معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404861
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
جمعه، 9 تير 1391
ساعت: 09:26
  Friday, June 29, 2012
كد خبر: 182840

 

به گزارش خبر خودرو، عضو كميته تخصصي كارگروه حمايت از توليد خانه صنعت – معدن و تجارت بر لزوم بهبود مناسبات اقتصادي ميان شركت هاي خودروساز و قطعه ساز تاكيد كرد و گفت: لازم است كه مناسبات اقتصادي ميان شركت هايي كه به صورت يك گروه عمل مي كنند ، بهبود يابد تا صنعت كشور از تبعات منفي عدم تناسب ميان واحدهاي صنعتي به دور باشد.


جمعه، 9 تیر 1391
ساعت: 09:26
  Friday, June 29, 2012
کد خبر: 182840

 

به گزارش خبر خودرو، عضو کمیته تخصصی کارگروه حمایت از تولید خانه صنعت – معدن و تجارت بر لزوم بهبود مناسبات اقتصادی میان شرکت های خودروساز و قطعه ساز تاکید کرد و گفت: لازم است که مناسبات اقتصادی میان شرکت هایی که به صورت یک گروه عمل می کنند ، بهبود یابد تا صنعت کشور از تبعات منفی عدم تناسب میان واحدهای صنعتی به دور باشد.

آرمان خالقی در ادامه گفتگو با خبرنگار خبر خودرو ضمن اشاره به ارتباط ملموس صنعت قطعه و خودروسازی با یکدیگر ، افزود: فعالیت های تولیدی در صنعت قطعه و خودروسازی از ابتدا تا انتهای فرآیند تولید محصول در ارتباط با یکدیگر می باشند، به عبارت دیگر واحدها و مجموعه های مختلف در این صنایع همانند یک خوشه عمل می کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر خوشه صنعتی خودرو در کشور شکل گرفته است، ابراز داشت: این امر به شکلی است که می توان گفت فرآیند تولید محصول (خودرو) مجموعه های مختلف را از واردکننده مواد اولیه تا مجموعه های ارائه دهنده خدمات پس از فروش محصولات را در ارتباط با یکدیگر قرار می دهد.

نکته مهمی که خالقی در ادامه به آن اشاره کرد این است که زمانی که در یکی از مجموعه های وابسته به خوشه صنعت خودرو اعم از مجموعه های قطعه و خودروسازی ، معضلی به وجود آید ،به طور قطع ادامه فعالیت در سایر حوزه ها را با مشکل روبرو خواهد نمود.

به گفته وی ، هم اکنون شرکت های خودرو و قطعه سازی به منظور ادامه روند تولید محصولات خود با یک سری مشکلات دست و پنجه نرم می کنند به طور مثال ؛ عدم اعطای مجوز شماره گذاری به برخی از خودروهای تولیدی شرکت های خودروساز موجبات ضرر و زیان هنگفتی را برای این واحدهای صنعتی فراهم می آورد و باعث می شود تا بخشی از هزینه های تولید در این بخش بدون بازگشت باقی بماند.

وی تصریح کرد: از آنجایی که فعالیت های اقتصادی در واحدهای مختلف صنعتی قطعه و خودروسازی در ارتباط مستقیم با یکدیگر هستند از اینرو بروز مشکلات در حیطه تامین نقدینگی شرکت های خودروساز، ادامه روند تولید را در واحدهای قطعه سازی با چالش روبرو می کند.

وی متذکر شد: قطع شدن گردش مالی در واحدهای صنعتی به ترتیبی که موجب شود کالای ساخته شده توسط شرکت های قطعه ساز به دلایل مختلف از جمله عدم امکان ادامه فرآیند تولید یک محصول در کارخانجات خودروسازی(عدم اخذ مجوز شماره گذاری)،موجبات خواب سرمایه را در صنایع کشور فراهم می آورد و در نهایت ضرر و زیان را برای شرکت های خودروسازی به همراه می آورد.

خالقی همچنین ضمن اشاره به شکل گرفتن چرخه معیوب اقتصادی در صنعت خودروسازی کشور،اظهارداشت: بخشی از این امر مربوط به مجموعه عواملی از قبیل اعمال فشارهای اقتصادی خارج از کشور ، نبود نقدینگی و نیز عدم اعمال مدیریت صحیح در امر تولید است.

عضو کمیته تخصصی کارگروه حمایت از تولید خانه صنعت – معدن و تجارت در پایان با اشاره به ادامه روند سیستم انبارداری در صنعت خودروسازی کشور، خاطرنشان کرد: متاسفانه سیستم صنعت خودروسازی در کشور ما برخلاف صنایع خودروسازی در سایر کشورها بروز رسانی نشده است.

khabarkhodro.com/

 

 

چهارشنبه اول 6 1391 9:2 بعد از ظهر
X