7 1391 11:32 بعد از ظهر
 
هشت اشتباه رايج درباره كيفيت كالاهاي ايراني
توليد ايراني: يكي از علت‌هاي اساسي در ضعف كيفيت كالاهاي ايراني، كم‌كاري و اهمال صاحب‌نظران علمي و استادان دانشگاهي است كه نظريه‌هاي اساسي بومي درباره كيفيت ارائه نكرده‌اند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، وبلاگ ايران پلتيك در يادداشتي نوشت: يكي از مهمترين دلايل ضعف كيفيت كالاي ايراني، كم‌كاري اساتيد و هيات‌هاي علمي دانشگاه‌هاي كشورمان است. دليل عمده آن همين است كه هيچ نظريه بومي درباره كيفيت نداريم، بنابراين در اين مطلب به ناچار براساس همان مباني غربي و يا شرقي كيفيت صحبت مي‌كنيم.

عموماً كيفيت به دو خصوصيت تطابق با خواسته‌ مشتري و قابليت استفاده از كالا گفته مي‌شود.

شنبه اول 7 1391 6:17 بعد از ظهر
 
لوازم خانگي ايراني بايد 12 سال عمر كند نه 5 سال!
توليد ملي در ايران گاندي ندارد!
توليد ايراني: كيفيت، قيمت و خدمات پشتيباني نامناسب بلاي جان كالاي ايراني است؛ مشتري لوازم خانگي ايراني پس از خريد كالاي مورد نظر خود بلافاصله احساس مي‌كند كه در يك پيكار مالي شكست خورده است و اين در واقع شكست كالاي ايراني در بازار است نه مشتري!

محمد طحان‌پور؛ رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني با بيان اين كه براي حمايت از توليد ملي بايد هزينه كرد، گفت: نبايد مدام منتظر باشيم تا مردم ايثار كنند و به رغم مسايل و مشكلات مالي كه دارند، بيايند و از سهم سفره‌شان بگيرند و به مثلا لوازم خانگي و پوشاك و خودروي ايراني اختصاص بدهند.

وي ادامه داد: سازمان امور مالياتي به عنوان نهادي كه به طرز مستقيمي با توليد كندگان و توزيع‌كنندگان ارتباط دارد، بايستي كه براي توزيع كالاهاي ايراني تخفيف‌هاي مالياتي در نظر بگيرد تا فروشگاه‌ها و مراكز خريد با اين توجيه اقتصادي به توزيع و تبليغ كالاي ايراني ترغيب بشوند.

شنبه اول 7 1391 6:12 بعد از ظهر
 
نقدينگي بايد به سمت توليد روانه شود
توليد ايراني: معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اينكه گردش سرمايه توليدي‌ها مي‌تواند بر توليد بهتر تاثيرگذار باشد، تصريح كرد: نقدينگي بايد به صورت صحيحي در جامعه هدايت شود و براي بهره‌مندي توليد از آن، به خوبي برنامه‌ريزي شود.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني "مسعود موحدي" در شانزدهمين نشست هم‌انديشي ارتقاي فضاي كسب و كار با موضوع مديريت نقدينگي بنگاه‌ها گفت: مقام معظم رهبري دولتمردان را موظف كرده است كه با توجه به شرايط اقتصاد مقاومتي شرايط مناسب‌تري براي توليد ملي فراهم شود و بايد اين تلاش‌ها شدت پيدا كند.

جمعه سی یکم 6 1391 10:59 بعد از ظهر
 
تحليل اكبر تركان از بازار كالاي داخلي در گفت‌وگو با توليد ايراني:
رودستي كه كالاي ايراني از ثبات نرخ ارز خورد
توليد ايراني: ثابت ماندن قيمت ارز موجب شده‌ است كه قيمت كالاي وارداتي نيز روال ثابتي داشته‌ باشد،‌ اين در حالي است كه ساختار نامتعادل اقتصاد كشور قيمت بسياري از كالاها و خدمات را بيش از 2 برابر كرده و اين موضوع مردم را به خريد لوازم خارجي سوق داده است.

اكبر تركان در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، گفت: منطق ساده بازار اين است كه قيمت تمام شده كالايي كه در داخل توليد مي‌شود به صورت تدريجي و پلكاني بالا مي رود، حالا اگر نرخ ارز را ثابت نگاه‌داشته باشيم، قيمت كالاي وارداتي بالا نمي رود و يا حتي ممكن است كم شود، نتيجه اين است كه به تدريج كالايي كه در داخل توليد مي‌شده است در رقابت با كالاي وارداتي حذف مي شود و نمي تواند باقي بماند.

جمعه سی یکم 6 1391 10:57 بعد از ظهر
 
خودروهاي ايراني به چقدر پول مي‌ارزند؟
نظرخواهي توليد ايراني از مردم درباره قيمت خودروي ايراني
توليد ايراني: خودروي ايراني شما چقدر مي‌ارزد؟ آيا پولي كه براي خريد خودروي ايراني مي‌دهيد مناسب است؟‌ كم است يا زياد؟

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، بسياري از كارشناسان اقتصادي كشور معتقدند كه تعرفه بيش از 90 درصدي واردات خودرو موجب شده است تا قيمت انواع خودروهاي خارجي در كشور بيش از دو برابر شده و تنها افراد متمول و ثروتمند امكان استفاده از چنين خودروهايي را داشته باشند.

جمعه سی یکم 6 1391 10:54 بعد از ظهر
 
زير و زبر بازار لوازم خانگي در گفت‌وگو با رئيس اتحاديه؛
لوازم خانگي ايراني بايد 12 سال عمر كند نه 5 سال!
توليد ايراني: كيفيت، قيمت و خدمات پشتيباني نامناسب بلاي جان كالاي ايراني است؛ مشتري لوازم خانگي ايراني پس از خريد كالاي مورد نظر خود بلافاصله احساس مي‌كند كه در يك پيكار مالي شكست خورده است و اين در واقع شكست كالاي ايراني در بازار است نه مشتري!

محمد طحان پور در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني با بيان اين كه براي حمايت از توليد ملي بايد هزينه كرد، گفت: نبايد مدام منتظر باشيم تا مردم ايثار كنند و به رغم مسايل و مشكلات مالي كه دارند، بيايند و از سهم سفره‌شان بگيرند و به مثلا لوازم خانگي و پوشاك و خودروي ايراني اختصاص بدهند.

وي ادامه داد: سازمان امور مالياتي به عنوان نهادي كه به طرز مستقيمي با توليد كندگان و توزيع‌كنندگان ارتباط دارد، بايستي كه براي توزيع كالاهاي ايراني تخفيف‌هاي مالياتي در نظر بگيرد تا فروشگاه‌ها و مراكز خريد با اين توجيه اقتصادي به توزيع و تبليغ كالاي ايراني ترغيب بشوند.

جمعه سی یکم 6 1391 10:48 بعد از ظهر

وزير دفاع:از شركت‎هاي دانش بنيان و نخبگان حمايت مي‎كنيم

 

سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: از شركت‎هاي دانش بنيان و نخبگان حمايت مي كنيم .


به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع؛سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي بيست و دوم شهريورماه در حاشيه افتتاح نمايشگاه دستاوردهاي گروه هاي فناوري و شركت هاي دانش بنيان در منطقه شرق ـ واحد سبزوار در جمع خبرنگاران، به حمايت اين وزارت از نخبگان و شركت هاي دانش بنيان در طرح هاي تحقيقاتي ، امكانات و وسايل و پيداكردن بازار دفاعي اشاره كرد .
وي ادامه داد: كمك مي كنيم كه بازارهاي غيردفاعي را نيز  داشته باشند .

چهارشنبه بیست و نهم 6 1391 3:15 بعد از ظهر
الگوي مطلوب براي توليد كالاي ايراني چيست؟
وحيد محمدي
سرمايه‌گذاري مخاطره‌پذير يك مكانيزم كاملاً شناخته شده در دنيا براي ايده‌هاي نوآورانه است كه متأسفانه در كشور ما به دليل مشخص نبودن قوانين، قابليت اجرا ندارد و لازم است تا مسئولين با رفع موانع حقوقي و حمايت لازم شركت‌هاي سرمايه‌گذاري مخاطره‌پذير را در كشور ايجاد نمايند.

وحيد محمدي – استاندارد زندگي كشورهاي صنعتي در چند قرن گذشته رشد فراواني داشته است. شواهد نشان مي‌دهد متوسط درآمد سرانهٔ واقعي در ايالات متحدهٔ آمريكا و اروپاي غربي ۵۰ تا ۳۰۰ برابر بيشتر از مقدار آن در ۲ قرن قبل مي‌باشد. مثال بارز ديگر از رشد، در وضعيت دو كره قابل مشاهده است. با وجود جدايي اين دو كشور در ۶۰ سال پيش و يكسان بودن شرايط اقتصادي دو كشور در آن زمان، اكنون درآمد سرانهٔ كرهٔ جنوبي ۱۳ برابر بيشتر از همسايهٔ شمالي خود است. كره جنوبي، يكي از كشورهاي (OECD) محسوب مي‌شود در حالي كه كره‌ي شمالي به كمك‌هاي بين‌المللي براي تأمين نيازهاي اوليهٔ مردم خود و رفع مشكل قحطي مواد غذايي محتاج است.

مقايسهٔ وضعيت دو كره، رشد فزاينده در توليد ملي كشورهاي مختلف، پاسخ‌گويي به نيازهاي داخلي و ايستادگي در برابر شرايط مختلف، اهميت موضوع سياست‌گذاري اقتصادي در مقولهٔ رشد را به ما گوش‌زد مي‌كند. اما چه عواملي سبب موفقيت كرهٔ جنوبي شده‌اند و آيا سياست‌گذاران كشور ما هم مي‌توانند با الگويي مشابه كرهٔ جنوبي سبب توسعهٔ اقتصادي كشور شوند؟ در هر صورت، الگوي مطلوب كشور ما چه خواهد بود؟ در اين نوشتار به بررسي اين موضوعات مي‌پردازيم.

چهارشنبه بیست و دوم 6 1391 5:43 بعد از ظهر
در سكوت محافظه كارانه رسانه ها
ترويج مصرف‌گرايي و آفت‌هاي چند ساله آن
يك روزنامه‌نگار و منتقد سينمايي گفت: با توجه به آنكه مصرف‌گرايي در كشور زياد شده حداقل بيايم به جاي تبليغ كالاي خارجي از كالاي داخلي حمايت و تبليغ كنيم.

«محمدتقي فهيم» منتقد سينما و تلويزيون اظهار داشت: بعد از جنگ و اتخاذ سياست‌هاي تعديل اقتصادي، با گذشت چند سالي مشخص شد كه ما مسير درستي را به لحاظ اقتصادي طي نكرده‌ايم، در حالي كه كشور‌هاي دنيا كه معمولا دچار پديده‌اي‌ مانند جنگ شدند بعد از خاتمه اين بحران‌ها همواره به سوي صرفه‌جويي و سياست‌هايي رفتند كه بتوانند بيش از قبل مسايل اقتصادي را در زمينه صرفه‌جويي رعايت كنند.

وي ادامه داد: در كشور ما اين اتفاق بر عكس رخ داده و ما دچار روندي شديم كه روز به روز مردم تشويق به مصرف‌گرايي شدند و رسانه‌ها در اين ماجرا سهم به سزايي داشتند و سياست‌گذاري دولت‌ها در اين زمينه مؤثر بوده است.

چهارشنبه بیست و دوم 6 1391 5:42 بعد از ظهر
نهادينگي عقلانيت در مصرف كالاي ايراني و چندنكته
تا وقتي كه كالاي ايراني خدمت رسان را انتخاب نكنيم و صاحب سرمايه را به گردش مالي نرسانيم، فضايي براي بهبود كيفيت محصول ايراني ايجاد نمي شود. پس مصرف كننده هاي ايراني بايد اين عقلانيت را به خرج دهند چرا كه با اين ديدگاه از سوي ديگر يكايك مصرف كننده هاي ايراني خود يك توليد كننده اند.

دكتر عادل پيغامي اقتصاددان و استاد دانشگاه امام صادق (ع) در خصوص نقش خانواده در اقتصاد مقاومتي گفت: اقتصاد مقاومتي اقتصادي مقاوم است و تعريف تئوريك و آكادميك پيچيده اي ندارد. صفتي است كه ما به اقتصاد چسبانده ايم و از آن يكسري معاني را دنبال مي كنيم. اين نوع اقتصاد در برابر نوسانات و خطرات پيش رو مقاومت مي كند. وي ادامه داد: اين نوع اقتصاد براي رسيدن به پيشرفت و رشد، امكان پايداري و استقامت دارد. اقتصادي كه پويايي زيادي دارد و عملاً افراد متوجه آن نمي شوند و در واقع پيشگيري مي كند تا درمان.

اقتصاد مقاومتي صرفاً نبايد در مقطع تحريم مطرح شود

چهارشنبه بیست و دوم 6 1391 5:41 بعد از ظهر
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه شهركرد:
دانشگاه بستر حمايت از توليد ملي است

خبرگزاري فارس: مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه شهركرد گفت: دانشگاه مي‌‎تواند بستر توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني را فراهم كند.

خبرگزاري فارس: دانشگاه بستر حمايت از توليد ملي است

حجت‌الاسلام جعفرقلي جعفري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهركرد، اظهار داشت: دانشگاه مي‌‎تواند با فرهنگ‌سازي دانشجويان را به سمتي سوق بدهند كه طرح‌هاي پژوهشي خود را در راستاي توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني سوق دهند.

وي افزود: دانشگاه مي‌‎تواند بستر توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني را فراهم كند.

جعفري با اشاره به وظايف دانشگاهيان در تحقق شعار امسال، گفت: پژوهش‌هاي كارآمد نقش بسزايي را در راستاي ارتقاي توليد ملي ايفا مي‌كند.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:31 بعد از ظهر
منتخب بويراحمد و دنا در مجلس نهم عنوان كرد
باغداري، كشاورزي و گردشگري ظرفيت‌هاي "پيراشكفت" براي توليد ملي

خبرگزاري فارس: منتخب بويراحمد و دنا در مجلس نهم شوراي اسلامي از باغداري، كشاورزي و گردشگري به عنوان ظرفيت‌هاي سه‌گانه "پيراشكفت" در راستاي عمل به فرمان رهبري در توليد ملي نام برد.

خبرگزاري فارس: باغداري، كشاورزي و گردشگري ظرفيت‌هاي "پيراشكفت" براي توليد ملي

غلام‌محمد زارعي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ياسوج با اشاره به قابليت‌هاي بالاي منطقه پيراشكفت ياسوج در زمينه‌هاي مختلف اظهار داشت: شهرستان بويراحمد داراي مناطق بسياري بوده كه مي‌توانند در سال توليد ملي افتخارات زيادي را براي اين استان و كشور ايران اسلامي آفريده و فرمان رهبري را در عمل به منصه ظهور برسانند.

منتخب بويراحمد و دنا در مجلس نهم شوراي اسلامي كشاورزي و باغداري را از جمله اين استعدادها دانست و ابراز داشت: اين شهرستان قادر است در زمينه كشاورزي و باغداري و توليد محصولات زراعي و باغي در سطح كشور به عنوان يك قطب مطرح شود.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:28 بعد از ظهر
مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري توسعه صنعتي ايران:
شركت‌هاي صنعتي قديمي تأمين‌ كننده استقلال توليد ملي نمي‌شود

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري توسعه صنعتي ايران گفت: توليد ملي مسئله مهمي در ايران است كه امسال نيز هم‌راستا با شعار رهبري جايگاه ويژه‌اي يافته و براي رسيدن به اين منظور تنها شركت‌هاي صنعتي قديمي تأمين كننده استقلال توليد ملي نمي‌شود.

