معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406394
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
آقاي وزير زمان آن نرسيده است كه براي دلجويي از اسيب ديدگان و پوشش عملكرد ضعيفتان در كنار هم زبانهاي اذري خود رفته و به آنها وعده نوسازي ساختمانهايشان را بدهيد؟

پايگاه خبري تحليلي صنعت حمل و نقل ايران (تين نيوز) با انتشار يادداشتي، به بررسي عملكرد وزارت راه و ساختمان در باره بافت هاي فرسوده روستايي و البته عدم حضور فعال در ماجراي زلزله اهر  پرداخته و از وزير آذري زبان راه و ساختمان كه حتي در محل حادثه حاضر نشده  هم به شدت انتقاد كرده است. در يادداشت منتشر شده توسط "تين نيوز" آمده است:

در حالي كه سه روز از زلزله شمال شرق كشور مي گذرد اما هيچ خبري از متولي ساخت و ساز و عمران كشور نيست و ظاهرا علي نيكزاد وزير راه و شهرسازي كماكان در مرخصي پس از تصادفش در جاده فيروزكوه به سر مي برد!

اين در شرايطي است كه ظاهرا در نبود رييس جمهور و وزير راه و شهرسازي،محمد رضا رحيمي معاون اول رييس جمهور  براي التيام درد هموطنان آذري از ساخت واحدهاي تخريب شده در بازده زماني دو ماهه خبر مي دهد تا علي نيكزاد بعد از سپري شدن دوران مرخصي استعلاجي و البته پس از مراجعت از سفر حج در معيت آقاي رئيس جمهور، در مواجه با خبر وقوع زلزله در روستاهاي ورزقان و اهر و اسكو بداند كه بايد ساخت و ساز اين روستاها را در دستور كار ويژه خود قرار داده و همچون پروژه‌هاي مسكن مهر كه روزها و ماه‌ها را براي افتتاح و اتمام به سال تبديل مي‌كنند بلاتكليف روي دست دولت باقي نگذارد.


نيكزاد در كنار احمدي نژاد و هيئت همراه در مسجد النبي - مدينه


روزه سكوت نيكزاد
البته روال حاكم در تمام دنيا درچنين مواردي كه حادثه اي غيرقابل پيش بيني رخ مي دهد حضور وزير مربوطه به عنوان متولي اصلي ساخت وساز در محل حادثه حاضر مي شود اما ظاهرا علي نيكزاد روزه سكوت اختيار كرده و كما اين كه در مناطق زلزله زده حاضر نشد كه پيام تسليتي نيز و يا وعده اي دلگرم كننده نيز به زلزله زدگان آذري هم زبان خود نداد.


آقای وزیر زمان آن نرسیده است که برای دلجویی از اسیب دیدگان و پوشش عملکرد ضعیفتان در کنار هم زبانهای اذری خود رفته و به آنها وعده نوسازی ساختمانهایشان را بدهید؟
پایگاه خبری تحلیلی صنعت حمل و نقل ایران (تین نیوز) با انتشار یادداشتی، به بررسی عملکرد وزارت راه و ساختمان در باره بافت های فرسوده روستایی و البته عدم حضور فعال در ماجرای زلزله اهر  پرداخته و از وزیر آذری زبان راه و ساختمان که حتی در محل حادثه حاضر نشده  هم به شدت انتقاد کرده است. در یادداشت منتشر شده توسط "تین نیوز" آمده است:

در حالی که سه روز از زلزله شمال شرق کشور می گذرد اما هیچ خبری از متولی ساخت و ساز و عمران کشور نیست و ظاهرا علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی کماکان در مرخصی پس از تصادفش در جاده فیروزکوه به سر می برد!

این در شرایطی است که ظاهرا در نبود رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی،محمد رضا رحیمی معاون اول رییس جمهور  برای التیام درد هموطنان آذری از ساخت واحدهای تخریب شده در بازده زمانی دو ماهه خبر می دهد تا علی نیکزاد بعد از سپری شدن دوران مرخصی استعلاجی و البته پس از مراجعت از سفر حج در معیت آقای رئیس جمهور، در مواجه با خبر وقوع زلزله در روستاهای ورزقان و اهر و اسکو بداند که باید ساخت و ساز این روستاها را در دستور کار ویژه خود قرار داده و همچون پروژه‌های مسکن مهر که روزها و ماه‌ها را برای افتتاح و اتمام به سال تبدیل می‌کنند بلاتکلیف روی دست دولت باقی نگذارد.


