معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404912
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

 

افزايش نرخ نهاده هاي كشاورزي و قيمت سوخت با افزايش قيمت گندم تناسب ندارد

عمده ناراحتي كشاورزان اين است كه با افزايش نرخ تمامي نهاده هاي كشاورزي و همچنين قيمت سوخت، چگونه دولت قيمت خريد تضميني گندم را از 360 تومان به كيلويي 395 تومان افزايش داده است.

گفتني است نامگذاري سال جاري باعث خوشحالي كشاورزان شد، زيرا كشاورزي از مباحث توليد ملي به حساب مي آيد، اما اين قشر خواستار اين است كه با حمايت از آنها، روند توليد بهتر شده تا به ادامه فعاليت خود ترغيب شوند.

نرخي را كه دولت در بحث خريد تضميني گندم اعلام كرده باعث از بين رفتن توليد گندم در سال آينده خواهد شد، زيرا كشاورزان نمي توانند چندين ماه از سال را بدهكار باشند و در آخر نيز توليد خود را با نرخ كمتر از هزينه هاي انجام شده به دولت ارائه دهند.

دولت در سال گذشته نرخ خريد تضميني گندم را 360 تومان اعلام كرد، اما از سال گذشته تا كنون همه نهاده ها با چندين برابر قيمت مواجه شده كه به عنوان مثال بايد به نرخ كود اشاره كرد كه از كيلويي پنج هزار تومان به كيلويي 35 تا 40 هزار تومان رسيده است.

نمايندگان مجلس نيز به نرخگذاري گندم معترض شدند


ی کند.

افزایش نرخ نهاده های کشاورزی و قیمت سوخت با افزایش قیمت گندم تناسب ندارد

عمده ناراحتی کشاورزان این است که با افزایش نرخ تمامی نهاده های کشاورزی و همچنین قیمت سوخت، چگونه دولت قیمت خرید تضمینی گندم را از 360 تومان به کیلویی 395 تومان افزایش داده است.

گفتنی است نامگذاری سال جاری باعث خوشحالی کشاورزان شد، زیرا کشاورزی از مباحث تولید ملی به حساب می آید، اما این قشر خواستار این است که با حمایت از آنها، روند تولید بهتر شده تا به ادامه فعالیت خود ترغیب شوند.

نرخی را که دولت در بحث خرید تضمینی گندم اعلام کرده باعث از بین رفتن تولید گندم در سال آینده خواهد شد، زیرا کشاورزان نمی توانند چندین ماه از سال را بدهکار باشند و در آخر نیز تولید خود را با نرخ کمتر از هزینه های انجام شده به دولت ارائه دهند.

دولت در سال گذشته نرخ خرید تضمینی گندم را 360 تومان اعلام کرد، اما از سال گذشته تا کنون همه نهاده ها با چندین برابر قیمت مواجه شده که به عنوان مثال باید به نرخ کود اشاره کرد که از کیلویی پنج هزار تومان به کیلویی 35 تا 40 هزار تومان رسیده است.

نمایندگان مجلس نیز به نرخگذاری گندم معترض شدند

نمایندگان مجلس نیز در روزهای گذشته با صدور بیانیه ای خطاب به دولت با انتقاد از افزایش هزینه های تولید شیر برای دامداران و قیمت نامناسب خرید تضمینی گندم، خواستار کمک به کاهش هزینه تولید از سوی دولت شدند.

در بخشی از این بیانیه درباره نحوه نرخ‌گذاری گندم آمده است: "تعیین مبلغ 395 تومان برای خرید تضمینی هر کیلو گندم، در حالی که قیمت تمام شده حدود 550 تومان در کیلو محاسبه شده است از مصادیق بارز کار غیر کارشناسی و تحمیلی و خسارت آور بر ضد تولید است.

سیاست های اتخاذ شده در روزهای اخیر دقیقا در راستای نابودی تولید کنندگان بخش کشاورزی و توجیه واردات بی رویه و ایجاد رانت های فراوان اقتصادی است و نشانه آن تصویب 24 میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی است.

بر اساس قانون، قیمت خرید تضمینی باید متضمن هزینه تمام شده تولید به علاوه سودی عادلانه برای تولید کننده باشد.

همچنین دولت مکلف است نرخ تضمینی خرید را متناسب با تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی افزایش دهد. آیا این تحقق همان شعار عدالت طلبی است؟ چرا دولت قیمت خودرو و امثال آن را کنترل نمی کند و حداکثر فشار را به تولید کنندگان شیر و گندم وارد می کند.

جای تأسف است که در سال تولید ملی، ضد تولید ملی عمل می شود و به جای کمک به کاهش هزینه تولید، خود تولید هدف قرار می گیرد.

انتظار جدی برای اقدام مؤثر و سریع دولت و برطرف کردن این ظلم فاحش و اعلام نتیجه به مجلس شورای اسلامی را داریم".

www.mehrnews.com

 

چهارشنبه یازدهم 5 1391 9:49 بعد از ظهر
X