خبرگزاري فارس: شركت‌هاي صنعتي قديمي تأمين‌ كننده استقلال توليد ملي نمي‌شود

روزبه پيروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: امروز مهندسان بسياري در تمام حوزه‌هاي صنعت وجود دارد اما اينكه چند درصد از اين افراد آشنا به علم مديريت كارآفريني هستند، مشخص نيست.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:26 بعد از ظهر
معاون فرماندار ريگان خبر داد
برگزاري همايش گلواژه آفرينش در ريگان

خبرگزاري فارس: معاون فرماندار ريگان گفت: همايش بزرگ گلواژه آفرينش در شهرستان ريگان برگزار مي‌شود.

خبرگزاري فارس: برگزاري همايش گلواژه آفرينش در ريگان

منصور حسين‌پور امروز در گفت‌وگو با خبر‌نگار فارس در ريگان اظهار داشت: همايش بزرگ گلواژه آفرينش به مناسبت ميلاد بانوي دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور تمام‌ بانوان شهرستان ريگان برگزار مي‌شود.

وي گفت: ‌اين مراسم در سالن اجتماعات مدرسه راهنمايي حضرت رقيه (س) با سخنراني مشاور قرآني استاندار كرمان برگزار مي‌شود.

حسين‌پور تصريح كرد: در اين همايش بزرگ از بانوان نمونه شهرستان در زمينه‌هاي مختلف تجليل مي‌شود.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:25 بعد از ظهر
استاندار قزوين:
ساماندهي بخش توليد و صنعت مورد تأكيد دولت است

خبرگزاري فارس: استاندار قزوين گفت: پيگيري براي به سامان رساندن بخش توليد و صنعت استان قزوين، مورد تأكيد دولت است.

خبرگزاري فارس: ساماندهي بخش توليد و صنعت مورد تأكيد دولت است

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين به نقل از روابط عمومي استانداري قزوين احمد عجم در جلسه ستاد تسهيلات استان قزوين اظهار كرد: وظيفه اين ستاد اخيرا به استانداران تفويض شده است كه از اعتبار قانوني برخوردار بوده و تصميمات آن نيز لازم‌الاجر است.

وي افزود: اعتقاد ما بر اين است كه يك تفاوتي ميان صنعتگران، توليد كنندگان و دستگاه‌هاي اجرايي در دريافت تسهيلات و رفع مشكلات بايد وجود داشته باشد. وي عنوان كرد: با توجه به شعار نوراني امسال كه از سوي رهبر معظم انقلاب اعلام شده و به عنوان يك تابلوي نوراني در مقابل ما قرار دارد عملي شدن آن نيز بايد مورد توجه ويژه قرار گيرد.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:22 بعد از ظهر
عضو هسته پژوهش دستگاه‌هاي اجرايي قزوين:‌
نگاه به كارگر بايد سرمايه انساني باشد نه منابع انساني

خبرگزاري فارس: عضو هسته پژوهش دستگاه‌هاي اجرايي استان قزوين گفت:‌ منابع مسئله‌اي‌ است كه پس از مدتي از ميان مي‌رود در حالي كه نيروي انساني يك سرمايه ارزشمند براي هر دستگاهي است كه مي‌تواند از آن استفاده كند.

خبرگزاري فارس: نگاه به كارگر بايد سرمايه انساني باشد نه منابع انساني

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، آرش حاجي كريمي عصر امروز در همايش "اخلاق حرفه‌اي الگوي ايراني اسلامي كار" بيان كرد:‌ امروزه نگاهي كه در جامعه به كارگر وجود دارد، نگاهي منبع‌محور است و نمي‌توان از منبع انتظار پيشرفت و موفقيت داشت، اين در حالي است كه اگر به چشم سرمايه به نيروي انساني نگاه كنيم، سرمايه‌اي كه قابل رشد و سودآور است بسياري از مشكلاتي كه امروزه در اين بخش با آن مواجه هستيم از ميان مي‌رود.

اخلاق حرفه‌اي قابل كپي‌برداري نيست

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:20 بعد از ظهر
براي نخستين‌بار در كشور صورت گرفت
برگزاري همايش اخلاق حرفه‌اي، الگوي ايراني و اسلامي كار در قزوين

خبرگزاري فارس: همايش اخلاق حرفه‌اي، الگوي ايراني و اسلامي كار براي نخستين‌ بار در كشور در قزوين با شركت كارگران، كارفرمايان و تشكل‌هاي مرتبط برگزار شد.

خبرگزاري فارس: برگزاري همايش اخلاق حرفه‌اي، الگوي ايراني و اسلامي كار در قزوين

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، در اين همايش كه عصر امروز با حضور بيش از 320 نفر از كارگران و كارفرمايان قزويني برگزار شد به بررسي محورهاي اخلاق حرفه‌اي، ضرورت توجه به اين مبحث و الگوي اسلامي و ايراني كار پرداخته شد.

دبير همايش و مسئول آموزش اداره كار تعاون و رفاه اجتماعي استان قزوين هدف از برگزاري اين همايش را آشنايي هرچه بيشتر كارگران و كارفرمايان با اخلاق حرفه‌اي در محيط كار دانست و بيان كرد:‌ در اين همايش تلاش شده تا كارفرمايان و كارگران اخلاق حرفه‌اي و الگوي ايراني و اسلامي را بياموزند و بتوانند از اين الگو استفاده كنند.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:18 بعد از ظهر
استاندار كرمان تأكيد كرد
سرعت‌بخشي در حركت به سمت توليد داخلي خودرو

خبرگزاري فارس: استاندار كرمان گفت: لازم است تا حركت به سمت توليد داخلي خودرو سرعت بيشتري پيدا كند.

خبرگزاري فارس: سرعت‌بخشي در حركت به سمت توليد داخلي خودرو

به گزارش خبرگزاري فارس از بم، اسماعيل نجار سه‌شنبه شب در آيين افتتاح حمل نخستين محموله خودرو از منطقه تجاري ارگ جديد بم از طريق راه‌آهن با اشاره به صنايع عظيم خودروسازي واقع در منطقه ارگ جديد اظهار داشت: بايد تنگ‌نظري‌ها را كنار گذاشته و از امكانات موجود به خوبي استفاده كنيم.

وي با اشاره به سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني بيان داشت: از تمام سرمايه‌گذاران خارجي كه در اين مجموعه سرمايه‌گذاري كرده‌اند، تشكر مي‌كنيم، اما لازم است تا حركت به سمت توليد داخلي سرعت بيشتري پيدا كند.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:10 بعد از ظهر
رئيس دانشگاه مازندران:
توليد ملي راهكار اساسي تبديل به قدرت اقتصادي است

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه مازندران گفت: براي تبديل شدن به قدرت اقتصادي چاره‌اي جز توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني نداريم.

خبرگزاري فارس: توليد ملي راهكار اساسي تبديل به قدرت اقتصادي است

به گزارش خبرگزاري فارس از بابلسر، احمد احمدپور صبح امروز در مراسم اختتاميه سومين همايش ملي دانشجويي اقتصاد ايران در دانشكده اقتصاد بزرگ‌ترين دانشگاه دولتي استان مازندران با اشاره به جايگاه ايران در توليد محصولات مختلف بيان داشت: زماني نه چندان دور، ايران نه تنها در مسير جاده ابريشم بلكه در طول سواحل طولاني خود يكي از بزرگ‌ترين مراكز تجاري جهان براي تبادل انواع كالاهاي آن روزگار به شمار مي‌رفت و علاوه بر نفت خام، خاويار، زعفران، فرش كالاهاي ديگري مانند چاي، خرما و حتي ابريشم ايران از جايگاه نسبتاً خوبي در مبادلات داخلي و خارجي برخوردار بود.

وي خاطرنشان كرد: همچنين صنايع دستي ايران با تنوع و كميت و كيفيت برتر از كشورهايي مانند چين و ژاپن با وجود قدمت تاريخي آنها برتري داشت.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:6 بعد از ظهر
مديركل تعاون و رفاه اجتماعي كرمان:
محدوديتي براي ورود جوانان به عرصه توليد نداريم

خبرگزاري فارس: مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي‌ كرمان گفت: در حوزه تعاون، كار و رفاه اجتماعي براي توانمند‌سازي جوانان براي ورود به عرصه توليد هيچ مشكل و محدوديتي نداريم.

خبرگزاري فارس: محدوديتي براي ورود جوانان به عرصه توليد نداريم

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، سيد‌جواد منصوري ظهر امروز در جشنواره مديران و كارگران نمونه زن سرپرست خانوار استان كرمان اظهار داشت: اين انقلاب، نظام و ارزش‌هاي نظام به سادگي به دست ما نرسيده‌اند، ما وارث مردمي هستيم كه با ايثارگري ‌و برازندگي به دنيا ثابت كردند كه ايران انقلابي و توانمند همچنان سكان‌دار برنامه‌هاي اسلامي در تمام دنيا است.

وي افزود: اتفاقاتي كه در گوشه و كنار عالم مي‌افتد، نمي‌توان به سادگي از كنار آنها بگذريم و حقانيت جمهوري اسلامي به مردم دنيا ثابت مي‌شود.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:3 بعد از ظهر
رئيس خانه صنعت و معدن:
همه بايد براي توليد ملي تلاش كنيم

خبرگزاري فارس: رئيس خانه صنعت و معدن كشور با بيان اينكه در چشم‌انداز 20 ساله گفته شده كه در افق 1404 بايد سرآمد منطقه باشيم گفت: مگر قسم ياد نكرده‌ايم كه مملكت را به سمت تعالي ببريم و از توليد ملي حمايت كنيم.

خبرگزاري فارس: همه بايد براي توليد ملي تلاش كنيم

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري هادي غنيمي‌فرد پيش از ظهر امروز در مراسم اختتاميه دومين جشنواره فيلم‌هاي صنعتي مازندران جهش در سالن اجتماعات هلال احمر مازندران اظهار داشت: ويژگي هنر، انتقال دادن تمام احساس بشري در موارد مختلف است.

وي با بيان اينكه اگر كارگري حين كار دچار آسيب‌ديدگي شود ديگران به راحتي نمي‌توانند آن درد را انتقال دهند تصريح كرد:‌ اما هنرمند مي‌تواند درك كند و رنج و سختي آن را انتقال دهد.

غنيمي‌فرد با اشاره به اينكه اخيرا بخشنامه‌اي در رابطه با نحوه پرداخت ماليات صادر شده افزود:‌ گويا عده‌اي مي‌خواهند به سال توليد ملي و مردم دهن‌كجي كنند.

سه شنبه بیست و یکم 6 1391 6:1 بعد از ظهر
 
رئيس ستاد اقامه نماز كشور: دولت از مصرف كالاي خارجي پرهيز كند
تذكر صريح قرائتي در حمايت از توليد ملي
هر جنس خارجي كه هر ايراني مي‌خرد، ايجاد اشتغال براي بيگانه است و بيكار كردن خودي
توليد ايراني: جنس خارجي مصرف كنيم براي جوان‌هاي بيگانه ايجاد اشتغال كنيم؟ . . . براي دشمناني كه با واسطه و بي‌واسطه هشت سال با دست‌هاي خالي جوانان ما جنگيدند و بر سرشان بمب ريختند؟ بيگانه چه خدمتي كرده كه جنسش را بخريم؟

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، حمايت بسياري از چهره‌هاي ديني و اجتماعي از توليد ملي،‌ فرHيند فرهنگ‌سازي براي مصرف توليدات داخلي و ملي را تسريع و تبيين مي‌كند.

نگاه عالمان ديني به مقوله استفاده از كالاي داخلي با دلايل ساده،‌ مردمي و پذيرفتني شوق افراد جامعه را براي خريدن كالايي كه با دستان جوانان و كارگران و زحمت كشان ايراني ساخته‌ شده است را بيشتر مي‌كند.

شنبه هجدهم 6 1391 11:36 بعد از ظهر
گزارش و پيشنهادي درباره شعارهاي اخلاقي محيطي در سطح شهر
چگونه با شعار توليد ملي روي فكر مردم راه نرويم!؟
توليد ايراني: ميدان انقلاب، ميدان وليعصر، چهارراه وليعصر و . . . هرجايي كه قرار است تعمير يا ساخت‌وسازي بشود، ابتدا دور محل مورد نظر را با پارچه پرچين مي‌چينند،‌ بعد مشغول به كار مي‌شوند، اين پرچين پارچه‌اي حالا تابلو شده است، تخته سياه، وايت‌بورد يا هر چيزي كه مي‌شود رويش چيزي گفت،‌ چيزي نوشت . . .

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، در هر قسمتي از شهر و معمولا در خيابان‌ها كه قرار است تعميراتي يا ساخت‌وسازي انجام شود، معمولا پرده و پارچه‌اي دور آن مي‌گيرند تا كار دستگاه‌ها و كارگران و گرد‌وخاكي كه از آن حاصل مي‌شود از چشم شهروندان پنهان بماند و آرايش شهر را بر هم نزند.

شنبه هجدهم 6 1391 11:7 بعد از ظهر
 
بيانيه علماي اصفهان در حمايت از توليد ملي؛
نخستين مانيفست توليد ملي در 109 سال پيش
توليد ايراني: از مرگ كه شخصي‌ترين و خصوصي‌ترين موقعيت افراد است تا مهماني‌هاي و مجالس عمومي،‌ همه در نامه‌اي از سوي علماي يكصد و نه سال پيش اصفهان ملزم به استفاده از لوازم و وسايل ايراني شده است؛‌ وگرنه امضاكنندگان كه علماي اعلام شهر باشند نه بر ميت نماز مي‌خوانند نه در مهماني شركت مي‌كنند.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، 12 نفر از علماي ديني اصفهان در خطابه‌اي استفاده از كالاي ايراني را در همه شئونات مصرفي از مؤكدات ديني دانسته‌اند و گفته اند بر ميتي كه كفن ايراني نداشته باشد نماز نمي‌خوانند و پاي قبالجات و احكام شرعي نيز كاغذش ايراني نباشد، مهر و امضايي نمي‌زنند.

از مهماني‌ها و مراسم دور هم جمع شدني تا پوشش و قبالجات مذهبي و ديني در اين نامه مورد اشاره قرار گرفته و استفاده از لوازم ايراني در همه آنها تأكيد شده است.

اين بيانيه به شرح زير است.

چهارشنبه پانزدهم 6 1391 4:27 بعد از ظهر
 
راهبرد بسيج در حمايت از توليد ملي
بسيج در توسعه توان توليد كشاورزي مشاركت مي‌كند
توليد ايراني: سازمان بسيج به منظور كمك به دولت در خودكفا كردن كشور در توليد محصولات كشاورزي و براي اشتغال‌زايي در توسعه توان توليد و ايجاد ظرفيت‌هاي بيشتر اشتغال در بخش كشاورزي، در كارگروه توسعه بخش كشاورزي كه با همكاري رئيس‌جمهور و عضويت وزيران و مسئولان اقتصادي كشور تشكيل شده است، مشاركت مي‌كند.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، جانشين فرمانده كل سپاه در امر بسيج با صدور بخشنامه‌اي طرح مشاركت بسيج در توسعه بخش كشاورزي كشور را تشريح كرد؛ متن اين بخشنامه به شرح زير است:

چهارشنبه پانزدهم 6 1391 4:25 بعد از ظهر
 
وزارت جهاد كشاورزي عملكرد خود را منتشر كرد
صادرات محصولات كشاورزي ايران 6 ساله 2 برابر شد
توليد ايراني: صادرات محصولات كشاورزي ايران در طول 6 سال منتهي به سال 1390 از نظر حجمي به بيش از 5.5 ميليون تن رسيده است كه در قياس با سال 1384 حدود دو برابر شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دولت، بر اساس گزارش عملكرد وزارت جهاد كشاورزي، روند رشد صادرات محصولات كشاورزي از لحاظ وزني در سال 1384 كه 27/2 ميليون تن بوده در سال 1390 به 51/5 ميليون تن افزايش يافته است.
چهارشنبه پانزدهم 6 1391 3:55 بعد از ظهر
 
گزارش تفصيلي گمرك از ميزان مبادلات تجاري ايران با كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد منتشر شد
تجارت 230 ميليارد دلاري ايران با كشورهاي جنبش عدم تعهد در 7 سال
توليد ايراني: ميزان مبادلات تجاري ايران با كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد از سال 1384 تا چهارماهه نخست امسال به بيش از 230 ميليارد و 950 ميليون دلار رسيده است.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، بر اساس آمار منتشر شده از سوي دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات گمرك جمهوري اسلامي ايران، ميزان مبادلات تجاري ايران با كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد از سال 1384 تا چهارماهه نخست امسال به بيش از 230 ميليارد و 950 ميليون دلار رسيده است.

