معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404808
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

 

 

توليد را دريابيد

گفت و گو با مهندس حمزه علي حاجي پاشا- مديرعامل شركت نساجي قائم شهر(سهامي عام)

اشاره:

شركت نساجي قائم شهر آنقدر در ذهن اهالي نساجي شناخته شده است كه شايد نيازي به معرفي بيشتر آن وجود نداشته باشد اگرچه اين شركت در مقطعي از زمان دچار مشكلات متعدد شد اما پس از اين كه تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و به گفته مهندس پاشا با مديريت منحصر به فرد آقاي مهندس هدايت قرار گرفت و بحث نوسازي و بازسازي و در مجموع احياي آن پيش آمد، بار ديگر در محافل نساجي كشور خبر ساز شد و اين بار مديرعامل آن كه اتفاقاً از اهالي نساجي است و تجربه سال ها فعاليت در شركت معتبر را دارد؛ از افزايش توليد، چابك سازي، بهره گيري از متخصصين جوان و توانمند و .. سخن به ميان مي آورد و شايد به همين دليل است كه در همايش بزرگان كارآفريني كشور از اين مديرجوان تقدير به عمل مي آيد.

 

قطعاً از آغاز مسير توليد و فروش محصولات نساجي تا مديريت شركت نساجي قائم شهر، مسير طولاني پيموده ايد. تا جايي كه امكان دارد اين مسير را با فراز و نشيب هاي آن براي ما ترسيم نمائيد.

تحصيلات دانشگاهي ام را در رشته مهندسي شيمي نساجي ( دانشگاه يزد) گذرانده ام البته سابقه آشنايي ام با صنعت نساجي به زمان تحصيل در هنرستان باز مي گردد كه در همان زمان علاقه و اشتياق خاصي نسبت به اين رشته صنعتي داشتم. هميشه فعاليت در اين صنعت ، انگيزه و انرژي مضاعفي به من مي بخشد و موجب شده هنگام مواجهه با مشكلات متعدد به اميد حمايت دولت و نهادهاي دولتي نمانم بلكه با اتكا به تجارب و توانمندي هاي خود، راه حلي براي رفع مشكلات توليد پيدا كنم.


همان طور که می دانید صنعت نساجی یکی از اشتغالزاترین صنایع کشور محسوب می شود به طوری که مثلاً شرکت نساجی قائم شهر زمینه اشتغال حدود 170 نفر را به صورت مستقیم وتعدادزیادی را به صورت غیرمستقیم فراهم کرده است این حجم بالای اشتغالزایی مرا نسبت به آینده و ادامه تولید امیدوارتر می سازد البته در بسیاری از موارد نیروهای مستعد و توانمندی جهت کار به ما مراجعه می نمایند و افسوس که نمی توان تمامی این نیازها را برطرف نمود.

در سال 1370 پس از آغاز تحصیلات دانشگاهی، مشغول کار در شرکت جنوب یزد و همچنین شرکت نقشین یزد( ابتدا به عنوان مسئول بخش چاپ و رنگرزی و سپس مدیریت تولید) شدم. این روند ادامه داشت تا با همفکری یکی از دوستان ، ایده راه اندازی یک شرکت تولیدکننده مواد تعاونی به ذهنمان خطور کرد زیرا به این نتیجه رسیده بودیم که توان تولید محصولاتی مانند صابون آنتی استاتیک، نرم کننده و .. را داریم و با توجه به حجم روزافزون نیاز بازار داخل به این مواد، شرکت نسج شیمی یزد راه اندازی شد .تولید به این ترتیب آغاز شد و به تدریج توانستیم 17 نوع ماده تعاونی نساجی را تولید نمائیم.  

خوشبختانه تولیدات شرکت با استقبال قابل توجه صنعتگران روبرو شد آن هم در شرایطی که بسیاری از مواد تعاونی نساجی وارداتی بود. کیفیت مطلوب تولیدات ما موجب تعجب و شگفتی بسیاری از خریداران می شد و حتی تعدادی از آنها باور نمی کردند که این محصولات تولیدداخلی باشد! در سال 1375 تولید شروع شد و تا سال 1382 ادامه داشت. در سال1382 با شرکت راک شیمی آشنا شدم. البته کارخانه نسج شیمی یزد را به رودهن انتقال دادم اما دیگر کار در این مجموعه ادامه پیدا نکرد و شرکت را منحل اعلام نمودم زیرا فعالیتم در راک شیمی به عنوان مسئول فروش بخش نساجی آغاز شده بود.

