معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406366
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
نسخه چاپيارسال به دوستان
استاندار خراسان شمالي:
مخاطب اصلي توليد ملي ملت هستند‌

خبرگزاري فارس: استاندار خراسان شمالي مخاطب اصلي توليد ملي را همه ملت عنوان كرد و گفت:‌ اصل تحقق توليد ملي مردم هستند و دولت صرفاً كارها و فعاليت‌ها را روان سازي مي‌كند.

خبرگزاري فارس: مخاطب اصلي توليد ملي ملت هستند‌

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد،‌ ابوطالب شفقت بعد از ظهر امروز در نشست شوراي اداري خراسان شمالي اظهار داشت: البته دولت نيز براي پشتيباني از بخش‌ها از جمله صنعت و كشاورزي بايد در اين راستا حركت كند.

وي با تأكيد بر اينكه بايد بند به بند شعار امسال برنامه‌ريزي و كار شود، گفت: مهم‌ترين اولويت استان بخش كشاورزي بوده، از اين رو در تمام دستگاه‌هاي مرتبط با اين بخش فعاليت مضاعفي داشته باشيم.

نماينده عالي دولت در خراسان شمالي افزود: نيروهاي بخش كشاورزي به نيروهاي توانمند تبديل شده تا از حداكثر ظرفيت اين بخش استفاده بهينه شود.


استاندار خراسان شمالی:
مخاطب اصلی تولید ملی ملت هستند‌

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان شمالی مخاطب اصلی تولید ملی را همه ملت عنوان کرد و گفت:‌ اصل تحقق تولید ملی مردم هستند و دولت صرفاً کارها و فعالیت‌ها را روان سازی می‌کند.

خبرگزاری فارس: مخاطب اصلی تولید ملی ملت هستند‌

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد،‌ ابوطالب شفقت بعد از ظهر امروز در نشست شورای اداری خراسان شمالی اظهار داشت: البته دولت نیز برای پشتیبانی از بخش‌ها از جمله صنعت و کشاورزی باید در این راستا حرکت کند.

وی با تأکید بر اینکه باید بند به بند شعار امسال برنامه‌ریزی و کار شود، گفت: مهم‌ترین اولویت استان بخش کشاورزی بوده، از این رو در تمام دستگاه‌های مرتبط با این بخش فعالیت مضاعفی داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: نیروهای بخش کشاورزی به نیروهای توانمند تبدیل شده تا از حداکثر ظرفیت این بخش استفاده بهینه شود.

شفقت وجود آب فراوان و بهره‌برداران بالای بخش کشاورزی در خراسان شمالی را برشمرد و افزود: این بخش لازم است تا مدیریت شده و برنامه ریزی برای افزایش سطح برداشت انجام شود.

وی تصریح کرد: هم سرمایه در استان داشته و هم امکانات لازم در اختیار استان قرار دارد صرفاً سال گذشته 470 میلیارد تومان پول از محل یارانه‌ها در اختیار مردم استان قرار گرفته شده است و اگر این منابع خوب برنامه ریزی شود، قطعاً می‌توان مشکل اقتصادی، بیکاری را رفع کرد.

* ستاد توسعه کشاورزی در خراسان شمالی فعال شده است

استاندار خراسان شمالی با اشاره به فعال شدن ستاد توسعه کشاورزی در استان اظهار داشت:‌ کشاورزی اولویت نخست توسعه خراسان شمالی است.

وی با بیان اینکه ستاد تحقق فرمان رهبری برای سال تولید ملی به دبیری شورای برنامه ریزی و ریاست استاندار با کمیته‌های مختلف با محوریت کشاورزی در استان تشکیل شده است، گفت: در بخش کشاورزی خراسان شمالی 150 هزار بهره‌بردار فعالیت دارند که از مجموع 220 هزار خانوار استان 104 هزار خانوار روستایی هستند.

شفقت تصریح کرد: باید برای این بخش برنامه ریزی لازم را داشته باشیم تا افزایش تولیدات بخش کشاورزی برای استان رقم بخورد.

