معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 411577
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

با توجه به وجود بانك هاي دولتي و خصوصي و تعاوني ها و صندوق هاي قرض الحسنه متعدد در كشور كه از گذشته برجاي مانده، با ارزيابي دقيق و موشكافانه در انجام وظايف آنها خواهيم ديد از قانون مدون و برنامه ريزي شده درستي برخوردار نيستند. اگر چه قانون عمليات بانكداري بدون ربا از سال 1362 پس از تصويب مجلس و شوراي نگهبان به اجراء درآمد. به علت عدم اجراء دقيق قوانين از طرف سيستم بانكي آن طور كه توقع داشتيم و انتظار مي رفت انجام نشدو با اشكالاتي هم مواجه است به گونه اي كه در سال هاي اخير مورد اعتراض مراجع محترم تقليد و علما قرار گرفت.

همان طوري كه مي دانيم عملكرد بانك ها در اعطاء تسهيلات به مشتريان و متقاضيان به علت وجود اعمال نفوذ هاي افراد به علت داشتن موقعيت شغلي و رانت خواران و دلالاني كه واسطه بين مشتري و بانك ها بودند كه اين عمل در دولت هاي گذشته زياد به چشم مي خورد سبب از بين رفتن موازنه در بانكداري گرديده بود در صورتي كه مي دانيم زحمت كش ترين و شريف ترين قشر كاركنان دولت كاركنان بانك ها و موسسات غيردولتي هستند كه با خدمت صادقانه و عاشقانه مشغول انجام وظيفه مي باشند و آنهايي كه عمل نادرست انجام مي دهند و تخلف مي كنند بايد راهشان از راه كاركنان شريف و مخلص جدا شود دكتر احمدي نژاد در عرصه اقتصاد و بانكداري كه هميشه دغدغه داشت و مي خواست هميشه دست چپاول گران و رانت خواران و فرصت طلبان از سر بانك ها كوتاه و بانك ها درست و سالم در خدمت مردم عزيز باشند رييس جمهور در ابتداي دولت نهم مي خواست اقتصادي سالم و پويا مبتني بر ارزش هاي اسلامي داشته باشيم و در بانكداري به مردم محروم و مستضعف بيشتر از همه رسيدگي و خدمت رساني شود. بانك ها از محل جذب منابع كه 100% مي باشد مي بايستي حداكثر، 70% آن را به صورت اعطاي تسهيلات در اختيار مشتريان و متقاضيان از طريق ضابطه قرار دهند در صورتي كه بعضي ها تا 140% اعطاء تسهيلات در اختيار مشتريان قرار دادند.


با توجه به وجود بانک های دولتی و خصوصی و تعاونی ها و صندوق های قرض الحسنه متعدد در کشور که از گذشته برجای مانده، با ارزیابی دقیق و موشکافانه در انجام وظایف آنها خواهیم دید از قانون مدون و برنامه ریزی شده درستی برخوردار نیستند. اگر چه قانون عملیات بانکداری بدون ربا از سال 1362 پس از تصویب مجلس و شورای نگهبان به اجراء درآمد. به علت عدم اجراء دقیق قوانین از طرف سیستم بانکی آن طور که توقع داشتیم و انتظار می رفت انجام نشدو با اشکالاتی هم مواجه است به گونه ای که در سال های اخیر مورد اعتراض مراجع محترم تقلید و علما قرار گرفت.

همان طوری که می دانیم عملکرد بانک ها در اعطاء تسهیلات به مشتریان و متقاضیان به علت وجود اعمال نفوذ های افراد به علت داشتن موقعیت شغلی و رانت خواران و دلالانی که واسطه بین مشتری و بانک ها بودند که این عمل در دولت های گذشته زیاد به چشم می خورد سبب از بین رفتن موازنه در بانکداری گردیده بود در صورتی که می دانیم زحمت کش ترین و شریف ترین قشر کارکنان دولت کارکنان بانک ها و موسسات غیردولتی هستند که با خدمت صادقانه و عاشقانه مشغول انجام وظیفه می باشند و آنهایی که عمل نادرست انجام می دهند و تخلف می کنند باید راهشان از راه کارکنان شریف و مخلص جدا شود دکتر احمدی نژاد در عرصه اقتصاد و بانکداری که همیشه دغدغه داشت و می خواست همیشه دست چپاول گران و رانت خواران و فرصت طلبان از سر بانک ها کوتاه و بانک ها درست و سالم در خدمت مردم عزیز باشند رییس جمهور در ابتدای دولت نهم می خواست اقتصادی سالم و پویا مبتنی بر ارزش های اسلامی داشته باشیم و در بانکداری به مردم محروم و مستضعف بیشتر از همه رسیدگی و خدمت رسانی شود. بانک ها از محل جذب منابع که 100% می باشد می بایستی حداکثر، 70% آن را به صورت اعطای تسهیلات در اختیار مشتریان و متقاضیان از طریق ضابطه قرار دهند در صورتی که بعضی ها تا 140% اعطاء تسهیلات در اختیار مشتریان قرار دادند.