 

فعالیت در شرکت راک شیمی چه تجارب و دستاوردهای برای شما داشت؟

راک شیمی به شدت در حال توسعه بود و با سرعت چشمگیری توانست اعتبار خوبی در بازارهای داخلی و خارجی به دست آورد. بهترین نمونه تولیدی شرکت از طریق بازاریابی های منسجم و اصولی به خارج از کشور صادر می شد و به همین دلیل این شرکت موفق شد 3 مرتبه به عنوان صادرکننده نمونه برگزیده شود. در ادامه به دلایلی از جمله انبوه واردات، شرکت به سمت کوچک سازی پیش رفت و در همین زمان بود که با پیشنهاد مدیریت شرکت نساجی قائم شهرازطرف عضو هیات مدیره شرکت دوست قدیمی و مشاور خوبم جناب آقای مهندس راهدار مواجه شدم.(اواسط سال 1389) نکته جالب توجه این بود که درسال های خیلی دور ، دوران کارآموزی خود را در نساجی قائم شهر سپری کرده بودم و به خوبی با این کارخانه آشنایی داشتم اما هیچ گاه تصور نمی کردم روزی به عنوان مدیرعامل به این شرکت بازگردم پس این پیشنهاد را به دلیل علاقه و تعصب خاصی که به شرکت نساجی قائم شهر داشتم؛ پذیرفتم. نخستین اعتقادم هم این بود که باید بخش بازرگانی و فروش این مجموعه را متحول نمایم زیرا فروش خوب می تواند شرکت را متحول و پویا نماید. البته در این امر مهم از مشورت دوست خوب وهمکار سابقم جناب آقای مهندس ریاحی استفاده می کنم.همانطور که می دانید مشورت کردن های رسمی غیررسمی در مدیریت های خرد و کلان یکی از رموز موفقیت میباشد کما اینکه یکی از موفقیت های مهاتیرمحمد نخست وزیر اسبق و نابغه کشور مالزی استفاده از این شگرد بوده و از جمله اساتید و مشاوران ایشان یک استاد دانشگاه ایرانی بوده است

 

شرکت نساجی قائم شهر در چه شرایطی به شما واگذار شد؟

این شرکت با 200 نفر نیروی انسانی روزانه 5 تن تولید داشت. در بدو ورود متوجه شدم سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به خصوص جناب آقای مهندس وفائی-  معاونت و قائم مقام ریاست هیأت عامل - تمام توان خود را جهت نوسازی و بازسازی این مجموعه به کار بسته است اما به این نتیجه هم رسیده ایم که بازسازی کارخانه صرفاً می تواند مرهمی باشد و برای احیا و پیشرفت مجموعه باید به دنبال بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا ، تولید براساس نیاز و سلیقه بازار ، سرعت عمل بالا در ارائه طرح ها و مدل های متنوع و جدید، افزایش ارزش افزوده محصولات کارخانه و کسب رضایت خاطر مصرف کنندگان باشیم.

 

پس از گذشت سال های فعالیت در راک شیمی و نساجی قائم شهر، دیگر به تأسیس یک شرکت مستقل فکر نکرده اید؟

تولید و کارآفرینی یکی از مسائل مورد علاقه ام است و تلاش می کنم این دلمشغولی را در تمام مجموعه هایی که به فعالیت در آنها می پردازم ؛ پیاده نمایم. پس تفاوت چندانی ندارد که مالک آن مجموعه باشم یا خیر. همین که با رونق تولید در یک کارخانه، تعداد بیشتری از کارگران مشغول کار شوند، به خواسته قلبی خود رسیده ام.

 

به کسب رضایت مصرف کنندگان اشاره کردید.. این رضایت چگونه تأمین می شود؟

شرکت نساجی قائم شهر حدود 80 سال سابقه دارد و به عنوان یک از تولیدکنندگان نخ و پارچه پنبه ای در سراسر کشور شناخته می شود. افتخار ما این است که در کسب رضایت مصرف کنندگان و همچنین پرسنل کارخانه موفق عمل کرده ایم به طوری که در مقوله رضایت شغلی پرسنل گام های موثری برداشته ایم. به عنوان مدیر یک مجموعه تولیدی اعتقاد دارم که اگر نیروی انسانی در روند فعالیت های روزمره خود ، روحیه مثبت و بالایی داشته باشند این مثبت نگری به تولید منتقل و حتی به عنوان یک سرمایه ارزشمند محسوب می شود.

