معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 493989
تعداد نوشته ها : 163
تعداد نظرات : 7
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

مديركل اداره عشاير خراسان شمالي گفت: عشاير اين استان بهار امسال 116 هزار راس دام مازاد خود را به بازار عرضه مي كنند.

 

'موسي‌الرضا شادمهر' روز سه ‌شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: خانوارهاي عشايري خراسان شمالي دامهاي پرواري خود را در ارديبهشت و خرداد ماه براي فروش و كشتار روانه بازار مي كنند.

وي ادامه داد: عشاير بخشي از دام خود را در اين استان عرضه كرده و بخش عمده تري را براي فروش به استانهاي تهران، مازندران و خراسان رضوي انتقال مي دهند.

مديركل اداره عشاير خراسان شمالي ميزان عرضه سالانه دام عشاير استان را 300 هزار راس عنوان و بيان كرد: عرضه اين ميزان دام در حقيقت توليد سالانه هفت هزار و 500 تن گوشت قرمز، معادل 35 درصد گوشت قرمز را در خراسان شمالي شامل مي شود.

شادمهر افزود: اين قشر سختكوش همچنين سالانه هزار و 750 تن پشم و ساير فرآورده‌هاي دامي توليد مي‌كنند.

وي گفت: حجم ديگر توليدات شامل شير، روغن، كره، ماست و ساير فرآورده هاي لبني عشاير نيز قابل است كه بيشتر جنبه خودمصرفي داشته و بخشي از آن نيز به بازار عرضه مي شود.


مدیرکل اداره عشایر خراسان شمالی گفت: عشایر این استان بهار امسال 116 هزار راس دام مازاد خود را به بازار عرضه می کنند.

 

'موسی‌الرضا شادمهر' روز سه ‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: خانوارهای عشایری خراسان شمالی دامهای پرواری خود را در اردیبهشت و خرداد ماه برای فروش و کشتار روانه بازار می کنند.

وی ادامه داد: عشایر بخشی از دام خود را در این استان عرضه کرده و بخش عمده تری را برای فروش به استانهای تهران، مازندران و خراسان رضوی انتقال می دهند.

مدیرکل اداره عشایر خراسان شمالی میزان عرضه سالانه دام عشایر استان را 300 هزار راس عنوان و بیان کرد: عرضه این میزان دام در حقیقت تولید سالانه هفت هزار و 500 تن گوشت قرمز، معادل 35 درصد گوشت قرمز را در خراسان شمالی شامل می شود.

شادمهر افزود: این قشر سختکوش همچنین سالانه هزار و 750 تن پشم و سایر فرآورده‌های دامی تولید می‌کنند.

وی گفت: حجم دیگر تولیدات شامل شیر، روغن، کره، ماست و سایر فرآورده های لبنی عشایر نیز قابل است که بیشتر جنبه خودمصرفی داشته و بخشی از آن نیز به بازار عرضه می شود.

او عشایر را دارای سهم بالایی در گردش اقتصاد خراسان شمالی دانست و افزود: این قشر از جامعه دارای توانمندیهای زیادی هستند که نیاز به توجه دستگاههای اجرایی دارد.

وی گفت: بارش مناسب برف در زمستان گذشته و بارندگیهای خوب بهاری و غنای مراتع انگیزه عشایر این استان را برای نگهداری و افزایش شمار دام بالا برده است.

مدیرکل اداره عشایر خراسان شمالی با بیان اینکه هم اکنون مراتع برای دامپروری غنی شده افزود:‌ این وضعیت هزینه تولید را کاهش و انگیزه دامپروران را افزایش داده که پیش بینی می شود امسال 200 هزار راس به شمار دامهای عشایر افزوده شود.

وی گفت: پیش بینی می شود امسال تولید گوشت قرمز توسط دامپروران عشایر نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یابد.

او افزود: عشایر 32 درصد دام خراسان شمالی را در اختیار دارند و در دو فصل دامهای خود را به بازار عرضه می کنند.

هم‌اکنون پنج هزار خانوار عشایری با جمعیت حدود 30 هزار نفر در قالب دو ایل و ‎ 38طایفه با شیوه‌های سنتی کوچرو و نیمه کوچرو با 700 هزار راس دام در خراسان شمالی کوچروی می‌کنند.

www.iana.ir

 
 

 

شنبه بیست و هشتم 5 1391 9:48 بعد از ظهر
X