معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 404921
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
سهم 20 درصدي كشورهاي غيرمتعهد در تجارت جهاني
توليد ايراني: ميزان مبادلات تجاري ميان ايران و كشورهاي عدم تعهد،سهم 20 درصدي اين كشورها در تجارت جهاني، مذاكره برقابي ايران و تركمنستان در حاشيه اجلاس و راه اندازي 2 خط لوله جديد گاز از مهمترين اخبار اقتصادي اين هفته بودند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني به نقل از مهر، مهترين اخبار اقتصادي اين هفته مربوط به مبادلات تجاري ميان ايران و كشورهاي اجلاس سران غيرمتعهد است كه براين اساس گمرك جمهوري اسلامي ايران ميزان مبادلات تجاري با 120 كشور عضو جنبش عدم تعهد از سال 1384 تا پايان چهار ماهه نخست سال 1391 را منتشر كرد.

 بر اساس اين گزارش در سال جاري بيشترين ميزان صادرات غيرنفتي به اين كشورها نسبت به كل كشور، با سهم ارزش دلاري 65.03 درصد در طول هشت سال اخير رخ داده است. كمترين ميزان صادرات غيرنفتي به كشورهاي فوق نيز با سهم ارزش دلاري 52.73 درصد در سال 1386 انجام شده است

 
سهم 20 درصدی کشورهای غیرمتعهد در تجارت جهانی
تولید ایرانی: میزان مبادلات تجاری میان ایران و کشورهای عدم تعهد،سهم 20 درصدی این کشورها در تجارت جهانی، مذاکره برقابی ایران و ترکمنستان در حاشیه اجلاس و راه اندازی 2 خط لوله جدید گاز از مهمترین اخبار اقتصادی این هفته بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی به نقل از مهر، مهترین اخبار اقتصادی این هفته مربوط به مبادلات تجاری میان ایران و کشورهای اجلاس سران غیرمتعهد است که براین اساس گمرک جمهوری اسلامی ایران میزان مبادلات تجاری با 120 کشور عضو جنبش عدم تعهد از سال 1384 تا پایان چهار ماهه نخست سال 1391 را منتشر کرد.

 بر اساس این گزارش در سال جاری بیشترین میزان صادرات غیرنفتی به این کشورها نسبت به کل کشور، با سهم ارزش دلاری 65.03 درصد در طول هشت سال اخیر رخ داده است. کمترین میزان صادرات غیرنفتی به کشورهای فوق نیز با سهم ارزش دلاری 52.73 درصد در سال 1386 انجام شده است.

 همچنین کمترین میزان صادرات غیر نفتی به کشورهای عضو در هر سال نسبت به هشت سال مورد بررسی، در سال 1384 و با سهم ارزشی 7.12 درصد و بیشترین میزان صادرات غیر نفتی به کشورهای عضو نسبت به هشت سال اخیر، در سال 1390 و با سهم ارزشی 23.72 درصد صورت پذیرفته است.

 در خصوص واردات، بیشترین میزان واردات از کشورهای عضو جنبش غیر متعهدها نسبت به کل کشور، با سهم ارزشی 62.98 درصد مربوط به سال 1385 و کمترین میزان واردات از این کشورها نسبت به کل کشور، در سال 1390 و با سهم ارزشی 23.43 درصد صورت گرفته است.

همچنین در طول هشت سال مورد بررسی، به استثنای سال 1390 و چهار ماهه سال جاری، همواره تراز بازرگانی ایران با این گروه کشورها منفی و به نفع کشورهای عضو عدم تعهد بوده است.

در سالهایی که تراز بازرگانی ایران با کشورهای مورد نظر منفی بوده است، کمترین میزان با کسری 3,228 میلیون دلار مربوط به سال 1386 و بیشترین آن با کسری 19,083 میلیون دلار مربوط به سال 1385 بوده است. تراز بازرگانی ایران با کشورهای مورد نظر در سال 1390 مثبت و بالغ بر 6,235 میلیون دلار بوده است.

 

20 درصد تجارت جهانی دراختیار کشورهای عدم تعهد

 در این رابطه کیومرث فتح‌اله کرمانشاهی با اشاره به موفقیت اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران، گفت: از 37 هزار میلیارد دلار حجم تجارت جهانی، بیش از 7 هزار میلیارد دلار مربوط به کشورهای عضو جنبش عدم تعهد است؛ به این معنا که حدود 20 درصد از تجارت جهانی در اختیار این کشورها است.

 معاون‌کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: در سال گذشته ایران به کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، 21 میلیارد دلار صادرات داشته و از آنها نیز، 22 میلیارد دلار واردات انجام داده است بنابراین حجم تجارت خارجی ایران با این کشورها، حدود 43 میلیارد دلار بوده است.

 وی تصریح کرد: بر این اساس زمینه‌های توسعه روابط با این کشورها در حیطه صادرات، واردات، سرمایه‌گذاری، تامین منابع مالی و مباحث اقتصادی و تجاری فراهم است و این اجلاس هم اکنون فرصت مناسبی است که از این فرصت استفاده شود.

