معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406456
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
كانديداي مجلس نهم:
توجه به توليد و اشتغال روستاها ضرورت دارد

خبرگزاري فارس: كانديداي مجلس نهم گفت: محروميت‌زدايي و توجه به توليد و اشتغال روستاها امري ضروري است و بايد در اولويت قرار گيرد.

خبرگزاري فارس: توجه به توليد و اشتغال روستاها ضرورت دارد

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، غلامعلي جعفرزاده عصر امروز در جمع مردم بخش سنگر، مهم‌ترين هدف توسعه را توانمند كردن انسان‌ها خواند و اظهار كرد: امروز توسعه در روستاها كه ظرفيت‌ بالايي دارند بايد مورد توجه قرار گيرد.

وي افزود: مناطق روستايي با فراهم آوردن محيط زيست سالم و پايدار، نقش مهمي در توسعه ملي بر عهده دارند.

عضو هيئت علمي دانشگاه گيلان، توسعه روستايي و ارتقاي سطح رفاه روستاييان را از اهداف اصلي برنامه توسعه در طول پنج دهه گذشته در ايران ناميد و تصريح كرد: با اين وجود مناطق عقب ‌مانده روستايي از اين برنامه‌‌ها بهره چنداني نبرده‌اند و نابرابري بين مناطق شهري و روستايي افزايش ‌يافته و درصد قابل ‌توجهي از روستاييان همچنان از فقر مطلق رنج مي‌برند.


کاندیدای مجلس نهم:
توجه به تولید و اشتغال روستاها ضرورت دارد

خبرگزاری فارس: کاندیدای مجلس نهم گفت: محرومیت‌زدایی و توجه به تولید و اشتغال روستاها امری ضروری است و باید در اولویت قرار گیرد.

خبرگزاری فارس: توجه به تولید و اشتغال روستاها ضرورت دارد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، غلامعلی جعفرزاده عصر امروز در جمع مردم بخش سنگر، مهم‌ترین هدف توسعه را توانمند کردن انسان‌ها خواند و اظهار کرد: امروز توسعه در روستاها که ظرفیت‌ بالایی دارند باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: مناطق روستایی با فراهم آوردن محیط زیست سالم و پایدار، نقش مهمی در توسعه ملی بر عهده دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان، توسعه روستایی و ارتقای سطح رفاه روستاییان را از اهداف اصلی برنامه توسعه در طول پنج دهه گذشته در ایران نامید و تصریح کرد: با این وجود مناطق عقب ‌مانده روستایی از این برنامه‌‌ها بهره چندانی نبرده‌اند و نابرابری بین مناطق شهری و روستایی افزایش ‌یافته و درصد قابل ‌توجهی از روستاییان همچنان از فقر مطلق رنج می‌برند.

وی با بیان اینکه دولت‌ احمدی‌نژاد نگاه ویژه‌ای به روستا‌ها دارد، خاطرنشان کرد: این فرایند توسعه باید با شتاب بیشتری دنبال شود.

جعفرزاده با اشاره به اینکه ارتقای سطح آگاهی و مشارکت روستاییان بخش مهمی از فرایند توسعه روستایی است، ابراز کرد: ساکنان روستاها عامل اصلی توسعه روستایی هستند به همین دلیل پروژه‌های عمرانی باید با مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد مانند شوراهای روستایی طراحی شوند تا نیازهای واقعی مردم را برآورده کرده و مردم را به حضور فعال در فرایند اجرا و نظارت ترغیب کنند.

وی، با بیان اینکه محرومیت‌زدایی مناطق روستایی استان در بعد تولید و اشتغال باید در اولویت قرار گیرد، خاطرنشان کرد: در اینگونه مناطق باید محرومیت‌زدایی از بعد خدمات در مرتبه دوم اهمیت قرار گیرد.

کاندیدای مجلس نهم افزود: سرمایه‌گذاری‌های دولتی نقش مثبتی در رشد تولید محصولات کشاورزی دارند اما  ارتباط متقابل بین عواملی مانند درآمد اندک کشاورزان، ناکارآمد بودن نظام ترویج شیوه‌های مدرن کشاورزی، کمبود تاسیسات زیربنایی، بهره‌بردار کم‌سوادی که با مالکیت اراضی کوچک فاقد توان لازم برای سرمایه‌گذاری هستند، استفاده نامناسب از آب و خاک و تخریب زیست‌محیطی ناشی از استفاده نامناسب از منابع و عدم‌ مشارکت مردم روستایی در طراحی، اجرا و نظارت بر برنامه‌های عمرانی دور باطلی را ایجاد کرده که مانع از رونق بخش کشاورزی و توسعه روستایی شده است.

وی اضافه کرد: با وجود سرمایه‌گذاری‌های هنگفت دولتی برای تقویت زیرساخت‌های اقتصادی، هنوز در روستاها به ویژه در مناطق دور افتاده کمبودهای جدی در سیستم تامین آب آشامیدنی، برق، جاده‌ها، زهکشی و تسطیح زمین‌های زراعی، بهداشت محیط، مدارس و مراکز درمانی وجود دارد.

www.farsnews.com

 

چهارشنبه بیست و پنجم 5 1391 6:57 بعد از ظهر
X