* خراسان شمالی توانایی افزایش گوشت مصرفی استان‌ها را دارد

استاندار خراسان شمالی در ادامه با اشاره به لزوم افزایش تولیدات بخش کشاورزی به ویژه گوشت قرمز در این استان در سال تولید ملی اظهار داشت: در این راستا به گونه‌ای برنامه ریزی خواهیم کرد که گوشت مصرفی استان‌ها از میزان تولید استان امسال به دو برابر افزایش یابد.

وی با بیان اینکه سال گذشته 25 هزار تن گوشت قرمز در خراسان شمالی تولید شد، افزود: از این میزان 14 هزار تن به مصرف استان و 11 هزار تن به سایر استان‌ها ارسال شد.

شفقت تصریح کرد: بر همین اساس امسال تولید حداقل 35 هزار تن گوشت را در برنامه بخش کشاورزی داشته که باید 60 درصد به صورت گوسفندی و 40 درصد گاوی تأمین شود.

استاندار خراسان شمالی گفت:‌ همچنین میزان تولید شیر در سال جاری باید به 220 هزار تن برسد و واسطه‌ها و دلال بازی‌ها در این بخش از بین برود.

وی وجود تشکل‌های اقتصادی در این حوزه را از مشکلات حوزه شیر استان عنوان کرد و افزود: باید ناظران و بازرسی‌ها در این زمینه فعال شوند و نگذارند تا در حق دامداران اجحاف شود.

شفقت تأکید کرد: کشتار دام باید در داخل استان انجام شود و نباید اجازه داد تا دام به صورت زنده از استان خارج شود.

استاندار خراسان شمالی همچنین از تمام دستگاه‌های مرتبط در این بخش از جمله محیط زیست،‌ منابع طبیعی، آب منطقه‌ای، بانک‌ها و ... خواست تا در این زمینه مشارکت داشته باشند.

وی افزود: هیچ‌گونه کوتاهی در این راستا قابل پذیرش نیست و نباید به خاطر طرح مسائلی چون مشکلات زیست محیطی از فعالیت در این حوزه‌ها به ویژه در روستاها جلوگیری شود و لازم است تا آموزش‌های مرتبط به روستاییان برای حفاظت از محیط زیست ارائه شود.

* افزایش ظرفیت صنایع تبدیلی و تکمیلی در خراسان شمالی

شفقت در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون ظرفیت اسمی واحدهای تبدیلی و تکمیلی در استان 150 هزار تن است، گفت: این واحدها اکنون با 50 هزار تن ظرفیت فعالیت کرده و بخش زیادی از این ظرفیت‌ها بلااستفاده مانده است.

وی جلوگیری از خروج شیر از استان را مورد تأکید قرار داد و افزود: باید شیر تولیدی استان با اولویت صنایع تبدیلی و تکمیلی جذب شود.

به گفته استاندار خراسان شمالی، به دلیل حمایت نشدن دامداری‌های کوچک تولید شیر، عمده این واحدها ورشکسته شده و باید در این زمینه تدبیر شود.

وی با تأکید بر اینکه امسال باید همه بسیج شده تا فرمان ولی عمر مسلمین در تمامی زمینه‌ها تحقق پیدا کند، این نیازمند فعالیت همه بوده و اگر کسی در این زمینه کوتاهی کند، هم در حوزه عمل و هم در حوزه تکلیف کوتاهی کرده است.

* افزایش تولید سیب و انگور برای تأمین میوه شب عید

استاندار خراسان شمالی همچنین ظرفیت باغی در خراسان شمالی را برشمرد و گفت: این ظرفیت در استان وجود داشته که حداقل در دو میوه سیب و انگور خراسان شمالی علاوه بر تأمین نیازهای استان، میوه شب عید سایر استان‌ها را نیز تأمین کند.

وی اظهار داشت:‌ ما این ظرفیت را در استان دارا بوده و این برنامه نیازمند آموزش و برنامه ریزی است.

شفقت خاطرنشان کرد: آب و اراضی مستعد در این استان به اندازه لازم وجود دارد و صرفاً باید برای تحقق این برنامه‌ها برنامه ریزی شود.

www.farsnews.com

 

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 6:46 بعد از ظهر
X