معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404835
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

عضو كارگروه حمايت از توليد در گفت‌وگو با فارس تشريح كرد
خودروهاي لوكس و موز در اولويت ۱۰گانه دريافت ارز/ تدوين طرح جديد توسط مجلس

خبرگزاري فارس: عضو كارگروه حمايت از توليد با انتقاد از قرار گرفتن برخي كالاهاي غيرضروري مانند خودروهاي شاسي بلند و موز در ۱۰ اولويت دريافت ارز دولتي يا ارز حاصل از صادرات، گفت: نحوه تخصيص ارز دولتي به واردات كالاها در طرحي توسط مجلس تعيين خواهد شد.

خبرگزاري فارس: خودروهاي لوكس و موز در اولويت ۱۰گانه دريافت ارز/ تدوين طرح جديد توسط مجلس

آرمان خالقي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با اشاره به اولويت‌بندي 10 گانه كالاها براي دريافت ارز دولتي توسط وزارت صنعت، اظهار داشت: كالاهاي غيرضروري بايد از اين ليست خارج شوند.

وي با بيان اينكه قرار است طرحي از طرف مجلس در مورد نحوه تخصيص ارز دولتي به بخش‌هاي مختلف تنظيم شود، تصريح كرد: از طريق اين طرح كالاهاي غير ضروري از دريافت ارز دولتي خارج مي‌شوند كه البته بايد مشخص شود مرجع تشخيص اين مسئله چه سازماني خواهد بود.

وي ادامه داد: ارز دولتي بايد براي تهيه مواد اوليه، قطعات و ماشين‌آلات ضروري كه در داخل امكان تهيه و توليد ندارند اختصاص يابد و اين مسئله در اولويت طرح مجلس قرار گيرد.


نسخه چاپیارسال به دوستان
عضو کارگروه حمایت از تولید در گفت‌وگو با فارس تشریح کرد
خودروهای لوکس و موز در اولویت ۱۰گانه دریافت ارز/ تدوین طرح جدید توسط مجلس

خبرگزاری فارس: عضو کارگروه حمایت از تولید با انتقاد از قرار گرفتن برخی کالاهای غیرضروری مانند خودروهای شاسی بلند و موز در ۱۰ اولویت دریافت ارز دولتی یا ارز حاصل از صادرات، گفت: نحوه تخصیص ارز دولتی به واردات کالاها در طرحی توسط مجلس تعیین خواهد شد.

خبرگزاری فارس: خودروهای لوکس و موز در اولویت ۱۰گانه دریافت ارز/ تدوین طرح جدید توسط مجلس

 

آرمان خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اولویت‌بندی 10 گانه کالاها برای دریافت ارز دولتی توسط وزارت صنعت، اظهار داشت: کالاهای غیرضروری باید از این لیست خارج شوند.

وی با بیان اینکه قرار است طرحی از طرف مجلس در مورد نحوه تخصیص ارز دولتی به بخش‌های مختلف تنظیم شود، تصریح کرد: از طریق این طرح کالاهای غیر ضروری از دریافت ارز دولتی خارج می‌شوند که البته باید مشخص شود مرجع تشخیص این مسئله چه سازمانی خواهد بود.

وی ادامه داد: ارز دولتی باید برای تهیه مواد اولیه، قطعات و ماشین‌آلات ضروری که در داخل امکان تهیه و تولید ندارند اختصاص یابد و این مسئله در اولویت طرح مجلس قرار گیرد.

خالقی توضیح داد: مواد اولیه شامل موارد مختلفی مانند گندم و خوراک دام نیز می‌شود که باید در اولویت دریافت ارز دولتی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه در اولویت‌بندی 10 گروه کالاهای مشمول دریافت ارز مواردی مانند خودروهای بالای 1800 سی‌سی و یا موز نیز دیده می‌شود، گفت: قرار گرفتن این کالاها در لیست اولویت‌بندی کالاهای مشمول ارز دولتی یا صادراتی قابل قبول نیست هر چند که در اولویت‌های آخر قرار گیرند.

وی افزود: با توجه به برخی محدودیتها ممکن است در آینده ارز حاصل از صادرات نیز محدود و نرخ ارز آزاد در کشور تعریف شود و به این ترتیب با محدودیت در تخصیص ارز حاصل از صادرات نیز روبرو خواهیم بود.

وی با طرح این سؤال که آیا باید به کالای غیرضروری مانند موز ارز دولتی اختصاص یابد؟ افزود: هرچقدر هم ارز دولتی به مقدار زیاد در اختیار داشته باشیم دلیلی برای تخصیص آن به کالاهای غیرضروری نخواهد بود.

به گفته وی، هر وقت نرخ ارز از حالت تک نرخی خارج شود باید فقط برای تهیه مایحتاج ضروری از ارز دولتی استفاده شود.

* باید قبل از تشدید فشارها، برنامه‌ریزی شود

عضو کارگروه حمایت از تولید با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای تأمین کالاهای اساسی، گفت: باید برای این موضوع از قبل برنامه ریزی داشته باشیم نه اینکه مثلاً اگر بازار مرغ با مشکل روبرو شد پول زیادی را به یکباره به این مسئله اختصاص دهیم بلکه باید از قبل به فکر تأمین نهاده‌های مرغ باشیم تا با برنامه‌ریزی صحیح، تولید داخل بدون مشکل صورت گیرد.

وی ادامه داد: این در حالی است که همان روزی که مشکلی در یک بخش ایجاد می‌شود برای حل آن به فکر چاره‌اندیشی می‌افتیم و برنامه‌ریزی می‌کنیم اما اگر همان موقع که نرخ ارز افزایش یافت برای امروز برنامه‌ریزی دقیقی صورت می‌گرفت، مشکلات فعلی ایجاد نمی‌شد.

وی با تأکید بر اینکه برای تأمین کالاهای اساسی در شرایط مختلف باید سناریوهای قبلی تعریف شود‌، افزود: باید برای فشارهای دشمن از حالا برنامه‌ریزی داشته باشیم نه اینکه با یک روش منفعلانه منتظر باشیم تا ببینیم دشمن چه کاری انجام خواهد داد و پس از آن، تصمیم‌گیری کنیم.

خالقی با بیان اینکه بسیاری از شرایط قابل پیش‌بینی است، اظهار داشت: ممکن است در 10 اولویت‌بندی صورت گرفته از سوی وزارت صنعت برخی کالاها در اولویت‌های آخر قرار داشته باشند ولی وقتی محدودیت ارز داریم نباید به فکر قیمت خودروی شاسی بلند باشیم.

* مجلس تعاملی با کارگروه حمایت از تولید ندارد

وی در ادامه با بیان اینکه کمیسیون‌های مرتبط با موضوع تولید در مجلس تاکنون ارتباط مناسبی با کارگروه حمایت از تولید نداشته‌اند، گفت: هیچ کمیسیونی از نمایندگان این کارگروه دعوت و یا نماینده‌ای به کارگروه اعزام نکرده‌ تا در مورد مسائل و مشکلات بخش تولید مذاکره کنیم.

وی افزود: ارتباطات مؤثر و تسهیل کننده‌ای بین کارگروه حمایت از تولید و مجلس صورت نگرفته است.

عضو کارگروه حمایت از تولید در عین حال گفت: اگر قرار باشد مجلس طرحی را در مورد تخصیص ارز به بخش تولید مصوب کند با تشکل‌های بخش خصوصی جلسه خواهد داشت.

انتهای پیام/ص

www.farsnews.com

 

شنبه جهاردهم 5 1391 4:43 بعد از ظهر
X