و آن هم نه از طریق ضابطه بلکه بیشتر آنها از طریق رابطه و رانت خواری بود. به گونه ای که اقساط به صورت معوقه باقی مانده و بانک ها به علت عدم وصول اقساط دچار مشکل شده بودند. و از طرفی بانک ها مبادرت به صدور چک پول نموده بدون اینکه اندوخته در نزد بانک مرکزی قرار دهند در نتیجه چک های تضمین شده بی پشتوانه در سطح کشور زیاد شد و تورم به حداکثر رسید در این موقع چپاول گران و اخلال گران اقتصادی و فرصت طلبان شروع به خرید زمین ها، مسکن و مواد غذایی و مایحتاج عمومی کردند که اجاره خانه ها و قیمت مسکن به طور سرسام آوری بالا رفت در این هنگام رییس جمهور چه باید می کرد؟ مردم شریف ایران اقدام شجاعانه و تصمیم گیری درست دکتر احمدی نژاد در این برهه از زمان همان قطع دست چپاول گران و رانت خواران و دلالان از بانک ها بوده و خیلی از مشتریان بانک ها که آلوده بانک ها و تعاونی ها شده بودند بعدها فهمیدند و متوجه شدند این کار به نفع آنها بوده و امروز گرچه عده ای از افراد متوسط و کم درآمد به علت ندادن تسهیلات از طرف بانک ها بی بهره شدند و دولت در اعطاء تسهیلات به قشر کم درآمد باید چاره ای اندیشیده و کمکی بشود تا بیشتر ضربه نخورند.

می دانیم با این عمل رییس جمهور هم دست چپاول گران و فرصت طلبان کوتاه و هم بانک ها مدتی وقت داشته تا اقساط معوق و عقب افتاده خود را وصول نمایند تا در آینده بتوانند با اعمال قانون صحیح عملیات بانکداری بدون ربا در کشور اعطاء تسهیلات طبق ضابطه به واجدین شرایط اقدام شود و کارکنان زحمتکش و فعال بانک ها و تعاونی ها و صندوق های قرض الحسنه در گذشته خود شاهد تبعیض ها و بی عدالتی ها و اعمال نفوذها بودند و ما باید دست به دست همدیگر دهیم تا بتوانیم یک بانکداری صحیح و درست در ایران اسلامی پیاده نماییم. یک نمونه از اعطاء تسهیلات به افراد در گذشته که با اعمال نفوذ انجام شده مطرح می شود.

طبق دستور شخصی با نفوذ مقرر گردید تسهیلاتی میلیاردی به یکی از سرمایه داران در یکی از شهرهای دوردست اعطاء گردد عده ای از کارکنان اعتبارات با استفاده از ماشین اداره عازم آن دیار شدند پس از مدت ها به آن محل رسیدند. سپس با اجازه آن شخص کارکنان وارد اطاق شخص مورد نظر شده و اسناد و قراردادهای بانکی را که آن شخص می بایستی به تهران آمده و در اداره امضاء نماید در آنجا امضاء نموده و کارکنان عازم تهران شدند و پس از چند روز تسهیلات (وام) به حساب آن شخص واریز گردید. از این نمونه ها زیاد داشتیم پس عزیزان به دکتر احمدی نژاد حق بدهند که این طور از وضع بانکداری در گذشته ناراضی باشد و تلاش و کوشش ایشان فقط به خاطر مردم شریف ایران است و لاغیر، اما ورشکستگان سیاسی و آنهایی که دستشان از رانت خواری کوتاه شده دایما درحال تخریب و تضعیف رییس جمهور هستند تا بتوانند به امیال خودشان همانا رسیدن به قدرت و جمع کردن اموال می باشند برسند.


رضا یوسفی رودسری
روزنامه کیهان www kayhannews ir
شنبه چهارم 6 1391 1:26 صبح
X