معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405499
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
اميري‌كهنوج: ضعف بسته‌بندي، خرماي ايران را فله‌اي روانه بازار خارج مي‌كند
ماجراي سود هنگفتي كه اماراتي‌ها از صادرات خرماي ايراني به جيب مي‌زند/ از نوسان غيرمنطقي قيمت خرما تا پر شدن جيب دلالان
بهاي هر كيلو خرما به 2000 تومان برسد، برداشت آن به صرفه است
توليد ايراني: نماينده مردم نماينده كهنوج در مجلس با بيان اينكه نخل‌داران جنوب كرمان به‌علت قيمت پايين خرما محصولات خود را برداشت نكرده‌اند، گفت: خرما در شهرهاي جنوب كرمان قيمت مناسبي ندارد و اين موضوع به نفع دلالان اين منطقه شد؛ اين شرايط بخش چشمگيري از خرماي توليدي اين منطقه را خوراك دام كرده است.

محمدرضا اميري كهنوج در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، تصريح كرد: هم‌اكنون بسياري از نخل‌داران در استان كرمان به‌ويژه در كهنوج و جيرفت از برداشت محصول توليدي خود خودداري كرده و خرما را بر سر نخل‌ها باقي گذاشته‌اند.


 
امیری‌کهنوج: ضعف بسته‌بندی، خرمای ایران را فله‌ای روانه بازار خارج می‌کند
ماجرای سود هنگفتی که اماراتی‌ها از صادرات خرمای ایرانی به جیب می‌زند/ از نوسان غیرمنطقی قیمت خرما تا پر شدن جیب دلالان
بهای هر کیلو خرما به 2000 تومان برسد، برداشت آن به صرفه است
تولید ایرانی: نماینده مردم نماینده کهنوج در مجلس با بیان اینکه نخل‌داران جنوب کرمان به‌علت قیمت پایین خرما محصولات خود را برداشت نکرده‌اند، گفت: خرما در شهرهای جنوب کرمان قیمت مناسبی ندارد و این موضوع به نفع دلالان این منطقه شد؛ این شرایط بخش چشمگیری از خرمای تولیدی این منطقه را خوراک دام کرده است.

محمدرضا امیری کهنوج در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، تصریح کرد: هم‌اکنون بسیاری از نخل‌داران در استان کرمان به‌ویژه در کهنوج و جیرفت از برداشت محصول تولیدی خود خودداری کرده و خرما را بر سر نخل‌ها باقی گذاشته‌اند.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه‌گنج و فاریاب در مجلس شوری اسلامی با بیان اینکه برداشت محصول خرما هزینه‌های متنوعی در بر دارد، افزود: این هزینه‌ها 200 تا 300 تومان به بهای تمام شده خرما می‌افزاید؛ بر همین اساس بهای این محصول باید به 2هزارتومان برسد تا تولید و برداشت آن برای نخل‌داران به صرفه باشد.

 

فعالیت دلالان در بازاد، برداشت خرما را بدون صرفه کرده است

این وی با بیان اینکه متأسفانه فعالیت دلالان و واسطه‌ها در بازار، برداشت خرمای تولیدی نخل‌داران را کم‌صرفه کرده است، ادامه داد: با این وجود بهای تمام شده خرما در بازار بیش از رقم یادشده است؛ حتی در ایام ماه مبارک رمضان خرما در بازار تهران به ازای هر کیلو هشت‌هزار تومان هم به فروش رسیده است.

امیری‌کهنوج، نبود زیرساخت‌های ارتباطی مناسب همچون جاده‌ها و راه‌های ارتباطی مناسب را از جمله مشکلات در مسیر حمل‌ونقل محصولات کشاورزی و جابه‌جایی خرمای تولیدی نخل داران از روستاها به مناطق عرضه این محصول خواند.

به گفته وی، همچنین کمبود منابع آب و نبود حمایت همه‌جانبه وزارت جهاد کشاورزی از کشاورزان و نخل داران این منطقه، موجب ناامید شدن آنان از ادامه فعالیت رد این حوزه شده است.

 

ضعف بسته‌بندی و تبلیغات، خرمای ایران را فله‌ای روانه بازار خارج می‌کند

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه هم‌اکنون حجم چشمگیری از خرمای تولیدی کشور به‌صورت فله‌ای و کاملا غیراصولی به کشورهایی همچون امارات متحده عربی صادر می‌شود، یادآور شد: متأسفانه به‌علت نبود بسته‌بندی مناسب برای خرما، محصول مرغوب تولید ایران با قیمت پایینی به‌صورت فله‌ای به کشورهای دیگر صادر و پس از بسته‌بندی شکیل و مناسب با چند برابر قیمت در بازارهای دیگر عرضه می‌شود.

وی، ضعف بسته‌بندی، نگهداری محصول، جابه‌جایی و حمل‌ونقل، مشکلات کشاورزی، کمبود آب، عدم حمایت همه‌جانبه، فعالیت گسترده دلالان و دشواری‌های بازاریابی، از دیگر مشکلات تولید و برداشت خرما برشمرد و گفت: وجود مجموعه این مشکلات موجب شده است تا کیفیت خرمای تولیدی نخل‌داران ایرانی افت کند و به دنبال آن جایگاه ایران در صادرات یکی از مهمترین اقلام خوراکی صادراتی کشور با مخاطره‌هایی روبه‌رو شود.

امیری‌کهنوج توضیح داد: متأسفانه در بعضی از شهرهای جنوبی کشور که نخل‌داری و تولید خرما رونق دارد، بستر مناسبی برای برداشت این محصول و عرضه آن به بازار وجود ندارد؛ مکان مناسب و در دسترسی برای عرضه خرما در مناطق گرمسیری کشور پیش‌بینی و ایجاد نشده است.

 

بخش چشمگیری از خرمای تولیدی ایران خوراک دام می‌شود

وی با بیان اینکه سالانه حجم چشمگیری از خرمای تولیدی کشور خوراک دام می‌شود، توضیح داد: متأسفانه ضعف مدیریت در بخش کشاورزی موجب مشخص نبودن وضعیت خوارک دام و وضعیت تولید و توزیع محصولات کشاورزی شده است؛ در چنین شرایطی بسیاری از محصولات کشاورزی در کشور بعد از تولید انبار و سرانجام خوراک دام می‌شوند که نمونه کوچک آن تبدیل بخش چشمگیری از خرمای تولیدی منطقه کهنوج و جیرفت به خوراک دام است.

این عضو کمیسیون مجلس نهم با تاکید بر اینکه پرورش درخت نخل و تولید خرما نقش بسیار چشمگیری در اشتغال‌زایی مردم مناطق گرمسیری کشور داشته است، گفت: در صورت عدم حمایت به‌موقع دولت از نخل‌داران، ضمن کاهش صادرات خرما، بسیاری از جوانان این منطقه بیکار می‌شوند و ناگزیر به سوی شهرها مهاجرت می‌کنند که این امر هم تبعات اجتماعی خاص خود را به دنبال دارد.

پایان پیام/

www.tolideiran.ir/?q=node/1675

 

چهارشنبه پانزدهم 6 1391 3:48 بعد از ظهر
X