معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 411573
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

بيمۀ خرد مي تواند به اقشار كم درآمد كمك كند خود را به سطح درآمدي بالاتري منتقل كنند يا در همان سطح باقي بمانند. با تهيۀ پوشش مناسب در برابر خطر هاي معين، بيمۀ خرد ساير خدمات مالي و اجتماعي را كامل مي كند. توسعۀ بيمۀ خرد به طور چشمگيري به كاهش هزينه هاي عملياتي حق بيمه بستگي دارد. پژوهش مشترك سازمان جهاني كار با مؤسسۀ مونيخ ري با عنوان حمايت از اقشار كم درآمد: خلاصه اي از بيمۀ خرد اظهار مي دارد كه فن آوري جديد ممكن است نقش كليدي در ارتقاي بيمۀ خرد به عنوان راهبردي كارآ براي افزايش سطح درآمد داشته باشد.

از آنجايي كه اقشار كم درآمد اغلب در محيطي پرخطر مانند شهرك هايي با امكانات شهري كم و شرايط ناسالم بهداشتي و يا در نواحي روستايي درگير با خشكسالي و يا سيل زندگي مي كنند، در مقايسه با بقيۀ جمعيت با آسيب پذيري بيشتر و خطراتي مانند بيماري، مرگ تصادفي، و از كارافتادگي، سرقت يا آتش سوزي، زيان هاي كشاورزي، مصيبت هايي با عامل طبيعي و يا انساني روبرو هستند. همچنين اين اقشار از كمترين قابليت سازگاري با بحران در زمان وقوع آن روبرو هستند.

اگرچه اغلب خانوارها راه هاي غير رسمي مديريت خطر را دارند، اما اين راهبرد ها به طور اعم امكان ارايۀ پوشش ناكافي را دارند. قبل از اين كه خانوارها فرصتي براي بازيابي از يك حادثه را داشته باشند، اغلب با حادثه اي ديگر ضربه مي خورند. بيمۀ خرد بر ساز و كاري غير رسمي استوار است به گونه هي كه منافع بهتري را براي تعداد بيشتري از خانواده هاي كم درآمد تأمين مي كند.


بیمۀ خرد می تواند به اقشار کم درآمد کمک کند خود را به سطح درآمدی بالاتری منتقل کنند یا در همان سطح باقی بمانند. با تهیۀ پوشش مناسب در برابر خطر های معین، بیمۀ خرد سایر خدمات مالی و اجتماعی را کامل می کند. توسعۀ بیمۀ خرد به طور چشمگیری به کاهش هزینه های عملیاتی حق بیمه بستگی دارد. پژوهش مشترک سازمان جهانی کار با مؤسسۀ مونیخ ری با عنوان حمایت از اقشار کم درآمد: خلاصه ای از بیمۀ خرد اظهار می دارد که فن آوری جدید ممکن است نقش کلیدی در ارتقای بیمۀ خرد به عنوان راهبردی کارآ برای افزایش سطح درآمد داشته باشد.

 

از آنجایی که اقشار کم درآمد اغلب در محیطی پرخطر مانند شهرک هایی با امکانات شهری کم و شرایط ناسالم بهداشتی و یا در نواحی روستایی درگیر با خشکسالی و یا سیل زندگی می کنند، در مقایسه با بقیۀ جمعیت با آسیب پذیری بیشتر و خطراتی مانند بیماری، مرگ تصادفی، و از کارافتادگی، سرقت یا آتش سوزی، زیان های کشاورزی، مصیبت هایی با عامل طبیعی و یا انسانی روبرو هستند. همچنین این اقشار از کمترین قابلیت سازگاری با بحران در زمان وقوع آن روبرو هستند.

اگرچه اغلب خانوارها راه های غیر رسمی مدیریت خطر را دارند، اما این راهبرد ها به طور اعم امکان ارایۀ پوشش ناکافی را دارند. قبل از این که خانوارها فرصتی برای بازیابی از یک حادثه را داشته باشند، اغلب با حادثه ای دیگر ضربه می خورند. بیمۀ خرد بر ساز و کاری غیر رسمی استوار است به گونه هی که منافع بهتری را برای تعداد بیشتری از خانواده های کم درآمد تأمین می کند.

برای به اجرا درآوردن ظرفیت ها های بالقوۀ بیمۀ خرد در حمایت از اقشار کم درآمد لازم است فرهنگ بیمه در بین اقشار کم درآمد گسترش پیدا کند و محصولاتی معرفی شوند که نیاز های آنها را تأمین کنند. فن آوری اطلاعات شامل کارت های هوشمند، نظام های بارکد و اینترنت می تواند به طور چشمگیری در پیشبرد توسعه، محصولات بهتر، کاهش هزینه ها مؤثر باشد.