 

این رضایت شغلی را چگونه در پرسنل ایجاد می کنید؟

اکثر پرسنل مجموعه نساجی قائم شهر ، نیروهای استخدامی با بیش از 20 سال سابقه کاری هستند که متأسفانه به دلیل تعدد قوانین موجود در بحث بازنشستگی ، مسائل و مشکلات کارگری ، انگیزه بخشی به این نیروها دشوارتر از سایرین است اما تلاش می کنم علیرغم مشکلات موجود این افراد در شرایط بسیار مناسب بازنشسته شوند و تمام حق و حقوق خود را نیز دریافت نمایند. طبعاً بازنشستگی پرسنل قدیمی و جذب نیروهای جدید در روند چابک سازی شرکت بسیار موثر است . زمانی که نیروهای انسانی یک مجموعه تولیدی و صنعتی از نزدیک شاهد تلاش مدیر خود در راستای رفع مشکلات باشند؛ انگیزه مضاعفی برای ارتقای تولید و کار بیشتر و بهتر پیدا می نمایند. نکته مهم دیگر این که به کارگران یادآور شده ایم در صورت افزایش تولید، 20 درصد سود کارخانه متعلق به آنان است طبیعی است که یکی از اهداف فعالیت هر فردی، کسب منافع مالی بیشتر است که این امر در نوبه خود بر افزایش  بهره وری تولید موثر است و حتی هنگام تغییر شیفت ها یکدیگر را به دلیل تولید کم و افزایش ضایعات  مورد انتقاد قرار می دهند.

 

به مشکلات تولید به ویژه خرید پنبه که داستان های خاص خود را دارد! اشاره نمائید.

به عنوان تولیدکننده نخ و محصولات پنبه ای با نوسانات شدید قیمت پنبه مواجه هستیم. متأسفانه بخشی از پنبه داخلی امسال با آفت عسلک مواجه شده است. به این معنا که  در نگاه نخست،  پنبه بسیار درخشان و سفید به نظر         می رسد اما به محض ورود به سالن مرطوب کارخانه ، موجب چسبندگی فوق العاده الیاف پنبه به همدیگر می شود که این امر آسیب های بسیاری به نوار خاردارهای ماشین آلات کارخانه وارد می کند؛ ضمن این که افت شدید تولید را نیز به همراه دارد زیرا کارگر مجبور می شود با برس های مخصوص این آفات را از پنبه جدا کند و این امر زمان بر         می باشد. در مجموع به دلیل عدم سم پاشی به موقع و نگهداری کشاورز پنبه کار، واحدهای نساجی دچار مشکل و وقفه می شوند امسال پس از آگاهی از وجود عسلک در تعامل با مدیران سایر واحدها توانستیم بحران مذکور را رفع نمائیم به این صورت که از خریداران پنبه پرس و جو انجام شد که پنبه کدام منطقه مرغوب است و پنبه کدام شهر دارای آفت عسلک می باشد. البته در روند تولیدات خود از پنبه خارجی نیز استفاده می کنیم اما نوسان قیمت پنبه وارداتی بسیار بالاست و گاهی قیمت آن نزدیک به نخ تولیدی ما نیز میشود!

پرسش من به عنوان یک تولیدکننده این است که چرا واحدهای نساجی باید تاوان مشکلات کشاورز پنبه کار را بدهند؟ نکته جالب این که دولت هنگامی واردات پنبه را ممنوع اعلام کرد که بخش قابل توجهی از پنبه داخلی با آفت عسلک مواجه شده بود و افت شدید تولیدات کارخانه های نساجی را به همراه داشت. بهتر است دولت برنامه ریزی منسجم ، منطقی و اصولی در این زمینه انجام دهد و کنترل بازار پنبه را دست بگیرد تا بتواند مانند کشور چین به تولیدکننده داخلی خدمات ارائه بدهد. دولت چین در ابتدای فصل برداشت پنبه ، یک باره حجم بسیار زیادی پنبه ازبک را خریداری می کند و با قیمت منطقی در اختیار تولیدکنندگان خود قرار می دهد و در اکثر موارد دیگر پنبه ای برای خرید سایر کشورها از جمله ایران باقی نمی گذارد! این در حالی است که متأسفانه در ایران هر روز قیمت پنبه نوسان دارد و با ده ها مشکل و دردسر پنبه در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد. خوشبختانه از زمانی که شرکت نساجی قائم شهر زیر چتر حمایتی سازمان گسترش قرار گرفت، بسیاری از مشکلات برطرف شد.

