معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406452
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
مهذب ترابي با اشاره به اينكه در حال حاضر گرايش مشتركان به سمت استفاده از لامپ‌هاي كم مصرف برق است، تبيين كرد: قطعا استفاده از لامپ‌هاي كم مصرف منجر به كاهش مصرف برق و بار مالي قبوض برق مشتركان خواهد شد.


مديرعامل سازمان بهره وري انرژي از آغاز جمع آوري لامپ‌هاي غير استاندارد چيني از بازار برق ايران با مشاركت اصناف خبر داد و اعلام كرد: لامپ‌‌هاي غيراستاندارد چيني از ايمني، نوردهي و عمر يك لامپ استاندارد داخلي برخوردار نيستند.

سعيد مهذب ترابي در گفتگو با مهر با اشاره به اجراي طرح هاي ضربتي براي جمع آوري لامپ‌هاي غير استاندارد و پرمصرف چيني از بازار برق ايران، گفت: در حال حاضر با مشاركت اصناف و برخي از دستگاه‌هاي متولي همچون گمرك و استاندارد جمع آوري لامپ هاي برق آغاز شده است.

مديرعامل سازمان بهره وري انرژي با اعلام اينكه لامپ‌هاي غير استاندارد چيني موجود در بازار برق به هيچ وجه از ايمني مطلوبي برخوردار نيستند، تصريح كرد: به تمامي مشتركان خانگي، تجاري و خدماتي پيشنهاد مي‌شوند از اين لامپ هاي استفاده نكنند.
 


 

مهذب ترابی با اشاره به اینکه در حال حاضر گرایش مشترکان به سمت استفاده از لامپ‌های کم مصرف برق است، تبیین کرد: قطعا استفاده از لامپ‌های کم مصرف منجر به کاهش مصرف برق و بار مالی قبوض برق مشترکان خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی از آغاز جمع آوری لامپ‌های غیر استاندارد چینی از بازار برق ایران با مشارکت اصناف خبر داد و اعلام کرد: لامپ‌‌های غیراستاندارد چینی از ایمنی، نوردهی و عمر یک لامپ استاندارد داخلی برخوردار نیستند.

سعید مهذب ترابی در گفتگو با مهر با اشاره به اجرای طرح های ضربتی برای جمع آوری لامپ‌های غیر استاندارد و پرمصرف چینی از بازار برق ایران، گفت: در حال حاضر با مشارکت اصناف و برخی از دستگاه‌های متولی همچون گمرک و استاندارد جمع آوری لامپ های برق آغاز شده است.

مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی با اعلام اینکه لامپ‌های غیر استاندارد چینی موجود در بازار برق به هیچ وجه از ایمنی مطلوبی برخوردار نیستند، تصریح کرد: به تمامی مشترکان خانگی، تجاری و خدماتی پیشنهاد می‌شوند از این لامپ های استفاده نکنند.
 
این مقام مسئول با یادآوری اینکه این لامپ‌های چینی در مقایسه با لامپ‌های تولید داخلی عمر و درخشندگی کمتری دارند، اظهار داشت: در شرایط فعلی با کیفیت ترین لامپ‌ها کم مصرف و حتی LED توسط سازندگان و صنعتگران داخلی تولید و به بازار عرضه می شود.
 
وی همچنین با بیان اینکه بر اساس مصوبات دولت تولید لامپ‌های رشته‌ای تا سال 1393 در داخل کشور ممنوع شده است، بیان کرد: در این لامپ‌های رشته ای 95 درصد انرژی تولید یصرف تولید گرمایش می شود و دارای مصرف برق و انرژی بسیار بالایی است.
 
مهذب ترابی با اشاره به اینکه در حال حاضر گرایش مشترکان به سمت استفاده از لامپ‌های کم مصرف برق است، تبیین کرد: قطعا استفاده از لامپ‌های کم مصرف منجر به کاهش مصرف برق و بار مالی قبوض برق مشترکان خواهد شد.
 
موسسه استاندارد و با مشارکت مجموعه وزارت نیرو و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اخیرا طرحی را به منظور جمع آوری لامپ‌های غیر استاندارد و پرمصرف چینی از سطح بازار برق تهران و چندین کلان شهر کشور عملیاتی کرده است.
 
بر اساس گزارش‌های رسمی منتشر شده برخی از لامپ‌ها اگر چه توان اسمی 40 وات را دارند اما میزان نوردهی این لامپ‌ها حدود 880 لومن بوده این در حالی است که برخی از تولیدات با کیفیت داخلی اگر چه توان اسمی 25 وات را دارند اما نوردهی آنها بیش از 1600 لومن برآورد می شود.
 
در حال حاضر عمر یک لامپ چینی حدود 2000 ساعت برآورد می‌شود اما عمر یک لامپ استاندارد تولید داخلی بیش از 8000 ساعت است.
 
در همین حال وزارت صنعت، معدن و تجارت سال گذشته با اشاره به رشد 40 درصدی تولید لامپ استاندارد در صنایع داخلی کشوراعلام کرده بود: هم اکنون تولید لامپ در صنایع داخلی باید دارای استانداردهای تعیین شده ملی باشد.
 
این دستگاه دولتی همچنین با ارائه یک بسته پیشنهادی خواستار ایجاد گمرک تخصصی در این بخش شده و تاکید کرده است: علاوه بر این به منظور مقابله با ورود لامپ‌های بی‌کیفیت از مبادی غیررسمی، اجرای صحیح و کامل سیستم کد رهگیری کالا و نصب ایران کد، کنترل مبادی ورودی غیرقانونی، اجرای کامل مبحث ارزش گذاری کمی و کیفی کالاهای وارداتی و تعامل لازم با سازندگان داخلی ضروری به نظر می‌رسد.

www.asriran.com

X