معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406370
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
سخنگوي كميسيون اجتماعي مجلس:
300 هزار خانه خالي يعني احتكار مسكن/ نهادهاي حاكميتي در بازار مسكن قيمت‌گذاري كنند نه واسطه‌ها
توليد ايراني: سخنگوي كميسيون اجتماعي مجلس با بيان اين كه قيمت‌گذاري در بازار مسكن بايد بر عهده يك نهاد حاكميتي باشد، گفت: مالكان 300 هزار واحد مسكوني خالي در تهران، نگران از دست رفتن ارزش پول و سرمايه‌شان هستند، به همين علت در واقع با احتكار آن، از فروش يا حتي اجاره مسكن خودداري مي‌كنند.

سيداميرحسين قاضي‌زاده هاشمي در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني با بيان اينكه، دولت، شهرداري يا هر نهاد متولي ديگر كه مي‌تواند در بازار مسكن با انجام كارشناسي‌هاي دقيق اعتمادسازي كند، بايد با در نظر گرفتن هزينه‌هاي توليد و ديگر شاخص‌هاي ارزش مسكن، در اين باره قيمت‌گذار كند.

وي با تأكيد بر اين كه شيوه‌هاي سنتي و نامناسب تهيه مسكن مانند بنگاه‌گردي و واسطه‌گري، امكان ايجاد تعادل پايدار در بازار مسكن را از بين مي‌برد، افزود: هر نوع واسطه‌اي در هر بازاري موجب ايجاد نوسان صعودي در قيمت‌ها مي‌شود و مشتريان و متقاضيان را سردرگم مي‌كند.

قاضي‌زاده هاشمي با احتكار خواندن عدم فروش و اجاره 300 هزار واحد مسكوني در تهران، ادامه داد: در ساختار سنتي جستجوي مسكن در بنگاه‌ها نقش اصلي تعيين قيمت برعهده واسطه‌ها و مشاوران املاك است، اظهار داشت: سازكار اين شيوه سنتي به گونه‌اي است كه در جزيان رقابت بنگاه‌ها، انتظارها و توقع مالكان از قيمت ملك بالا مي‌رود و سوداي كسب سود بيشتر در ميان دلالان نيز به اين توقع‌ها دامن مي‌زند.


 
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس:
300 هزار خانه خالی یعنی احتکار مسکن/ نهادهای حاکمیتی در بازار مسکن قیمت‌گذاری کنند نه واسطه‌ها
تولید ایرانی: سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که قیمت‌گذاری در بازار مسکن باید بر عهده یک نهاد حاکمیتی باشد، گفت: مالکان 300 هزار واحد مسکونی خالی در تهران، نگران از دست رفتن ارزش پول و سرمایه‌شان هستند، به همین علت در واقع با احتکار آن، از فروش یا حتی اجاره مسکن خودداری می‌کنند.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تولید ایرانی با بیان اینکه، دولت، شهرداری یا هر نهاد متولی دیگر که می‌تواند در بازار مسکن با انجام کارشناسی‌های دقیق اعتمادسازی کند، باید با در نظر گرفتن هزینه‌های تولید و دیگر شاخص‌های ارزش مسکن، در این باره قیمت‌گذار کند.

وی با تأکید بر این که شیوه‌های سنتی و نامناسب تهیه مسکن مانند بنگاه‌گردی و واسطه‌گری، امکان ایجاد تعادل پایدار در بازار مسکن را از بین می‌برد، افزود: هر نوع واسطه‌ای در هر بازاری موجب ایجاد نوسان صعودی در قیمت‌ها می‌شود و مشتریان و متقاضیان را سردرگم می‌کند.

قاضی‌زاده هاشمی با احتکار خواندن عدم فروش و اجاره 300 هزار واحد مسکونی در تهران، ادامه داد: در ساختار سنتی جستجوی مسکن در بنگاه‌ها نقش اصلی تعیین قیمت برعهده واسطه‌ها و مشاوران املاک است، اظهار داشت: سازکار این شیوه سنتی به گونه‌ای است که در جزیان رقابت بنگاه‌ها، انتظارها و توقع مالکان از قیمت ملک بالا می‌رود و سودای کسب سود بیشتر در میان دلالان نیز به این توقع‌ها دامن می‌زند.

وی با تأکید بر این که مسکن یک کالای ضروری و حیاتی برای متقاضیان است، گفت: مستأجران مجبور به تهیه مسکن اجاره‌ای هستند و میزان مقاومتشان در برابر قیمت‌های فزاینده محدود است؛ حتی یک شب زیر سقف امنیت خانه نبودن،‌ پذیرفتن قیمت‌های آسمانخراش را هم ساده و سهل می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مسئولیت نرخ‌گذاری در بازار املاک باید برعهده یک نهاد حاکمیتی باشد و براین اساس شیوه سنتی بنگاه‌گردی در جستجوی خانه نیز باید جایش را به مدیریت متمرکز و یکسان اطلاع رسانی در باره مسکن بدهد.

مرتضی تمدن امروز اعلام کرده که تعداد منازل خالی در تهران 300 هزار واحد است.

پیش از این قانون مالیات بر خانه‌های خالی از سکنه در تهران به ازای هر یکصد متر، 300 هزار تومان در دولت تصویب شده بود.

پایان پیام/

www.tolideiran.ir/?q=node/1671

 

چهارشنبه پانزدهم 6 1391 3:51 بعد از ظهر
X