سه شنبه جهاردهم 6 1391 4:18 بعد از ظهر
 
گمرك كارنامه صادرات و واردات دولت نهم را ارائه كرد
فهرست مهمترين اقلام وارداتي ايران در سال‌هاي گذشته منتشر شد
توليد ايراني: شمش از آهن و فولاد، بنزين، برنج، دانه ذرت دامي، كنجاله و ساير آخال‌هاي جامد از دانه سويا و قطعات منفصله براي توليد خودروهاي سواري مهم‌ترين اقلام وارداتي در سال‌هاي 1388 تا 90 و چهار ماه نخست سال 91 به شمار مي‌روند.

به گزارش پابگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات گمرك جمهوري اسلامي ايران، با انتشار گزارشي مهمترين اقلام وارداتي ايران در سال‌هاي گذشته را فهرست كرد.

بر پايه اين گزارش، در سال‌هاي 1388 تا 90 و چهار ماه نخست امسال بيش از 128 ميليون و 133 هزار تن كالا به ارزش 178 ميليارد و 983 ميليون و 512 هزار و 619 دلار وارد كشور شد.

وزن 10 قلم كالاي اصلي وارداتي در مدت زمان ياد شده بيش از 43 ميليون و 959 هزار تن به ارزش 30 ميليارد و 245 ميليون و 61 هزار دلار بود.

براي مشاهده جزئيات بيشتر اينجا كليك كنيد.

سه شنبه جهاردهم 6 1391 4:16 بعد از ظهر
 
تالاري در گفت‌وگو با توليد ايراني، ماجراي سوءاستفاده صنعتگران قلابي از امتيازات ملي را افشا كرد
توليد تجهيزات نفتي با نشان ايراني در چين / تجهيزات نفتي وارداتي در سوله‌هاي اجاره‌اي كيش ساخت ايران مي‌شوند
داستان صنعتگران قلابي كه سال توليد ملي را با برچسب ايراني بر كالاي خارجي دور مي‌زنند
توليد ايراني: رئيس انجمن سازندگان تجهيزات صنعت نفت ايران، از ماجراي واردات كالا و تجهيزات نفتي خارجي با عنوان محصولات توليدي كارخانه‌هاي داخلي خبر داد و گفت: توليدكنندگان قلابي قراردادهاي عظيم ساخت تجهيزات مگاپروژه‌هاي صنعت نفت امضا مي‌كنند، در حالي كه با سوءاستفاده از مزاياي سال توليد ملي، تجهيزات وارد مي‌كنند و بر آن برچسب ساخت ايران مي‌زنند.

سيروس تالاري در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني با بيان اين كه هم‌اكنون وندورليست سازندگان تجهيزات در وزارت نفت حدود 1227 عضو دارد، گفت: از نظر ما اين فهرست به غربال‌گري نياز دارد؛ تحقيقات انجمن سازندگان تجهيزات صنعت نفت ايران نشان داده است كه افزون‌بر 800 عضو از اين فهرست توليدكننده و سازنده فعال و واقعي هستند، اما مابقي اعضاي اين فهرست شبه توليدكننده و عموما سودجويان و فرصت‌طلباني هستند كه بدون كوچكترين فعاليت توليدي، خود را به نام توليدكننده جا زده‌اند.

سه شنبه جهاردهم 6 1391 4:14 بعد از ظهر
 
نتقاد قلعه‌باني از بوروكراسي‌هاي پيچيده اداري
بوروكراسي پيچيده مانع از مشاركت كامل در سرمايه‌گذاري‌هاي نفتي مي‌شود
توليد ايراني: مديرعامل شركت ملي نفت ايران با بيان اين كه مذاكرات دامنه‌داري براي رشد تصاعدي سرمايه‌گذاري در صنعت نفت انجام شده و كماكان به‌صورت متوالي ادامه دارد، گفت: به‌علت بوروكراسي پيچيده در نظام اداري و مالي و سيستم پيچيده جذب سرمايه‌گذاري در بخش نفت و گاز، تاكنون رشد اين شاخص همپاي تلاش‌ها و برنامه‌ها نبوده است.

احمد قلعه‌باني در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، اعلام كرد: عدم كشش ساختار شركت‌هاي تابعه شركت ملي نفت ايران براي جذب سرمايه‌گذاري‌هاي خصوصي و همچنين تعريف‌هاي ناقص و پيچيده‌اي كه ميان سرمايه‌گذار و سرمايه‌پذير وجود دارد، جذب سرمايه‌گذاري بنيادهاي مالي در صنعت نفت را با دشواري‌هايي روبه‌رو كرده است.

سه شنبه جهاردهم 6 1391 4:12 بعد از ظهر
ارتباط دانشگاه با بخش صنعت در ايران در سال 1361 آغاز شد
سال 91؛ سال رفع سوء‌تفاهم دانشگاه و بخش توليد
توليد ايراني: رابطه دانشگاه و بخش توليد تا حد چشمگيري به ميزان پيشرفت كشورها بستگي دارد، هر چه كشورها پيشرفته‌تر و صنعتي‌تر باشند اين رابطه نزديكتر و تعاملي‌تر است؛ سابقه ايجاد دانشگاه به سبك امروزي در ايران به مدرسه دارالفنون و سال 1320 برمي‌گردد، اما ارتباط دانشگاه با بخش صنعت در ايران براي نخستين بار در سال 1361 آغاز شد.

سال 91 " سال توليد ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني" است، سال گذشته هم " سال جهاد اقتصادي" نام گرفته بود؛ اينها تنها دو سال آغازين از دهه‌اي است كه با عنوان "دهه پيشرفت و عدالت" نام‌گذاري شده است.

نامگذاري سال‌هاي مختلف سنتي 15 ساله است كه در ابتداي هر سال بر اساس شرايط مختلف سياسي، فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي انجام مي شود تا دستگاه‌هاي سياست‌گذاري و اجرايي شعار آن سال را دستور كار خود قرار دهند.

حمايت از توليد و سرمايه ملي دغدغه مسئولان در هر كشوري است ولي مهمترين اقدام در اين مسير تنها خواستن نيست بلكه داشتن برنامه مدون و بلند مدت براي نيل به آن ضروري و اجتناب ناپذير است.

عوامل مختلفي در رسيدن به هدف ذكر شده تاثير گذار هستند كه مي توان به  فرهنگ سازي در سطح كلان و ملي براي مصرف محصولات داخلي، وضع قوانين محدود كننده واردات، بسته هاي تشويقي براي توليد كنندگان داخلي، تربيت نيروي انساني متخصص و كارآمد و برقراي ارتباط مناسب بين دانشگاه و بخش توليد و بازار كار را به عنوان راهكارهاي نيل به اين هدف برشمرد
سه شنبه جهاردهم 6 1391 4:5 بعد از ظهر
 
پنجره‌هاي اميد در بازار مسكن باز مي‌شوند
توليد ايراني: قيمت‌هاي خريد و اجاره مسكن در بازار پايتخت هم‌زمان با رسانه‌اي شدن خبر فروش مسكن ويژه در تهران و راه‌اندازي شمار بسياري از واحدها مسكن مهر كاهش يافته است.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، عملياتي شدن برخي از برنامه‌هاي دولت در تعديل قيمت مسكن، همچون طرح مسكن مهر و مسكن ويژه در شهر تهران آثار مبت خود را در چند روز اخير نشان داده است.

با رسانه‌اي شدن خبر فروش مسكن ويژه در برخي از مناطق شهر تهران، تب رواني گسترده‌اي در بازار پديدار شد و در فاصله يك هفته تا ده روز، كيفيت تقاضاي اجاره و خريد مسكن را تغيير داد.

سه شنبه جهاردهم 6 1391 3:52 بعد از ظهر
 
دولت شرايط و نحوه تبليغ كالاها در رسانه‌ها را مشخص كرد
توليد ايراني: بر اساس مصوبه دولت، هر نوع غلو و اغراق در تبليغات كالاها و به‌كار بردن مفاهيم و اصطلاحاتي كه دال بر برتر يا برترين بودن يك نوع كالا يا خدمات داشته باشد، بدون مجوز از مراج ذي‌صلاح ممنوع است.

 به گزارش پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني به نقل از پاد، هيئت‌وزيران بنا به پيشنهاد مشترك وزارتخانه‌هاي صنعت، معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامي و به ‌استناد تبصره ماده (7) قانون حمايت از حقوق مصرف‌كنندگان ـ مصوب 1388 ـ آيين‌نامه اجرايي ماده يادشده را تصويب كرد.

سه شنبه جهاردهم 6 1391 3:12 بعد از ظهر

حجت الاسلام محمد حسن نبوي، معاون تبليغ و آموزش هاي كاربردي حوزه علميه قم گفت: نامگذاري سال جديد از سوي مقام معظم رهبري به سال توليد ملي، دنباله سال گذشته است كه جهاد اقتصادي نام داشت.
وي با بيان اينكه در سال 91، جهاد اقتصادي با نگاه به مصرف كننده تداوم خواهد داشت، گفت: در اقتصاد سه ركن توليد، توزيع و مصرف مطرح است كه سال گذشته بر توليد متمركز بود اما امسال بيشتر ناظر به ركن دوم و سوم يعني توزيع و مصرف است.
اين استاد حوزه علميه قم، بيان داشت: سيستم اقتصادي جمهوري اسلامي و توزيع شبكه داخلي كشور و مردم در چگونگي مصرف، بايد توليد داخلي را ترجيح دهند.
وي گفت: در سي و چند ساله پس از انقلاب اسلامي، كشور ما در زمينه اقتصادي به مولد تبديل شده و در برخي عرصه ها در حد كشورهاي باسابقه در توليد درآمده است.
اين استاد حوزه علميه قم، بيان داشت: توزيع مربوط به شبكه نظام جمهوري اسلامي است كه اگر بخواهيم از توليد داخلي حمايت كنيم بايد توزيع خارجي كنترل شود؛ امروز متاسفانه مصنوعات خارجي با قيمت كم و كيفيت پائين، رقابت را از كالاي ايراني گرفته اند.
وي ادامه داد: ايجاد تعرفه و بهينه ساختن سيستم مالياتي در قلمرو حمايت از توليد داخلي و محدوديت ورود كالاي خارجي، مي تواند وضعيت توليد در كشور را ارتقاء بخشد.
وي با اشاره به اينكه استفاده از توليد ملي به مصرف كننده بر مي گردد كه بايد كالاي داخلي را ترجيح دهد، گفت: برخي به دنبال خريد كالاي خارجي هستند چون كلاس دارد و اين را يك برتري مي دانند.

يکشنبه دوازدهم 6 1391 7:51 بعد از ظهر

سياست‌گذاري و هدف‌گذاري كلان كشور به عهده مقام معظم رهبري است و ايشان با در نظر گرفتن شرايط مختلف براي هر سال شعار ويژه‌اي را اعلام مي‌كنند.

توليد ملي از نگاه صنعتگران در سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني كه با اعتقاد قلبي همراه است، را جور ديگر بايد ديد.
 
به گزارش جهان به نقل از فارس، جامعه براي پيشرفت و تعالي نيازمند برنامه‌ريزي در عرصه‌هاي مختلف است.

 
سياست‌گذاري و هدف‌گذاري كلان كشور به عهده مقام معظم رهبري است و ايشان با در نظر گرفتن شرايط مختلف براي هر سال شعار ويژه‌اي را اعلام مي‌كنند.

يکشنبه دوازدهم 6 1391 7:43 بعد از ظهر

گروه صنعت و معدن: پنجمين جشنواره ملي مديران و توليدكنندگان جوان با حضور مسوولان و فعالان صنعتي و اقتصادي برگزار شد. در اين جشنواره از نشان جديد خانه صنعت و معدن جوانان به نام خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان رونمايي شد.

همانند همه همايش‌هاي صنعتي، اين بار نيز فعالان صنعتي با اشاره به مشكلات بخش صنعت خواستار رسيدگي مسوولان به اين مشكلات و همچنين اصلاح قانون كار شدند.
وزير صنعت، معدن و تجارت نيز در اين همايش گفت: اقتصاد متكي به نفت ناپايدار و غيرقابل اعتماد است و مديران و جوانان توليدكننده بايد آرمان‌هاي خود را در مسير رهايي كشور از اقتصاد متكي به نفت قرار دهند چرا كه اين گونه از اقتصادها پايداري نخواهد داشت.
مهدي غضنفري با بيان اين كه تداوم وابستگي به اقتصاد نفتي، نسل‌هاي آينده را با مشكلات عديده‌اي مواجه مي‌كند، افزود: بايد در جهت رفع و تغيير اين نقطه ضعف اقدام كرد.

چهارشنبه هشتم 6 1391 9:55 بعد از ظهر

بيما-عضو كارگروه حمايت از توليد گفت: تنها 3 ماه از فرصت قانوني براي استمهال بدهي صنعتگران باقي مانده و اين در حالي است كه هنوز اين مسئله عملياتي نشده است.
آرمان خالقي در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: طبق قانون بودجه 90 تا آخر امسال براي استمهال بدهي واحدهاي صنعتي فرصت داريم و اين در حالي است كه هنوز اين بخش از قانون بودجه عملي نشده و براي اجرا در سال آينده بايد مجدداً در قانون بودجه 91 به تصويب برسد.
وي تصريح كرد: طبق ماده 28 قانون بودجه ۹۰، بانك‌ها مي‌توانند بدهي واحدهاي صنعتي را تا سقف 5 سال تقسيط كنند و علاوه بر اين، جرائم توليد‌كنندگان نيز بايد مورد بخشودگي قرار گيرد.
وي ادامه داد: با وجود فرصت تعيين شده براي استمهال بدهي توليد كنندگان تا پايان امسال، هنوز بانك‌ها اين موضوع را عملياتي نكرده‌اند.

چهارشنبه هشتم 6 1391 9:51 بعد از ظهر
 
قائم مقام شبكه خانه صنعت و معدن ايران: نظام جامع تشكل بخش خصوصي تشكيل شود
قائم مقام خانه صنعت و معدن گفت: قانوني كه قرار است اجرايي شود بايد با ظرف اجراي آن همخواني داشته باشد و بايد فضايي براي تشكل ها فراهم شود تا نظام جامع تشكل بخش خصوصي كشور ايجاد شود
چهارشنبه هشتم 6 1391 9:44 بعد از ظهر

گروه صنعت و معدن: مشاور سازمان ملي استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران از تاسيس اولين مركز ملي جوش ايران با كسب تائيد نهايي از رئيس‌جمهوري در آينده‌اي نزديك خبر داد.

عادل بنايي گفت: صنعت جوش كشور يك صنعت راهبردي و زيرساختي است كه بيشتر صنايع با آن مرتبط هستند، اين در حالي است كه كشورهاي پيشرفته صنعتي دنيا از سال‌ها قبل مراكز جوش خود را تجهيز كرده‌اند و هم‌اكنون محصولات باكيفيت‌تري را در عرصه فني و صنعتي به دنيا ارائه مي‌دهند. وي افزود: ايران نيز بنا به مصوبه شوراي‌عالي استاندارد، موفق شده

چهارشنبه هشتم 6 1391 9:40 بعد از ظهر

گروه صنعت و معدن: طرح انتزاع وظايف و اختيارات بخش كشاورزي از وزارت صنعت معدن و تجارت با مخالفت گسترده‌اي از سوي كارشناسان، فعالان بخش خصوصي و نمايندگان مجلس رو‌به‌رو شده است.

