معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404815
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

 

درحالي قيمت پياز از سوي رئيس اتحاديه سراسري فروشندگان ميوه و تره بار استان تهران به دليل آنچه كه كمبود توليد مي نامد، كيلويي 1400 تومان اعلام مي‌شود كه اخيرا به دليل سوء مديريت ميزان 20 هزارتن پياز در دزفول از بين رفته است.

درحالي قيمت پياز از سوي رئيس اتحاديه سراسري فروشندگان ميوه و تره بار استان تهران به دليل آنچه كه كمبود توليد مي نامد، كيلويي 1400 تومان اعلام مي‌شود كه اخيرا به دليل سوء مديريت ميزان 20 هزارتن پياز در دزفول از بين رفته است.

به گزارش مهر، پياز كه همواره يكي از اجزاء اصلي تشكيل دهنده غذاهاي ايراني بوده است، هم اكنون قيمت آن از كيلويي 200 تومان به 1400 تومان رسيده است و ديگر خانواده ها بايد يا به ميزان كم اين محصول را خريداري كنند و يا اصلا از پياز در غذاهاي خود استفاده نكنند.

اين درحالي است كه فعالان بخش ميوه و تره بار عامل اصلي افزايش قيمت پياز را كاهش توليد پياز نسبت به سال گذشته عنوان و علت اين كاهش توليد را كم آبي برخي مناطق ذكر مي كنند.


 

 

درحالی قیمت پیاز از سوی رئیس اتحادیه سراسری فروشندگان میوه و تره بار استان تهران به دلیل آنچه که کمبود تولید می نامد، کیلویی 1400 تومان اعلام می‌شود که اخیرا به دلیل سوء مدیریت میزان 20 هزارتن پیاز در دزفول از بین رفته است.

درحالی قیمت پیاز از سوی رئیس اتحادیه سراسری فروشندگان میوه و تره بار استان تهران به دلیل آنچه که کمبود تولید می نامد، کیلویی 1400 تومان اعلام می‌شود که اخیرا به دلیل سوء مدیریت میزان 20 هزارتن پیاز در دزفول از بین رفته است.

به گزارش مهر، پیاز که همواره یکی از اجزاء اصلی تشکیل دهنده غذاهای ایرانی بوده است، هم اکنون قیمت آن از کیلویی 200 تومان به 1400 تومان رسیده است و دیگر خانواده ها باید یا به میزان کم این محصول را خریداری کنند و یا اصلا از پیاز در غذاهای خود استفاده نکنند.

این درحالی است که فعالان بخش میوه و تره بار عامل اصلی افزایش قیمت پیاز را کاهش تولید پیاز نسبت به سال گذشته عنوان و علت این کاهش تولید را کم آبی برخی مناطق ذکر می کنند.

از سویی دیگر، خبر می رسد که درحدود 20 هزار تن پیاز فقط در دزفول به دلیل سهل انگاری برخی از مسئولان امر از بین رفته است، درحالی که باید از تولیدات محصولاتی همچون سیب زمینی و پیاز به عنوان یکی از مزیتهای اقتصادی کشور نام ببریم به گونه ای که با ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی به میزان کافی در کشور می توان امکان تولید محصولات ثانویه و ارزش افزوده برای این محصولات زراعی همراه با ایجاد فرصتهای شغلی را در کشوربوجود آورد.

البته دولت باید به عنوان مکمل بخش خصوصی در تاسیس و راه اندازی کارخانجات صنایع تبدیلی و تکمیلی وهمچنین سردخانه ها به میزان کافی در کشور نقش بسزایی را در این رابطه ایفا کند؛ موضوعی که هم اکنون کمبود آن در کشور احساس می شود.

به نظر می رسد مسئولان امر برای سامان دادن به وضعیت این محصول مهم در کشورسازوکار اساسی بیاندیشند و نگذارند سرنوشت این محصول هم مانند محصولات دیگر نافرجام باشد.

