معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406337
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
پرورش كرم ابريشم و احياء صنعت نوغانداري از بيكاري پنهان كشاورزان جلوگيري مي كند.

مديرعامل شركت ابريشم ايران با اعلام اين خبر به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گيلان گفت: پرورش كرم ابريشم علاوه بر امكان استفاده از تمامي نيروي فعال، فرصت به كارگيري بخش غيرفعال جامعه روستايي از قبيل زنان، كودكان و سالخوردگاني كه توان انجام كارهاي كشاورزي ندارند، را فراهم مي سازد.

فرزام پوررمضان افزود : سرمايه گذاري در اين رشته در مقايسه با پاره اي از فعاليتهاي توليدي كمتر و بازگشت سرمايه سريعتر و در بيشتر نقاط كشور قابل اجراست.

وي ، با اشاره به اينكه فعاليتهاي نهالكاري و توسعه مزارع توت با امكانات موجود كشاورزان قابل انجام است، گفت: كشت توت در كنار انهار، حاشيه رودخانه ها، آبراهها، مسيلها، حاشيه روستاها، اطراف مزارع به صورت تك درخت يا مجتمع و تحت شرايط مختلف آب و خاك عملي است.


پرورش کرم ابریشم و احیاء صنعت نوغانداری از بیکاری پنهان کشاورزان جلوگیری می کند.

مدیرعامل شرکت ابریشم ایران با اعلام این خبر به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان گفت: پرورش کرم ابریشم علاوه بر امکان استفاده از تمامی نیروی فعال، فرصت به کارگیری بخش غیرفعال جامعه روستایی از قبیل زنان، کودکان و سالخوردگانی که توان انجام کارهای کشاورزی ندارند، را فراهم می سازد.

فرزام پوررمضان افزود : سرمایه گذاری در این رشته در مقایسه با پاره ای از فعالیتهای تولیدی کمتر و بازگشت سرمایه سریعتر و در بیشتر نقاط کشور قابل اجراست.

وی ، با اشاره به اینکه فعالیتهای نهالکاری و توسعه مزارع توت با امکانات موجود کشاورزان قابل انجام است، گفت: کشت توت در کنار انهار، حاشیه رودخانه ها، آبراهها، مسیلها، حاشیه روستاها، اطراف مزارع به صورت تک درخت یا مجتمع و تحت شرایط مختلف آب و خاک عملی است.

این مقام کشوری ،  با بیان اینکه دوره بازدهی این فعالیت کوتاه و امکان پرورش کرم ابریشم سه سال بعد از شروع کاشت توتستانها فراهم می شود، افزود: محصول درخت توت برگیست که در تغذیه کرم ابریشم به مصرف می رسد

مدیرعامل شرکت کرم ابریشم ایران یادآور شد: این فعالیت  مواد اولیه برخی از منابع نساجی، قالی بافی، پزشکی، نظامی و مخابراتی را فراهم می سازد و از این نظر می تواند به عنوان منبع مناسبی برای درآمد ارزی کشور تلقی شود.

 پوررمضان افزود: ابریشم خام دارای بازارهای مناسب اقتصادی در داخل و خارج بوده و کالای است که می تواند از بازارهای مطمئن و مناسبی برخوردار باشد.

وی  ، با اعلام اینکه توسعه فعالیتهای تولید ابریشم زمینه توسعه منابع بزرگ ابریشم از قبیل نخ کشی و پارچه بافی است، افزود: کارآیی اقتصادی این صنعت به گونه ایست که حتی کشورهای که امکانات تولید ابریشم ندارند به لحاظ ارزش افزوده فراوان تولیدات ابریشمی، نسبت به وارد کردن ابریشم و تبدیل آن به منسوجات مختلف ابریشمی اقدام می کنند.

  مدیرعامل شرکت کرم ابریشم ایران ، با تاکید براینکه نوغانداری برای توسعه اقتصادی بخش های عقب مانده جامعه روستایی می تواند به عنوان یک صنعت و فعالیت مفید مورد استفاده قرارگیرد یادآورشد: توسعه پرورش کرم ابریشم می تواند در صنایع وابسته ساخت وسائل و ادوات ماشینهای مربوط به ابریشم و نیز صنایع تبدیلی ابریشم اشتغال جنبی قابل ملاحظه ای بوجود آورد./س

 
www.yjc.ir

 

جمعه بیست و هفتم 5 1391 7:49 بعد از ظهر
X