معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 411552
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

آشنايي با سازمان سرمايه گذاري و كمك‌هاي اقتصادي و فني ايران

اقتصاد > اقتصاد‌ملي- همشهري آنلاين:
سازمان سرمايه گذاري و كمكهاي اقتصادي و فني ايران در تيرماه سال 1354 و به منظور هدايت و انجام مجموعه‌اي از وظايف، كه پيشتر توسط دستگاه‌هاي مختلف اجرائي به انجام مي‌رسيد، تاسيس شد

مجموعه وظايف محوله به سازمان نوعا به امور بين‌المللي و روابط خارجي كشور مربوط مي گردند. سازمان وظايف خود را مطابق اساسنامه و ساير قوانين و مقررات، از جمله سرمايه گذاري خارجي در ايران، سرمايه گذاري ايرانيان در خارج ازكشور ، تامين مالي خارجي اعم از اعطاي وام و اعتبارات به ساير كشورها و يا استقراض از منابع بين المللي و قوانين و مقررات ناظر بر ايجاد و هماهنگي و گسترش روابط با ساير كشورها و مناطق جهان موسسات و نهادهاي مالي و بين المللي به انجام مي رساند.

فعاليتهاي سازمان سرمايه گذاري و كمكهاي اقتصادي و فني ايران:

سرمايه گذاري خارجي در ايران:

سازمان به موجب قانون تنها نهاد رسمي تشويق سرمايه گذاري خارجي در كشور مي باشد كه در چارچوب قانون جديد تشويق و حمايت سرمايه گذاري خارجي، مصوب 1381، به تسهيل ورود سرمايه، تامين حمايت قانوني و امنيت كامل براي سرمايه‌گذاريهاي خارجي مي پردازد.


آشنایی با سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران

اقتصاد > اقتصاد‌ملی- همشهری آنلاین:
سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در تیرماه سال 1354 و به منظور هدایت و انجام مجموعه‌ای از وظایف، که پیشتر توسط دستگاه‌های مختلف اجرائی به انجام می‌رسید، تاسیس شد

مجموعه وظایف محوله به سازمان نوعا به امور بین‌المللی و روابط خارجی کشور مربوط می گردند. سازمان وظایف خود را مطابق اساسنامه و سایر قوانین و مقررات، از جمله سرمایه گذاری خارجی در ایران، سرمایه گذاری ایرانیان در خارج ازکشور ، تامین مالی خارجی اعم از اعطای وام و اعتبارات به سایر کشورها و یا استقراض از منابع بین المللی و قوانین و مقررات ناظر بر ایجاد و هماهنگی و گسترش روابط با سایر کشورها و مناطق جهان موسسات و نهادهای مالی و بین المللی به انجام می رساند.

فعالیتهای سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران:

سرمایه گذاری خارجی در ایران:

سازمان به موجب قانون تنها نهاد رسمی تشویق سرمایه گذاری خارجی در کشور می باشد که در چارچوب قانون جدید تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی، مصوب 1381، به تسهیل ورود سرمایه، تامین حمایت قانونی و امنیت کامل برای سرمایه‌گذاریهای خارجی می پردازد.

اداره کل سرمایه گذاریهای خارجی در سازمان، مسئول دریافت کلیه تقاضاهای پذیرش سرمایه گذاری، صدور مجوز سرمایه گذاری، هدایت امور، حفاظت از حقوق سرمایه گذاران در طرحهای مصوب و همچنین ارائه خدمات مختلف به سرمایه گذاران از جمله ارائه کمک، انجام هماهنگی و تسهیل کلیه امور مربوط به سرمایه گذاری آنان، حتی پس از صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی می‌باشد.

به عنوان دستگاه متولی سرمایه گذاری خارجی ،سازمان مسئول رسیدگی به کلیه امور مربوط به نقل و انتقالات سرمایه گذاریهای خارجی ،مدیریت و انجام مذاکرات مربوط به موافقتنامه های دو و چند جانبه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بادیگردولت‌ها و سازمانهای بین المللی است.

تامین مالی خارجی:

یکی از حوزهای مهم فعالیت سازمان، هدایت کلیه امور مربوط به موسسات مالی و اعتباری بین المللی و نیز آژانس های تضمین اعتبارات صادراتی، گروه بانک جهانی، بانک توسعه اسلامی، صندوق اوپک برای توسعه و سایر سازمانهای بین المللی می‌باشد.

این فعالیتها در اداره کل وامها، مجامع و موسسات بین المللی سازمان صورت می پذیرد. این اداره همچنین مسئول هدایت مذاکرات با دولتها و موسسات دولتی به منظور انعقاد موافقتنامه های وام و اعتبارات و از همه مهمتر، مدیریت صدور ضمانتنامه‌های بازپرداخت وامها و اعتبارات خارجی ، به نمایندگی از سوی وزارت امور اقتصادی و دارائی را برعهده دارد.

سرمایه گذاری در خارج:

سرمایه گذاری شرکتهای دولتی و خصوصی در خارج کشور ، در چارچوب سیاست عمومی دولت در ارتباط با صدور سرمایه و خدمات فنی و مهندسی شرکتهای ایرانی، توسط سازمان هدایت و تنظیم میگردد. تعداد زیادی از سرمایه گذاریهای دولت ایران در خارج از کشور توسط شرکت سرمایه گذاری خارجی ایران، به عنوان بزرگترین شرکت سرمایه گذار ایرانی، صورت پذیرفته است.

با این وجود، توان بالقوه موجود سرمایه گذاری های بیشتری را به منظور گسترش و تشویق روابط اقتصادی دو جانبه و چند جانبه می طلبد.

روابط اقتصادی خارجی:

این وظیفه توسط اداره روابط اقتصادی خارجی وزارت امور اقتصادی و دارائی، که در درون سازمان واقع شده، انجام می پذیرد. این اداره مسئول کلیه امور مربوط به روابط اقتصادی خارجی،از جمله کمیسیون های مشترک اقتصادی با چندین کشور و نیز سازماندهی و هماهنگی مجموعه ای از وظایف در حوزه روابط اقتصادی با کشورهای جهان می باشد.

منبع مورد استفاده برای این مدخل

 

دوشنبه سیزدهم 6 1391 11:29 بعد از ظهر
X