معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406412
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
فزايش قيمت شير در نخستين نشست كميسيون كشاورزي مجلس بررسي مي‌شود
موافقت 17 عضو كميسيون كشاورزي مجلس با پيشنهاد توليد ايراني
توليد ايراني: 17 عضو كميسيون كشاورزي مجلس با پيشنهاد پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني درباره رسيدگي فوري به موضوع افزايش قيمت شير و لبنيات موافقت و اعلام كردند روز يكشنبه در نخستين نشست تخصصي اين كميسيون پس از تعطيلات هفتگي مجلس، ‌موضوع را پيگيري و بررسي خواهند كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، ‌افزايش يكباره قيمت شير و لبنيات در چند روز گذشته، نگراني شديد گروه‌هاي مردمي را در سراسر كشور به دنبال داشته است، به صورتي كه بسياري از رايانامه‌هاي دريافتي اين پايگاه در 2 روز گذشته دربردارنده و نمايانگر اين نگراني عمومي هستند.

با توجه به اين كه سرانه سالانه مصرف شير در ايران يك چهارم ميانگين مصرف جهاني است (ايران 75 كيلوگرم و جهان 300 كيلوگرم)،‌ به نظر مي‌رسد افزايش قيمت شير، سهم سبد مصرف روزانه خانوار ايراني را از اين ماده شفابخش كمرنگ‌تر خواهد كرد.

به دنبال اقزايش نگراني‌هاي عمومي از افزايش قيمت شير و لبنيات، پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني با تنظيم پيشنهادي براي بررسي قيمت شير از نمايندگان عضو كميسيون كشاورزي،‌آب و منابع طبيعي خواست تا در نخستين نشست اين كميسيون موضوع رابررسي كرده و تعادل قيمتي را به بازار شير و لبنيات برگردانند.

بنا بر همين گزارش، علي ايرانپور، محمدرضا اميري كهنوج، سيدمحمد سادات ابراهيمي، حبيب برومند داشقاپو، سكينه عمراني، سيد شكر خدا موسوي،‌ غلامرضا نوري قزلجه،  حسين نياز آذري،‌ يعقوب جدگال، محمدتقي توكلي، محمد مهدي برومندي،‌ سيدراضي نوري، هدايت‌الله ميرمراد زهي، محمدباقر شريعتي، بهرام بيرانوند،‌ ‌يونس اسدي،  و عبدالله سامري در گفت‌وگوهاي جداگانه‌اي با تأكيد، با پيشنهاد توليد ايراني موافقت كرده و از بررسي موضوع افزايش قيمت شير در كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي خبر دادند.

 


 
فزایش قیمت شیر در نخستین نشست کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی می‌شود
موافقت 17 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با پیشنهاد تولید ایرانی
تولید ایرانی: 17 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با پیشنهاد پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی درباره رسیدگی فوری به موضوع افزایش قیمت شیر و لبنیات موافقت و اعلام کردند روز یکشنبه در نخستین نشست تخصصی این کمیسیون پس از تعطیلات هفتگی مجلس، ‌موضوع را پیگیری و بررسی خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، ‌افزایش یکباره قیمت شیر و لبنیات در چند روز گذشته، نگرانی شدید گروه‌های مردمی را در سراسر کشور به دنبال داشته است، به صورتی که بسیاری از رایانامه‌های دریافتی این پایگاه در 2 روز گذشته دربردارنده و نمایانگر این نگرانی عمومی هستند.

با توجه به این که سرانه سالانه مصرف شیر در ایران یک چهارم میانگین مصرف جهانی است (ایران 75 کیلوگرم و جهان 300 کیلوگرم)،‌ به نظر می‌رسد افزایش قیمت شیر، سهم سبد مصرف روزانه خانوار ایرانی را از این ماده شفابخش کمرنگ‌تر خواهد کرد.

به دنبال اقزایش نگرانی‌های عمومی از افزایش قیمت شیر و لبنیات، پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی با تنظیم پیشنهادی برای بررسی قیمت شیر از نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی،‌آب و منابع طبیعی خواست تا در نخستین نشست این کمیسیون موضوع رابررسی کرده و تعادل قیمتی را به بازار شیر و لبنیات برگردانند.

بنا بر همین گزارش، علی ایرانپور، محمدرضا امیری کهنوج، سیدمحمد سادات ابراهیمی، حبیب برومند داشقاپو، سکینه عمرانی، سید شکر خدا موسوی،‌ غلامرضا نوری قزلجه،  حسین نیاز آذری،‌ یعقوب جدگال، محمدتقی توکلی، محمد مهدی برومندی،‌ سیدراضی نوری، هدایت‌الله میرمراد زهی، محمدباقر شریعتی، بهرام بیرانوند،‌ ‌یونس اسدی،  و عبدالله سامری در گفت‌وگوهای جداگانه‌ای با تأکید، با پیشنهاد تولید ایرانی موافقت کرده و از بررسی موضوع افزایش قیمت شیر در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی خبر دادند.

 

تأکید نمایندگان مجلس بر ارائه یارانه به تولید و مصرف لبنیات

در این میان علی ایرانپور با تصریح این که شیر کالای اساسی است و باید برای آن یارانه‌ دولتی در نظر گرفته شود، تأکید کرد: پایین بودن سرانه مصرف شیر در ایران در قیاس با میانگین جهانی خبر نگران‌کننده‌ای است که در بلندمدت می‌تواند سلامتی افراد جامعه را تهدید کند.

همین‌طور محمدرضا امیری کهنوج نیز با بیان این که مردم قادر به خرید شیر مورد نیاز خود نیستند، گفت: کاهش مصرف شیر در کشور تبعات زیان‌آوری به همراه خواهد داشت که جبران شدنی نیست،‌ پس بهتر است در این باره دولت تسهیلاتی برای تولید و مصرف لبنیات در نظر بگیرد.

همچنین سکینه عمرانی، تنها نماینده زن کمیسیون کشاورزی مجلس نیز تأکید کرد: در هیچ کشوری بخش کشاورزی بدون یارانه دولتی نیست، اما در ایران ما این بخش زیرساختی بدون حمایت‌های یارانه‌ای و با دشواری زیادی در حال ادامه حیات است.

در تعطیلات 2 هفته‌ای مجلس شورای اسلامی، قیمت شیر و سایر فرآوردهای لبنی در کشور به نحو چشمگیری افزایش یافت و تا مرز 1200 تومان در هر کیلو شیر هم رسید.

این در حالی است که قیمت شیر از ابتدای امسال روندی شتابنده و افزایشی را تجربه کرده است.

مجلس شورای اسلامی،‌ پس از تعطیلات هفتگی خود روز یکشنبه هفته آینده آغاز به کار خواهد کرد و کمیسیون‌های این نهاد قانونگذار نیز از بعد از ظهر همان روز به تشکیل جلسه خواهد پرداخت.

www.tolideiran.ir/?q=node/1655

 

سه شنبه جهاردهم 6 1391 3:56 بعد از ظهر
X