معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405493
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

هشدار! احتمال واردكننده شدن توليدكنندگان

27 خرداد 1391 ساعت 12:40

 

عضو كارگروه حمايت از توليد با اشاره به ادامه روند افزايشي هزينه‌هاي توليد در سال جاري گفت: ادامه وضع موجود تحمل‌ناپذير بوده و ممكن است به تعطيلي واحدهاي توليدي منجر شود.

آرمان خالقي در گفت‌وگو با ايسنا، توضيح داد: در اتفاقي كم‌سابقه شاخص قيمت توليدكننده در كشور از شاخص قيمت مصرف كننده پيشي گرفته كه اين نشان مي‌دهد هزينه‌هاي توليد به شكل سرسام‌آوري در حال افزايش است.

او با اشاره به اعمال سياست تثبيت قيمتها و فشار روي توليدكنندگان اظهار كرد: مسوولان در حالي براي گران نشدن كالاهاي توليد داخل به واحدها فشار مي‌آورند كه قيمت مواد اوليه و نهاده‌هاي توليد بالا رفته است.

او اظهار كرد: سياست تثبيت قيمتها همچنان در حال اجرا بوده و نهادهاي نظارتي با توليدكنندگاني كه قيمت خود را بالا ببرند، برخورد مي‌كند.

اين عضو كارگروه حمايت از توليد با بيان اين‌كه در حال حاضر سود فعاليت در بخش توليد كمتر از بخشهايي مانند خدمات و واسطه‌گري است، تاكيد كرد: به همين دليل در حال حاضر بخش توليد جاذب سرمايه‌‌گذاران نيست و اين باعث مي‌شود كه بسياري از واحدهاي توليدي سياستهاي توليدي خود را تغيير دهند.


 

هشدار! احتمال واردکننده شدن تولیدکنندگان

27 خرداد 1391 ساعت 12:40

 

عضو کارگروه حمایت از تولید با اشاره به ادامه روند افزایشی هزینه‌های تولید در سال جاری گفت: ادامه وضع موجود تحمل‌ناپذیر بوده و ممکن است به تعطیلی واحدهای تولیدی منجر شود.

آرمان خالقی در گفت‌وگو با ایسنا، توضیح داد: در اتفاقی کم‌سابقه شاخص قیمت تولیدکننده در کشور از شاخص قیمت مصرف کننده پیشی گرفته که این نشان می‌دهد هزینه‌های تولید به شکل سرسام‌آوری در حال افزایش است.

او با اشاره به اعمال سیاست تثبیت قیمتها و فشار روی تولیدکنندگان اظهار کرد: مسوولان در حالی برای گران نشدن کالاهای تولید داخل به واحدها فشار می‌آورند که قیمت مواد اولیه و نهاده‌های تولید بالا رفته است.

او اظهار کرد: سیاست تثبیت قیمتها همچنان در حال اجرا بوده و نهادهای نظارتی با تولیدکنندگانی که قیمت خود را بالا ببرند، برخورد می‌کند.

این عضو کارگروه حمایت از تولید با بیان این‌که در حال حاضر سود فعالیت در بخش تولید کمتر از بخشهایی مانند خدمات و واسطه‌گری است، تاکید کرد: به همین دلیل در حال حاضر بخش تولید جاذب سرمایه‌‌گذاران نیست و این باعث می‌شود که بسیاری از واحدهای تولیدی سیاستهای تولیدی خود را تغییر دهند.

این فعال صنعتی عنوان کرد: به هر حال باید نیاز بازار تامین شود و ممکن است ادامه وضع موجود شرایط را به گونه‌ای رقم بزند که برخی تولیدکنندگان تبدیل به واردکننده شوند.

وی تاکید کرد: دستوری ثابت نگه داشتن قیمتها بیش از این امکان‌پذیر نبوده و هر کس احساس کند تولید دیگر سودی ندارد، بلافاصله واحدش را تعطیل می‌کند.

بانک مرکزی در تازه‌ترین گزارش خود رشد شاخص قیمت تولیدکننده و مصرف‌کننده را در فروردین ماه سال جاری به ترتیب 32.4 و 21.8 درصد اعلام کرد. این دو رقم در سال گذشته نیز به ترتیب 34.2 و 21.5 درصد بود.

iranindustry.blogfa.com/

 

شنبه جهاردهم 5 1391 9:7 بعد از ظهر
X