معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404790
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

پيش‌بيني بروز مشكلات زمستاني براي عشاير ايران در پي افزايش قيمت جو

جو اصلي‌ترين نهاده مورد نياز عشاير در زمستان است و متأسفانه اخيراً اين نهاده با افزايش قيمت شديد در بازار روبه‌رو بوده است.


مديرعامل صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري در بخش عشاير در گفتگو با خبرنگار ايانا، درخصوص ميزان سرمايه و تعداد تشكل‌هاي عضو اين صندوق گفت: هم‌اكنون 138 تشكل عضو اين صندوق هستند كه يك عضو آن شركت مادرتخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري كشاورزي ايران و 137 عضو ديگر تشكل‌هاي عشايري هستند.

مرتضي ذوالانواري با بيان اينكه سرمايه صندوق عشايري بر اساس آخرين برآورد رقمي بيش از 120 ميليارد ريال است، افزود: پيش‌بيني مي‌شود تا سال 93 و طي يك برنامه پنج ساله، سرمايه صندوق به حدود 350 ميليارد ريال برسد.

وي خاطرنشان كرد: پيش‌بيني مي‌شود تا پايان امسال كه سال سوم اين طرح است، سرمايه صندوق به رقمي بيش از 210 ميليارد ريال برسد.

مديرعامل صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري عشايري در ادامه درباره قانون افزايش بهره‌وري تصريح كرد: اين قانون از نظر اينكه زمينه‌هاي رشد و توسعه صندوق‌ها را فراهم مي‌كند و باعث افزايش ميزان سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي مي‌شود و همچنين فضاي مناسبي را براي رشد و توسعه بخش كشاورزي از طريق سوق دادن منابع نقدينگي دولت به اين بخش ايجاد مي‌كند، قانون بسيار خوبي است.


پیش‌بینی بروز مشکلات زمستانی برای عشایر ایران در پی افزایش قیمت جو

جو اصلی‌ترین نهاده مورد نیاز عشایر در زمستان است و متأسفانه اخیراً این نهاده با افزایش قیمت شدید در بازار روبه‌رو بوده است.


مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش عشایر در گفتگو با خبرنگار ایانا، درخصوص میزان سرمایه و تعداد تشکل‌های عضو این صندوق گفت: هم‌اکنون 138 تشکل عضو این صندوق هستند که یک عضو آن شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی ایران و 137 عضو دیگر تشکل‌های عشایری هستند.

مرتضی ذوالانواری با بیان اینکه سرمایه صندوق عشایری بر اساس آخرین برآورد رقمی بیش از 120 میلیارد ریال است، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا سال 93 و طی یک برنامه پنج ساله، سرمایه صندوق به حدود 350 میلیارد ریال برسد.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال که سال سوم این طرح است، سرمایه صندوق به رقمی بیش از 210 میلیارد ریال برسد.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری عشایری در ادامه درباره قانون افزایش بهره‌وری تصریح کرد: این قانون از نظر اینکه زمینه‌های رشد و توسعه صندوق‌ها را فراهم می‌کند و باعث افزایش میزان سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی می‌شود و همچنین فضای مناسبی را برای رشد و توسعه بخش کشاورزی از طریق سوق دادن منابع نقدینگی دولت به این بخش ایجاد می‌کند، قانون بسیار خوبی است.

ذوالانواری با بیان اینکه این قانون، قانون خوبی است، اما باید هر قانونی ضمانت اجرایی نیز داشته باشد تا شاهد تأثیر آن بر بخش کشاورزی بود، ادامه داد: اکنون دولت از طریق شرکت مادر تخصصی منابع خوبی را برای مصرف در طرح‌های بخش کشاورزی به صندوق‌ها اختصاص داده است.

وی در ادامه درباره مشکلات کنونی عشایر ایران نیز یادآور شد: زندگی عشایر مبتنی بر دامداری است لذا علوفه دام و نهاده‌های تغذیه‌ای دام از اهمیت بالایی برای پایداری و توسعه بخش کشاورزی عشایری برخوردار است.

ذوالانواری با اشاره به اینکه جو اصلی‌ترین نهاده مورد نیاز عشایر در زمستان است، تأکید کرد: متأسفانه به‌دلیل کاهش محصول جو در کشور، اخیراً این نهاده با افزایش قیمت شدید در بازار روبه‌رو بوده است.

وی در پایان با اعلام اینکه با قیمت‌های کنونی، صندوق عشایری به‌عنوان یک نهاد ملی حمایت‌کننده از تولیدکننده‌های عشایری با کمبود منابع مواجه است، اظهار داشت: با تأمین منابع، این صندوق توسط تشکل‌های عضوش علوفه را مستقیماً از کشاورزان خریداری می‌کند و در اختیار عشایر قرار می‌دهد و این کمک بسیار مؤثری در فصل زمستان برای عشایر خواهد بود./

 

خبرنگار: رضا مروتی

www.iana.ir

شنبه بیست و هشتم 5 1391 9:50 بعد از ظهر
X