معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404932
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273


برنامه هاي مشترك بخش خصوصي و دولت براي ارتقا حوزه توليد

تهران – عضو شوراي مركزي خانه صنعت، معدن و تجارت از برنامه مشترك فعالان بخش خصوصي و وزارت صنعت ، معادن و تجارت براي تعامل و ارتقاء حوزه توليد خبرداد و گفت: در نخستين مرحله همايش مشترك ورود به فاز دوم هدفمندي يارانه ها 9 بهمن ماه برگزار مي شود.

برنامه هاي مشترك بخش خصوصي و دولت براي ارتقا حوزه توليد

' آرمان خالقي ' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي ايرنا ، با اشاره به ديدار هفته گذشته اعضاي خانه هاي صنعت ، معدن و تجارت ايران و تهران با 'مهدي غضنفري ' گفت : دراين ديدار برهمسو سازي تشكل ها و افزايش توليد صادرات گرا تاكيد شد.

وي با بيان اينكه وزير صنعت ، معدن و تجارت در اين ديدار، همكاري با تشكل ها را افتخار خود دانسته ، تصريح كرد : اين نوع ادبيات بيانگر آگاهي مسئولان دولتي از ميزان اهميت بخش خصوصي است .

 


برنامه های مشترک بخش خصوصی و دولت برای ارتقا حوزه تولید

تهران – عضو شورای مرکزی خانه صنعت، معدن و تجارت از برنامه مشترک فعالان بخش خصوصی و وزارت صنعت ، معادن و تجارت برای تعامل و ارتقاء حوزه تولید خبرداد و گفت: در نخستین مرحله همایش مشترک ورود به فاز دوم هدفمندی یارانه ها 9 بهمن ماه برگزار می شود.

برنامه های مشترک بخش خصوصی و دولت برای ارتقا حوزه تولید

' آرمان خالقی ' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا ، با اشاره به دیدار هفته گذشته اعضای خانه های صنعت ، معدن و تجارت ایران و تهران با 'مهدی غضنفری ' گفت : دراین دیدار برهمسو سازی تشکل ها و افزایش تولید صادرات گرا تاکید شد.

وی با بیان اینکه وزیر صنعت ، معدن و تجارت در این دیدار، همکاری با تشکل ها را افتخار خود دانسته ، تصریح کرد : این نوع ادبیات بیانگر آگاهی مسئولان دولتی از میزان اهمیت بخش خصوصی است .

خالقی گفت که غضنفری ، حمایت از بخش خصوصی را جزو تکالیف دولت دانسته و عنوان کرده که برای رونق تولید پشتیبانی های لازم صورت می گیرد .

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ، قانون بهبود فضای کسب و کار را یکی از محورهای مطرح شده از سوی برخی اعضای خانه های صنعت ، معدن و تجارت دراین نشست بیان کرد و گفت : یکی از اعضای خانه صنعت و معدن طی سخنانی از تشکل ها به عنوان نشانه دمکراسی در اقتصاد کشور نام برد و عنوان کرد اگر قرار است تعریفی از پارلمان بخش خصوصی ارایه گردد ، باید این نهاد متشکل از تمامی نمایندگان بخش خصوصی باشد. نه اینکه گروهی به دلیل برخورداری از کارت بازرگانی بخواهند برای بخش خصوصی تصمیم گیری کنند.

وی با استناد سخنان این عضو اتاق افزود: هر چند که اتاق بازرگانی یکی از تشکل هایی است که توسط بخش خصوصی ایجاد شده و مخالفتی با این مجموعه وجود ندارد ، اما در طرح پیشنهادی اتاق انحصار شکل گرفته و این اتفاق یک اشتباه تاریخی به شمار می آید .

عضو شورای مرکزی خانه صنعت ، معدن و تجارت ایران این موضوع را نیز گفت که این خانه به نحوی بازوی اجرایی اقتصاد کشور است و نباید اتاق بازرگانی این جایگاه را نادیده بگیرد .

خالقی دراین خصوص گفت : ما با کل طرح پیشنهادی تشکل اتاق مخالف نیستیم ، اما برخی بند های این قانون باید مورد بازنگری قرار گرفته و اصلاح گردد.

وی در ادامه به اظهارات یکی دیگر از اعضای خانه صنعت ، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: ضرورت وجود همدلی وهم افزایی میان تشکل هایی چون اتاق تعاون ، اتاق بازرگانی ، خانه های صنعت و معدن و شورای اصناف از محورهای مطرح شده بوده و اینکه اگر اتاق بازرگانی در نظر دارد به پارلمان بخش خصوصی تبدیل شود باید ساختار خود را تغییر دهد.

به گفته عضو شورای مرکزی خانه صنعت ، معدن و تجارت از دیگر موضوعاتی که د راین دیدار مطرح گردید ، تقویت جایگاه انجمن های همگن تخصصی ، وضعیت نرخ ارز و تاثیر آن بر واردات مواد اولیه تولید ، ضرورت آمادگی خانه صنعت ، معدن و تجارت به عنوان مجموع تشکل های صنعتی و تولیدی برای همکاری با دولت برای ارتقا صنعت ،معدن و تجارت بود.

وی گفت : اعضای خانه صنعت ، معدن و تجارت با دعوت از غضنفری برای شرکت در نهمین دوره جشنواره تولید ملی بهمن ماه امسال ، موضوع تغییر نام خانه صنعت ، معدن با نام جدید ، خانه صنعت ، معدن و تجارت را مطرح کردند و از وزیر صنعت ، معدن و تجارت خواسته شد تا از عنوان جدید این خانه در مراسمی رسمی و در آینده ای نزدیک رونمایی کند .

خالقی تصریح کرد : همچنین دراین دیدار پیشنهاد شد طی جلسه ای در حضور معاون اول رییس جمهوری مشکلات بخش تولید به ویژه در بخش تامین منابع مالی و مسایل بانکی مطرح گردد.

وی افزود: موضوع واگذاری تصدی های قابل واگذاری به خانه های صنعت ، معدن و تجارت و تشکل های مربوطه ، توجه دادن بانک مرکزی به حل مشکلات ارز، برگزاری نشست های استانی کارگروه تسهیل درخانه های صنعت و معدن و تاثیر آن بر توسعه تولید و صنعت از دیگر محورهای مورد گفت وگو را در این نشست در بر گرفت.

اقتصام **1601**1319

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

 

چهارشنبه هشتم 6 1391 9:34 بعد از ظهر
X