معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404812
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

صنعتگران در واكنش به اظهارات بهمني: رييس كل بانك مركزي عذرخواهي كند

وقتي بايد فاتحه صنعت را خواند

رييس كل بانك مركزي از صنعتگران وتوليدكنندگان عذرخواهي كرده واز سمت خود استعفا دهد.در اين ميان نمايندگان مجلس نيز در برابر اظهارات رييس كل بانك مركزي سكوت نكردند و در واكنش به اين اظهارنظر اعلام كردند كه با سخنان رييس كل بانك مركزي فاتحه صنعت را بايد خواند.

به گزارش گروه اقتصادي خبرگزاري خانه ملت، پس از آنكه بارها وزير صنعت ،معدن و تجارت اعلام كرد بانك ها منابع كافي در اختيار توليد كنندگان و صنعتگران قرار نمي دهند و حدود ۸۰ درصد مسائل واحدهاي توليدي منابع بانكي است رييس كل بانك مركزي واكنش نشان داد وازوزيرخواست بهره وري توليد را افزايش دهد. بهمني صنعت را به مرده اي تشبيه كرد كه با آب ميوه زنده نخواهدشد. اين تشبيه رييس كل بانك مركزي با واكنش صنعت گران مواجه شد.صنعتگران اين تشبيه را توهين به ساحت مقدس توليد دانستند ودرگفت و گوبا خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت،ازرييس كل بانك مركزي خواستند تا از توليدكنندگان وصنعت گران عذرخواهي كرده و ازسمت خوداستعفا دهد.در اين ميان نمايندگان مجلس نيز در برابر اين سخنان رييس كل بانك مركزي سكوت نكردند و در واكنش به اين اظهارنظر اعلام كردند كه با سخنان رييس كل بانك مركزي فاتحه صنعت را بايد خواند.


 

صنعتگران در واکنش به اظهارات بهمنی: رییس کل بانک مرکزی عذرخواهی کند

وقتی باید فاتحه صنعت را خواند

رییس کل بانک مرکزی از صنعتگران وتولیدکنندگان عذرخواهی کرده واز سمت خود استعفا دهد.در این میان نمایندگان مجلس نیز در برابر اظهارات رییس کل بانک مرکزی سکوت نکردند و در واکنش به این اظهارنظر اعلام کردند که با سخنان رییس کل بانک مرکزی فاتحه صنعت را باید خواند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، پس از آنکه بارها وزیر صنعت ،معدن و تجارت اعلام کرد بانک ها منابع کافی در اختیار تولید کنندگان و صنعتگران قرار نمی دهند و حدود ۸۰ درصد مسائل واحدهای تولیدی منابع بانکی است رییس کل بانک مرکزی واکنش نشان داد وازوزیرخواست بهره وری تولید را افزایش دهد. بهمنی صنعت را به مرده ای تشبیه کرد که با آب میوه زنده نخواهدشد. این تشبیه رییس کل بانک مرکزی با واکنش صنعت گران مواجه شد.صنعتگران این تشبیه را توهین به ساحت مقدس تولید دانستند ودرگفت و گوبا خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،ازرییس کل بانک مرکزی خواستند تا از تولیدکنندگان وصنعت گران عذرخواهی کرده و ازسمت خوداستعفا دهد.در این میان نمایندگان مجلس نیز در برابر این سخنان رییس کل بانک مرکزی سکوت نکردند و در واکنش به این اظهارنظر اعلام کردند که با سخنان رییس کل بانک مرکزی فاتحه صنعت را باید خواند.

سید شریف حسینی عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات رییس کل بانک مرکزی می گوید: متخصصین صنعت مطلعند که مشکل این بخش نبود نگاه حمایتی مسولین به صنعت است وبا سخنان رییس کل بانک مرکزی ونگاه وی به صنعت باید فاتحه صنعت را خواند.

نماینده مردم اهواز درمجلس درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر این که صنعت نیازمند سرمایه درگردش است می افزاید: کسانی که از وضعیت صنعت اطلاع ندارند و در این حوزه تخصص ندارند اظهارنظرنکنند.

وی ادامه می دهد: اگر آقای بهمنی مشکلات وواقعیت ها را دقیق بررسی کند به این نتیجه می رسیم که مشکل در درون سیستم بانکی است و منابع بانکها به اندازه ای نیست که به بخش صنعت تزریق شود.