 

چتر حمایتی به چه معناست؟

به این معنا که بحث نوسازی و بازسازی این شرکت را مدنظر قرار داده است همچنان که حدود 5/2 میلیارد ریال بودجه به این امر اختصاص داده که از این رقم حدود 625/1 میلیون هزینه بازسازی شده است. در این راستا موفق شدیم تولید را از 3-5 تن به 7 تن در روز افزایش دهیم ضمن این که بخشی از این افزایش تولید به مباحث مدیریتی مربوط است بخش زیادی به بازسازی ماشین آلات ارتباط مستقیم دارد همچنین برای اولین بار موفق به تولید الیاف ترکیبی در این کارخانه شده ایم. در گذشته پرسنل کارخانه حدود 200 نفر بودند که امرزو این تعداد به 170 نفر کاهش یافته اما نه تنها با کاهش میزان تولید مواجه نبوده ایم بلکه همان طور که اشاره شد پیشرفت چشمگیری در مورد افزایش تولید داشته ایم. طبق مطالعات انجام شده قرار است در زمینی به مساحت 3هکتار واقع در شهرک رستم کلا قائم شهر عملیات نوسازی کارخانه با بودجه اولیه 30 میلیارد تومان انجام شود که درخواست ما افزایش این میزان به 6 هکتار بود که خوشبختانه مورد تائید مدیران سازمان گسترش صنایع ایران نیز قرار گرفته است.  

 

پس سازمان گسترش به این نتیجه رسیده که صنعت نساجی نه تنها زیان ده و ورشکسته نیست بلکه مجال بسیاری برای رشد و توسعه دارد؟

صد درصد این نگرش در کارشناسان ارشد و زحمتکشی مانند مهندس مسعود محمدی و مدیرانی نظیر مهندس ارغایی از  سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران وجود دارد. باید به این نکته اشاره نمایم که سازمان گسترش به طور امانی شرکت نساجی قائم شهر را تحت پوشش قرار داده تا پس از ارتقای تولید و سودآوری ، آن را مطابق اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار نماید. بنابراین سازمان گسترش یک سازمان واسطه ای محسوب می شود که خوشبختانه توجه ویژه ای به نوسازی و بازسازی شرکت نساجی قائم شهر دارد در این راستا :

1- بحث اصلاح ساختار نیروی انسانی ( بازنشسته کردن نیروهای قدیمی و جذب نیروهای تازه نفس و مستعد جوان) 2-تغییر تکنولوزی و طرح توسعه جهت تولید محصولات جدید

3-اعمال کنترل بر خرید مواد اولیه ،هزینه های تولید و فروش محصولات

4-افزایش فعالیت تولید در آن دسته از بخشهای تولیدی که ارزش افزوده بشتر دارد و کاهش فعالیت در بخشهای زیان دهی بالاتری دارند را در اولویت کاری خود قرار داده است

 و در حال حاضر ، جذب نیروهای جدید یکی از اهداف اصلی شرکت نساجی قائم شهر محسوب می شود. شاید یکی از دلایل انتخاب من به عنوان کارآفرین برتر، توجه به چابک سازی و ایجاد اشتغال برای نیروهای جوان بوده است . ضمن این که توجه به نیاز بازار یکی از الزامات نساجی قائم شهر محسوب می شود.

 

"توجه به نیاز بازار" را بیشتر توضیح دهید.

