معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404854
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
عضو كارگروه حمايت از توليد:
ادامه افزايش هزينه‌هاي توليد به تعطيلي واحدها منجر خواهد شد

 

ايسنا : سرويس: اقتصادي - صنعت، معدن، تجارت

223.12.84.jpg

 
 
 
عضو كارگروه حمايت از توليد با اشاره به افزايش 36 درصدي هزينه‌هاي توليد در سال گذشته گفت:‌ در صورت اتخاذ نشدن سياستهاي جبراني براي حمايت از توليد بسياري از واحدهاي توليدي در سال جاري تعطيل خواهند شد.
آرمان خالقي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين‌كه افزايش هزينه‌هاي انرژي، حمل و نقل، دستمزد نيروي كار و مواد اوليه باعث افزايش كلي هزينه‌هاي توليد در سال گذشته شد، ادعا كرد:‌ اين در حالي بود كه سياست جبراني مناسبي براي حمايت از صنايع اجرا نشد كه در صورت ادامه اين وضعيت واحدهاي توليدي زيادي امسال تعطيل خواهند شد.

عضو کارگروه حمایت از تولید:
ادامه افزایش هزینه‌های تولید به تعطیلی واحدها منجر خواهد شد

 

ایسنا : سرویس: اقتصادی - صنعت، معدن، تجارت

223.12.84.jpg

 
 
 
عضو کارگروه حمایت از تولید با اشاره به افزایش 36 درصدی هزینه‌های تولید در سال گذشته گفت:‌ در صورت اتخاذ نشدن سیاستهای جبرانی برای حمایت از تولید بسیاری از واحدهای تولیدی در سال جاری تعطیل خواهند شد.
آرمان خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که افزایش هزینه‌های انرژی، حمل و نقل، دستمزد نیروی کار و مواد اولیه باعث افزایش کلی هزینه‌های تولید در سال گذشته شد، ادعا کرد:‌ این در حالی بود که سیاست جبرانی مناسبی برای حمایت از صنایع اجرا نشد که در صورت ادامه این وضعیت واحدهای تولیدی زیادی امسال تعطیل خواهند شد.
وی عنوان کرد:‌ افزایش 36 درصدی هزینه‌های تولید در حالی رخ داد که به همان نسبت قیمت مصرف‌کننده افزایش نیافت و واحدهای تولیدی نتوانستند تعادلی در هزینه درآمد خود ایجاد کنند.
این عضو کارگروه حمایت از تولید با بیان این‌که دولت می‌تواند با سیاستهایی مانند اعطای معافیت‌های مالیاتی، تامین اجتماعی یا تامین منابع مالی به منظور اجرای پروژه‌های افزایش بهره‌وری از صنایع حمایت کند، اضافه کرد: افزایش هزینه‌های تولید رقابت‌پذیری صنایع را کاهش داده و باعث افت سود آنها شده است. حتی افزایش هزینه‌های تولید منجر به زیان‌دهی برخی واحدهای تولیدی شده است.
خالقی تاکید کرد: واقعی شدن قیمت محصولات تولید داخل در بازار و در کنار آن اجرای سیاستهای جبرانی و حمایتی می‌تواند باعث کاهش تاثیر منفی افزایش هزینه‌های تولید بر صنایع شود و از سوی دیگر مصرف‌کنندگان هم با افزایش غیرقابل تحمل قیمتها مواجه نمی‌شوند.
او همچنین با اشاره به گران بودن قیمت انرژی‌هایی مانند گاز، برق و آب در ایران عنوان کرد: هدرروی در سیستم انتقال انرژی در ایران بسیار بالا بوده و مسوولان وزارت نیرو نیز به این موضوع اعتراف کرده‌اند. باید پرسید که آیا مصرف‌کنندگان باید هزینه‌های این هدرروی انرژی را پرداخت کنند؟ شاید حتی با کاهش هزینه هدرروی در سیستم انتقال انرژی دیگر نیازی به افزایش قیمت برخی حاملهای انرژی نباشد.
به گزارش ایسنا، بانک مرکزی در تازه‌ترین گزارش خود نرخ تورم در ایران را در سال 1390 معادل 21.5 درصد و افزایش هزینه‌های تولید را نیز بالغ بر 35.6 درصد اعلام کرد. این وضعیت در مورد شاخص کل بهای تمام شده در بخش تولید در زیر شاخه صنعت معادل 54 درصد، در بخش کشاورزی نزدیک به 16 درصد و در بخش خدمات معادل 13.8 درصد رشد داشته است.

 

 

لینک خبر در ایسنا

 

جمعه سوم 6 1391 8:13 بعد از ظهر
X