گران ترین محصول پیاز تاریخ ایران

براساس این گزارش، حسین مهاجران رئیس اتحادیه سراسری فروشندگان میوه و تره بار استان تهران گفت: با توجه به اینکه دوسال پیاپی پیاز کیلویی 80 تا 90 تومان بوده است و سال گذشته هم به دلیل کم آبی کشاورزان کمتر پیاز کاشتند و این عامل موجب شده که در بازار کمبود پیاز داشته باشیم.

وی با بیان اینکه قیمت پیاز در روزهای اخیر از 900 تا 1200 تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار در نوسان بوده است، گفت: البته دربرخی جاها هرکیلوگرم پیاز را تا 600 تومان هم فروخته اند.

رئیس اتحادیه سراسری فروشندگان میوه و تره بار استان تهران با بیان اینکه قیمت هرکیلوگرم پیاز اگر در حاشیه تهران کاشته شود، درحدود 180 تومان می‌شود، درعین حال تصریح کرد: البته قیمت هرکیلوگرم پیاز که در مناطق گرمسیری کاشته می شود، با درنظرگرفتن هزینه های سربار مثل هزینه حمل و نقل بین 250 تا 350 تومان متغییر است.

وی اضافه کرد: البته از دو هفته تا یکماه آینده که محصول پیاز تازه ازمناطق مختلفی مثل تبریز و اصفهان به بازار بیاید قیمت این محصول در بازار کاهش خواهد یافت.

این فعال حوزه میوه و تره باردرخصوص قیمت پیاز در خرده فروشی های سطح شهر نیز گفت: پیاز از جمله محصولاتی است که خرده فروشی ها در سطح شهر بر روی آن سود 25 درصد را محاسبه می کنند.

وی افزود: قیمت هرکیلوگرم پیاز در خرده فروشیهای سطح شهر با احتساب سود 25 درصد در حدود 1375 تا 1400 تومان است.

رئیس اتحادیه سراسری فروشندگان میوه و تره بار استان تهران با اعلام اینکه هم اکنون میادین میوه و تره بار گران ترین محصول پیاز تاریخ ایران را می فروشند، گفت: متاسفانه درحال حاضر درحدود 4 تا 5 برابر قیمت واقعی، پیاز در بازار به فروش می رود.

امحا 20000 تن پیاز در دزفول

براساس این گزارش، عباس پاپی زاده سخنگوی کمیسیون کشاورزی در مجلس با انتقاد از عملکرد دولت در حمایت از تولیدکنندگان محصولات کشاورزی به ویژه پیاز، اظهارداشت: متاسفانه دولت پیاز را کیلویی 105 تومان از کشاورزان خریداری می کند درحالی که قیمت تمام شده این محصول بیش از 200 تومان است.

نماینده منتخب مردم دزفول در مجلس گفت: در چند روز گذشته در دزفول حداقل 20 هزارتن پیاز با اهمال برخی از مسئولان با این روش از بین رفته است.

وی با تاکید براینکه نباید چنین اتفاقاتی در سالی که مقام معظم رهبری آن را بنام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری کرده اند، رخ دهد، از پیگیری این مسئله در مجلس خبر داد.

از سوی دیگر سازمان تعاون روستایی در واکنش به اظهارات این نماینده مجلس اعلام کرد: در مورد امحای 20 هزار تن پیاز در دزفول لازم به توضیح است که کل محصول خریداری شده در شهرستان دزفول کمتر از 12 هزار تن بوده است که تماما طبق مقررات فروش رفته و چنانچه محصولی امحاء شده است، مربوط به دولت نمی باشد.

درخصوص قیمت پایه پیاز به استحضار می رساند که قیمت پایه پیاز و هر نوع محصولی که خرید تضمینی صورت می گیرد، طبق قانون خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی با ملحوظ نمودن مسائل کارشناسی از طریق هیئت محترم دولت تعیین می گردد و در صورت کشش بازار تولیدکنندگان مجازند محصول خود را با قیمت بالاتر بصورت آزاد به فروش برسانند.

www.asriran.com

دوشنبه نهم 5 1391 8:9 بعد از ظهر
X