نیاز بازار به این معنی است که دقیقاً بدانیم بازار مصرف در چه زمانی، به کدام محصولات و با چه حجمی توجه بیشتری نشان می دهد و به عنوان تولیدکننده ، سرعت کار و انعطاف پذیری سبد تنوع  محصولات را به اندازه نیاز بازار  افزایش دادیم که مثلاً در صورت رونق تولید نخ ، تولید این محصول را در کارخانه افزایش دهیم به این ترتیب موفق شده ایم ضمن چابک سازی کارخانه، براساس نیاز و خواست خریداران به تولید ادامه دهیم. همچنین برای این که بتوانیم از تمام روزهای سال استفاده کنیم در سه شیفت و  چهار گروه  به کار ادامه می دهیم و می توان گفت از 365 روز سال حداقل 340 روز تولید می کنیم .

 

در زمینه فروش محصولات تولیدی کارخانه توضیحاتی ارائه نمائید و این که واردات محصولات مشابه این مجموعه تا چه میزان به فعالیت شما آسیب وارد کرده است؟

بحث واردات و ورود کالاهای چینی مشکل تمام تولیدکنندگان است و محدود به صنعت نساجی نمی شود. اما فکر     می کنم واردات نه تنها تلنگری برای تولیدکنندگان است تا کیفیت محصولات خود را مورد تجدیدنظر قرار دهند بلکه باید مورد توجه دولت نیز قرار گیرد تا به این نتیجه برسد که دولت چین با اتخاذ چه استراتژی و سیاستی ، کالاهای خود را با سهولت و قیمت ارزان به کشورهایی مانند ایران صادر می نماید.

خوشبختانه به دلیل فعالیت مستمر در بخش فروش و بازرگانی صنایع نساجی، مشکل خاصی در فروش محصولات نساجی قائم شهر وجود ندارد البته در ابتدای ورود به کارخانه ، با حجم قابل توجهی پارچه و نخ در انبار مواجه شدم که با اتکا به تجارب به دست آمده در حیطه فروش محصولات،  موفق به فروش تمام آنها شدم و در حال حاضر اکثر تولیدات این شرکت ، پیش فروش شده است. کاهش قیمت تمام شده محصولات یکی از دغدغه های جدی ماست که در این زمینه نیز برنامه هایی مدنظر قرار دارد. اقداماتی همچون افزایش بهره وری نیروی انسانی و افزایش حجم تولید یکی از این موارد می باشد. به لطف خداوند و با حمایت سازمان گسترش، روند بازسازی کارخانه بسیار مطلوب است و امیدوارم در آینده نزدیک بتوانیم این مجموعه را سودآورتر نمائیم.

نکته مهم این که وضعیت صنعت نساجی آنقدرها هم که عنوان می شود، وخیم و بد نیست به هر حال برای توسعه و پیشرفت باید تمام تلاش خود را انجام دهیم و در این مسیر الگو برداری از شرکت های موفق و معتبر نساجی که تعداد اندکی هم نیستند، بسیار موثر به نظر می رسد.

یکی از مسائل مهم که مورد بحث و گفت و گوی بسیاری از محافل صنعتی و اقتصادی است، اجرای طرح هدفمندی یارانه ها می باشد که موافقان و منتقدان بسیاری دارد. دیدگاه شما در این زمینه چیست و اجرای طرح مذکور چه تأثیراتی در روند مجموعه تحت مدیریت شما گذاشته است؟

همان طور که می دانید مصرف برق در کارخانه های نساجی بسیار بالاست . با اجرای این طرح، هزینه برق نساجی قائم شهر  به شدت افزایش پیدا کرد که طبیعی است پرداخت چنین هزینه ای برای یک مجموعه تولیدی دشوار به نظر می رسد. در ابتدای امر دولت با هدف حمایت از کارخانه ، 50 درصد هزینه های برق مصرفی کارخانه را از محل وام کم بهره ای که به ما تخصیص داد؛ پرداخت کرد اما پس از دوماه این حمایت متوقف شد! تقبل این هزینه سنگین برای کارخانه بسیار دشوار است و دراین زمینه نیازمند استمرار حمایت دولت هستیم زیرا هزینه مصرف انرژی کارخانه در مقایسه با گذشته حدود 3-4 برابر شده است. البته نباید این نکته را نادیده بگیریم که برای مقابله با افزایش هزینه مصرف انرژی، بازگری کلی در کارخانه به عمل آوردیم.برای مثال با طراحی خازن توان راکتیو را در شروع به کار دستگاه ها و ماشین آلات کارخانه کاهش میدهیم و با اینورتری کردن دستگاهها علاوه بر کاهش مصرف انرژی هزینه تعمیر و نگهداری را نیز کاهش میدهیم همچنین در کارخانه "کمیته حفظ انرژی" با هدف کاهش هزینه های پرداختی تشکیل شده تا هزینه ها را کاهش دهیم در مجموع تمام تلاش خود را انجام داده ایم که مصرف انرژی ، هدفمندتر و اصولی تر از گذشته انجام گردد. بنابراین واحدهای تولیدی در کاهش بخشی از هزینه های انرژی ، بدون انتظار کمک های دولت، می توانند اقداماتی انجام دهند اما در مورد مسائلی مانند واردات دستگاه هایی که مصرف انرژی کمتری دارند به دلیل تحریم با مشکلاتی مواجه هستند که در این صورت کمک دولت بسیار ضروری و مشکل گشا به نظر می رسد. به طور کلی معتقدم که طرح هدفمندسازی یارانه ها اقدام مثبتی محسوب می شود و باید تداوم داشته باشد زیرا بسیاری از مجموعه های تولیدی و صنعتی با اتکا به توانمندی های خود به حیات ادامه می دهند بدون این که متکی به      حمایت های مالی دولت باشند.