نیکزاد در کنار احمدی نژاد و هیئت همراه در مسجد النبی - مدینه

روزه سکوت نیکزاد
البته روال حاکم در تمام دنیا درچنین مواردی که حادثه ای غیرقابل پیش بینی رخ می دهد حضور وزیر مربوطه به عنوان متولی اصلی ساخت وساز در محل حادثه حاضر می شود اما ظاهرا علی نیکزاد روزه سکوت اختیار کرده و کما این که در مناطق زلزله زده حاضر نشد که پیام تسلیتی نیز و یا وعده ای دلگرم کننده نیز به زلزله زدگان آذری هم زبان خود نداد.

از سوی دیگر بی تفاوتی وزیر متولی ساخت و ساز کشور در این شرایط با بی تفاوتی صدا وسیما و پخش مجموعه های طنز این شائبه را نیز قوت بخشید که متولیان ساخت و ساز بافتهای فرسوده که زمانی برای نشان دهنده توجه خود به بافتهای فرسوده در رسانه ملی، خواهان تماس تلفنی مردم برای اعطای تسهیلات ساخت و ساز در بافتهای فرسوده بودند امروز با وقوع چنین حادثه ای سکوت اختیار کرده و نشان دادند که اهمیتی به این موضوع نمی دهند.

البته این سکوتها و بی تفاوتی این شائبه را نیز در ذهن متبادر می سازد که وزارت راه وشهرسازی و در اصل دولت به دلیل عدم توسعه ساخت و ساز در بافت فرسوده که تا کنون خود را موفق در این بخش نشان می داد تنها در حد وعده ها و شعارهای توخالی عمل کرده و حال با وقوع چنین حادثه ای با در پیش گرفتن رویه خاموشی و سکوت می خواهد نواقص موجود در وزارتخانه را مسکوت باقی گذارد.

به این جهت است که امروز باید از آقای وزیر آمار و ارقام عملکردی اش را در نوسازی و بهسازی بافتهای فرسوده را جویا شد و پرسید در طی هفته های گذشته پس از اعلام شماره تلفن تماس برای اخذ تسهیلات نوسازی بافتهای فرسوده تا کنون چه میزان تسهیلات پرداخت شده و به طور کلی در کل کشور چه میزان بافتهای فرسوده نوسازی شده اند ؟

چقدر بافت فرسوده در کل کشور وجود دارد ؟

آیا زمان آن نرسیده است که وزیر راه و شهرسازی که چند سالی را دردولت وزیر مسکن و شهرسازی بودند و هنوز دایره فعالیتشان به این گونه گسترش نیافته بود، فکری عاجل برای موضوع مسکن روستایی و بافتهای فرسوده کند؟

آقای وزیر زمان آن نرسیده است که برای دلجویی از اسیب دیدگان و پوشش عملکرد ضعیفتان در کنار هم زبانهای اذری خود رفته و به آنها وعده نوسازی ساختمانهایشان را بدهید؟

آقای وزیر، مدتی پیش مدیر ستاد بحران وزارتخانه تحت الامر شما در مورد امدادرسانی جاده ای در طول حوادث غیر مترقبه از امادگی 100 درصدی خبر داد و این امید را داد در چنین مواردی حداقل مشکل تردد وجود نخواهد داشت و اگر چه روابط عمومی وزارت راه وشهرسازی در همان ساعات ابتدایی و روز بعد از حادثه از باز بودن راههای استانی منتهی به روستاهای اسیب دیده خبر می دادند اما دیده های خبرنگاران به خوبی نشان داد که در این امر نیز موفق نبوده اید و این امر موجب شد تا  تردد و کمک به اسیب دیدگان با مشکل مواجه شود. البته در این موارد رییس ستاد بحران وزارتخانه نیز همچون شما سکوت اختیار کرده و در سکوت ظاهرا اخبار را از رسانه ها جویا هستند تا حضور در مناطق زلزله زده .

 آذربایجان در راه بم؟!
کوتاه سخن این که ،آقای نیکزاد وزیر راه و شهرسازی ، ظاهرا ایران بر روی کمربند زلزله خیز دنیا قرار دارد و زلزله بم در سال 84 تجربه ای بود که به خوبی به مسوولان دولتی نشان داد که باید فکری عاجل برای بافتهای فرسوده و مسکن روستایی انجام دهند تا شاهد تجربه های اینچنینی نباشیم اما گویا هم زلزله زدگان بم بعد از گذشت چندین سال همچنان اندرخم وعده های دولتی روزگار می گذرانند و هم این سرنوشت محتومی است که گریبان زلزله زدگان اذربایجان شرقی را خواهد گرفت چرا که هنوز بمی ها به جای خانه های که وعده ساخت انها می رفت در چادرهای اهدای هلال احمر زندگی می کنند .

اقای وزیر وقت ان نیست که به جای وعده و شعار در زمان باقی مانده تا پایان دولت دهم به فکر عمل به وعده های داده شده باشید؟
 

 

سه شنبه بیست و چهارم 5 1391 9:16 بعد از ظهر
X