معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405712
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

 

علي اكبر خبازها گفت: سبد كالاي ماه رمضان به كارمندان و اقشار ديگر اختصاص پيدا كرده است اما متأسفانه براي بازنشستگان كه اعتبارات آنها از صندوق تأمين اجتماعي تخصيص داده مي شود سبدي در نظر گرفته نشده است.

رئيس كانون مستمري بگيران و بازنشستگان تأمين اجتماعي از عدم تخصيص سبد كالاي ماه مبارك رمضان به بازنشستگان تامين اجتماعي خبر داد.

به گزارش مهر، علي اكبر خبازها افزود: سبد كالاي ماه رمضان به كارمندان و اقشار ديگر اختصاص پيدا كرده است اما متأسفانه براي بازنشستگان كه اعتبارات آنها از صندوق تأمين اجتماعي تخصيص داده مي شود سبدي در نظر گرفته نشده است.

دوشنبه نهم 5 1391 8:18 بعد از ظهر

رييس اتحاديه پوشاك تبريز گفت: كارخانه مشترك توليد پوشاك ايران و تركيه احداث مي‌شود.

 


به گزارش خبرگزاري برنا از تبريز، رييس اتحاديه پوشاك تبريز در جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب اظهار داشت: احداث كارخانه پوشاك علاوه‌بر اينكه موجب كارآفريني مي‌شود، زمينه انتقال تكنولوژي پوشاك تركيه به كشور را فراهم كرده و‌ در تبديل تبريز به قطب پوشاك كشور مي‌تواند نقش مهمي داشته باشد.

وي تصريح كرد: در اين راستاي توليد محصول مشترك، از پنج‌ كارخانه بزرگ پوشاك استانبول نيز بازديد صورت مي‌گيرد.

يکشنبه هشتم 5 1391 3:57 بعد از ظهر

عاداتتان را تغيير دهيد

جمله كليشه اي قديمي هيچوقت از زبان ها نمي افتد: ''قديم ها چيزها خيلي ارزانتر بود.'' بله، تورم روي ارزش پولي كه به زحمت درآورده ايد بي تاثير نيست. درست است، قبلاً با هزار تومان خيلي چيزها مي شد خريد.

اما مردم معمولاً فراموش مي كنند كه ارزش پولشان بستگي به دوراني دارد كه در آن زندگي مي كنند. درست است كه سي سال پيش ميتوانستيد با هزار تومان كلي چيز بخريد، اما حواستان باشد كه آن روزها هم درآمدتان خيلي كمتر از الانتان بود.

مثلاً اگر يك چيز در سال 1960 يك دلار برايتان تمام مي شد. امروز بايد براي آن حداقل 6 دلار بپردازيد. تازه اين درمورد دلار است، درمورد پول ايران كه وضع خيلي مصيبت بارتر است.

صرفنظر از دوراني كه در آن زندگي مي كنيد، لازم است كه با راه هاي اصلي پس انداز پول آشنا شويد كه پدرها و پدربزرگهاي شما براي رسيدن به زندگي بهتر از آن استفاده مي كردند.


الفباي پس انداز

سه شنبه سوم 5 1391 6:12 بعد از ظهر

همانگونه كه در تعريف صرفه جويي آمده است، اين مفهوم مطلقا به معناي كم مصرف كردن نيست، بلكه هدف از تاكيد مكرر علماي اسلام بر اين موضوع، صرفا مصرف درست و بجا و متناسب با وضعيت افراد و جامعه بوده و لذا براي جلوگيري از مصرف بي رويه و اجتناب از مصرف گرايي و نيز اجتناب از اسراف در استفاده از منابع و به عبارت ديگر حمايت از سرمايه ايراني، بايد ضمن توجه به اين موضوع، از افراط در بهره برداري از ابزارهاي تشديد كننده مصرف مانند؛ تبليغات تجاري بي رويه نيز خودداري نموده و با تجديد نظر و ساماندهي عوامل مذكور، شرايط لازم را براي برون رفت از اين معضل فراهم نماييم.

دوشنبه دوم 5 1391 7:34 بعد از ظهر

منطقي نمودن قيمتها از طريق كاهش هزينه هاي توليد و در عين حال كيفي سازي، به روز سازي، استاندارد نمودن و ايجاد تنوع در توليد محصولات و ارائه خدمات، يكي از مهمترين راهبردها براي رشد و ارتقاء توليد ملي و رقابت با محصولات خارجي و نيز ترغيب مردم براي خريد كالا و خدمات ايراني بشمار مي رود، به عبارت ديگر توليد ملي از اقبال عمومي و رشد لازم برخوردار نخواهد شد، مگر اينكه محصولات و خدمات ايراني همگام با افزايش كيفيت از تنوع لازم و قيمت مناسب و نيز استانداردهاي لازم برخوردار شوند و  اين موضوع را بايد رمز موفقيت بخش توليد در كشور دانست.

          البته الزامي وجود ندارد كه در همه موضوعات و بخشها، صرفا مدلها، معيارها و شاخصهاي خارجي براي استاندارد سازي و ايجاد تنوع و نوآوري، مبناي عمل قرار گيرد، بلكه سازمانهاي ذيربط از جمله سازمان استاندارد بايد و مي توانند با كمك مراكز آموزشي، تحقيقاتي، پژوهشي و نيز مراكز توليدي در بخشهاي گوناگون صنعت، كشاورزي، خدمات و ساير عرصه هاي مشابه، نسبت به تعيين استانداردهاي بومي و نوآوري در توليد، نقش فعالتري را در اين زمينه بر عهده بگيرند

دوشنبه دوم 5 1391 7:14 بعد از ظهر

تقسيم كار نامناسب و اكتفا به اقدامات شعار گونه و سطحي يكي از بزرگترين آفتهايي است كه نه تنها در اين زمينه، بلكه در ساير بخشها نيز مشكلات فراواني را براي كشور به همراه داشته است. به اين معنا كه گاهي برخي از مسئولين بجاي اقدام عملي براي اجراي منويات ولايت و يا ساير وظايف خود، صرفا به چاپ چند پوستر و انتشار چند طرح و راهكارهاي ابتدايي و نهايتا تئوري پردازي هاي مقدماتي بسنده نموده و

دوشنبه دوم 5 1391 7:11 بعد از ظهر
X