معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404870
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

يكي از كشاورزان منطقه ورامين در خصوص مشكلاتي كه با آن مواجه است، گفت: اكثر كشاورزان نسبت به قيمت گندم اعتراض دارند، به دليل اينكه قيمت اعلام شده از سوي دولت منصفانه نيست؛ دليلش هم اين است كه قيمت تمام شده گندم بعد از هدفمند شدن يارانه با تغيير كردن قيمت ها علي الخصوص قيمت سوخت، برق، و ... بيش از اين بوده و اين فقط به ضرر كشاورز است و نه تنها سود نخواهد كرد، بلكه متضرر هم مي شود.

علي سلطاني در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: قيمت فعلي گندم باعث خواهد شد يكسري از كشاورزان شغل خود را از دست بدهند؛ بعضي مزارع كوچك كه صرفه اقتصادي ندارند، به كار كشاورزي خاتمه داده، چون برايشان منفعتي ندارد كه كار را ادامه بدهند.

وي بيان كرد: با اين وضعيت ما نيز كه در سطح وسيع كشت داريم بايد كار را تعطيل كرده، چون هزينه تمام شده گندم براي كشاورز حدود 570 تومان است.

قيمت همه چيز افزايش يافت به جز گندم!


یکی از کشاورزان منطقه ورامین در خصوص مشکلاتی که با آن مواجه است، گفت: اکثر کشاورزان نسبت به قیمت گندم اعتراض دارند، به دلیل اینکه قیمت اعلام شده از سوی دولت منصفانه نیست؛ دلیلش هم این است که قیمت تمام شده گندم بعد از هدفمند شدن یارانه با تغییر کردن قیمت ها علی الخصوص قیمت سوخت، برق، و ... بیش از این بوده و این فقط به ضرر کشاورز است و نه تنها سود نخواهد کرد، بلکه متضرر هم می شود.

علی سلطانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: قیمت فعلی گندم باعث خواهد شد یکسری از کشاورزان شغل خود را از دست بدهند؛ بعضی مزارع کوچک که صرفه اقتصادی ندارند، به کار کشاورزی خاتمه داده، چون برایشان منفعتی ندارد که کار را ادامه بدهند.

وی بیان کرد: با این وضعیت ما نیز که در سطح وسیع کشت داریم باید کار را تعطیل کرده، چون هزینه تمام شده گندم برای کشاورز حدود 570 تومان است.

قیمت همه چیز افزایش یافت به جز گندم!

وی افزود: متأسفانه تمام نهاده های کشاورزی به موقع به کشاورز داده نمی شود یا اصلا تأمین نمی شود؛ در حال حاضر نیز که تمام این نهاده ها در حال آزادسازی است، تمام این مشکلات وجود دارد اما قیمت گندم نسبت به سال گذشته 10 درصد هم گران نشده است.

سلطانی عنوان کرد: در سالی که به نام سال حمایت از تولید ملی نامگذاری شده، در عمل چیزی احساس نمی شود و عدم تعامل مسئولان با تولید کنندگان یکی از دلایل آن است.

وی افزود: متأسفانه کشاورزی با این وسعت یک تشکل نظام مند ندارد که بخواهد حرفش را بیان کند.

مسئولان به شنیدن مشکلات کشاورز رغبتی ندارند

سلطانی یادآور شد: مسئولان هیچ رغبتی نشان نمی دهند که بخواهند با تولید کننده سر یک میز بنشینند، مشکلاتش را بررسی کرده و قیمت تمام شده گندم را استخراج کنند.

وی افزود: گرانی سوخت نیز یکی دیگر از مشکلات کلی و در عین حال اساسی برای کشاورزان است.

عدم توان خرید سوخت توسط کشاورز با صرفه جویی اشتباه نشود!

این کشاورز ورامینی بیان داشت: آمارهایی که وزارت نفت مبنی بر صرفه جویی در مصرف سوخت می دهد، در واقع صرفه جویی نیست، بلکه عدم توان کشاورز در خرید سوخت است که این به خودی خود مصرف را کاهش می دهد.

صدا و سیما یک طرفه به قاضی نرود

سلطانی بیان کرد: بنده به عنوان یک عضو از خانواده بزرگ کشاورزان اعلام می کنم که از بعضی جهت گیری های صدا و سیما راضی نیستیم، چون یک طرفه به قاضی می رود و مسئول و وزیر را در برنامه ها دعوت می کند، اما تولید کننده را نه.

وی ادامه داد: مسلما وزیر می خواهد فقط در برنامه یکسری آمار بدهد، ولی اگر دو تولید کننده نیز در برنامه حضور داشته باشند و حرف بزنند، قطعا به برطرف شدن مشکلات منجر خواهد شد.

www.mehrnews.com

چهارشنبه یازدهم 5 1391 9:51 بعد از ظهر
X