 

مخالفت‌هايي‌كه به صراحت و با ارائه دلايل گوناگون در رسانه‌هاي همگاني مطرح شده است. تناقض‌هايي كه طرح انتزاع با وظايف هر دو وزارتخانه‌- صنعت، معدن و تجارت و جهاد كشاورزي- دارد، ايجاد زمينه براي موازي‌كاري‌هايي كه به كندي در انجام امور منجر خواهد شد، نتايج نا‌مطلوبي كه اجراي برنامه‌هايي مشابه اين طرح در گذشته به دنبال داشته است،  ناتواني وزارت جهاد در اجراي و تحقق برنامه‌ها و اهداف محول شده گذشته تنها نمونه‌اي از دلايلي بوده و هست كه در مخالفت با اجراي طرح انتزاع مطرح شده است.

 

چهارشنبه هشتم 6 1391 9:38 بعد از ظهر


برنامه هاي مشترك بخش خصوصي و دولت براي ارتقا حوزه توليد

تهران – عضو شوراي مركزي خانه صنعت، معدن و تجارت از برنامه مشترك فعالان بخش خصوصي و وزارت صنعت ، معادن و تجارت براي تعامل و ارتقاء حوزه توليد خبرداد و گفت: در نخستين مرحله همايش مشترك ورود به فاز دوم هدفمندي يارانه ها 9 بهمن ماه برگزار مي شود.

برنامه هاي مشترك بخش خصوصي و دولت براي ارتقا حوزه توليد

' آرمان خالقي ' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي ايرنا ، با اشاره به ديدار هفته گذشته اعضاي خانه هاي صنعت ، معدن و تجارت ايران و تهران با 'مهدي غضنفري ' گفت : دراين ديدار برهمسو سازي تشكل ها و افزايش توليد صادرات گرا تاكيد شد.

وي با بيان اينكه وزير صنعت ، معدن و تجارت در اين ديدار، همكاري با تشكل ها را افتخار خود دانسته ، تصريح كرد : اين نوع ادبيات بيانگر آگاهي مسئولان دولتي از ميزان اهميت بخش خصوصي است .

 

چهارشنبه هشتم 6 1391 9:34 بعد از ظهر

صنعت طيور بي شك بعد از صنعت نفت كه البته دولتي است و به لحاظ گستردگي و حجم سرمايه گذاري توسط بخش خصوصي و اشتغال ايجاد شده، مهم ترين صنعت فعال كشور در حال حاضر است. اين صنعت از بعد از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي رشد بسيار فزاينده اي داشته است. برگشت سريع سرمايه، سوددهي مناسب و توليد سريع پروتيين حيواني به نسبت ساير دام ها با توجه به نياز روزافزون مردم به پروتيين حيواني و عدم تامين آن از طريق گوشت قرمز (به لحاظ مشكلات و محدوديت هاي موجود در كشور در توليد اين محصول) و همچنين تغيير ذايقه مردم به مصرف بيشتر مرغ و تخم مرغ باعث شد بخش دولتي و بخش خصوصي بيش از پيش به اين صنعت توجه نمايند. به رغم اين گستردگي سرمايه گذاري و توليد، متاسفانه طي اين سال ها سياستگذاري مدون و درازمدتي براي اين صنعت انجام نگرفته است و دولت هاي مختلف بسته به شرايط زماني و سياست هاي اقتصادي موجود در كشور براي اين صنعت تصميم گيري نموده اند و البته سياستگذاري هايي هم كه گاهي انجام شده، با تغيير دولت ها تغيير نموده است. اين نحوه تصميم گيري، صنعت طيور را با ريسك بالايي مواجه ساخته است. به نظر اينجانب، صنعت طيور بعد از انقلاب به سه دوره تقسيم مي شود. دوران اول، دوران نگرش كاملا دولتي به اين صنعت بود. شرايط خاص آن زمان كه كشور متاثر از جنگ تحميلي و تحريم هاي بين المللي بود باعث شد دولت يارانه هاي زيادي را به اين صنعت گسيل داشته و آن را كاملا در اختيار و تحت كنترل خود درآورد تا بتواند با افزايش توليد و كنترل قيمت، نياز مردم را به اين محصول تامين كند. اگرچه اين سياست در آن زمان تصميم درستي بود ولي باعث شد وقت بسيار زيادي از بخش دولتي به منظور كنترل و نظارت بر روند تامين نهاده ها و توليد و توزيع گوشت مرغ و تخم مرغ صرف شود.

دوشنبه ششم 6 1391 8:2 بعد از ظهر

پايداري شامل جنبه هاي اجتماعي ـ اقتصادي و زيستي و بوم شناسي مي باشد. اين مقاله درصدد كمي نمودن پايداري در آب بر اساس تيوريهاي اقتصادي مي باشد. هدف اين مقاله محاسبه شاخص هايي براي پايداري در بخش كشاورزي استان كرمان در آلترناتيوها و سياستهاي مختلف مي باشد. مدل استفاده شده در اين مقاله، برنامه ريزي كسري است كه يك روش برنامه ريزي غيرخطي مي باشد.

دوشنبه ششم 6 1391 8:1 بعد از ظهر

در ادبيات توسعه اقتصادي، بخش كشاورزي را در مراحل اوليه توسعه، تامين كننده سرمايه و نيروي انساني براي شكل گيري صنعت مي دانند و به صورت طبيعي بخش صنعت پيوندهاي پسين و پيشين با بخش كشاورزي برقرار مي كند. يعني كشاورزي در پيوند پيشين با صنعت (Backward Linkage) ماشين آلات مورد نياز را دريافت مي كند و در پيوند پسين (Forward Linkage) محصولات توليدي خود را به صورت مواداوليه در اختيار صنايع بسته بندي، تبديل مواد به محصول و ... قرار مي دهد.

دوشنبه ششم 6 1391 7:56 بعد از ظهر

لينك خبر روزنامه دنياي اقتصاد 16/1/1391

 

كد خبر : DEN- 295583 تاريخ چاپ : چهارشنبه 16 فروردين 1391

كارشناسان اقتصادي در گفت‌و‌گو با «دنياي اقتصاد» مطرح كردند
پيش‌شرط‌هاي رشد صنعتي در سال 91

دولت بنگاه‌هاي صنعتي را در فرآيند تصميم‌گيري سهيم كند
ريسك دريافت وام‌هاي ارزي كاهش يابد

گروه صنعت و معدن- «استفاده از ظرفيت‌هاي موجود، تامين مالي بخش صنعت با سود تسهيلات مناسب، پرداخت بدهي دولت به توليدكنندگان، تعيين جايگاه و ارتقاي كيفيت محصولات توليدي داخلي در ميان ساير كشورها، تدوين استراتژي توسعه صنعتي و ...» پيش‌شرط‌هاي فعالان بخش خصوصي براي تحقق رشد صنعتي در سال‌جاري است.
سالي كه محوريت اصلي آن حمايت از توليد ملي در نظر گرفته شده است. اين در حالي است كه بخش توليد سال‌ها است كه با مسائل و مشكلات بسياري روبه رو شده؛ مشكلاتي كه در سال 90 با افزايش محدوديت‌هاي بين‌المللي، نوسانات شديد نرخ ارز، دشوار شدن گشايش اعتبار، قفل شدن سيستم بانكي، بسته شدن سويفت و ... دوچندان شد و افت توليد واحدهاي توليدي را نيز به همراه داشت.
در اين ميان وزارت صنعت، معدن و تجارت در مقابل پيش‌شرط‌هاي بخش خصوصي براي رشد صنعتي، خواستار پيش‌بيني سرفصلي مستقل در بودجه 91 براي حمايت از توليد ملي شده است. به اعتقاد مسوولان اين وزارتخانه با توجه به اينكه هم اكنون لايحه بودجه در مجلس در حال بررسي است، اختصاص اعتبار مستقل براي حمايت از توليد ملي، تشويق صادرات و مديريت واردات منجر به تقويت و استواري بيشتر توليد كشور مي‌شود.

تعامل وزارتخانه با ساير دستگاه‌ها

جمعه سوم 6 1391 9:8 بعد از ظهر

واگذاري ۳۰۰ شهرك و ناحيه صنعتي در سال توليد ملي

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با اعلام شش برنامه محوري اين سازمان از تكميل و راه‌ندازي طرح‌هاي داراي حداقل ۵۰ درصد پيشرفت فيزيكي در شهرك‌ها و نواحي صنعتي درسال توليد ملي خبرداد.

به گزارش گسترش آنلاين از خبرگزاري مهر، فخراله مولايي گفت: سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي در نظر دارد در اولين گام در سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني به صورت فوري نسبت به رفع موانع موجود براي تكميل و راه‌اندازي طرح‌هاي صنعتي با حداقل ۵۰ درصد پيشرفت فيزيكي به تعداد ۶ هزار و ۲۲۳ فقره با اشتغالزايي ۱۱۷ هزار و ۸۷ نفر اقدام كند.معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از تمركز بر تكميل امكانات زيربنايي شهركها و نواحي صنعتي به عنوان دومين برنامه كليدي سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي درسال توليدي نام برد و افزود: نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري، نقش اين سازمان و شركت‌هاي تابعه را در شكوفايي اقتصادي كشور پررنگ‌تر نموده و انگيزه همه دست اندركاران و تلاشگران اقتصادي ايران اسلامي را به صورت مضاعف تقويت مي‌كند.وي تصريح كرد: به منظور بسترسازي مناسب براي حضور سرمايه گذاران بخش خصوصي در شهركها و نواحي صنعتي درجهت حمايت از سرمايه ايراني، سازمان صنايع كوچك در سال جاري با تمركز بر تكميل امكانات زيربنايي شهركها و نواحي صنعتي نظير آب، برق، گاز و مخابرات، شرايط مساعد و مطلوب را براي حمايت از سرمايه‌گذاري بخش خصوصي به عمل مي‌آورد.مولايي

جمعه سوم 6 1391 9:6 بعد از ظهر

 اين لايحه در دستور كار مجلس قرار گرفته و بررسي هاي كميسيون صنايع و معادن به انجام رسيده و قرار است طي هفته جاري در صحن مجلس مطرح شود

ساير توضيحات نيز از اظهار نظر  كارشناسان درباره توليد ملي است كه از روزنامه دنياي اقتصاد نقل شده است.

اگر مايليد متن لايحه مورد نظر را دريافت كنيد بر روي عبارت زير كليك كنيد:

 اصلاح قانون استفاده حداكثري از توان توليد داخلي

 

پس از 16 سال از تصويب قانون اوليه صورت مي‌گيرد:

تدوين مجدد قانون، اين بار با 7 بند جديد

كارشناسان اقتصادي: رشد درآمد نفتي سد استفاده از توان داخلي است
عضو كميسيون صنايع و معادن خبر داد: پيش بيني برخورد با تخلفات در قانون جديد

 

 

گروه صنعت و معدن- قانون استفاده حداكثر از توانمندي داخلي پس از تصويب در كميسيون صنايع و معادن مجلس به منظور راي‌گيري به هيات‌رييسه مجلس ارائه شده و اين اميد وجود دارد كه پيش از پايان دوره مجلس هشتم به راي گذاشته شود.
مجلسي‌ها در حالي خبر مذكور را اعلام مي‌كنند كه قانون استفاده از محصولات و توليدات داخلي كشور در سال 1375 به تصويب مجلس رسيده بود.

جمعه سوم 6 1391 8:43 بعد از ظهر
عضو كارگروه حمايت از توليد در گفت‌وگو با فارس خبر داد
طرح راهكارهاي حمايت از توليد در جلسه‌اي با حضور احمدي نژاد
 
خبرگزاري فارس: عضو كارگروه حمايت از توليد با اشاره به برگزاري اولين جلسه تخصصي اين كارگروه در هفته جاري گفت: مقرر شد ايده‌هاي مربوط به حمايت از توليد داخل توسط اعضاي كارگروه تدوين و در جلسه‌آي با حضور رئيس جمهور طي ماه جاري مطرح شود.
 

خبرگزاري فارس: طرح راهكارهاي حمايت از توليد در جلسه‌اي با حضور احمدي نژاد

 
آرمان خالقي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، اظهار داشت: اولين جلسه كارگروه حمايت از توليد در سال جاري در سطح كميته‌هاي تخصصي و با برنامه‌ريزي براي جلسات اين كارگروه طي سال جاري برگزار شد.
جمعه سوم 6 1391 8:41 بعد از ظهر

لينك خبر روزنامه جام جم:

 

 

عضو شوراي مركزي خانه صنعت و معدن ايران معتقد است كه در سال حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني، دولت بايد به تعهدات خود براي حمايت از بخش توليد عمل كند و اگر قرار است قيمت حامل‌هاي انرژي به قيمت بين‌المللي تعيين شود بسياري از سياست‌ها، امكانات و زيرساخت‌ها نيز با نگاه بين‌المللي تنظيم و فراهم شود.

وي در اين راستا اعتقاد دارد بايد با برداشته شدن قيمت‌گذاري‌هاي دولتي و واقعي شدن قيمت‌ها انگيزه سرمايه‌گذاري افزايش يابد.

گفت‌وگوي «جام‌جم» با آرمان خالقي را مي‌خوانيد.

جمعه سوم 6 1391 8:40 بعد از ظهر

ضرورت تدوين سند ملي براي تحقق شعار حمايت از توليد ملي

 

بايد تمامي مشكلات به صورت يك به يك بررسي شود و با استفاده از ظرفيت‌ها و امكاناتي كه در اختيار

داريم براي تحقق شعار سال جاري تلاش كنيم.

معاون اول رييس جمهور گفت: سياستها و برنامه هاي حمايت از توليد بايد پس از تدوين نهايي و هماهنگي ميان همه دستگاه‌ها و بخش‌هاي مختلف به يك سند ملي تبديل شده و همه بر اساس اين سند، در يك مسير مشخص و در راستاي تحقق شعار حمايت از توليد ملي حركت كنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت ،محمدرضا رحيمي عصر امروز (شنبه) در جلسه كارگروه حمايت از توليد اظهار داشت: در سال 90 برغم مشكلات متعددي كه بر سر راه توليد بود، موفقيت‌هاي بزرگي در كشور در جهت توليد حاصل شد كه ارتقاء رقم صادرات غير نفتي به بيش از 45 ميليارد دلار يكي از اين موفقيت‌ها بود.

جمعه سوم 6 1391 8:39 بعد از ظهر

 

كد خبر : DEN- 297520        تاريخ چاپ : سه شنبه 29 فروردين 1391

در گفت‌و‌گوي كارشناسان و فعالان اقتصادي با «دنياي اقتصاد» در راستاي تدوين سند ملي حمايت از توليد مطرح شد

پيشنهادهاي عملياتي بخش خصوصي به دولت

گروه صنعت و معدن- اولين جلسه كارگروه حمايت از توليد در حالي اوايل هفته جاري برگزار شد كه مسوولان وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت از تنظيم محورهاي 8گانه در راستاي تدوين سند ملي حمايت از توليد ملي خبر دادند. محورهايي كه به گفته برخي از اعضاي كارگروه حمايت از توليد و فعالان بخش خصوصي بايد دقيق‌تر مورد بررسي قرار گيرد و جزئيات بيشتري به بندهاي هر محور اضافه شود.

