معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404788
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

هشدار جدي بخش توليد به دولتي‌ها

لينك خبر در روزنامه مردمسالاري

گروه اقتصادي: در سالي كه بنام سال توليد ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني نامگذاري شده است وضعيت واحدهاي توليدي در روزهايي كه بدليل بالارفتن هزينه هاي توليد از يك سو و سخت‌تر شدن تامين نقدينگي واحدها توسط شبكه بانكي كشور از سويي ديگر محل مناقشه دو وزارتخانه امور اقتصادي و دارايي و صنعت ،معدن وتجارت قرار گرفته است بطوريكه چند روز پيش نيز وزرائ دو وزارتخانه مذكور در نشستي مشترك به بررسي مشكلات بخش توليد پرداختند.در همين رابطه روز گذشته نشستي هم با عنوان «هم‌انديشي ارتقاء فضاي كسب و كار با محوريت تامين مالي» در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور مسوولان اين وزارتخانه و چند تن از مديران وزارت اقتصاد به همراه تعدادي از فعالان حوزه بازرگاني و صنعت برگزار شد.

انتقاد از تامين نقدينگي واحدها

در اين نشست كه بيشتر جنبه انتقادي از فعاليت بانك‌ها و حمايت‌هاي محدود آنها از توليد مطرح شد، وزير صنعت، معدن و تجارت نيز نسبت به روش‌هاي محدود تامين مالي توليد انتقاد و از مسوولان وزارت اقتصاد خواست هرچه سريع‌تر روش‌هاي جديد تامين مالي را معرفي كند. در ابتداي اين نشست مسعود موحدي ـ قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت ـ با تاكيد بر اين‌كه مديران بنگاه‌ها و دستگاه‌هاي دولتي به همراه وزارت اقتصاد و مجلس بايد مشكل سرمايه در گردش توليد را حل كنند، گفت: براي اين موضوع چاره‌اي وجود ندارد، جز اين‌كه روش‌هاي تامين مالي تهيه شود. در ادامه اصغر ابوالحسني ـ معاون بانك و بيمه وزير اقتصاد ـ با انتقاد از اين‌كه اقتصاد كشور ما بانك‌محور است، گفت: توان نظام بانكي براي تامين اعتبار مشخص است و ضمن اين‌كه تامين مالي فقط به بانك و بورس محدود نيست، بلكه بيمه، سرمايه‌گذاري خارجي و بودجه نيز به اين عرصه وارد شوند. وي هم‌چنين با بيان اين‌كه طي دو سه سال اخير كسري‌هاي بودجه دولت از طريق فروش سهام و اوراق مشاركت تامين شده است، گفت:‌ اين روند به يك آسيب‌شناسي نياز دارد. به گزارش ايسنا،پس از اظهار‌نظرهاي مقام‌هاي دولتي، در اين نشست نمايندگان بخش خصوصي به طرح ديدگاه‌هاي خود درباره‌ي مشكلات بخش توليد پرداختند.


هشدار جدی بخش تولید به دولتی‌ها

لینک خبر در روزنامه مردمسالاری

گروه اقتصادی: در سالی که بنام سال تولید ملی،حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است وضعیت واحدهای تولیدی در روزهایی که بدلیل بالارفتن هزینه های تولید از یک سو و سخت‌تر شدن تامین نقدینگی واحدها توسط شبکه بانکی کشور از سویی دیگر محل مناقشه دو وزارتخانه امور اقتصادی و دارایی و صنعت ،معدن وتجارت قرار گرفته است بطوریکه چند روز پیش نیز وزرائ دو وزارتخانه مذکور در نشستی مشترک به بررسی مشکلات بخش تولید پرداختند.در همین رابطه روز گذشته نشستی هم با عنوان «هم‌اندیشی ارتقاء فضای کسب و کار با محوریت تامین مالی» در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور مسوولان این وزارتخانه و چند تن از مدیران وزارت اقتصاد به همراه تعدادی از فعالان حوزه بازرگانی و صنعت برگزار شد.

 

انتقاد از تامین نقدینگی واحدها

 

در این نشست که بیشتر جنبه انتقادی از فعالیت بانک‌ها و حمایت‌های محدود آنها از تولید مطرح شد، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز نسبت به روش‌های محدود تامین مالی تولید انتقاد و از مسوولان وزارت اقتصاد خواست هرچه سریع‌تر روش‌های جدید تامین مالی را معرفی کند. در ابتدای این نشست مسعود موحدی ـ قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ـ با تاکید بر این‌که مدیران بنگاه‌ها و دستگاه‌های دولتی به همراه وزارت اقتصاد و مجلس باید مشکل سرمایه در گردش تولید را حل کنند، گفت: برای این موضوع چاره‌ای وجود ندارد، جز این‌که روش‌های تامین مالی تهیه شود. در ادامه اصغر ابوالحسنی ـ معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد ـ با انتقاد از این‌که اقتصاد کشور ما بانک‌محور است، گفت: توان نظام بانکی برای تامین اعتبار مشخص است و ضمن این‌که تامین مالی فقط به بانک و بورس محدود نیست، بلکه بیمه، سرمایه‌گذاری خارجی و بودجه نیز به این عرصه وارد شوند. وی هم‌چنین با بیان این‌که طی دو سه سال اخیر کسری‌های بودجه دولت از طریق فروش سهام و اوراق مشارکت تامین شده است، گفت:‌ این روند به یک آسیب‌شناسی نیاز دارد. به گزارش ایسنا،پس از اظهار‌نظرهای مقام‌های دولتی، در این نشست نمایندگان بخش خصوصی به طرح دیدگاه‌های خود درباره‌ی مشکلات بخش تولید پرداختند.

 

عدم تحقق سهم صنعت از تسهیلات بانکی

 

آرمان خالقی عضو کارگروه حمایت از تولید در گفت‌وگو با ایسنا،با اشاره به محقق نشدن سهم صنعت از کل تسهیلات بانکی اعطا شده در سال 1390 گفت: تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مهمترین نیاز فعلی صنایع است. وی درباره انتظارات صنایع از سیستم بانکی توضیح داد: در جلسه اخیر وزیران امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت قرار شد دو وزارتخانه در زمینه تامین منابع مالی موردنیاز صنایع به راهکارهای مشترکی برسند. که جلسه مقدماتی آن در حال برگزاری است. وی افزود: به دلایلی مانند ناکافی بودن قوانین، نبود هماهنگی بین وزارتخانه‌ها و پاسخگو نبودن سیستم بانکی تاکنون اهداف تعریف شده برای بانکها در زمینه حمایت از تولید عملیاتی نشده است. به گفته این عضو کارگروه حمایت از تولید گرانی در بازار به مواد اولیه نیز سرایت کرده که این وضعیت سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را به شدت کاهش داده است. خالقی خاطرنشان کرد: تاکنون اطلاعات رسمی درباره سهم صنعت از کل تسهیلات بانکی اعطا شده در سال گذشته محقق نشده اما به نظر می‌رسد تولید و صنعت سهم زیادی از تسهیلات بانکی نداشته است.

 

شنبه جهاردهم 5 1391 9:14 بعد از ظهر
X