معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404839
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

روزنامه دنياي اقتصاد:

 

تعداد مشاهده : 1313 بار كد خبر : IRN- 301790 تاريخ چاپ خبر : يكشنبه 31 ارديبهشت 1391

چهار وعده به صنعتگران

دنياي اقتصاد - مهدي غضنفري از چهار اقدام ويژه اين وزارتخانه در راستاي حمايت از توليد خبر مي‌دهد و مي‌گويد: اخبار خوش حوزه صنعت و توليد به زودي اعلام مي‌شود. اختصاص 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملي به حوزه توليد به صورت ريالي، بازگرداندن سه درصد از منابع بانك صنعت و معدن و كشاورزي و بانك‌هاي تخصصي براي كمك به توليد، فراهم شدن امكان 5 ميليارد دلار «ري فاينانس» و تصويب 10 هزار ميليارد تومان در قالب حمايت از توليد، تازه‌ترين وعده‌هاي غضنفري به صنعتگران است.

 

 

از خبرهاي خوش صنعتي تا انتظار صنعتگران
4 وعده جديد صنعتي محقق مي‌شود؟
گروه صنعت و معدن- داستان كمك به بخش صنعت همچنان ادامه دارد و در آستانه اجراي فاز دوم هدفمندي به نقطه اوج خود نزديك مي‌شود. اختصاص 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملي به حوزه توليد به صورت ريالي، بازگرداندن 3 درصد از منابع بانك صنعت و معدن و كشاورزي و بانك‌هاي تخصصي براي كمك به توليد، فراهم شدن امكان 5 ميليارد دلار «ري فاينانس» از سوي بانك مركزي از طريق بانك‌هاي عامل داخلي و خارجي و تصويب 10 هزار ميليارد تومان در قالب حمايت از توليد، آخرين اخبار خوش وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت براي صنعتگران است.


روزنامه دنیای اقتصاد:

 

تعداد مشاهده : 1313 بار کد خبر : IRN- 301790 تاریخ چاپ خبر : یکشنبه 31 اردیبهشت 1391

چهار وعده به صنعتگران

دنیای اقتصاد - مهدی غضنفری از چهار اقدام ویژه این وزارتخانه در راستای حمایت از تولید خبر می‌دهد و می‌گوید: اخبار خوش حوزه صنعت و تولید به زودی اعلام می‌شود. اختصاص 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی به حوزه تولید به صورت ریالی، بازگرداندن سه درصد از منابع بانک صنعت و معدن و کشاورزی و بانک‌های تخصصی برای کمک به تولید، فراهم شدن امکان 5 میلیارد دلار «ری فاینانس» و تصویب 10 هزار میلیارد تومان در قالب حمایت از تولید، تازه‌ترین وعده‌های غضنفری به صنعتگران است.

 

 

 