مديريت واردات، توسعه صادرات، نقدينگي و رفع مشكل واحدها، سرمايه‌گذاري، بهره‌وري، توسعه بازار داخلي، فرهنگ‌سازي با تاكيد بر مصرف توليدات داخلي و بهبود فضاي كسب‌و‌كار، 8 محور و برنامه راهبردي براي تدوين سند ملي است كه اعضاي كارگروه حمايت از توليد در صدد ارائه پيشنهادهاي خود براي عملياتي كردن اين محورها هستند.


محيط كسب‌و‌كار، اولويت اول
در اين ميان، يك عضو كارگروه حمايت از توليد در گفت‌و‌گو با «دنياي اقتصاد» در رابطه با جزئيات پيشنهادهاي كارگروه حمايت از توليد به دولت براي تكميل محورهاي 8گانه وزارتخانه و راهكارهاي عملياتي شدن آنها، مي‌گويد: اگر اين 8 محور را در نظر بگيريم در ابتدا بايد محيط كسب‌و‌كار در اولويت قرار گيرد. در واقع محيط كسب‌و‌كار بايد به گونه‌اي باشد كه بخش خصوصي بدون موانع در مقايسه با ساير رقباي اقتصادي به فعاليت بپردازد.

جمعه سوم 6 1391 8:37 بعد از ظهر
عضو كارگروه حمايت از توليد در گفت‌وگو با فارس:
مونتاژ خودرو در داخل خيلي بهتر از ورود خودروهاي دست دوم است

خبرگزاري فارس: عضو كارگروه حمايت از توليد در واكنش به مصوبه اخير دولت مبني بر آزاد بودن واردات خودروهاي دست دوم گفت: اگر دولت به جاي اين كار، مجوز مونتاژ خودروها را صادر مي‌كرد خيلي بهتر از واردات خودروهاي دست دوم بود.

خبرگزاري فارس: مونتاژ خودرو در داخل خيلي بهتر از ورود خودروهاي دست دوم است

 

آرمان خالقي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: هنوز در كشور اين فرهنگ جا نيفتاده كه مردم خودروهاي داخلي را به خودروهاي دست دوم خارجي ترجيح دهند به همين دليل مصوبه اخير دولت به صلاح بخش صنعت نيست.

وي ادامه داد: نبايد به اين سرعت در مورد آزاد بودن واردات خودروهاي دست دوم تصميم‌گيري مي‌شد،زيرا تجربه خوبي در اين مورد نداريم.

جمعه سوم 6 1391 8:35 بعد از ظهر
عضو كارگروه حمايت از توليد در گفت‌وگو با فارس:
سند حمايت از توليد ملي توسط ۸ كميته تخصصي تدوين مي‌شود
خبرگزاري فارس: عضو كارگروه حمايت از توليد با تشريح جزئيات تدوين سند حمايت از توليد ملي گفت: ‌اين سند توسط كارگروه حمايت از توليد با تشكيل ۸ كميته تخصصي تدوين خواهد شد.
 

خبرگزاري فارس: سند حمايت از توليد ملي توسط ۸ كميته تخصصي تدوين مي‌شود

 
آرمان خالقي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: در جلسه اخير كارگروه حمايت از توليد مقرر شد پيش‌نويس سند حمايت از توليد ملي توسط اين كارگروه تدوين و در جلسه‌اي با حضور رئيس جمهور يا معاون اول مطرح و تصويب شود.
وي ادامه داد: در اين راستا 8 كميته تخصصي در كارگروه حمايت از توليد ايجاد خواهد شد كه موضوعاتي مانند بهبود فضاي كسب و كار، بازارهاي داخلي، افزايش صادرات، بهره‌وري، استانداردها، تأمين انرژي و زيرساخت‌ها از جمله دستور كار اين كميته‌ها است.
وي با بيان اينكه سند حمايت از توليد ملي بايد با ساختار سند چشم‌انداز 1404 هم راستا باشد، تصريح كرد: بسته حمايت از توليد ملي بايد طوري تنظيم شود كه به اهداف اصلي سند چشم‌انداز دست يابيم و بخش‌هاي مختلف اقتصادي كشور نيز با يكديگر هماهنگ شوند.
جمعه سوم 6 1391 8:30 بعد از ظهر

مهدي غضنفري اعلام كرد
تخصيص 2300 ميليارد تومان به واحدهاي صنعتي

گروه صنعت و معدن- تخصيص 300ميليارد تومان تسهيلات به واحدهاي داراي مشكل و اختصاص دو هزار ميليارد تومان منابع مالي به طرح‌هاي نيمه تمام، جديدترين خبرهاي وزير صنعت، معدن و تجارت براي سروسامان دادن به واحدهاي توليدي است. اگر چه وعده اختصاص تسهيلات دو هزار ميليارد توماني به طرح‌هاي نيمه تمام از سال گذشته كليد خورد، اما تحقق آن در سال‌جاري قطعا در پيشبرد پروژه‌ها موثر خواهد بود، آن هم در شرايطي كه بانك‌ها اقدامات سختگيرانه‌تري را براي اعطاي تسهيلات به بخش توليد در پيش گرفته‌اند.

بعد از بخشنامه اخير بانك مركزي مبني بر توقف اعطاي تسهيلات به واحدهاي بدهكار، مهدي غضنفري از تخصيص تسهيلاتي خبر مي‌دهد كه بتواند بخشي از مشكلات واحدهاي توليدي را كه به هر دليلي دچار بحران يا آسيب شده‌اند، پوشش دهد.
وزير صنعت، معدن و تجارت با اعلام خبر تخصيص 300 ميليارد تومان به واحدهاي داراي مشكل مي‌گويد: دولت با درخواست ما براي بنگاه‌هايي كه به هر دليلي دچار بحران يا آسيب شده‌اند و با مسائلي

جمعه سوم 6 1391 8:7 بعد از ظهر

مدير گروه ترويج و آموزش كشاورزي دانشگاه رازي كرمانشاه معتقد است جهاددانشگاهي ميتواند نقش موثري در حل مشكلات بخش كشاورزي و كشاورزان ايفا كند.

 

 

دكتر حسين آگهي مدير گروه ترويج و آموزش كشاورزي دانشكده كشاورزي دانشگاه رازي كرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه كرمانشاه، به مناسبت سالروز تشكيل جهاددانشگاهي ابراز داشت: جهاددانشگاهي پس از پيروزي انقلاب اسلامي با هدف رسيدگي به مسائل و مشكلات حوزه‌هاي مختلف خارج از امور اداري تشكيل شد و تا به امروز پيشرفت‌هاي قابل توجهي داشته است.

 

 

وي افزود: فعاليت‌هاي جهاد دانشگاهي در حوزه حل مشكلات بخش كشاورزي و كشاورزان انكار ناپذير است.

 

 

آگهي در ادامه با تاكيد بر انيكه از چالش‌هاي اساسي موجود ارتباط ضعيف بين دانشگاه و صنعت است، اذعان داشت: با توجه به اينكه دولت حامي اغلب واحدهاي صنعتي است و اين واحدها دغدغه بهبود شرايط موجود را ندارند لذا كمتر در جست و جوي ارتقاي وضعيت خود هستند.

 

 

وي با بيان اينكه به نظر مي‌رسد نبود رقابت بين واحدهاي صنعتي اصلي‌ترين عامل ضعيف بودن ارتباط دانشگاه با صنعت است، گفت:‌ دانشگاه‌ها توان بسيار بالايي براي ارتقاي سطح صنعت دارند كه اين مهم اغلب از سوي صاحبان صنايع ناديده گرفته مي‌شود.

سه شنبه سی یکم 5 1391 8:42 بعد از ظهر
استاندار آذربايجان غربي تاكيد كرد
رسانه‌ها مهم‌ترين وسيله براي مصرف توليدات ملي

خبرگزاري فارس: استاندار آذربايجان غربي گفت: رسانه‌ها مهم‌ترين وسيله در فرهنگ‌سازي براي مصرف توليدات ملي هستند.

خبرگزاري فارس: رسانه‌ها مهم‌ترين وسيله براي مصرف توليدات ملي

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه وحيد جلال‌زاده در جلسه شوراي فرهنگ عمومي اظهار داشت: يكي از دلايل مهم استفاده برخي از افراد از كالاهاي خارجي ايجاد مرعوبيت اقتصادي در بين مصرف‌كنندگان است كه اين بايد توسط رسانه‌هاي داخلي درمان شود.

وي ادامه داد: بايد با استفاده از رسانه‌هاي سمعي و بصري مرعوبيت ايجاد شده توسط رسانه‌هاي غربي را خنثي كرد.

اين مسئول اضافه كرد: تبليغات بالاي رسانه‌هاي غربي مهم‌ترين عامل براي مصرف كالاهاي توليد غرب است.

دوشنبه سیم 5 1391 4:35 بعد از ظهر
حمايت از توليد ملي؛ شعار يا راهبرد

خبرگزاري فارس: نامگذاري سال‌ها توسط مقام معظم رهبري سنت پسنديده‌اي است كه بي‌شك مي‌تواند جهت‌گيري عمومي مسئولان و نحوه رويكرد آنها نسبت به خدمت‌رساني هر چه مطلوب‌تر به مردم را به دنبال داشته باشد.

خبرگزاري فارس: حمايت از توليد ملي؛ شعار يا راهبرد

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه اجرايي شدن شعاري كه به عنوان جهت‌گيري يك ساله كشور از سوي رهبري جامعه مطرح مي‌شود منوط به تمركز فعاليت‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي به آن سمت و سو است و پرواضح است كه تحقق اين مهم با سخنراني، مصاحبه و برگزاري چند همايش و اتلاف بودجه‌هاي كلان امكان‌پذير نيست. به طوري‌كه با گذشت چند روز از سال جديد بخش عظيمي از تيتر اخبار مسئولان درباره سال توليد ملي است بدون اينكه اعلام كنند سال گذشته هر كدام در حوزه مسئوليتي خود در راستاي تحقق شعار جهاد اقتصادي چه كردند و چه برنامه‌ريزي براي حمايت از توليد ملي و سرمايه ايراني خواهند كرد.

دوشنبه سیم 5 1391 4:33 بعد از ظهر
رئيس مجمع امور صنفي همدان تأكيد كرد
لزوم حمايت جدي از صنوف توليدي در راستاي ارتقاي توليد ملي

خبرگزاري فارس: رئيس مجمع امور صنفي همدان بر لزوم حمايت جدي از صنوف توليدي در راستاي ارتقاي توليد ملي و به روزرساني دستگاه‌هاي توليدي، تأكيد كرد.

خبرگزاري فارس: لزوم حمايت جدي از صنوف توليدي در راستاي ارتقاي توليد ملي

عليرضا شمس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به شعار مقام معظم رهبري در سال جاري، اين نامگذاري را نشان از درايت و توجه همه‌جانبه ايشان به مسائل مهم كشوري دانست و اظهار داشت: در حال حاضر يكي از مصاديق بارز سال جهاد اقتصادي توليد ملي است كه در سال جاري بر لزوم توجه و اهتمام به آن توسط رهبري، تأكيد شده است.

وي با بيان اينكه اصناف شامل دو نوع صنوف توليدي و صنوف توزيعي مي‌شود، ابراز داشت: صنوف توليدي در بحث فاز نخست هدفمندي يارانه‌ها متضرر شدند كه با اين وصف در سال جاري كه مزين به عنوان"حمايت توليد، كار و سرمايه ايراني" است، نياز است به بخش صنوف توليدي نيز توجه ويژه‌اي شود.

دوشنبه سیم 5 1391 4:32 بعد از ظهر
استاندار اصفهان:
سال حمايت از توليد ملي نوعي هدايت براي تبديل تهديدها به فرصت است

خبرگزاري فارس: استاندار اصفهان با اشاره به نام‌گذاري سال جاري به عنوان سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني گفت: نام‌گذاري اين سال توسط رهبر معظم انقلاب نوعي هدايت براي تبديل تهديدها به فرصت است.

خبرگزاري فارس: سال حمايت از توليد ملي نوعي هدايت براي تبديل تهديدها به فرصت است

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، عليرضا ذاكراصفهاني صبح امروز در نخستين نشست كارگروه توسعه بخش كشاورزي استان اصفهان در سال 91 با اشاره به نام‌گذاري سال جاري به عنوان سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني اظهار داشت: نام‌گذاري اين سال توسط رهبر معظم انقلاب نوعي هدايت براي تبديل تهديدها به فرصت است.

وي با اشاره به اينكه شرايط كنوني براي ما شرايطي همانند جنگ اقتصادي را فراهم كرده است، افزود: بايد براي مقابله با غرب و نبرد اقتصادي آمادگي كامل داشته باشيم.

دوشنبه سیم 5 1391 4:30 بعد از ظهر
امام جمعه ايلام:
عنايت به توليد ملي زمينه مقابله با تحريم‌ها را فراهم مي‌كند

خبرگزاري فارس: نماينده ولي فقيه در استان ايلام گفت: عنايت به توليد ملي زمينه مقابله با تحريم‌هاي تحميلي را فراهم مي‌كند.

خبرگزاري فارس: عنايت به توليد ملي زمينه مقابله با تحريم‌ها را فراهم مي‌كند

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، حجت‌الاسلام محمدنقي لطفي ظهر امروز در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه ايلام در مسجد جامع اين شهر اظهار داشت: نامگذاري سال 91 به عنوان توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني از سوي رهبر فرزانه انقلاب زمينه‌اي براي بهبود معيشت مردم، ايجاد اشتغال، مهار تورم و مقابله فراگير با تحريم‌هاي تحميلي برخي از كشورها است.

وي ادامه داد: اصولاً فلسفه نامگذاري طي سال‌هاي اخير با محوريت يافتن اقتصاد براي حمايت از توليد داخلي و رونق بخشيدن به كار و فعاليت در داخل كشور است و مهم‌ترين و اساسي‌ترين مسئله كشور ايران اسلامي مسائل اقتصادي است.

دوشنبه سیم 5 1391 4:29 بعد از ظهر
توسط شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس صورت مي‌گيرد
برگزاري دوره‌هاي آموزشي ارتقاي سطح توليد

خبرگزاري فارس: معاون صنايع كوچك شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس گفت: در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري، برگزاري دوره‌هاي آموزش متناسب با شعار امسال، براي ارتقاي سطح توليد و حمايت از كار و سرمايه، تدوين و اجرايي مي‌شود.

خبرگزاري فارس: برگزاري دوره‌هاي آموزشي ارتقاي سطح توليد

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز به نقل از روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي استان فارس، علي صداقت پور با اشاره به كسب عنوان برتر اين شركت در كشور در برگزاري دوره‌هاي آموزشي ويژه صنعتگران و فعالان عرصه توليد مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي اين استان در سال گذشته اظهار داشت: با برنامه‌ريزي انجام شده برگزاري دوره‌هاي آموزش در سال جاري با افزايش كمي و كيفي قابل ملاحظه‌اي همراه مي‌شود.

دوشنبه سیم 5 1391 4:27 بعد از ظهر
نماينده مردم شيروان در مجلس:
اساس توليد ملي بالندگي اقتصاد كشور است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم شيروان در مجلس شوراي اسلامي گفت: اساس نامگذاري امسال به عنوان سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني از سوي رهبر فرزانه انقلاب براي بالندگي اقتصاد كشور است.

خبرگزاري فارس: اساس توليد ملي بالندگي اقتصاد كشور است

محمدرضا حسين‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به اينكه نامگذاري سال جاري به نام سال  توليد ملي در تداوم جهاد اقتصادي نام و انتخاب با مسمايي است، اظهار داشت:  توجه به توليد ملي در شرايط كنوني نياز اساسي كشور است و احساس مي‌شود با بحث هدفمندي كالاها در سال جديد كاملاً مرتبط است.

وي تصريح كرد: اگر به توليد ملي اهميت داده شود قطعاً رشد و توسعه اقتصادي كشور را بيشتر شاهد خواهيم بود.

