معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404886
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
رئيس شوراي اسلامي فارس:
طرح «اتحاد واحد»، اقتصاد فارس را متحول مي‌كند

خبرگزاري فارس: رئيس شوراي اسلامي استان فارس از ارائه طرح اتحاد واحد در بخش‌هاي دولتي و خصوصي به دولت توسط اين شورا خبر داد و گفت: اين طرح اقتصاد فارس را متحول مي‌كند.

خبرگزاري فارس: طرح «اتحاد واحد»، اقتصاد فارس را متحول مي‌كند

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، مظفر مختاري صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين طرح با هدف پيشبرد اهداف توليد ملي و حمايت از دستاوردهاي صنعتي تهيه و تدوين شده و اهداف نهايي آن ايجاد واحدهاي بزرگ صنعتي با مشاركت عمومي است.

وي به تلاش مجموع اين شورا براي توسعه اقتصاد استان فارس اشاره كرد و افزود: يكي از نتايج مهم در تلاش براي تعريف توسعه اين است كه فرآيند توسعه مترادف با رشد اقتصادي نيست، چراكه امكان دارد در كشوري توليد ناخالص ملي سرانه افزايش پيدا كرده اما نابرابري درآمدها بيشتر شده، فقرا فقيرتر و ساير اهداف توسعه بدتر شده باشند.


رئیس شورای اسلامی فارس:
طرح «اتحاد واحد»، اقتصاد فارس را متحول می‌کند

خبرگزاری فارس: رئیس شورای اسلامی استان فارس از ارائه طرح اتحاد واحد در بخش‌های دولتی و خصوصی به دولت توسط این شورا خبر داد و گفت: این طرح اقتصاد فارس را متحول می‌کند.

خبرگزاری فارس: طرح «اتحاد واحد»، اقتصاد فارس را متحول می‌کند

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، مظفر مختاری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح با هدف پیشبرد اهداف تولید ملی و حمایت از دستاوردهای صنعتی تهیه و تدوین شده و اهداف نهایی آن ایجاد واحدهای بزرگ صنعتی با مشارکت عمومی است.

وی به تلاش مجموع این شورا برای توسعه اقتصاد استان فارس اشاره کرد و افزود: یکی از نتایج مهم در تلاش برای تعریف توسعه این است که فرآیند توسعه مترادف با رشد اقتصادی نیست، چراکه امکان دارد در کشوری تولید ناخالص ملی سرانه افزایش پیدا کرده اما نابرابری درآمدها بیشتر شده، فقرا فقیرتر و سایر اهداف توسعه بدتر شده باشند.

این مسئول اضافه کرد: چنین حالتی می‌تواند به‌عنوان رشد اقتصادی با توسعه منفی نامیده شود که در آن با وجود این که درآمد سرانه افزایش یافته است وضع اقتصادی توده مردم بدتر شده و هیچ پیشرفتی در تغییر عادات و رفتار افراد و نهادها متناسب با آرمان‌های مدرن‌گرایی به وجود نیامده، اما در کوتاه مدت رشد اقتصادی منفی داشته باشد.

مختاری ادامه داد: مشاوران اقتصادی شورای اسلامی این استان با شناخت این مسئله که رشد اقتصادی به خودی خود و به تنهایی و به طور خودکار بدون بهبود در شرایط کیفی زندگی افراد جامعه منجر به تحقق اهداف معین و وسیع‌تر توسعه نمی‌شود، اقدام به تهیه طرح «اتحاد واحد» در بخش‌های دولتی و خصوصی کرده‌اند که نتیجهٔ حاصل از اجرای چنین طرح بزرگی بهبود وضعیت سرمایه‌گذاری در صنایع مادر است که منتج به بهبود وضعیت اقتصادی خانوار می‌‌شود.

در ادامه مشاور اقتصادی شورای اسلامی استان فارس نیز در تشریح این طرح آحاد مردم استان فارس را ذینفع‌های این طرح عنوان کرد و از مصوبات طرح‌های مولد و اشتغالزا در سفر مقام معظم رهبری به این استان، مصوبات طرح‌های کلیدی و مادر سفرهای استانی هیئت دولت به فارس، مصوبات مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به عنوان مأخذ قانونی این طرح یاد کرد.

محمدحسن مدرسی افزود: توسعه جریانی دیالکتیکی است که در آن هر تغییری در اقتصاد به همراه خود مشکلات و تعدیل‌های جدیدی را به وجود می‌آورد.

وی ادامه داد: توسعه فرآیندی است توام با بحران‌ها و دردها و مشکلاتی مانند زایش و تولد یک نوزاد که در عین حال برای آینده، امیدهائی را محقق می‌سازد.

این کارشناس با بیان اینکه توسعه چیزی است که در درون جامعه باید بجوشد و نمو کند و تا آنجا که ممکن است هدف‌های توسعه را باید تعریف و معین ساخت و معلوم کرد که آن هدف‌ها در چارچوب کدام ساختار اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی قابل تحقق و دسترسی هستند، افزود: تیم تدوین کننده این طرح با ساعت‌ها کار کارشناسی تمام تلاش خود را به کار بسته تا اجرای این طرح رفاه، آسایش و تأمین منابع مالی خانوارها را در پی داشته باشد.

مدرسی در پایان سهیم شدن آحاد مردم فارس در سهام طرح‌های بزرگ اقتصادی و صنایع مادر ایجاد شده در این استان را یکی از نشانه‌های توجه پدیدآورندگان این طرح برشمرد.

www.farsnews.com

 

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 7:13 بعد از ظهر
X