وی درپاسخ به این سوال که بانکها ۱۰۹ درصد منابعشان را تسهیلات دادند می گوید: تزریق منابع به واحدهای تولیدی مشهود نیست و گله ما این است که تزریق منابع به تولید عادلانه نیست و ازتعدادخاصی ازصنعت گران حمایت می شوند.

شریف حسینی تصریح می کند: مشکلات بخش صنعت با تعامل و هماهنگی حل می شود نه با تقابل و باید از صنعت به عنوان موتور محرکه اقتصاد حمایت کنیم تا به خواب نرود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از رییس کل بانک مرکزی خواست به خاطر تشبیه صنعت به مرده از صنعتگران عذرخواهی کند .

نماینده مردم اهواز درمجلس می افزاید: این ادبیات ،ادبیات خوبی نیست و درابتدای سال حمایت از تولید نباید یاس و ناامیدی را به این بخش تزریق کرد .

اگربانکها روی پا هستند به دلیل پول بهره ای است که می گیرند

همچنین رییس خانه صنعت و معدن ایران درواکنش به اظهارات رییس کل بانک مرکزی می گوید: فقط یک پزشک ناشی می تواند درباره صنعت این گونه اظهارنظر کند.

هادی غنیمی فرد درگفت و گوبا خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت تاکید می کند: اگربانکها روی پا هستند به دلیل پول بهره ای است که از صنایع می گیرندوما از این مساله شکایت داریم وسوالمان این است که بانکها تا کی می خواهند از خون صنایع بمکند.

وی عملکرد سیستم بانکی را مورد انتقاد قرار می دهد و می افزاید: برخی با تبانی می خواستند  صنعت را به همان حال مرده بکشند اما با هشدارهای مقام معظم رهبری ونامگذاری سال جاری به نام " حمایت از تولید،کاروسرمایه ایرانی" نتوانستند به اهداف خود برسند..

 غنیمی فرددراین باره که آیا مشکل صنعت کمبود نقدینگی است؟ می گوید: مقدارزیادی از مشکلات ناشی از کمبود نقدینگی است که بانکها باید آن را تامین کنند .

رییس خانه صنعت و معدن ایران در این باره که آیا پایین بودن بهره وری معضل تولید نیست؟ تصریح می کند: می خواهیم بهره وری تولید را افزایش دهیم اما نمی گذارند و جدیدا مصوبه ای ابلاغ کردند که اگر تولید کننده ای که درچند کارخانه سهیم است چک وی از محل فعالیت دریک کارخانه  برگشت بخورد دربقیه کارخانه ها نمی تواند کارکند واز چکش استفاده کند واین مصوبه علاوه بر این که تولیدکننده را متضرر می کند ارتباطات مالی را قفل می کند.

وی ادامه می دهد: مصوبه جدید بانک مرکزی مجازاتی است که از دو منظر قابل تحلیل است یا اینکه رییس کل بانک مرکزی دستور دارد تا صنعت را نابود کند یا متوجه طرحی که تصویب کرده نیست.

رییس کل بانک مرکزی بربند بند کلماتش فکر کند

در این باره همچنین یک عضو هیات عامل خانه صنعت و معدن نیز می گوید: تولیدکنندگان و صنعتگران از سخنان رییس کل بانک مرکزی رنجیده شده اند و از ادبیاتی که بهمنی استفاده کرده است ناراحت و عصبی اند.

آرمان خالقی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان این که رییس کل بانک مرکزی باید توضیح دهد که بهره وری سیستم بانکی پایین است یا صنعت می افزاید: نرخ بهره درژاپن۲۵ صدم درصد است درحالی که کارمزدبانکی درایران ۴ درصد است یعنی ۱۶ برابر نرخ بهره بانکی ژاپن دربانکهای داخلی کارمزد می پردازیم.

وی ادامه می دهد: مثال آب به دهان مرده ریختن را درباره سیستمی استفاده می کنند که کارش تمام است و نباید منابع را برای آن هدر داد.

