معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404907
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

رييس كل بانك مركزي در واكنش به انتقاد غضنفري از سيستم بانكي:

آقاي وزير مشكل صنعت نقدينگي نيست؛ بهره وري را بالا ببريد

محمود بهمني در واكنش به انتقادات وزير صنعت از سيستم بانكي گفت: تمام مشكلات صنعت ما نقدينگي نيست وآقاي غضنفري بايد برود زيرساختها و مديريت بهره وري صنعت را درست كند نه اين كه كاميون پول دركارخانجات خالي كند.

رييس كل بانك مركزي درگفت و گو با خبرنگاراقتصادي خبرگزاري خانه ملت ، با تاكيد بر اين كه بازده و بهره وري كارخانجات بايد افزايش يابد افزود: تسهيلات دادن به صنعتي كه نيم درصد بهره وري دارد مثل اين است كه به دهان مرده آب ميوه بريزيم اما بايد بدانيم با اين كارمرده زنده نمي شود.


رییس کل بانک مرکزی در واکنش به انتقاد غضنفری از سیستم بانکی:

آقای وزیر مشکل صنعت نقدینگی نیست؛ بهره وری را بالا ببرید

محمود بهمنی در واکنش به انتقادات وزیر صنعت از سیستم بانکی گفت: تمام مشکلات صنعت ما نقدینگی نیست وآقای غضنفری باید برود زیرساختها و مدیریت بهره وری صنعت را درست کند نه این که کامیون پول درکارخانجات خالی کند.

رییس کل بانک مرکزی درگفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت ، با تاکید بر این که بازده و بهره وری کارخانجات باید افزایش یابد افزود: تسهیلات دادن به صنعتی که نیم درصد بهره وری دارد مثل این است که به دهان مرده آب میوه بریزیم اما باید بدانیم با این کارمرده زنده نمی شود.

وی در ادامه با تاکید بر این که مشکل صنعت را درجای دیگر باید حل کنند اظهارداشت: آقای غضنفری خبر دارد که بانکها بیش از منابعشان تسهیلات دادند منتها هرجا گیر می کند تقصیر را به گردن بانکها می اندازد ضمن اینکه این فرصت هم پیدا شده که می گویند نوسانات ارز و تحریم مشکل ساز شده است.

مشکل واحدهای تولیدی منابع نیست

بهمنی در این باره که کارشناسان معتقدند اعطای تسهیلات بیش از منابع بانکی خوب نیست اظهار داشت: خوب نیست اما اگر تسهیلات پرداخت نکنیم تولید می خوابد وهمین فشارها ی بخش تولید بود که تسهیلات پرداختی افزایش یافت و به اسم تولید کمک گرفتند.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه صرف منابع فقط رفع مشکل نمی کند افزود: مشکل واحدهای تولیدی منابع نیست چرا که ما به اندازه کافی منابع ارزی و ریالی در اختیارشان قرار می دهیم.

وی در این باره که تسهیلات اعطایی بانکها تا چه حد صرف تولید می شود گفت: برای سال جاری مصوب شد تا ۳۷ درصد منابع به بخش صنعت و معدن، ۲۵ درصد به بخش مسکن، ۲۰ درصد کشاورزی، ۸ درصد بازرگانی و ۱۰درصد صادرات اختصاص یابد پس می توان گفت به غیر از ۸ درصدی که به بخش بازرگانی اختصاص دارد بقیه به بخش صنعت اختصاص می یابد.

بهمنی همچنین در باره رشد ۳۲.۵ درصدی هزینه های تولید و اینکه این رشد ناشی ازسیاستهای غلط بانک مرکزی است گفت: نمی توان نرخ سود سپرده ها را کاهش داد درحالی که تورم بالاست واگر پایین باشد وسپرده مردم حفظ نشود همان اتفاق سال ۹۰ می افتد که مردم هجوم آورده بودند سپرده هایشان را می گرفتند و سکه و ارز می خریدند.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بر اساس قانون عملیات بانکی بدون ربا حفظ ارزش پول و ایجاد تعادل درموازنه پرداختها از وظایف بانک مرکزی است گفت: اگر کسی نزد بانکها سپرده می گذارد باید به اندازه تورم ، سود بگیرد تا ارزش پولش حفظ شود.

وی درخصوص لغو مجوز بانکها و موسسات گفت: با موسساتی که تخلف کنند برخورد می شود وگستردگی کار به قدری زیاد است که نمی توان به آنها زمینه داد.

به هیچ بانکی اجازه ایجاد شعبه جدید را نمی دهیم

بهمنی افزود: امسال به هیچ بانکی اجازه ایجاد شعبه جدید را نمی دهیم و افزایش کیفیت بانکها در دستور کار قرار دارد.

رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که چند تقاضا برای تاسیس بانک روی میزمرکزی است گفت: در حال حاضر بررسی پرونده هایی که در جریان  بوده را تمام می کنیم و اگر تقاضای جدیدی باشد فایده ای ندارد چرا که فعلا تقاضا های جدید را بررسی نمی کنیم و فعلا مجوز نمی دهیم.

وی درادامه با اشاره به وضعیت بحرانی اروپا و تاثیر کاهش ارزش یورو بر کاهش ارزش طلا گفت : یورو درحال تضعیف است و قطعا با مشکلاتی که برای کشورهای اروپایی به وجود آمده است قیمت طلا پایین خواهد آمد واگر هم کاهش پیدا نکندعرضه آنقدرزیاد است که اجازه افزایش قیمتهای داخلی بیش از قیمت جهانی را نمی دهیم.

به سرمایه گذاران توصیه  می کنم در ارزو سکه سرمایه گذاری نکنن

بهمنی افزود :با سیاست هایی که بانک مرکزی در پیش دارد به سرمایه گذاران چه حرفه ای و چه غیر حرفه ای توصیه می کنم در ارزو سکه سرمایه گذاری نکنند .

رییس کل بانک مرکزی اظهارداشت:کسانی که سکه ۶۳۰ هزار تومانی خریدند الان باید بیش از ۳۰ هزار تومان مالیات بدهند وسکه ای که تحویل می گیرند هم در بازار خریدار ندارد که در این راستا این امکان را فراهم کردیم که به جای سکه  اوراق مشارکت جایگزین کنند.

وی درباره ابزارهای بانک مرکزی برای جذب نقدینگی گفت: سال گذشته با فروش اوراق مشارکت ۴۵ هزار میلیارد ریال و با افزایش نرخ سود سپرده ها وعرضه گواهی سپرده عام توانستیم ۲۱۱ هزار میلیارد ریال از نقدینگی سرگردان در بازار را جمع کنیم به نحوی که رشد نقدینگی از ۲۵.۲ درصد به ۱۹.۴ درصد رسید و تورم در پایان سال قبل روی نرخ ۲۱.۵ درصد بسته شد./

پایان پیام

icana.ir/NewsPage.aspx?NewsID=198709

چهارشنبه اول 6 1391 9:12 بعد از ظهر
X