 

 مذاکره برقابی ایران و ترکمنستان در حاشیه اجلاس تهران

 مجید نامجو وزیر نیرو در حاشیه دیدار با معاون رئیس وزرای کابینه ترکمنستان با اشاره به اینکه تقریبا تمام کشورهایی که در حال حاضر با ایران ارتباط الکتریکی دارند در اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد حضور دارند، گفت: برخی مذاکرات را با مقامات ترکنستان در زمینه پروژه های مشترک انجام دادیم.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه پس از افتتاح سد سنگ توده توسط رئیس جمهور در تاجیکستان، در مورد سد سنگ توده 2 نیز که نیروگاه مناسبی را نیز خواهد داشت، تقریبا مذاکرات را به مرحله نهایی رسانده ایم.

نامجو با تاکید بر اینکه در ملاقات با معاون نخست وزیر ترکمنستان قرار شد که زمینه مذاکرات بین روسای جمهور ایران، ترکمنستان و افغانستان در زمینه نحوه عملکرد افغانستان در بالادست سد دوستی، مذاکراتی صورت گیرد.

وی ادامه داد: تاکنون بین ایران و ترکمنستان سد دوستی ایجاد شد که هم اکنون برای آبرسانی به شهر مشهد مقدس مورد استفاده قرار می گیرد و از طریق خطوط انتقالی که ایجاد کردیم، مشکل تامین آب شرب مشهد حل شده است.

 

راه اندازی 2 خط لوله جدید گاز

 جواد اوجی درباره آخرین وضعیت توسعه صنعت گاز ایران، گفت: در حال حاضر ظرفیت انتقال گاز ایران با برخورداری بیش از 34 هزار کیلومتر خط لوله و 69 تاسیسات تقویت فشار گاز به بیش از 700 میلیون متر مکعب در روز افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز با اعلام اینکه با اشاره به راه‌اندازی 69 تاسیسات تقویت فشار گاز، تصریح کرد: همزمان با ساخت و راه اندازی خطوط لوله و تاسیسات جدید تقویت فشار گاز، گازرسانی‌های گسترده‌ای به شهر، روستاها، نیروگاه و واحدهای صنعتی انجام شده است.

 معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه در حال حاضر وسعت شبکه گاز شهر و روستایی ایران به بیش از 225 هزار کیلومتر افزایش یافته است، اظهار داشت: در شرایط فعلی بیش از 15 میلیون و 230 هزار مشترک در سطح کشور از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

 این عضو هیئت مدیره شرکت ملی گاز با یادآوری اینکه در شرایط فعلی 920 شهر و 12 هزار و 504 روستا به شبکه ملی گاز متصل شده اند، تبیین کرد: همچنین هم اکنون 69 نیروگاه کشور به شبکه سراسری گاز متصل شده اند.

 

افزایش هزینه ساخت مسکن

 برخی از نهادهای دولتی هم به افزایش قیمت مسکن دامن می زنند و با اجرای برخی از طرح ها هزینه ساخت و ساز را بالاتر می برند. یکی از سازندگان مسکن در این باره به خبرنگار مهر، گفت: برای دریافت مجوز ساخت یک خانه کلنگی به شهرداری مراجعه کردم اما تا زمان صدور مجوز، انواع هزینه ها را بابت صدور مجوز دریافت کردند که برخی از آنها تا چند ماه پیش وجود نداشت.

 سال گذشته هم شهرداری تهران، تخفیف 20 درصدی صدور مجوز در صورت پرداخت نقدی از سوی سازنده را حذف کرد که مورد اعتراض بسیاری از سازندگان قرار گرفت. بنابراین به نظر می رسد که نهادهای دولتی هم باید در کنار دیگر سیاست های کنترل بازار مسکن هزینه هایی که موجب افزایش قیمت می شود را کاهش دهند.

 در دو سال گذشته نوسان نرخ ارز و دیگر مشکلات بوجود آمده در تولید، موجب افزایش قیمت برخی از مصالح ساختمانی شده است که در نهایت قیمت نهایی مسکن را با افزایش روبرو کرده است.

 

 واریز 30 لیتر بنزین عیدانه

 دولت در هفته گذشته اعلام کرد که به مناسبت عید فطر 30 لیتر بنزین علاوه بر 60 لیتر سهمیه هر ماه به حساب خودروها واریز می کند که بر این اساس 30 لیتر سهمیه ویژه بنزین عیدانه دولت یکشنبه شب 5 شهریور ماه با قیمت نیمه یارانه‌ای 400 تومان به بیش از 10 میلیون و 400 هزار کارت هوشمند سوخت خودروهای شخصی واریز شد.

 دیگر دولت با این اقدام علاوه بر واریز حدود 614 میلیون لیتر سهمیه بنزین عادی شهریور ماه، برای سومین ماه فصل تابستان 312 میلیون لیتر سهمیه اضافی به کارتهای هوشمند سوخت واریز کرده است که این سهمیه معادل تولید حداقل 4 پالایشگاه کوچک نفت ایران شامل پالایشگاه‌های تبریز، کرکمانشاه، شیراز و لاوان است.

پایان پیام/

www.tolideiran.ir/?q=node/1635

 

چهارشنبه پانزدهم 6 1391 3:54 بعد از ظهر
X