معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406494
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
معاون استاندار سيستان‌وبلوچستان:
توليد محوري در روستا يك اصل ديگر است

خبرگزاري فارس: معاون برنامه‌ريزي استاندار سيستان‌‌وبلوچستان گفت: توليدگرايي و توليدكننده بودن از ويژگي‌هاي اساسي يك زندگي روستايي است كه اين امر را بايد توسعه داد.

خبرگزاري فارس: توليد محوري در روستا يك اصل ديگر است

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، رجبعلي شيخ‌زاده امروز در همايش تعامل دانشگاه و نهادهاي متولي توسعه روستايي و شهري اظهار داشت: مدل مطلوب توسعه الگويي مبتني بر معنويت است و در جهان‌بيني اسلامي ثروت، قدرت و علم، وسيله رشد انسان و زمينه‌ساز برقراري عدالت حكومت حق و دنياي آباد بوده بر اين اساس ما مي‌توانيم بحث رشد و تعالي را جايگزين امر توسعه در نظر بگيريم.

وي افزود: يكي از نمونه‌هاي بارز توسعه، توسعه مديران آن جامعه است و مديرانند كه توسعه را رقم مي‌زنند لذا بايد به توسعه مديران و توسعه مديريت اهتمام ورزيد و مديران شايسته‌اي را براي امر توسعه شهري و روستايي تربيت كرد.


معاون استاندار سیستان‌وبلوچستان:
تولید محوری در روستا یک اصل دیگر است

خبرگزاری فارس: معاون برنامه‌ریزی استاندار سیستان‌‌وبلوچستان گفت: تولیدگرایی و تولیدکننده بودن از ویژگی‌های اساسی یک زندگی روستایی است که این امر را باید توسعه داد.

خبرگزاری فارس: تولید محوری در روستا یک اصل دیگر است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، رجبعلی شیخ‌زاده امروز در همایش تعامل دانشگاه و نهادهای متولی توسعه روستایی و شهری اظهار داشت: مدل مطلوب توسعه الگویی مبتنی بر معنویت است و در جهان‌بینی اسلامی ثروت، قدرت و علم، وسیله رشد انسان و زمینه‌ساز برقراری عدالت حکومت حق و دنیای آباد بوده بر این اساس ما می‌توانیم بحث رشد و تعالی را جایگزین امر توسعه در نظر بگیریم.

وی افزود: یکی از نمونه‌های بارز توسعه، توسعه مدیران آن جامعه است و مدیرانند که توسعه را رقم می‌زنند لذا باید به توسعه مدیران و توسعه مدیریت اهتمام ورزید و مدیران شایسته‌ای را برای امر توسعه شهری و روستایی تربیت کرد.

شیخ‌زاده بیان داشت: عدالت و رفع تبعیض یکی از شاخصه‌های رشد و تعالی است و تبعیض به فقر و عدم شایسته سالاری دامن می‌زند و زمانی که شایسته سالاری حاکم نباشد، مدیریت توسعه قاعدتا فاقد آن توان خواهد بود که بتواند هدایت امر توسعه را داشته باشد.

معاون استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: توسعه و تعالی در روستا دارای ویژگی‌ها و الزاماتی است و در آمد پایدار برای روستا یکی از ویژگی‌های توسعه روستایی است.

وی بیان داشت: از جمله این الزامات، بهبود شرایط زندگی برای عامه مردم و انطباق با نیازهای زندگی مردم است. به عبارت دیگر نمی‌توانیم به نام توسعه، روستاها را تبدیل به شهرهای کوچک و یا شهرک کنیم.

وی یادآور شد: توسعه روستایی باید به کاهش مهاجرت بیانجامد نه اینکه ما تمرین شهرنشینی به افراد در روستا بدهیم و آنها را آماده مهاجرت و حاشیه‌نشینی کنیم.

شیخ زاده افزود: خوداتکایی در روستا یک اصل است و شخص روستایی هم نیازهای خود را خودش تولید می‌کند و کشاورزی تلفیقی می‌تواند بهترین الگو برای توسعه روستایی باشد.

معاون استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: تولید محوری در روستا یک اصل دیگر است و دامن‌زدن به مصرف‌گرایی در روستا توسعه نیست بلکه یک خیانت بزرگ است و تولیدگرایی و تولیدکننده بودن از ویژگی‌های اساسی یک زندگی روستایی است که این امر را باید توسعه داد.

وی بیان داشت: اغلب اقدامات توسعه‌ای به تخریب محیط زیست می‌انجامد که باید با آن مقابله کرد.

شیخ‌زاده  توجه به توسعه زنان روستایی و نقش آنان، در کارآفرینی در روستا را نقشی بی‌بدیل دانست و گفت: توجه به منابع انسانی و طبیعی روستا به لحاظ پایین بودن هزینه‌های تولید در روستا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار سیستان‌وبلوچستان خاطرنشان کرد: توجه به دانش بومی غنی در کشاورزی روستا که اغلب مورد بی‌مهری واقع می‌شود و هنر دانشگاه و علمای توسعه این است که با شناخت این الزامات، ابعاد و مولفه‌های توسعه روستایی و شهری را احصاء و به مدل بومی برای توسعه شهری و روستایی برسند، زیرا این الزامات در حوزه توسعه شهری مسلما تعریف دیگری دارد.

وی افزود: در دولت آقای احمدی‌نژاد از سال 84 به‌ویژه در این اواخر توجه ویژه‌ای به بحث توسعه و عمران روستا شد.

شیخ زاده ادامه داد: در سال 84 رقمی معادل 122 میلیارد تومان در بحث توسعه روستایی در مجموع، راه، آب، برق، مباحث کشاورزی_ طرح‌های هادی اعتبار داشتیم که این رقم در سال 90 به بیش از 480 میلیارد تومان رسید که روند رشد قابل ملاحظه‌ای را در بحث اعتبارات حوزه روستایی نشان می‌دهد.

معاون برنامه ریزی استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: در سال 90 با توجه به آغاز برنامه توسعه ماده 180 برنامه پنجم توجه ویژه‌ای را به مناطق کمتر برخوردار که عمدتا مناطق روستایی هستند داشته و در این زمینه بحث راه‌های روستایی، آبرسانی به روستاها و طرح‌های هادی روستایی در سال 90 اعتباری بالغ بر 92 میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.

وی در حوزه بحث هدفمند کردن یارانه‌ها نیز گفت: تاکنون یک‌هزار و 855 میلیارد تومان در 15 مرحله به حساب همشهریان ما در استان سیستان‌وبلوچستان واریز شده است که حدود 924 میلیارد تومان آن اختصاص به حوزه روستاها دارد و این امر ناشی از نگاه عدالت‌محور دولت به توسعه روستایی است و دستگاه‌های اجرایی نیز در تعامل با دانشگاه می‌توانند اعتبار عمرانی حوزه توسعه روستایی را متناسب با توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و الزامات خود در توسعه روستایی به نحو بهینه‌تری هزینه کنند.

www.farsnews.com

 

چهارشنبه بیست و پنجم 5 1391 6:52 بعد از ظهر
X