دوشنبه سیم 5 1391 4:26 بعد از ظهر
رئيس كل دادگستري فارس خبر داد
حمايت دستگاه قضا از توليد ملي

خبرگزاري فارس: رئيس كل دادگستري فارس گفت: برنامه‌هاي دستگاه قضايي اين استان در راستاي تحقق سياست‌هاي مقام معظم رهبري در حمايت از توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني قرار دارد.

خبرگزاري فارس: حمايت دستگاه قضا از توليد ملي

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز به نقل از روابط عمومي دادگستري استان فارس، ذبيح‌الله خدائيان در جمع قضات و كاركنان مجموعه قضايي شيراز اظهار داشت: مقام معظم رهبري چند سالي است كه با جهت‌گيري امور اقتصادي سال‌ها را نامگذاري مي‌كنند، چراكه در وحله نخست شرع مقدس اسلام در مورد وضعيت اقتصادي جامعه و معيشت مردم تاكيد بسياري دارد و در مرتبه دوم، اقتصاد ايران در مرحله گذار از اقتصاد دولتي به خصوصي است.

دوشنبه سیم 5 1391 4:25 بعد از ظهر
امام جمعه موقت كرمان:
توليد ملي در حد تبليغات نباشد

خبرگزاري فارس: امام جمعه موقت كرمان با اشاره به نامگذاري سال جاري گفت: اميدواريم اين نامگذاري‌ها در حد تبليغات و نصب بروشورها ديده نشود.

خبرگزاري فارس: توليد ملي در حد تبليغات نباشد

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، حجت‌الاسلام محمد صباحي ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته كرمان با اشاره به نامگذاري سال جاري با عنوان "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب چند سال اخير را بر اساس رويكردهاي اقتصادي نامگذاري كرده‌اند.

وي بيان كرد: اين نامگذاري‌ها نشان دهنده تأكيد رهبري بر توجه به مسائل اقتصادي و حل مشكلات و تسهيل امور است.

صباحي عنوان كرد: بايد يك رفاه نسبي براي مردم فراهم، اشتغال جوانان پيگيري و تورم و گراني مهار شود.

وي افزود: رهبر معظم انقلاب در زمينه مسائل اقتصادي به مسئولان و مردم تأكيد كردند و اميدواريم اين نامگذاري‌ها در حد تبليغات و نصب بروشورها ديده نشود.

خطيب جمعه كرمان با بيان اينكه رهبر نامگذاري‌ سال‌ها را بر اساس مطالعات و اطلاعات همه‌جانبه انجام مي‌دهند، گفت: همه بايد در اين زمينه همت كنيم، موارد مطرح شده نياز داخلي و ضرورت و اضطرار خارجي كشور ماست.

صباحي خاطرنشان كرد: اگر بخواهيم از مشكلاتي كه دشمن براي ما ايجاد كرده، بيرون آييم، بايد به اين شعارها توجه و همت داشته باشيم.

وي اذعان كرد: دولت و ملت وظيفه پيدا كردند كه نسبت به توليد ملي و سرمايه‌گذاري داخلي عمل كنند.

صباحي افزود: يكي از مواردي كه مي‌تواند در تحقق اين شعار مؤثر باشد، استفاده از كالاي ايراني است، البته توليدكنندگان نيز بايد بر كيفيت محصولات خود دقت داشته باشند و فضاي رقابتي را با كالاهاي خارجي ايجاد كنند.

وي عنوان كرد: مصرف كالاي ايراني در ابعاد مختلفي به نفع كشور ماست.

امام جمعه موقت كرمان در بخش ديگري از خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته مركز استان با اشاره به هفته سلامت بيان كرد: تكنولوژي، صنعتي شدن و ... پيشرفت‌ها و منفعت‌هاي زيادي به همراه دارد، اما يكي از آفات آن نيز لطمه زدن به سلامتي است.

صباحي تصريح كرد: مسئولان و مردم بايد توجه داشته باشند كه به زندگي خود ضربه نزنند و به سلامت افراد به ويژه سالمندان توجه داشته باشند.

وي خاطرنشان كرد: سالمندان مشكلات جسمي، عاطفي و اجتماعي دارند و بايد حرمت آنها را حفظ كرد.

خطيب جمعه كرمان همچنين با اشاره به سالروز شهادت شهيدان محمدباقر صدر و خواهر بزرگوارش، سيد مرتضي آويني و علي صيادشيرازي اظهار داشت: زندگينامه اين بزرگواران سرشار از پند و الگو است.

صباحي عنوان كرد: محور شخصيت فرد، ارزش‌هاي انساني و واقعي است، ارزش‌هاي پنداري و اعتباري به فرد شخصيت نمي‌دهد.

وي بيان كرد: پاكي و ساده‌زيستي سرمنشأ عزت و عظمت، و تكبر و خودبرتربيني سرمنشأ زوال قدرت، عزت و حكومت است.

دوشنبه سیم 5 1391 4:22 بعد از ظهر
رئيس مركز بهداشت استان قم:
توليد 50 انيميشن با موضوع سلامت و سالمند در قم

خبرگزاري فارس: رئيس مركز بهداشت استان قم گفت: مركز بهداشت استان قم توليد انيميشن و محصولات رسانه‌اي را در رابطه با موضوع سلامت از دو سال قبل آغاز كرده و تا به حال بيش از 50 انيميشن در اين رابطه توليد شده است.

خبرگزاري فارس: توليد 50 انيميشن با موضوع سلامت و سالمند در قم

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، محمد محمديان ظهر امروز در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه قم اظهار داشت: همه ساله در جمهوري اسلامي ايران هفته‌اي به نام هفته سلامت از 18 تا 24 فروردين نامگذاري مي‌شود كه با برگزاري برنامه‌هاي متنوعي همراه است.

وي ادامه داد: امسال دانشگاه علوم پزشكي قم با توجه به اينكه شعار سازمان بهداشت جهاني، سالمندي و سلامت است، قصد دارد بيشترين همت را بر خدمت به قشر سالمند جامعه متمركز كند.

دوشنبه سیم 5 1391 4:21 بعد از ظهر
خطيب جمعه اراك:
حمايت از كارآفرينان در سال توليد ملي بايد رأس امور باشد

خبرگزاري فارس: خطيب جمعه اراك با اشاره به نامگذاري سال جاري به عنوان سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني گفت: حمايت از كارآفرينان و فناوري نوين بايد در رأس امور قرار گيرد.

خبرگزاري فارس: حمايت از كارآفرينان در سال توليد ملي بايد رأس امور باشد

به گزارش خبرگزاري فارس از اراك آيت‌الله قربانعلي دري نجف‌آبادي در آيين عبادي سياسي نماز جمعه امروز اراك اظهار داشت: امسال از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني نام گرفته و همه مسئوليت دارند براي توليد ملي و حمايت از كارآفرينان گام‌هاي ارزنده‌اي برداشته و اين را وظيفه خود بدانند.

وي تصريح كرد: ملت ايران اسلامي همواره بايد با تلاش و كار و كوشش موجبات عزت و سربلندي كشور را فراهم ساخته و دشمن را از دستيابي به اهداف شوم خود مأيوس سازند.

دوشنبه سیم 5 1391 4:20 بعد از ظهر
مدير مركز رشد فناوري گناباد:
مركز رشد فناوري حلقه مفقوده بين ايده و توليد محصول است

خبرگزاري فارس: مدير مركز رشد فناوري گناباد گفت: مركز رشد فناوري حلقه مفقوده بين ايده و توليد محصول است، هدف مركز رشد، حمايت از افرادي است كه هم ايده‌پرداز خوبي هستند و هم توانايي عملياتي ‌كردن ايده‌ها را دارند.

خبرگزاري فارس: مركز رشد فناوري حلقه مفقوده بين ايده و توليد محصول است

به گزارش خبرگزاري فارس از گناباد، عليرضا جاويدعربشاهي ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبريك سال جديد، به رويدادهاي مهم سال گذشته در سطح ملي پرداخت و اظهار داشت: در سال گذشته ما شاهد رويدادهاي ويژه‌اي از جمله فراگيري بيداري اسلامي و سقوط ديكتاتورها، محاصره فيزيكي رژيم صهيونيستي، تحريم‌ها و ... بوديم و در انتها نيز به نوعي با حضور حماسي مردم در انتخابات مجلس نهم خاتمه يافت كه به گفته رهبري معظم انقلاب در كل به نفع ملت ايران تمام شد.

دوشنبه سیم 5 1391 4:18 بعد از ظهر
امام جمعه تايباد:
حمايت عملي از توليد ملي سبب پيشرفت و بي‌نيازي از بيگانگان مي‌شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه تايباد گفت: حمايت عملي از توليد ملي و كار و سرمايه ايراني سبب پيشرفت و بي‌نيازي از بيگانگان مي‌شود.

خبرگزاري فارس: حمايت عملي از توليد ملي سبب پيشرفت و بي‌نيازي از بيگانگان مي‌شود

به گزارش خبرگزاري فارس از تايباد، حجت‌‌الاسلام محمد محدثي ظهر امروز در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه تايباد با اشاره به مقام و منزلت زن نزد خداوند به فرازهايي از زندگاني پربركت حضرت فاطمه‌زهرا(س) اشاره كرد و اظهار داشت: حضرت زهرا(س) الگويي جاودانه براي همه زنان عالم هستند.

امام جمعه تايباد هم‌چنين توجه به وضعيت سالمندان و رسيدگي به امورات آنان را از دستورات مورد تأكيد اسلامي خواند و هفته بهداشت را گرامي داشت.

دوشنبه سیم 5 1391 4:16 بعد از ظهر
امام جمعه موقت فومن:
حمايت از توليد داخلي به فرهنگ تبديل شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه موقت فومن گفت: تقويت و حمايت از توليدات داخلي بايد در كشور به فرهنگ تبديل شود.

خبرگزاري فارس: حمايت از توليد داخلي به فرهنگ تبديل شود

به گزارش خبرگزاري فارس از فومن، حجت‌الاسلام هادي بصيري امروز در نماز جمعه اين شهر با بيان اينكه داشتن تقوا موجب سرافرازي مومنان است، اظهار كرد: اگر مومنان اهل تقوا باشند حقي پيدا مي‌كنند و تنها راه داشتن چنين حقي مدد خواستن از خداوند است. مومن با كسب تقوا علاوه بر سر افزاري در پيشگاه الهي زمينه حفظ ايمان خود را فراهم مي‌كند.

خطيب موقت جمعه فومن، با اشاره به فرا رسيدن ايام فاطميه، تصريح كرد: فضايل و برتري‌هاي اهل بيت (ع) و بانوي دو عالم تنها مربوط به فضاي شيعه نيست و بايد به مسلمانان غير شيعه تاسف خورد كه با وجود داشتن  منابع حديثي و كتاب‌هاي معتبر خود از فاطمه زهرا (س)  به آن عمل نمي‌كنند.

دوشنبه سیم 5 1391 4:7 بعد از ظهر

امام جمعه چالوس:
توجه خانواده‌ها به توليد‌هاي داخلي ضروري است

خبرگزاري فارس: امام جمعه چالوس بر استفاده از توليدات داخلي در خانواده‌ها تاكيد كرد و گفت: توجه خانواده در خريد لوازم بر داخلي بودن آن كالا ضروري است.

خبرگزاري فارس: توجه خانواده‌ها به توليد‌هاي داخلي ضروري است

به گزارش خبرگزاري فارس از چالوس، حجت‌الاسلام محمدمهدي راشدي‌نوري امروز در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه شهرستان چالوس اظهار داشت: سلامت يكي از نعمت‌هاي بزرگ است و با توجه به اينكه در هفته سلامت قرار داريم بايد همه در حفظ سلامت كوشا باشند.

وي ادامه داد: هزينه‌هاي سنگين بهداشت و درمان براي مردم مشكل‌ساز است بنابراين بايد همان گونه كه در قانون تعريف شده هزينه‌هاي سلامت رايگان است، با مردم برخورد شود.

راشدي‌نوري با اشاره به 20 فروردين سالروز قطع رابطه ايران با آمريكا گفت: ايران نه تنها در اين قطع رابطه ضرر نكرد بلكه اين قطع همكاري بزرگ‌ترين علت براي پيشرفت ايران اسلامي در بخش‌هاي مختلف بوده است.

دوشنبه سیم 5 1391 4:4 بعد از ظهر
امام جمعه شهرضا:
حمايت از توليد ملي كليد حل مشكلات اقتصادي است

خبرگزاري فارس: امام جمعه شهرضا گفت: حمايت از توليد ملي و بكارگيري شايسته كار و سرمايه ايراني بزرگ‌ترين راهكار حل معضلات اقتصادي است.

خبرگزاري فارس: حمايت از توليد ملي كليد حل مشكلات اقتصادي است

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرضا، حجت‌الاسلام سيف‌الله يعقوبي با بيان اين مطلب در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه اظهار داشت: يكي از مهم‌ترين اصول اعتقادي مسلمانان بحث معاد و سراي باقي است كه در آن روز تمامي پرده‌ها كنار مي‌رود و سيماي حقيقي همگان آشكار مي‌شود.

وي ادامه داد: در قرآن كريم 638 بار در باب گناه سخن به ميان آمده است كه اين بيانگر اهميت حفاظت انسان از خود در تمامي شرايط زندگي در برابر وسوسه‌هاي شيطاني است.

دوشنبه سیم 5 1391 4:2 بعد از ظهر
خطيب نماز جمعه آمل:
استفاده از توليد ملي باعث حفظ سرمايه داخلي مي‌شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه آمل گفت: استفاده از توليد ملي باعث حفظ و پيشرفت سرمايه‌هاي داخلي مي‌شود.

خبرگزاري فارس: استفاده از توليد ملي باعث حفظ سرمايه داخلي مي‌شود

به گزارش خبرگزاري فارس از آمل، حجت‌الاسلام محمدعلي رحماني آملي ظهر امروز در خطبه‌هاي سومين نماز جمعه سال 1391 مصلاي بزرگ قدس اين شهرستان در بين نمازگزاران با دعوت همگان به تقواي الهي اظهار داشت: انسان متقي بايد در عمل و رفتار پايبندي خود به دين و فرامين الهي را به اثبات برساند.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: تقوا، زهد و پرهيزكاري براي انسان عزت، سربلندي و سعادت اخروي را به همراه دارد.

دوشنبه سیم 5 1391 4:1 بعد از ظهر
امام جمعه بجنورد:
تحقق توليد ملي نيازمند مشاركت دولت و مردم است

خبرگزاري فارس: امام جمعه بجنورد تحقق توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني كه امسال از سوي مقام معظم رهبري به اين نام مزين شده است را نيازمند مشاركت دولت و مردم عنوان كرد.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد، آيت‌الله حبيب‌الله مهمان نواز در آيين نماز جمعه اين هفته مركز خراسان شمالي در مصلاي امام خميني (ره) اظهار داشت: اتكا بر توليد ملي موجب خودكفايي ملي سبب مي‌شود و همه مسئولان بايد با همدلي بيشتر براي تحقق اين پيام تلاش كنند.

عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اينكه مهمترين مسئله‌اي كه بايد همه افراد و مديران آن را دنبال كنند، سرمايه‌گذاري و رونق‌بخشي توليد داخلي كشور برشمرد و اظهار داشت: دشمنان براي ضربه وارد كردن به نظام جمهوري اسلامي همه تلاش و توان خود را به كار بسته‌اند.

دوشنبه سیم 5 1391 3:58 بعد از ظهر
امام جمعه مشهد:
با رونق توليد ملي گام‌هاي اساسي براي پيشرفت كشور برداريم

خبرگزاري فارس: امام جمعه مشهد گفت: بايد با پرهيز از مصرف كالاهاي خارجي، روي پاي خود بايستيم و با رونق توسعه و توليد ملي گام‌هاي اساسي براي توسعه و پيشرفت كشور برداريم.