این عضو هیات عامل خانه صنعت و معدن درادامه با بیان اینکه از نظررییس کل بانک مرکزی قصه تولید تمام شده است تاکید می کند: اگرتولید مرده است شوکران را سیستم بانکی به تولید داده است  وزمانی که باید آب حیات را میرساند کوتاهی کرد.

خالقی تصریح می کند: بهتر است آقای بهمنی از جایگاه انجمن صنفی حمایت از بانکها کناربکشد و سیاستهای پولی و مالی را به سمت حمایت از منافع ملی سوق دهد.

وی باتاکید بر این که از وقت بازنشستگی آقای بهمنی گذشته است می گوید: رییس کل بانک مرکزی زمانی که صحبت می کند بر معادلات اقتصادی تاثیر می گذارد پس باید درباره بند بند کلماتش فکرکند .

خالقی با بیان اینکه درحال حاضر با یک تحریم داخلی از سوی بانکها مواجهیم می افزاید: نمی شود که بانک مرکزی از بانکهایی که دربرج عافیت نشسته اند حمایت کند وفقط به فکرسود بانکها باشند .

وی درباره میزان بهره وری تولید تصریح می کند: با برخوردها و محدودیتهایی که سیستم بانکی با تولید دارند مدیرتولید نه وقت داردو نه توانایی که به بهره وری فکر کند .

عضو هیات عامل خانه صنعت و معدن ادامه می دهد: سیستم بانکی هم مانند سایر بخش های اقتصادی بیمار است واین دلیل نمی شود که مسولین وظیفه خود را کنار بگذارند وفرافکنی کنند.

صنعت بچه یتیم نیست متولی دارد

خالقی باتاکیدبراین که آقای بهمنی با این تفکر به بیراهه می رود معتقد است که کشور درشرایط ویژه اقتصادی قراردارد واگربه پشتیبان اقتصاد یعنی صنعت درخط مقدم مهمات نرسد تلف می شودوپس ازآن باید به فکر نوشداروبرای بخش صنعت باشیم .

وی خطاب به بهمنی با تاکید بر این که اگر با وزیر مشکل دارید چرا بر سرصنعت میزنید می گوید:صنعت متولی دارد و بچه یتیم نیست و اگر تولیدبا این رفتارها و گفتارها مواجه باشد زمین خواهد خورد.

این عضو هیات عامل خانه صنعت و معدن  با بیان اینکه بهمنی باید از ساحت مقدس تولید و صنعت عذرخواهی کند تصریح می کند: فشارها و تحریم های بیرونی نتوانسته تولید را زمین بزند اما صنعت بنا به دوستی خاله خرسه از درون به زمین خواهد خورد.

درمقابل اهانت ساکت نمی نشینیم

همچنین در این باره رییس خانه صنعت و معدن جوانان ایران به خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت ، می گوید: آقای بهمنی وعده و وعید زیادی به نفع تولید دادند اما بانگاهی به عملکرد بانک مرکزی می بینیم علاوه بر این که حمایت نکردند بلکه پوست خربزه هم زیر پای صنعت انداختند.

سید علی صدری ادامه می دهد: آقای بهمنی به صراحت به صیانت تولید اهانت کردند و که ما درمقابل اهانت ایشان به ساحت مقدس کار وتولید که پیامبران وائمه برای آن احترام خاصی قایل هستند ساکت نمی نشینیم.

وی می افزاید: صنعت و تولید افتخار می کند که زنده است وعلی رغم تحریم ها و فشارها کالای ایرانی برسر سفره مردم است.

گفتنی است محمود بهمنی روز شنبه درگفت وگو باخبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به انتقادات وزیر صنعت از سیستم بانکی گفته بود تمام مشکلات صنعت ما نقدینگی نیست وآقای غضنفری باید برود زیرساختها و مدیریت بهره وری صنعت را درست کند نه این که کامیون پول درکارخانجات خالی کند.

وی با تاکید بر این که بازده و بهره وری کارخانجات باید افزایش یابد افزود: تسهیلات دادن به صنعتی که نیم درصد بهره وری دارد مثل این است که به دهان مرده آب میوه بریزیم اما باید بدانیم با این کارمرده زنده نمی شود./

گزارش :سمیه قشقایی

پایان پیام

icana.ir/NewsPage.aspx?NewsID=198979

 

چهارشنبه اول 6 1391 9:4 بعد از ظهر
X