معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405509
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

دومين جشنواره ملي توليد برتر(اقتصاد سبز)

دومين جشنواره ملي توليد برتر،تنديس بلورين(اقتصاد سبز)با حضور دكتر غفوري فرد مشاور رييس جمهور،دكتر باقري دبير كل اتاق بازرگاني‌ ايران و جمعي از مسوولان و صاحبان صنعت و توليدكنندگان‌ كشورمان در دانشگاه صنعتي اميركبير برگزار شد.

دكتر حسن غفوري فرد مشاور رييس‌ جمهور در اين مراسم با اشاره به اينكه توليد تنها راه نجات كشور است،گفت:هيچ كشوري‌ بدون توليد نتوانسته استقلال و اقتدار كامل‌ خود را به دست آورد.

وي سپس به توانايي‌هاي كشورمان اشاره‌ كرد و گفت:با توجه با اينكه ايران داراي‌ نيروي جوان تحصيل كرده،20 ميليارد دلار درآمد ارزي،يك درصد جمعيت دنيا،15 درصد گاز دنيا و منابع زيرزميني غني است، اما هنوز نتوانسته است فاصله خود را با كشورهاي داراي تكنولوژي برتر كم كند.

غفوري فرد دليل اصلي اين مساله را بروكراسي حاكم بر قوانين كشور ذكر كرد و گفت:بروكراسي دست و پاگير انگيزه را براي‌ توليد از بين خواهد برد.

وي افزود:فعاليت‌هاي واسطه‌گري درآمد بيشتر دارد و صنعتگران و توليدكنندگان با توجه‌ به اين معضل اگر علاقمند نباشند،نمي‌توانند در راه اعتلاي اقتصاد كشور گام بردارند.


دومین جشنواره ملی تولید برتر(اقتصاد سبز)

دومین جشنواره ملی تولید برتر،تندیس بلورین(اقتصاد سبز)با حضور دکتر غفوری فرد مشاور رییس جمهور،دکتر باقری دبیر کل اتاق بازرگانی‌ ایران و جمعی از مسوولان و صاحبان صنعت و تولیدکنندگان‌ کشورمان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

دکتر حسن غفوری فرد مشاور رییس‌ جمهور در این مراسم با اشاره به اینکه تولید تنها راه نجات کشور است،گفت:هیچ کشوری‌ بدون تولید نتوانسته استقلال و اقتدار کامل‌ خود را به دست آورد.

وی سپس به توانایی‌های کشورمان اشاره‌ کرد و گفت:با توجه با اینکه ایران دارای‌ نیروی جوان تحصیل کرده،20 میلیارد دلار درآمد ارزی،یک درصد جمعیت دنیا،15 درصد گاز دنیا و منابع زیرزمینی غنی است، اما هنوز نتوانسته است فاصله خود را با کشورهای دارای تکنولوژی برتر کم کند.

غفوری فرد دلیل اصلی این مساله را بروکراسی حاکم بر قوانین کشور ذکر کرد و گفت:بروکراسی دست و پاگیر انگیزه را برای‌ تولید از بین خواهد برد.

وی افزود:فعالیت‌های واسطه‌گری درآمد بیشتر دارد و صنعتگران و تولیدکنندگان با توجه‌ به این معضل اگر علاقمند نباشند،نمی‌توانند در راه اعتلای اقتصاد کشور گام بردارند.

وی یکی دیگر از مشکلات را غفلت کردن‌ از توانایی‌های افراد داخل کشور عنوان کرد و (به تصویر صفحه مراجعه شود) گفت در بعضی مواقع،بدون کمک به افراد کشورهای دیگر به برتری‌های شایسته‌ای‌ دست پیدا کرده‌ایم.او توانایی در سدسازی، مخابرات و صنایع خودرو را دلیل مهم توانایی‌ داخلی دانست.

غفوری فرد از مسوولان خواست تا شان و منزلت تولیدکننده را برتر دانسته و امنیت‌ شغلی آنان را تضمین کنند.

دکتر باقری دبیر کلی اتاق‌ بازرگانی ایران:در مقطع‌ کنونی بخش خصوصی با تولیدکنندگان سخت کوش در رقابتی تنگاتنگ با اقتصاد جهانی قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به توانایی‌ ایرانیان خارج از کشور برای ساخت و ساز و تولید در داخل اشاره کرد و گفت:800 میلیارد دلار دارایی ایرانیان خارج از کشور است که با کمتر از یک دهم این مبلغ می‌توان برای‌ بیکاران داخل کشور ایجاد اشتغال کرد،بنابراین باید به‌ بهترین شکل زمینه جذب این‌ نیروها را در داخل کشور فراهم‌ کنیم.

پرویز عطایی دبیر دومین‌ جشنواره ملی اقتصاد سبز نیز در ابتدای مراسم ضمن خیرمقدم به تولیدکنندگان‌ و صنعتگران اقتصادی کشور گفت:مظلومیت‌ بخش صنعت در اقتصاد ایران نشان از عزم و علاقه آنان به کار دارد.

وی افزود:بروکراسی دست و پاگیر در تولید و صنعت نتوانسته علاقمندان واقعی این حرفه‌ را از صادقانه کار کردن دلسرد کند و آنان جدا برای اعتلای اقتصاد و صنعت کشور تلاش‌ می‌کنند.

دبیر دومین جشنواره اقتصاد سبز در ادامه با تشکر از حمایت‌کنندگان این جشنواره گفت: اقتصاد سبز از حمایت‌های همه جانبه وزارت‌ صنایع و معادن،اتاق بازرگانی ایران،وزارت‌ کار و امور اجتماعی،وزارت اقتصاد و دارایی و تولیدکنندگان و صنعتگران عاشق برخوردار است و به صورت مستقل اداره می‌شود.

عطایی گفت:ما زبان گویای شما هستیم و امیدواریم با یاری طرفین کشور بزرگ ایران را با انرژی سازنده و بالقوه پر کنیم.

دکتر مهرداد باقری دبیر کل اتاق بازرگانی‌ ایران نیز در مراسم تولید برتر،اقتصاد سبز گفت:اتاق بازرگانی ایران در راه اعتلای بخش‌ خصوصی قدم‌های بسیاری برداشته است.

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران،وی

www.noormags.com

 

شنبه بیست و یکم 5 1391 6:19 بعد از ظهر
X