خبرگزاري فارس: با رونق توليد ملي گام‌هاي اساسي براي پيشرفت كشور برداريم

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، آيت‌الله سيداحمد علم‌الهدي ظهر امروز در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه حرم مطهر رضوي ضمن گراميداشت ايام دهه فاطميه و شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: آنچه بر وجود حضرت فاطمه‌زهرا(س) گذشت شهادت بود و رحلت نبود، چون عنصر شهادت با جهاد آميخته است و حضرت فاطمه(س) در نتيجه جهاد براي مقابله با بروز انحراف‌ها در دين به شهادت رسيدند.

خطيب جمعه مشهد افزود: حضرت زهرا(س) الگوي زنان جهان است و ايام فاطميه بهترين فرصت براي شناساندن ابعاد زندگي آن حضرت به جامعه است.

دوشنبه سیم 5 1391 3:56 بعد از ظهر
امام جمعه جيرفت:
تحقق توليد ملي در گرو بالا بردن استانداردهاست / جيرفت نوروز امسال بيشترين گردشگر را داشت

خبرگزاري فارس: امام جمعه جيرفت گفت: براي تحقق پيام مقام معظم رهبري مبني بر توليد ملي، صنعتگران بايد به صورت جدي وارد صحنه شوند و استانداردهاي محصولات خود را بالا ببرند تا بتوانند با محصولات خارجي رقابت كنند.

خبرگزاري فارس: تحقق توليد ملي در گرو بالا بردن استانداردهاست / جيرفت نوروز امسال بيشترين گردشگر را داشت

به گزارش خبرگزاري فارس از جنوب كرمان، حجت‌الاسلام اصغر عسكري ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه جيرفت با بيان اينكه 19 فروردين روز جهاني بهداشت است، اظهار داشت: اسلام يك برنامه جامعي است كه هم به مسائل روحي، معنوي و عبادي پرداخته و در اين موارد برنامه دارد.

وي افزود: دين اسلام به مسائل بهداشتي توجه جدي دارد، اما بعضي مواقع كه آيات نازل مي‌شده و شايد مردم زمينه لازم براي فرا گرفتن مسائل بهداشتي را در آن زمان نداشتند لذا در مواردي با اشاره از كنار آن رد مي‌شد و يا در قالب مسائل ديني آنها را بيان مي‌كردند.

دوشنبه سیم 5 1391 3:54 بعد از ظهر
خطيب جمعه زاهدان:
ملت بازوان پرتوان توليد ملي در كشور هستند

خبرگزاري فارس: امام جمعه زاهدان گفت: ملت بازوان پرتوان توليد ملي در كشور هستند كه با همكاري و تعامل آنها توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني به سرانجام مي‌رسد.

خبرگزاري فارس: ملت بازوان پرتوان توليد ملي در كشور هستند

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان آيت‌الله عباسعلي سليماني در خطبه‌هاي امروز نماز جمعه زاهدان در مصلاي قدس اظهار داشت: در بخش‌هاي علمي و سياسي در كشورمان گام‌هاي مهمي در راستاي سند چشم‌انداز 20 ساله برداشته شده اما در بخش اقتصادي در راستاي چشم‌انداز 1404 حركت كند است بنابراين بايد موتور اقتصاد كشورمان شتاب بيشتري گيرد.

دوشنبه سیم 5 1391 3:53 بعد از ظهر
امام جمعه ملاير:
حمايت از توليد ملي دشمن را خوار و ذليل مي‌كند

خبرگزاري فارس: امام جمعه ملاير گفت: حمايت از توليد ملي دشمن را خوار و ذليل مي‌كند.

خبرگزاري فارس: حمايت از توليد ملي دشمن را خوار و ذليل مي‌كند

به گزارش خبرگزاري فارس از ملاير حجت‌الاسلام سيد رضا فاضليان در خطبه‌هاي عبادي سياسي نماز جمعه ملاير مردم را به تقواي الهي فرا خواند و افزود: دنيا جاي ماندن براي هيچ كس نيست و بايد از دنيا براي ذخيره آخرت توشه برداشت.

وي بر رعايت اخلاق خوب با مردم و خانواده تاكيد كرد و گفت: مسئولان نيز بايد در خدمت‌رساني و انجام وظيفه به جامعه و مردم اخلاق اسلامي را رعايت كنند.

دوشنبه سیم 5 1391 3:51 بعد از ظهر
امام جمعه كهنوج:
جايگاه توليد محصولات جنوب كرمان ارتقا يابد

خبرگزاري فارس: امام جمعه كهنوج گفت: قطب كشاورزي ايران در منطقه جنوب كرمان قرار دارد و بايد جايگاه توليد محصولات لبني، كشاورزي و دامپروري حرف نخست را در منطقه بزند.

خبرگزاري فارس: جايگاه توليد محصولات جنوب كرمان ارتقا يابد

به گزارش خبرگزاري فارس از جنوب كرمان، حجت‌الاسلام سيف‌الله دهقاني ظهر امروز در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه كهنوج با تسليت ايام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: فروردين ماه زمان تحول زمين و عيد نوروز فرصتي براي تحول انسان‌ها و هدايت بيشتر به سوي خداوند متعال است.

وي با اشاره به نامگذاري سال جاري به عنوان توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني از سوي مقام معظم رهبري خطاب به مردم افزود: اگر به دولت و كشور خود اهميت مي‌دهيد بايد به صنعت و توليد ايراني توجه و از آنها استفاده كنيم.

دوشنبه سیم 5 1391 3:49 بعد از ظهر
رئيس سازمان اقتصاد و دارايي خراسان شمالي تأكيد كرد
ممنوعيت خريد اجناس خارجي از سوي ادارات خراسان شمالي

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان اقتصاد و دارايي خراسان شمالي بر ممنوعيت خريد اجناس خارجي از سوي ادارات و دستگاه‌هاي دولتي اين استان تأكيد كرد.

خبرگزاري فارس: ممنوعيت خريد اجناس خارجي از سوي ادارات خراسان شمالي

رضا بهمن‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به نام‌گذاري امسال به عنوان سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني اظهار داشت: به همين منظور تمام كالاهاي مورد نياز دستگاه‌ها بايد از توليدات داخلي تهيه شوند.

وي با اشاره به اينكه در اين زمينه الزام قانوني نيز وجود دارد، گفت: خريد اجناس خارجي در ادارات دولتي ممنوع بوده مگر آنكه مشابه داخلي آن وجود نداشته باشد.

دوشنبه سیم 5 1391 3:44 بعد از ظهر
مديركل ارشاد استان بوشهر:
استفاده از توليدات داخلي به فرهنگ تبديل شود

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر گفت: با توجه به نامگذاري امسال به نام توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني، استفاده از توليدات داخلي بايد به فرهنگ تبديل شود.

خبرگزاري فارس: استفاده از توليدات داخلي به فرهنگ تبديل شود

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر يونس محمدي صبح امروز در جمع شماري از هنرمندان استان بوشهر با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر استفاده از توان ايراني در بخش‌هاي مختلف اظهار داشت: هنرمندان نقش مهمي در اجرايي كردن منويات رهبر معظم انقلاب در سال جاري دارند.

وي افزود: با استفاده از زبان هنر بهتر مي‌توان به مسائل و مشكلات جامعه رسيدگي كرد و بي‌شك نقش هنر براي بيان معضلات جامعه بي‌بديل است.

دوشنبه سیم 5 1391 3:43 بعد از ظهر
مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي خراسان شمالي:
ستاد توليد ملي در شهرك‌هاي صنعتي خراسان شمالي تشكيل شد

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي خراسان شمالي گفت: ستاد توليد ملي، كار و سرمايه ايراني در تحقق رهنمود رهبر معظم انقلاب اسلامي در شركت شهرك‌هاي صنعتي استان تشكيل شد.

خبرگزاري فارس: ستاد توليد ملي در شهرك‌هاي صنعتي خراسان شمالي تشكيل شد

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي استان خراسان شمالي، محمدرضا باقري اظهار داشت: شركت شهرك‌هاي صنعتي استان با تأمين امكانات زيربنايي و حمايت از كارآفرينان و توليدات داخل استاني زمينه تحقق شعار سال 91 را در اين مجموعه فراهم خواهد كرد.

وي افزود: تحقق منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي براي توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني نيازمند مشاركت تمام دستگاه‌هاي دولتي و همراه كردن مردم است.

دوشنبه سیم 5 1391 3:41 بعد از ظهر
نماينده مردم فردوس:
حمايت از سرمايه‌گذار سبب افزايش توليد ملي است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم فردوس، طبس، بشرويه و سرايان در مجلس شوراي اسلامي گفت: حمايت از سرمايه‌گذار سبب افزايش توليد ملي است.

خبرگزاري فارس: حمايت از سرمايه‌گذار سبب افزايش توليد ملي است

محمدكريم عابدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فردوس اظهار داشت: اگر دولت، مجلس و بانك‌ها دست به دست هم دهند و از توليدات داخلي حمايت كنند از نظر كيفي و كمي توفيق بزرگي براي كشور حاصل مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه ايران بايد در چشم‌انداز 1404 كشور توسعه يافته در خاورميانه باشد، افزود: توليد ملي گام موثري در تحقق برنامه چشم انداز است.

دوشنبه سیم 5 1391 3:39 بعد از ظهر
فرماندار راميان:
توليد ملي تحريم اقتصادي را خنثي مي‌كند

خبرگزاري فارس: فرماندار شهرستان راميان گفت: توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني تحريم اقتصادي را خنثي مي‌كند.

خبرگزاري فارس: توليد ملي تحريم اقتصادي را خنثي مي‌كند

به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان قاسم سميعي صبح امروز در جلسه شوراي اداري شهرستان راميان اظهار داشت: شعار سال مقام معظم رهبري با توجه به شرايط و موقعيت نظام جمهوري اسلامي ايران سطح ملي و بين‌المللي انتخاب مي‌شود و معظم‌له با در نظر گرفتن تمام شرايط حاكم بر جامعه، جهان اسلام و سطح بين‌المللي و با عنايت به دورانديشي كه دارند تصميمي هوشمندانه و مدبرانه مي‌گيرند كه توجه به آن به سعادت فردي و اجتماعي‌مان كمك مي‌كند و باعث عزت و آبروي بيشتر نظام مي‌شود.

دوشنبه سیم 5 1391 3:38 بعد از ظهر
رئيس كل دادگستري خراسان شمالي خبر داد
راه‌اندازي ستاد حمايت از توليد ملي در دادگستري خراسان شمالي

خبرگزاري فارس: رئيس كل دادگستري خراسان شمالي گفت: به زودي ستادي در دادگستري استان به منظور حمايت قضايي از توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني راه‌اندازي مي‌شود.

خبرگزاري فارس: راه‌اندازي ستاد حمايت از توليد ملي در دادگستري خراسان شمالي

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومي دادگستري كل خراسان شمالي، احمد كيخسروي در ديدار نوروزي با رئيس و اعضاي مجمع امور صنفي استان اظهار داشت: شعار امسال «توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني» است و ما بايد بتوانيم از كارگر و سرمايه‌دار ايراني حمايت كنيم كه اين موضوع فقط با تقويت توليد ملي امكان‌پذير خواهد شد.

دوشنبه سیم 5 1391 3:35 بعد از ظهر
در سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني
ارتباط دانشگاه علمي ـ كاربردي با بدنه صنعتي بيشتر مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي استان همدان گفت: در سال جاري ارتباط بيشتر با بدنه صنعتي استان و كشور بيشتر مي‌شود و دانشگاه مي‌تواند خيلي خوب با صنعت نقش داشته باشد.

خبرگزاري فارس: ارتباط دانشگاه علمي ـ كاربردي با بدنه صنعتي بيشتر مي‌شود

سعيد نظري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار كرد: دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي دانشگاهي است كه در مسير اهداف شعار سال قرار دارد و امسال نيز در راستاي تحقق پيام توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه‌ ايراني گام‌هاي بزرگي برمي‌داريم.

وي تصريح كرد: يكي از كارهايي كه ما در دانشگاه علمي- كاربردي انجام مي‌دهيم، تربيت نيروهاي كارآفرين و متخصص است و خوشبختانه در اين دانشگاه با امكان‌سنجي كه صورت مي‌گيرد به نحو مطلوب انجام مي‌شود.

دوشنبه سیم 5 1391 3:34 بعد از ظهر
فرماندار مشگين‌شهر:
كشور به جهاد ملي در استفاده از توليدات داخلي نياز دارد

خبرگزاري فارس: فرماندار مشگين‌شهر گفت: كشورمان به يك جهاد ملي در استفاده و بهره‌گيري از توليدات داخلي و توجه به ظرفيت‌هاي بومي نياز دارد.

خبرگزاري فارس: كشور به جهاد ملي در استفاده از توليدات داخلي نياز دارد

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، فتح‌آقا محمد‌اوغلي صبح امروز در جلسه برنامه‌ريزي‌ شهرستان مشگين‌شهر اظهار داشت: در اين زمينه نقش رسانه‌ها و فرهنگ‌سازي در جامعه بي‌بديل است چرا كه ما در سال توليد ملي بايد كفايت و لياقت خود را در توانمند‌سازي اين بخش و بستر شكوفايي و خود‌اتكايي اقتصادي نشان دهيم.

وي ادامه داد: كشور ما در سايه كار و تلاش مضاعف مي‌تواند در سنگر اقتصادي ناهمواري‌ها را پشت سر گذاشته و به نقطه تعالي برسد.

اين مسئول خاطرنشان كرد: در سال‌هاي اخير بستر كار و تلاش مضاعف همراه با حركت هوشمندانه و با بصيرت در خنثي كردن توطئه‌هاي دشمنان مهيا شده و يك ظرفيت بي‌نظير را در اين حوزه و عملكرد اقدامات و فعاليت‌هاي مثبت شاهد و ناظر هستيم.

دوشنبه سیم 5 1391 1:15 صبح
فرماندار خرم بيد:
تشكل‌هاي تعاوني در توليد كالاي ايراني پيشتاز شوند

خبرگزاري فارس: فرماندار خرم بيد گفت: از آنجايي كه تعاوني‌ها اغلب داراي زيرمجموعه‌هاي بسياري هستند و در رشته‌هاي مختلف فعاليت مي‌كنند، بايد در توليد و عرضه و مصرف كالاي ايراني پيشتاز شوند.

خبرگزاري فارس: تشكل‌هاي تعاوني در توليد كالاي ايراني پيشتاز شوند

به گزارش خبرگزاري فارس از خرم بيد، داوود ايوبي صبح امروز در جلسه هيئت مديره شركت تعاوني فراگير ملي مهرگستر انگورك اظهار داشت: تعاوني‌هاي مصرف، توليد كالاها و خدمات بايد با سرلوحه قراردادن پيام محوري سال، زمينه اجرايي منويات مقام معظم رهبري را فراهم كنند.

رئيس شوراي اداري شهرستان خرم بيد اضافه كرد: تعيين منشور اخلاقي در بين اعضاي تعاوني‌ها در خريد و عرضه كالاهاي ايراني فرصت بزرگي را براي اقتصاد كشور فراهم مي‌كند كه مي‌تواند گره‌گشاي بسياري از مشكلات فعلي باشد.

دوشنبه سیم 5 1391 1:13 صبح
نماينده مردم مباركه در مجلس شوراي اسلامي:
افزايش توليد ملي در گرو حمايت از كارگران است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم مباركه در مجلس شوراي اسلامي گفت: با دادن سرمايه در گردش به توليدكننده امنيت شغلي كارگر تأمين شده و توليد ملي نيز افزايش مي‌يابد، چرا كه افزايش توليد ملي در گرو حمايت از كارگران است.

