معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404868
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
عضو كارگروه حمايت از توليد در گفت‌وگو با فارس خبر داد
معطلي مواد اوليه صنعتي در گمرك به دليل كافي نبودن كارشناسان استاندارد

خبرگزاري فارس: عضو كارگروه حمايت از توليد از معطلي مواد اوليه صنعتي وارداتي به كشور در گمرك خبر داد و گفت: خواب كالا و سرمايه در گمرك به ضرر بخش صنعت و خلاف حمايت از توليد ملي است.

خبرگزاري فارس: معطلي مواد اوليه صنعتي در گمرك به دليل كافي نبودن كارشناسان استاندارد

 

آرمان خالقي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با اشاره به اينكه در راستاي اقتصاد مقاومتي نبايد علاوه بر تحريم‌هاي خارجي، محدوديت‌هاي داخلي اعمال شود، اظهار داشت: در حال حاضر مواد اوليه مورد نياز صنايع با سختي به كشور وارد مي‌شود اما اين مواد در گمرك متوقف شده و معطلي اين كالا را شاهد هستيم كه پديده قابل قبولي نيست.


عضو کارگروه حمایت از تولید در گفت‌وگو با فارس خبر داد
معطلی مواد اولیه صنعتی در گمرک به دلیل کافی نبودن کارشناسان استاندارد

خبرگزاری فارس: عضو کارگروه حمایت از تولید از معطلی مواد اولیه صنعتی وارداتی به کشور در گمرک خبر داد و گفت: خواب کالا و سرمایه در گمرک به ضرر بخش صنعت و خلاف حمایت از تولید ملی است.

خبرگزاری فارس: معطلی مواد اولیه صنعتی در گمرک به دلیل کافی نبودن کارشناسان استاندارد

 

آرمان خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی نباید علاوه بر تحریم‌های خارجی، محدودیت‌های داخلی اعمال شود، اظهار داشت: در حال حاضر مواد اولیه مورد نیاز صنایع با سختی به کشور وارد می‌شود اما این مواد در گمرک متوقف شده و معطلی این کالا را شاهد هستیم که پدیده قابل قبولی نیست.

وی با اشاره به رتبه 140 ایران از نظر فضای کسب و کار، گفت: حدود 3 سال پیش رئیس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی اعلام کرد با اقدامات پیش‌بینی شده رتبه فضای کسب و کار ایران تا 50 رتبه ارتقاء خواهد یافت که در آن زمان رتبه فضای کسب و کار ایران حدود 137، 138 و 142 بود.

وی تصریح کرد: در این میان رقبای ما در تلاش هستند تا تولید‌کنندگان ایرانی را از میدان خارج کنند و به همین دلیل اگر توجه کافی به این موضوع نشود، تلاشی که در ایران انجام می‌شود کفایت نخواهد کرد و نمی‌توانیم جایگاه خود را در بین کشورهای دیگر از نظر فضای کسب و کار ارتقاء دهیم.

خالقی با بیان اینکه فضای گمرک نیز نقش مهمی در ارتقاء این جایگاه دارد، توضیح داد: رئیس کل گمرک قبلاً دبیر کارگروه گمرک ستاد تحولات اقتصادی کشور بود و در آن زمان بحث‌های اصلاح ساختار و قوانین گمرک در جلسات این کارگروه مطرح می‌شد.

وی افزود: اما این تئوری‌ها باید در عمل پیاده شوند و ایده‌هایی که در آن زمان مطرح می‌شد، عملیاتی شود تا زمان انجام امور گمرکی کوتاه‌تر شود.

* گزارش صنعتگران مغایر با قانون گمرک است

وی با بیان اینکه در راستای تحولات اقتصادی باید بسته گمرکی اجرایی شود، اظهار داشت: قانون جدید گمرک تدوین و ابلاغ شده و این قانون تقریباً مطابق با خواسته گمرک تهیه شده است که باید منتظر نتیجه اجرای آن باشیم،اما گزارشات رسیده از سوی صنعتگران مغایر با این مسئله است.

عضو کارگروه حمایت از تولید با بیان اینکه طرح شبنم ابلاغ شده است، گفت: برخی صنوف در مقابل اجرای این طرح با هدف جلوگیری از پرداخت شفاف مالیات، مقاومت می‌کنند که این به معنی قانون‌گریزی است.

وی با بیان اینکه طرح شبنم برای شناسایی کل کالاهای موجود در کشور تدوین شده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه این طرح در ابتدای اجرا قرار دارد، هنوز سیستم‌های مربوطه با یکدیگر هماهنگ نشده‌اند.

* کمبود کارشناسان سازمان استاندارد در گمرکات

وی با اشاره به کمبود کارشناسان سازمان استاندارد در گمرکات کشور گفت: اجرای طرح شبنم با کنترل همه کالاها در گمرک نیازمند تقویت سازمان استاندارد و ایجاد تجهیزات کافی در گمرکات است تا خواب کالا را در انبارهای گمرک نداشته باشیم.

خالقی بر لزوم تخصصی‌ شدن گمرکات تأکید کرد و گفت: واردات هر نوع کالا باید از طریق گمرکی انجام شود که امکان بررسی و کنترل آزمایشگاهی آن محصول را دارا باشد.

وی افزود: در سالهای اخیر با تصویب یک قانون، سازمان استاندارد به اشتباه ملزم به کنترل و نظارت بر همه کالاهای تولیدی در کنار خودرو شد.

وی ادامه داد: این در حالی است که بودجه کافی برای این سازمان دیده نشده و امکان نظارت دقیق بر همه کالاهای موجود در کشور با بودجه‌های فعلی وجود ندارد.

 

چهارشنبه اول 6 1391 8:42 بعد از ظهر
X