معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404911
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

 

 

شركت مشهد روستا در سال 1375 ه.ش در 24 كيلومتري نيشابور در محدوده قدمگاه با هدف توليد سبزي خشك تاسيس گرديد. نيشابور در سبزي كاري هم از لحاظ كيفيت و هم از لحاظ كميت داراي موقعيت خوبي است تا جايي كه سبزي نيشابور در استان خراسان معروف است و اين  همجواري كارخانه و مزارع دليل انتخاب محل آن مي باشد. البته تهيه مواد اوليه از ديگر نقاط كشور كه مستعد پرورش سبزي مي باشند نيز انجام مي شود كه به دليل موقعيت جغرافيايي ايران اين امكان در فصول مختلف سال انجام مي شود.
كارخانه مشهد روستا در زميني به مساحت 8000 متر مربع و با زير بناي 3400 متر مربع مي باشد. تعداد نيروي انساني كه به طور مستقيم در اين واحد توليدي مشغول به كار مي باشند 120 نفر مي باشند. جهت سهولت در تهيه مواد اوليه خود كارخانه نيز در زميني به مساحت 3.5 هكتار اقدام به كاشت و برداشت سبزي كرده كه با اين كار حلقه توليد را تكميل تر كرده است.

 

 

شرکت مشهد روستا در سال 1375 ه.ش در 24 کیلومتری نیشابور در محدوده قدمگاه با هدف تولید سبزی خشک تاسیس گردید. نیشابور در سبزی کاری هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ کمیت دارای موقعیت خوبی است تا جایی که سبزی نیشابور در استان خراسان معروف است و این  همجواری کارخانه و مزارع دلیل انتخاب محل آن می باشد. البته تهیه مواد اولیه از دیگر نقاط کشور که مستعد پرورش سبزی می باشند نیز انجام می شود که به دلیل موقعیت جغرافیایی ایران این امکان در فصول مختلف سال انجام می شود.
کارخانه مشهد روستا در زمینی به مساحت 8000 متر مربع و با زیر بنای 3400 متر مربع می باشد. تعداد نیروی انسانی که به طور مستقیم در این واحد تولیدی مشغول به کار می باشند 120 نفر می باشند. جهت سهولت در تهیه مواد اولیه خود کارخانه نیز در زمینی به مساحت 3.5 هکتار اقدام به کاشت و برداشت سبزی کرده که با این کار حلقه تولید را تکمیل تر کرده است.
امروزه به دلیل زندگی ماشینی و آپارتمانی، خانواده ها کمتر مثل قدیم، فرصت تهیه سبزی یا سبزی خشک آماده را در خانه دارند و ترجیح می دهند این چنین مایحتاج خود را به صورت آماده از بازار تهیه کنند. به همین دلیل محصولات سبزی خشک مشهد روستا با نام تجاری تیار بازار خود را در بین خانواده ها پیدا کرده است. محصولات تیار دارای محبوبیت خاصی در بین خانواده ها می باشد تولید سبزی خشک به صورت تک و مخلوط در شرکت تولید می گردد. به طور مثال سبزی خشک تک مثل شوید، تره، شنبلیله و مخلوط مثل قرمه سبزی، کوکو که در زیر فهرست شده اند:
 
سبزی های تک
ردیف
نام سبزی خشک
1
اسفناج
2
پونه
3
ترخون
4
تره
5
جعفری
6
ریحان
7
شنبلیله
8
شوید
9
گشنیز
10
مرزه
11
نعناع
 
 
 
سبزی های ترکیبی
ردیف
نام سبزی خشک
ترکیبات
1
آش
تره – جعفری - اسفناج
2
پلویی
تره – جعفری – شوید
3
دلمه
ترخون – ریحان – مرزه – شوید
4
قلیه ماهی
گشنیز – شنبلیله
5
قورمه
تره – جعفری – شنبلیله
6
کوفته
تره – جعفری – مرزه – ترخون – نعنا – گشنیز
7
کوکو
تره – جعفری – شوید - گشنیز
 
سبزی خشک علاوه بر ماندگاری زیاد، مزیت هایی چون
  • قابل دسترس بودن در تمام فصول سال.
  • تنوع در انواع سبزی ها.
  • استفاده از سبزی خشک به جای سبزی تازه در خورشت ها و انواع غذاها.
  • عدم احتیاج به شرایط خاص نگهداری، یعنی لازم نیست در یخچال نگهداری شود.
 
از دیگر محصولات مشهد روستا می توان به "پیاز خشک" و " آلوچه فرآوری شده" اشاره کرد. پیاز خشک محصول مناسبی است برای کسانی که فضای خانه آنها برای آماده سازی و ذخیره سازی آن جوابگو نیست. مشهد روستا کار را برای آنان آسان کرده و پیازها را با مواد ضد عفونی شستشو و بعد خرد و در شرایط استاندارد آنها را خشک کرده و با بسته بندی مناسب به بازار عرضه می کند.
آلوچه از تنقلاتی است که همیشه مورد علاقه کودکان و موجب نگرانی بزرگسالان از نظر سلامت بوده است. مشهد روستا این مشکل را حل کرده و تولید بهداشتی و صنعتی آنرا بدون دخالت دست انجام داده است. مصرف آلوچه تیار به دلیل کیفیت بالا و داشتن پروانه ساخت از اداره نظارت بر مواد غذایی برای کلیه دوستاران توصیه می شود.
برای کدبانو های گرفتار و پرمشغله استفاده از محصولات آماده طبخ مشهد روستا، پیشنهاد می گردد. لطفا" نظر و پیشنهاد خود را پس از مصرف برای ما بفرستید تا از نظرات سازنده شما در جهت بهتر شدن، استفاده گردد.

برای ارسال نظرات خود از بخش تماس با ما استفاده نمائید.

 www.fafa.ir/MashhadRousta.aspx

 

چهارشنبه بیست و پنجم 5 1391 7:5 بعد از ظهر
X