معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406513
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
نتقاد قلعه‌باني از بوروكراسي‌هاي پيچيده اداري
بوروكراسي پيچيده مانع از مشاركت كامل در سرمايه‌گذاري‌هاي نفتي مي‌شود
توليد ايراني: مديرعامل شركت ملي نفت ايران با بيان اين كه مذاكرات دامنه‌داري براي رشد تصاعدي سرمايه‌گذاري در صنعت نفت انجام شده و كماكان به‌صورت متوالي ادامه دارد، گفت: به‌علت بوروكراسي پيچيده در نظام اداري و مالي و سيستم پيچيده جذب سرمايه‌گذاري در بخش نفت و گاز، تاكنون رشد اين شاخص همپاي تلاش‌ها و برنامه‌ها نبوده است.

احمد قلعه‌باني در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، اعلام كرد: عدم كشش ساختار شركت‌هاي تابعه شركت ملي نفت ايران براي جذب سرمايه‌گذاري‌هاي خصوصي و همچنين تعريف‌هاي ناقص و پيچيده‌اي كه ميان سرمايه‌گذار و سرمايه‌پذير وجود دارد، جذب سرمايه‌گذاري بنيادهاي مالي در صنعت نفت را با دشواري‌هايي روبه‌رو كرده است.


 
انتقاد قلعه‌بانی از بوروکراسی‌های پیچیده اداری
بوروکراسی پیچیده مانع از مشارکت کامل در سرمایه‌گذاری‌های نفتی می‌شود
تولید ایرانی: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان این که مذاکرات دامنه‌داری برای رشد تصاعدی سرمایه‌گذاری در صنعت نفت انجام شده و کماکان به‌صورت متوالی ادامه دارد، گفت: به‌علت بوروکراسی پیچیده در نظام اداری و مالی و سیستم پیچیده جذب سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز، تاکنون رشد این شاخص همپای تلاش‌ها و برنامه‌ها نبوده است.

احمد قلعه‌بانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، اعلام کرد: عدم کشش ساختار شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خصوصی و همچنین تعریف‌های ناقص و پیچیده‌ای که میان سرمایه‌گذار و سرمایه‌پذیر وجود دارد، جذب سرمایه‌گذاری بنیادهای مالی در صنعت نفت را با دشواری‌هایی روبه‌رو کرده است.

وی افزود: سرمایه‌گذاری بنیادهای مالی در حوزه های مختلف صنعت نفت اعم از بالادستی و پایین دستی، نفت، گاز، پتروشیمی، پالایش و پخش، می‌تواند تحول چشمگیری ایجاد کند؛ از این رو لازم است که با ابداع راهکارهای نوین و تصویب قوانین و مقررات سهل و کارآمد، دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های پیچیده و دست و پاگیر را اصلاح و مدیریت کرد تا با جذب این منابع عظیم، بخش چشمگیری از چالش‌های صنعت نفت برطرف شود.

قلعه‌بانی ادامه داد: مذاکره‌های موفق و مستمری با این بنیادها در حال پیگیری است؛ این شکل سرمایه‌گذاری به خوبی می‌تواند جای سرمایه‌گذاری بانک‌ها و منابع داخلی صنعت نفت را پر کند؛ همچنین در سال‌های اخیر شرکت‌ها و بنیادهای مالی و سرمایه‌گذاری متعددی شکل گرفته و فعال شده‌اند که شیوه فعالیت آنها به‌تدریج با عملکرد بانک‌های سرمایه‌گذاری (Invesment Banking) جایگزین می‌شود.

به گفته این مقام مسئول در دومین شرکت بزرگ نفتی جهان،‌ هم‌اکنون در بسیاری از طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت، بخش‌های دولتی و خصوصی در چارچوب کنسرسیوم‌هایی با هم همکاری می‌کنند که در این همکاری بعضا با مسائلی روبه‌رو می‌شوند که قوانین و مقررات دست و پاگیر بخش دولتی در قیاس با بخش خصوصی، خود به خود موجب تأخیر در اجرا و بهره‌برداری از طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت و کندی جذب منابع مالی در آنها می‌شود.

وی تأکید کرد: شرکت ملی نفت ایران تا کنون مذاکره‌ها و مشارکت‌های موفقی با بعضی از بنیادهای مالی کشور داشته است؛ تعدادی از این بنیادها از سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت استقبال و تاکنون مذاکره‌های موفقی با شرکت ملی نفت ایران به انجام رسانده‌اند؛ اما به علت بوروکراسی پیچیده در نظام اداری و مالی و سیستم پیچیده جذب سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز، تاکنون مشارکت چشمگیری در این حوزه نشده‌اند.

 

مذاکرات امیدبخش با نتایج مثبت

قلعه بانی ادامه داد: با این حال در سال های گذشته بعضی از بنیادها موفق شدند در بعضی از طرح‌های صنعت نفت مشارکت کنند و با وجود چالش‌های متعددی که در این زمینه وجود داشت، حضور موفقی هم داشتند.

وی بابیان این که هم‌اکنون بنیادهای اقتصادی همچون بنیاد مستضعفان، غدیر، خاتم‌الاوصیا، ساتا (سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح) و شرکت توسعه نفت و گاز رضوی برای مشارکت در سرمایه‌گذاری و اجرای برخی طرح‌های صنعت نفت اعلام آمادگی کرده‌اند، اظهار داشت: با بعضی از آنها مذاکره‌های موفقی انجام شده که امید است نتیجه آنها در آینده‌ای نزدیک به امضای قرارداد برسد.

بنا به گفته این کارشناس حوزه انرژی کشور در این میان شرکت توسعه نفت و گاز رضوی برای حضور در اجرای طرح توسعه میدان گازی توس در شمال شرق کشور آماده است تا از مرحله توسعه تا مرحله پالایشگاه و پایین‌دست سرمایه‌گذاری کند.

قلعه بانی افزود: همچنین بنیادی از ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) نیز در طرح توسعه میدان‌های نفتی یاران و منصوری در حال فعالیت هستند.

 

رشد بی‌نظیر سرمایه‌گذاری در بخش فاینانس

وی تصریح کرد: در بخش فاینانس و سرمایه‌گذاری خارجی، با وجودی محدودیت‌ها و وضعیت نامطلوب اقتصاد جهانی، سرمایه‌گذاری‌های خوبی در بخش‌های مختلف صنعت نفت جذب شده است؛ به‌طوری که یکی از مؤسسه‌های بین‌المللی مطالعات اقتصادی، شرکت ملی نفت ایران را به‌عنوان شرکتی معرفی کرده است که در طول 2 سال گذشته، بیشترین حجم جذب سرمایه‌گذاری خارجی را داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران یادآور شد: رشد صعودی سرمایه‌گذاری در بخش فاینانس در 2 سال گذشته بی‌نظیر بوده است؛ البته به علت اینکه نام شرکت‌ها و کشورهایی که با شرکت ملی نفت ایران قرارداد فاینانس منعقد کرده‌اند، محرمانه است، از ذکر نام آنها معذوریم؛ اما آنچه مسلم است همچنان در سال جاری هم رشد سرمایه‌گذاری در بخش بالادستی صنعت نفت را خواهیم داشت.

پایان پیام/

www.tolideiran.ir/?q=node/1648

 

سه شنبه جهاردهم 6 1391 4:12 بعد از ظهر
X