خبرگزاري فارس: افزايش توليد ملي در گرو حمايت از كارگران است

سيدعلي‌‌محمد موسوي مباركه‌اي در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: يكي از مشكلات جامعه ما بحث اشتغال است كه ناشي از بي‌توجهي به نيروهاي انساني بوده، به گونه‌اي كه گاهي افرادي كه شاغل هستند نيز امنيت شغلي ندارند.

وي افزود: مي‌توان گفت كارگراني كه رسمي يا پيماني هستند امنيت شغلي مناسبي دارند، اما افرادي كه قرارداد مستقيم با كارفرما نبسته‌اند از اين امنيت برخوردار نيستند.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 7:15 بعد از ظهر
رئيس شوراي اسلامي فارس:
طرح «اتحاد واحد»، اقتصاد فارس را متحول مي‌كند

خبرگزاري فارس: رئيس شوراي اسلامي استان فارس از ارائه طرح اتحاد واحد در بخش‌هاي دولتي و خصوصي به دولت توسط اين شورا خبر داد و گفت: اين طرح اقتصاد فارس را متحول مي‌كند.

خبرگزاري فارس: طرح «اتحاد واحد»، اقتصاد فارس را متحول مي‌كند

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، مظفر مختاري صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين طرح با هدف پيشبرد اهداف توليد ملي و حمايت از دستاوردهاي صنعتي تهيه و تدوين شده و اهداف نهايي آن ايجاد واحدهاي بزرگ صنعتي با مشاركت عمومي است.

وي به تلاش مجموع اين شورا براي توسعه اقتصاد استان فارس اشاره كرد و افزود: يكي از نتايج مهم در تلاش براي تعريف توسعه اين است كه فرآيند توسعه مترادف با رشد اقتصادي نيست، چراكه امكان دارد در كشوري توليد ناخالص ملي سرانه افزايش پيدا كرده اما نابرابري درآمدها بيشتر شده، فقرا فقيرتر و ساير اهداف توسعه بدتر شده باشند.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 7:13 بعد از ظهر
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوي:
حمايت از توليد ملي كار و سرمايه ايراني در سرلوحه كار قرار دارد

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوي گفت: حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني سرلوحه كار اين سازمان قرار دارد.

خبرگزاري فارس: حمايت از توليد ملي كار و سرمايه ايراني در سرلوحه كار قرار دارد

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوي، علي صفرزاده اظهار داشت: سال 1391 سال شكوفايي، پيشرفت و بالندگي كشور به ‌ويژه در بخش‌هاي بازرگاني داخلي و خارجي و صنعت است.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 7:4 بعد از ظهر
امام جمعه راميان:
با وجدان‌كاري توليد ملي بيشتر مي‌شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه شهرستان راميان گفت: اگرهمه ما ايرانيان وجدان كاري داشته باشيم و نسبت به وظيفه‌اي كه داريم احساس مسئوليت كنيم توليد ملي افزايش پيدا مي‌كند.

خبرگزاري فارس: با وجدان‌كاري توليد ملي بيشتر مي‌شود

به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان، حجت‌الاسلام سيد محمد طاهري پيش از ظهر امروز مديران شهرستان راميان اظهار داشت: شعاري كه مقام معظم رهبري براي امسال انتخاب كردند بر اساس شرايط حاكم بر جامعه و نيازي است كه پيش‌رو داريم، لذا براي تحقق آن بايد تلاش كنيم و نسبت به وظايفي كه بر عهده ما گذاشته شده احساس مسئوليت بيشتري داشته باشيم.

وي تصريح كرد: برخورد صادقانه با مردم، وقت گذاشتن براي اموراتي كه انجام آن را برعهده گرفته‌ايم، توجه به بيت‌المال و حفظ و حراست از آن، حمايت از نيروهاي متعهد و كارآمد، توجه به استعدادهاي جوان و با استعداد و برخوردار بودن از يك برنامه‌ريزي منسجم و علمي همه مي‌توانند مسير توليد بيشتر را هموار سازند.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:57 بعد از ظهر
فرماندار اردل:
مبارزه با تورم در گروي رونق توليد ملي است

خبرگزاري فارس: فرماندار شهرستان اردل گفت: رفع مسئله تورم منوط به رونق توليد داخلي است.

خبرگزاري فارس: مبارزه با تورم در گروي رونق توليد ملي است

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، فيروز خسروي پيش از ظهر امروز در نخستين نشست شوراي اداري اين شهرستان، اظهار داشت: حمايت از توليد ملي نيازمند مصرف كالاي ايراني، دفاع از سرمايه‌گذار و كارگر ايراني است.

وي افزود: امسال تمامي مديران بايد حمايت از كار، توليد و سرمايه ملي را در دستور كار خود قرار دهند.

خسروي در ادامه نقش و جايگاه تفكر جوانان در رفع مشكلات و ارائه راهكارهاي جديد را مؤثر برشمرد و افزود: جوانان امروز ايراني، افرادي خوش فكر، خلاق، راهگشاي مشكلات و ارائه دهنده راهكارهاي علمي و عملي هستند.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:55 بعد از ظهر
نماينده ولي‌فقيه در سپاه چهارمحال و بختياري:
حمايت از توليد داخلي بستر توسعه كشور است

خبرگزاري فارس: نماينده ولي فقيه در سپاه چهارمحال و بختياري گفت: حمايت از توليد داخلي و كالاي ايراني بستر توسعه و پيشرفت كشور است.

خبرگزاري فارس: حمايت از توليد داخلي بستر توسعه كشور است

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، حجت‌الاسلام كريم سرافراز بعدازظهر امروز در ديدار با نماينده ولي فقيه در اين استان‌ اظهار داشت: سراسر زندگاني صديقه طاهره(س)، مملو از مكارم اخلاق و رفتارهاي نمونه و انساني است، برهمين اساس لازم است تا دهه دوم فاطميه در اين استان بسيار گسترده‌تر برگزار شود.

وي به مقام حضرت زهرا(س) و جايگاه علمي ايشان اشاره كرد و افزود: فاطمه زهرا(س) در نزد شيعيان اگر چه امام نيست، اما مقام و منزلت او در نزد خداوند و در بين مسلمانان به‌ويژه شيعيان، نه تنها كمتر از ساير ائمه نيست، بلكه آن حضرت همتاي اميرالمؤمنين و داراي منزلتي عظيم‌تر از ساير ائمه طاهرين(ع) است.

سرافراز در ادامه حمايت از توليد ملي را راهكار اصلي مقابله با تحريم‌هاي دشمنان برشمرد و گفت: كار و همتي شايسته است كه موجب خشنودي خداوند و رضايت‌مندي جامعه باشد.

نماينده ولي فقيه در سپاه چهارمحال و بختياري با اشاره به نامگذاري امسال به‌ عنوان سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني توسط مقام معظم رهبري، افزود: محور تمام كارها در كشور از ابتداي سال، راه و دستوري است كه توسط رهبر معظم انقلاب مشخص مي‌شود كه اين همان رمز موفقيت ايران اسلامي است.

سرافراز با تأكيد در به كارگيري و الگوبرداري از شعار ابتداي هر سال كه توسط رهبر انقلاب اعلام مي‌شود، خاطرنشان كرد: اجراي درست و كامل شعار سال، موجب خودكفايي ايران اسلامي از بيگانگان خواهد شد.

وي با بيان اينكه گسترده‌تر شدن توليد سبب افزايش اشتغال، رضايت و بهبودي ساير شاخصه‌هاي اقتصادي كشور مي‌شود، گفت: توليد ملي علاوه بر مقوله مصرف كالاي داخلي بحث حمايت از توليدكنندگان داخلي را هم شامل مي‌شود.

www.farsnews.com

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:53 بعد از ظهر
فرماندار خمين:
"توليد ملي" تثبيت جايگاه ايران در عرصه بين‌المللي را در پي خواهد داشت

خبرگزاري فارس: فرماندار شهرستان خمين گفت: توليد ملي تثبيت جايگاه ايران در عرصه بين‌المللي را در پي خواهد داشت.

خبرگزاري فارس: "توليد ملي" تثبيت جايگاه ايران در عرصه بين‌المللي را در پي خواهد داشت

علي‌رضا كريمي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراك اظهار داشت: ملت ايران عزم خود را جزم كرده تا با اتكاي به فرهنگ غني ديني ‌و تمدن كهن ‌مسئوليت و رسالت جهاني خود را ايفا كند و در اين راستا نبايد لحظه‌اي از پاي بنشيند.

وي با تاكيد بر اينكه ايران براي  دستيابي به پيشرفت و توسعه و رسيدن به قله شكوفايي و سعادت در سايه خودباوري و بازگشت به خويشتن الهي در تلاش و كوشش است، بيان داشت: ايران اسلامي بايد براي جبران عقب‌ماندگي‌هاي دوران استعمار و استكبار با سرعت و قدرت حركت كند و لازمه اين مهم توجه به توليد ملي است.

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:50 بعد از ظهر

خبرگزاري آريا- مدير حوزه علميه استان آذربايجان غربي، تقويت و حمايت از توليد ملي را رمز شكوفايي اقتصادي ايران اسلامي دانست. به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از مركز خبر حوزه، حجت الاسلام و المسلمين محمد جواد قهرماني، با اشاره به مطلب فوق ابراز داشت: راه دست يابي كشور به استقلال اقتصادي و خودكفايي، مجاهدت اقتصادي و حمايت قاطعانه از توليد و سرمايه ملي است.وي با اشاره به آيه مباركه « ليس للانسان الا ما سعي» گفت: اين يك واقعيت قرآني است كه انسان در سايه سعي و كوشش خود به پيشرفت و تعالي مي رسد.مدير حوزه علميه آذربايجان غربي خاطرنشان كرد: نام گذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري همچون ساليان گذشته، مستند به آيات قرآني و روايات صادره از حضرات معصومين (ع) است.وي با اشاره به اين كه جهان بيني توحيدي تاكيد بر خودكفايي اقتصادي دارد، اظهار داشت: تقويت توليد ملي و تامين مايحتاج مردم در داخل، امروز با توجه به وضعيت تحريم ها، يك ضرورت انكار ناپذير است.

چهارشنبه هجدهم 5 1391 11:14 بعد از ظهر
رئيس‌جمهور تصريح كرد؛
حمايت از توليد، صادرات ملي، سرمايه و كار ايراني دستور كار دولت در سال 91
رييس‌جمهور در پيام نوروزي به مناسبت حلول سال 1391 تأكيد كرد: به فضل الهي در سال 91 تعهد اين دولت بر عدالت، خدمت، پاكي، مهرورزي و تعالي كشور عميق‌تر و وثيق‌تر از سال هاي گذشته در تمام لحظات و فعاليت‌ها جاري بوده و امسال نيز همچون گذشته حمايت از توليد، صادرات ملي، سرمايه و كار ايراني در دستور كار دولت خواهد بود.

به گزارش خبرگزاري مهر، محمود احمدي نژاد در پيام نوروزي به مناسب حلول سال 1391 هجري شمسي با تبريك آغاز سال نو و عيد نوروز به امام عصر(ع) كه حقيقت بهار انساني است، مقام معظم رهبري، ملت بزرگ ايران و ايرانيان در سرتاسر عالم كه هستند، خانواده معظم شهيدان، ايثارگران و جامعه بشري، گفت: سال گذشته سالي پرفراز و نشيب و سرشار از شادكامي‌ها، شيريني‌ها و پيروزي‌ها براي ملت ايران و جامعه بشري و در برخي موارد هم همراه با تلخكامي‌ها بود.

رييس جمهور تصريح كرد: در سال 90 حركت پرشتاب ملت ايران در عرصه‌هاي گوناگون اقتصادي، علمي، صنعتي، فناوري و سياسي گسترش پيدا كرد و به فضل الهي در سال 91 با سرعت بيشتر ادامه پيدا خواهد كرد.

احمدي نژاد با اشاره به اينكه در سال 90 دهها هزار طرح عمراني و پروژه‌هاي گوناگون در گوشه و كنار كشور به بهره‌برداري رسيد و دستاوردهاي علمي و فناوري‌ بزرگ در اختيار ملت قرار گرفت، اظهار داشت: در همين دوره اقدامات تحولي بسياري برنامه‌ريزي شد كه از اين بابت خداوند منان را سپاسگزارم و از همراهي و همدلي ملت بزرگ صميمانه تشكر مي‌كنم.

سه شنبه هفدهم 5 1391 9:42 بعد از ظهر
فاطمي‌امين تاكيد كرد:
تدوين نقشه‌راه حمايت از توليد داخلي/ شناسايي كالاهاي متاثر از تحريم
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت تدوين نقشه راه براي حمايت از توليد تاكيد كرد و گفت: نامگذاري صورت گرفته براي سال جاري از سوي رهبر معظم انقلاب، فضاي كلي كشور را براي ايجاد يك حركت همگاني در مسير حمايت از توليد فراهم كرده است.

سيدرضا فاطمي‌امين در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري گفت: عنوان توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني كه براي امسال انتخاب شده است، براي ثبت نتايج مثبت در طول سال، نياز به يك‌سري برنامه‌هاي هماهنگ دارد تا از اقدامات پراكنده دستگاه‌ها جلوگيري شده و در عوض موجب يك حركت هماهنگ در كشور شود.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: همان‌طور كه از حدود دو سال پيش كارگروه ويژه‌اي براي مقابله با تحريم‌ها تشكيل شد، لازم است براي تكميل مسير خوداتكايي صنعتي با استفاده از نقشه راهي منسجم و روشن به اهداف تعيين شده در زمينه حمايت از توليدات و محصولات داخلي، امكان عملياتي شدن داده شود.

وي در خصوص اقدامات كارگروه مذ كور نيز اظهار داشت: كالاها و فن‌آوريهاي متاثر از تحريم شناسايي شده و براي توليدكنندگان اين كالاها و تجهيزات تشويق‌هايي در نظر گرفته شده‌است.

سه شنبه هفدهم 5 1391 9:36 بعد از ظهر
نگاه «جام جم آنلاين» به زخم هاي اقتصادي سال جاري
حمايت از توليد داخلي، درمان معضل بيكاري
جام جم آنلاين: اين روزها سخن از توليد ملي و لزوم حمايت از توليدكنندگان بومي به يكي از بحث هاي اصلي در محافل رسمي و غير رسمي تبديل شده است. رابطه بين افزايش توليد ملي و كاهش آمار بيكاري، يك رابطه علمي و سابقه دار است كه براي عالمان اقتصاد تازگي ندارد اما اين رابطه در كشور ما ساليان سال، مهجور مانده است. «جام جم آنلاين» براي كندوكاو اين موضوع و راه هاي عملي حمايت از اشتغال و توليد ملي با برخي از توليدكنندگان داخلي و كارشناسان اقتصادي به بحث و گفت و گو نشسته است.

حمايت از فارغ التحصيلان با توسعه توليد ملي و كنترل واردات

محمد جواد باستاني كيا، مديرعامل كانون دانش آموختگان اقتصاد ايران در گفت و گو با خبرنگار «جام جم آنلاين» براين باور است كه با مصرف توليدات داخلي و بالا رفتن توليد ملي، آمار اشتغال نيروي كار بومي نيز افزايش خواهد يافت.

وي يادآور شد: در صورتي كه از توليد ملي حمايت بيشتري به عمل آيد و از واردات بي رويه جلوگيري شود، در نتيجه نيروي كار فارغ التحصيل ما كه به نظر مي رس دسال هاي زيادي بدون بستر سازي و برنامه ريزي دولت در رشته هاي مختلف دانشگاهي تحصيل كرده اند، مي توانند همراه با سرمايه هاي ايرانيان خارج از كشور به آغوش بازار كار برگردند.

"با اين كار مي توانيم كوتاهي هاي انجام شده در زمينه آموزش هاي متناسب با نيازهاي جامعه در بخش هاي خدماتي، صنعتي و كشاورزي را جبران كنيم."

سه شنبه هفدهم 5 1391 9:33 بعد از ظهر
X