 

در مجموع ارزیابی شما از آینده صنعت نساجی ایران علیرغم تمام مسائل و مشکلاتی که برای آن متصور می شود؛ چیست؟

به اعتقاد من در این شرایط هم می توان سودآور و موفق بود همچنان که در حال حاضر تعداد تولیدکنندگان موفق، معتبر و خوشنام صنعت نساجی اندک نیستند. برای دستیابی به موفقیت باید " تحلیل بازار" و "توجه به نیاز و سلیقه مصرف کنندگان در اولویت اول مدیران واحدهای تولیدی قرار گیرد. نکته دیگر این که در دنیای امروز، سرعت حرف اول و آخر را می زند به محض خلق و ایجاد یک طرح جدید یک شرکت تولیدی باید به اندازه ای چابک ، منعطف و به روز باشد تا در کوتاه ترین زمان به تولید آن طرح و محصول جدید و متنوع بپردازد در غیر این صورت طرح و مدل جدید با سرعت بسیار بالایی وارد بازار می شود و پس از مدتی جای خودرا به طرح های جدیدتر می دهد در این میان مجموعه ای که چابک نباشد و نتواند خود را با سرعت تغییر طرح ها و مدل ها هماهنگ کند، تولیدکننده محصولات به اصطلاح دمده و قدیمی خواهد بود که طبعاً خریداری هم ندارد. متأسفانه برخی از تولیدکنندگان با افتخار اعلام       می کنندمثلاً  40 سال است که به تولید یک نوع محصول می پردازند!" بدون این که توجه کنند آیا تمرکز بر تولید یک محصول آن هم 40 سال منطقی و سودآور به نظر می رسد یا خیر؟!

 

و پایان این گفت و گو؟

در بحث نوسازی و بازسازی شرکت نساجی قائم شهر با توجه به حمایت های سازمان گسترش که جا دارد از جناب مهندس هدایت معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی و همچنین از معاونت و قائم مقام ایشان جناب آقای مهندس وفائی  و تلاش تمام دست اندرکاران شرکت نوسازی تقدیر و تشکر گردد، آینده بسیار روشن و موفقیت آمیزی را مشاهده می کنم و در صورت استمرار این حمایت و   تلاش ها قطعاً به روزهای خوب نساجی در این شهر خواهیم رسید زیرا شرکت نساجی قائم شهر یکی از خاطرات ارزشمند و به یادماندنی مردم این شهر محسوب می شود و بسیاری از مردم شهر قائم شهر را با نام این کارخانه می شناسند و به یاد می آورند. باید به تولید ادامه دهیم و به توسعه بپردازیم البته منظور از توسعه بزرگ سازی مجموعه نیست زیرا در این صورت با اصل چابک سازی منافات پیدا می کند. به اعتقاد من این مجموعه باید به اندازه ای توانمند، پویا و استوار باشد که واگذاری آن (طبق اصل 44 قانون اساسی) به بخش خصوصی با سهولت ، سرعت و موفقیت انجام گیرد.

nassaji1.com/

 

شنبه هفتم 5 1391 8:14 بعد از ظهر
X