مثال هایی از خودکارسازی که کارآیی بیمه های خرد را بهبود می بخشند، بدون افزایش خدمات به مشتری، تقویت مدیریت و آموزش کارکنان وجود دارد:

ـ در اوگاندا و مالاوی، بعضی از بیمه گران برای خانوار های کم درآمد کارت های هوشمند صادر کرده اند تا صحت اظهارات خانوار ها تأیید شود. آنها همچنین می توانند بی درنگ اطلاعات لازم در مورد سطح پوشش و حتی حق بیمۀ پرداخت شده را به دست آورند.

ـ در فیلیپین بیمه گران هزینه های عملیاتی را با جمع آوری حق بیمه های کوچک و با ایجاد امکان پرداخت این ها توسط مردم به وسیلۀ تلفن همراه کاهش داده اند.

ـ در هند نظام بارکد به عنوان راهی برای مدیریت اطلاعات مشتری آزمایش شده است. برچسب های بارکد به طور اخص برای مشتری های بیشواد مفید هستند که می توانند به منظور شناسایی خود این برچسب ها را به یک پاکت آدرس دار ضمیمه کنند.

فن آوری اطلاعات در صنعت بیمه به خاطر ماهیت فرآیند اطلاعات دراین بخش به خوبی کار می کند. حتی قبل از تولد رایانه، شرکت های بزرگ بیمه به ماشین های مرتب سازی، جدول بندی و محاسبه به منظور بهبود کارآیی مجهز بوده اند. امروزه این ظرفیت ها برای بیمه گران کوچکتر نیز فراهم شده است. اگر بیمه گران خرد بزرگ و کوچک حق بیمۀ عادلانه ای را به کار گرفته باشند، باید از مزایای راه های توسعۀ کارآیی استفاده کنند.

موضوعاتی بین بیمه گران خرد دربارۀ هزینه های انتقال از فرآیند های دستی به خودکار وجود دارد، اما رهیافت دستی بنیانی قابل نگهداری و قابل سنجش برای توسعه ایجاد نمی کند. چرا که قابلیت بهینه سازی فرآیند ها و ایجاد مزیت نسبی را تأمین نمی کند و اگرچه بیمه گران قادر به دستیابی به تعداد بیشتری از خانوارها نباشند، خود را در موقعیتی پر مخاطره قرار داده اند.

معماری فن آوری جدید بر مبنای اینترنت و ارتباطات بدون سیم می تواند کاتالیزور مناسبی برای رشد مناسب بیمۀ خرد باشد. آنچه بیشتر لازم است، استفاده از نرم آفزارهای با منبع باز است که می تواند راهی ارزان برای بیمۀ خرد سازمان های بزرگ برای سود بردن از فن آوری باشد. جتی سازمان جهانی کار نرم افزارهای مجانی برای برنامه های خرد درمان به منظور مدیریت ثبت نام، حق بیمه و خسارت ها و نظارت بر پیشرفت دوازده شاخص به صورت ماهانه فراهم می کند.

فن آوری نمی تواند بر کلیۀ موانعی که بیمۀ خرد با آنها روبرو است غلبه کند. با وجود این می تواند بازگشت سرمایه را بهینه کند و بین شکاف های عملیاتی به وسیلۀ فعال سازی ارتباطات و همکاری خانوارهای سراسر جهان پل ارتباطی برقرار کند.

امروزه فن آوری اطلاعات فقط برای بیمه گران یک مزیت نیست، بلکه مشتریان نیز در تحویل محصول از آن بهره می برند، حتی خانوار های کم درآمد دسترسی فزاینده ای به آن دارند که این دسترسی شامل تلفن های همراه و اینترنت است. شبکه ها نه تنها کارآیی بیمه های خرد را افزایش و هزینه ها و حق بیمه ها را کاهش می دهند، بلکه راهی برای توسعه و پیشبرد بیمۀ خرد بین اقشار کم درآمد و معرفی محصولات در سطح استطاعت آنان به منظور تأمین نیاز هایشان از جمله نتیجه گیری های گریگ چرچیل، کارشناس بیمه های خرد سازمان جهانی کار است.


بهمن کبیری پرویزی تازه های جهان بیمه شمار 1728 108
مقالات ارسالی به آفتاب
شنبه چهارم 6 1391 3:12 بعد از ظهر
X