معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404839
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
عدم اعطاي تسهيلات به شركت هاي خودروساز با شوك اقتصادي براي كشور همراه خواهد بود
چهارشنبه، 4 مرداد 1391
ساعت: 11:41
  Wednesday, July 25, 2012
كد خبر: 185071

 

 

 

 

به گزارش خبر خودرو، عضو هيئت مديره و عضو كميته تخصصي كارگروه حمايت از توليد خانه صنعت – معدن و تجارت با اشاره به اختصاص 2 هزار ميليارد تومان تسهيلات به دو شركت خودروساز داخلي از محل صندوق توسعه ملي ، گفت: عدم اعطاي تسهيلات به خودروسازان جهت مرتفع نمودن معضلات مربوط به نقدينگي آنها قطعاً موجب بروز شوك در اقتصاد ملي كشور مي گردد.

 

آرمان خالقي در ادامه گفتگو با خبرنگار خبر خودرو،افزود:تورم اعلام شده از سوي مراجع مربوطه ، كاهش توان مالي و نيز افت توليد را در واحد هاي صنعتي  رقم زد چراكه قدرت خريد خودروسازان را جهت خريد مواد اوليه و قطعات مورد نياز به شدت كاهش داده است.

وي ضمن تاكيد بر ضرورت حمايت از شركت هاي خودروساز جهت ايجاد شرايط مساعد به منظور ادامه روند فعاليت، ابراز داشت: انتظار اين است كه در پي اين تزريق مالي (پرداخت 2 هزار ميليارد تومان)شاهد رشد كمي و كيفي محصولات گروه خودرويي و حركت موثر شركت هاي خودروساز در راستاي تحقق اين مهم  باشيم .

وي بر لزوم اختصاص  بخشي از اين تسهيلات به پرداخت مطالبات معوقه شركت هاي قطعه ساز تاكيد كرد و گفت: انتظار قطعه سازان از شركت هاي خودروساز ، افزايش خريد قطعات داخلي، كاهش مدت زمان باز پرداخت مطالبات مي باشد .

نكته مهمي كه خالقي در ادامه سخنان خود به آن اشاره نمود اين است كه  بعضاً شركت هاي قطعه ساز به منظور تامين مواد اوليه مورد نياز اقدام به خريد نقدي مي نمايند اين در حاليست كه فروش قطعات توليدي به شركت هاي خودروساز را به صورت نسيه و بلند مدت انجام مي دهند و همين امر موجب بروز معضلاتي  در مسير توليد آنان مي گردد.

وي يادآور شد: البته بايد توجه داشت كه اعطاي تسهيلات 2 هزار ميلياردي به شركت هاي خودروساز وابسته به چگونگي تفاهم نامه هايي كه بانك مركزي اخيراً با سازمان امور مالياتي كشور مبني بر ارائه مفاسه حساب مالياتي و عدم دارا بودن بدهي معوقه بانكي مي باشد


عدم اعطای تسهیلات به شرکت های خودروساز با شوک اقتصادی برای کشور همراه خواهد بود
چهارشنبه، 4 مرداد 1391
ساعت: 11:41
  Wednesday, July 25, 2012
کد خبر: 185071

 

 

 

 

به گزارش خبر خودرو، عضو هیئت مدیره و عضو کمیته تخصصی کارگروه حمایت از تولید خانه صنعت – معدن و تجارت با اشاره به اختصاص 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات به دو شرکت خودروساز داخلی از محل صندوق توسعه ملی ، گفت: عدم اعطای تسهیلات به خودروسازان جهت مرتفع نمودن معضلات مربوط به نقدینگی آنها قطعاً موجب بروز شوک در اقتصاد ملی کشور می گردد.

 

آرمان خالقی در ادامه گفتگو با خبرنگار خبر خودرو،افزود:تورم اعلام شده از سوی مراجع مربوطه ، کاهش توان مالی و نیز افت تولید را در واحد های صنعتی  رقم زد چراکه قدرت خرید خودروسازان را جهت خرید مواد اولیه و قطعات مورد نیاز به شدت کاهش داده است.

وی ضمن تاکید بر ضرورت حمایت از شرکت های خودروساز جهت ایجاد شرایط مساعد به منظور ادامه روند فعالیت، ابراز داشت: انتظار این است که در پی این تزریق مالی (پرداخت 2 هزار میلیارد تومان)شاهد رشد کمی و کیفی محصولات گروه خودرویی و حرکت موثر شرکت های خودروساز در راستای تحقق این مهم  باشیم .

وی بر لزوم اختصاص  بخشی از این تسهیلات به پرداخت مطالبات معوقه شرکت های قطعه ساز تاکید کرد و گفت: انتظار قطعه سازان از شرکت های خودروساز ، افزایش خرید قطعات داخلی، کاهش مدت زمان باز پرداخت مطالبات می باشد .

نکته مهمی که خالقی در ادامه سخنان خود به آن اشاره نمود این است که  بعضاً شرکت های قطعه ساز به منظور تامین مواد اولیه مورد نیاز اقدام به خرید نقدی می نمایند این در حالیست که فروش قطعات تولیدی به شرکت های خودروساز را به صورت نسیه و بلند مدت انجام می دهند و همین امر موجب بروز معضلاتی  در مسیر تولید آنان می گردد.

وی یادآور شد: البته باید توجه داشت که اعطای تسهیلات 2 هزار میلیاردی به شرکت های خودروساز وابسته به چگونگی تفاهم نامه هایی که بانک مرکزی اخیراً با سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر ارائه مفاسه حساب مالیاتی و عدم دارا بودن بدهی معوقه بانکی می باشد.

عضو کمیته تخصصی کارگروه حمایت از تولید همچنین اذعان کرد: با توجه به شرایط موجود و با در نظر گرفتن شعار سال جاری (حمایت از تولید ملی ، کار و سرمایه ایرانی) لازم به نظر می رسد که بانک مرکزی با نگرشی بهتر در جهت حل معضل نقدینگی شرکت های خودروساز حرکت نماید.

او برخورد صادقانه شرکت های خودروساز را نیز در این رابطه موثر دانست و افزود: البته باید وزارت صنعت - معدن و تجارت به عنوان متولی این امر،  با تهیه و در دست داشتن اطلاعات موثق و صحیح در این خصوص اقدام نماید.

خالقی خاطرنشان کرد: گاهاً عدم رفع معضلات پیش آمده در صنایع و از پا افتادن آن خسارت بسیار سنگینی را بر اقتصاد ملی وارد می کند از اینرو اعمال سیاست های حمایتی بنیادی و پایه ای به منظور سرپا نگاه داشتن صنایعی که فعالیت آن ها در کشور حائز اهمیت است، ضرورت می یابد.

وی در پایان با بیان اینکه صنعت خودروسازی از جمله بخش های پیشتاز کشور به منظور ایجاد و انتقال تکنولوژی و فناوری و همچنین فراهم سازی فرصت های مناسب شغلی است، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که صنعت خودروسازی به عنوان لوکوموتیو کشنده بسیاری از صنایع می باشد و چنانچه از گردونه فعالیت خارج شوند قطعاً دنیایی از سقوط واحد های صنعتی در کشور را به همراه خواهد داشت.

khabarkhodro.com/

 

شنبه جهاردهم 5 1391 4:56 بعد از ظهر
X