از خبرهای خوش صنعتی تا انتظار صنعتگران
4 وعده جدید صنعتی محقق می‌شود؟
گروه صنعت و معدن- داستان کمک به بخش صنعت همچنان ادامه دارد و در آستانه اجرای فاز دوم هدفمندی به نقطه اوج خود نزدیک می‌شود. اختصاص 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی به حوزه تولید به صورت ریالی، بازگرداندن 3 درصد از منابع بانک صنعت و معدن و کشاورزی و بانک‌های تخصصی برای کمک به تولید، فراهم شدن امکان 5 میلیارد دلار «ری فاینانس» از سوی بانک مرکزی از طریق بانک‌های عامل داخلی و خارجی و تصویب 10 هزار میلیارد تومان در قالب حمایت از تولید، آخرین اخبار خوش وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت برای صنعتگران است.
از زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و غرق شدن بخش تولید در مشکلات، وزرای اقتصادی کابینه وعده‌های مختلفی را به این بخش داده بودند که محوریت همه آنها به تامین نقدینگی واحدهای تولیدی برمی‌گردد. تامین منابع مالی از صندوق ذخیره ارزی، صندوق توسعه ملی، منابع ریالی و ارزی بانک‌های دولتی و خصوصی و موسسات مالی اعتباری از یک سو و اختصاص کمک‌های بلاعوض برای نوسازی و بهسازی واحدهای فرسوده از سوی دیگر بخشی از مهم‌ترین وعده‌هایی داده شده طی دو سال گذشته است.
علاوه بر موارد مذکور، اختصاص سهم 20 درصدی تولید از درآمد هدفمندی یارانه‌ها را نیز می‌توان اضافه کرد.
وعده‌هایی که با سیاست‌های انقباضی بانک‌ها، بسته شدن «ال.سی» داخلی و خارجی، افزایش محدودیت‌های بین‌المللی برای نقل و انتقال ارز، عدم‌تخصیص کامل سهم تولید از هدفمندی یارانه‌ها و غیره موجب سلب اعتماد بخش تولید به این وعده‌ها شد.
اعلام خبرهای خوش؛ به زودی
با این حال، با محوریت قرار گرفتن تولید در سال‌جاری، وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز اقدامات ویژه این وزارتخانه برای حوزه صنعت و معدن در سال تولید ملی در ماه‌های خرداد و تیرماه امسال خبر داده و می‌گوید: اخبار خوش این حوزه‌ها به زودی اعلام می‌شود.
به گفته مهدی غضنفری، مهم‌ترین اقداماتی که به زودی اخبار آن اعلام می‌شود، مرتبط با مصوبات موثری است که در بودجه سال91 برای حوزه تولید پیش‌بینی شده است و غضنفری امیدوار است که امسال سال سرنوشت‌سازی برای تولید کشور باشد.
تدوین 10محور کلیدی برای سال تولید ملی از جمله برنامه‌های این وزارتخانه است که تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، کمک به بهبود فضای کسب‌و‌کار، توسعه صادرات، کمک به آموزش، بهره‌وری، کیفیت و رعایت حقوق مصرف‌کننده از جمله آنها است.
درخواست وزیر از نهادهای دولتی
در این میان، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی از برنامه‌های جدید وزارتخانه برای تزریق منابع مالی به بخش صنعت خبر می‌دهد که صنعتگران بارها اعلام کرده‌اند که بانک‌ها با اجرای سیاست‌های انقباضی زیر بار تخصیص تسهیلات نمی‌روند.
این موضوعی است که غضنفری نیز بر آن تاکید دارد. وی با بیان این جمله که هنوز آن چنان که باید بانک‌های عامل در حوزه «ال‌سی»، ارز و تسهیلات ریالی همپای صنعت حرکت نمی‌کنند و صنعتگران گلایه‌هایی در این خصوص دارند، می‌گوید: از وزارت اقتصاد و بانک مرکزی می‌خواهم تا ما را در این خصوص یاری کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه 80 درصد مسائل بخش تولید به امور بانکی همچون استمهال بدهی‌ها، گشایش «ال.سی»، پرداخت بخش اندکی به عنوان سرمایه در گردش و مواردی از این قبیل مربوط می‌شود، توضیح داد: به عنوان مثلال یک واحد تولیدی 50 تا 70 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده، محتاج 2 تا 7 میلیون دلار برای خریداری مواد اولیه تولید است، اما متاسفانه بانک‌ها همکاری نمی‌کنند. وزیر صنعت، معدن و تجارت این موضوع را نیز گفت که وی در دیدار نوروزی با تولید کنندگان از آنها خواسته است که سقف موجودی مواد اولیه خود را افزایش دهند تا در تلاطمات و نوسانات نرخ ارز دچار مشکل نشوند.
تدوین برنامه مشخص از سوی بانک‌ها
وی گفت: از بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌خواهیم تا برنامه مشخصی را برای سال تولید ملی داشته باشند تا واحدهای تولیدی در مورد اینکه چه خدمات و سرویس‌هایی را می‌توانند از بانک‌ها دریافت کنند، مطلع شوند.
منابع مالی جدید برای صنعت
غضنفری در ادامه با اشاره به تصویب تزریق منابع جدید مالی برای بخش صنعت و معدن از محل صندوق توسعه ملی، هدفمندی یارانه‌ها و منابع بانک‌های تخصصی، ابراز امیدواری کرد که 70 تا 80 درصد منابع به حوزه صنعت و معدن اختصاص یابد. وزیر صنعت، معدن و تجارت، همچنین با اشاره به تخصیص 300 میلیارد تومان برای واحدهای آسیب‌پذیر گفت: دستورالعمل این اعتبار به استانداری‌ها ابلاغ شده، مبلغ در خزانه است و به زودی به دست استانداران می‌رسد و آنها خود به توزیع این اعتبار خواهند پرداخت.
وی ادامه داد: توصیه کردیم درصدی از این منابع را در صندوق‌های سرمایه‌گذاری‌ها، قرار دهند که از این طریق امکان وام دهی به جوانان صنعتگری که فاقد وثیقه هستند، فراهم می‌شود.
بر اساس این گزارش، خبرهای خوش وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تزریق منابع مالی جدید به بخش تولید در حالی اعلام شده است که به اعتقاد برخی از فعالان صنعتی باید دید که این وعده‌ها تا چه میزان عملیاتی می‌شود.

نبود زیرساخت برای تسهیلات
آرمان خالقی، عضو هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت نیز در این خصوص می‌گوید: برای سال‌جاری وزیر صنعت، معدن و تجارت 10 محور اصلی را در نظر گرفته که برای اجرای این محورها باید زیرساخت‌های لازم در کشور فراهم شود.
به گفته خالقی، وزیر صنعت، معدن و تجارت به هنگام گرفتن رای اعتماد از مجلس نیز تکمیل پروژه‌های نیمه تمام را از اهم اهداف این وزارتخانه اعلام کرد و با آغاز سال‌جاری نیز دو محور کاهش قیمت تمام شده و تولید صادرات محور را نیز به اهداف پیشین افزود؛ اما مساله مهم در این خصوص از یک سو چگونگی اجرا و از سوی دیگر در نظر گرفتن برنامه‌ریزی خاص برای هر پروژه است.
عضو هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت معتقد است که تک تک وعده‌های داده شده برنامه‌های خاص خود را دارد که برای اجرا از کار بدون دقت صرف نام‌گذاری به سال تولید از ورود بدون برنامه‌ریزی به این بخش باید پرهیز کرد.
خالقی در پاسخ به این سوال که از زمان اجرای فاز اول قانون هدفمندی وعده‌های بسیاری در خصوص تامین نقدینگی به بخش تولید داده شده که تاکنون اجرایی نشده، در این خصوص باید چه اقدامی صورت داد؟ نیز می‌گوید: در این خصوص روان‌سازی برای تخصیص تسهیلات صورت نگرفته و از سوی دیگر بانک‌ها نیز طبق قوانین جاری برای بازپس‌گیری تسهیلات از الزامات خاص خود تبعیت می‌کنند که اجرای آن الزامی است، اما به دلیل اینکه امسال سال تولید ملی نام گرفته باید دست بانک‌ها را نیز در این خصوص باز گذاشت.
عضو هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت در ادامه می‌گوید: با توجه به محدودیت منابع باید به طور شفاف مشخص شود که وجوه مذکور با چه اولویتی در اختیار تولید قرار می‌گیرد. از سویی باید صنعتگران نیز از چگونگی تخصیص اعتبارات مطلع شوند.

 

 

 

شنبه جهاردهم 5 1391 9:17 بعد از ظهر
X