معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405528
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
طحان‌پور، از افزايش 30 درصدي قيمت لوازم خانگي از آغاز امسال تاكنون خبر داد
خريد لوازم‌خانگي ايراني به 1 پنجم قيمت خارجي
فقط 10درصد توليدكنندگان ايراني لوازم خانگي خدمات پس از فروش ارائه مي‌دهند
توليد ايراني: رئيس اتحاديه كشوري لوازم خانگي با بيان اينكه پس از هدفمند شدن يارانه‌ها، صنعت لوازم خانگي با حدود 30 درصد كاهش توليد و تعديل نيرو روبه‌رو شده است، گفت: زوج‌هاي جوان مي‌توانند لوازم خانگي و جهيزيه مورد نياز خود را از كالاهاي ايراني باكيفيت و با هزينه حدود يك پنجم قيمت كالاي مشابه خارجي تهيه كنند.

"محمد طحان‌پور" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، با بيان خرسندي از عدم اجراي مرحله دوم قانون هدفمندي كردن يارانه‌ها، توضيح داد: اگر فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها اجرا مي‌شد، مشكلات بخش توليد دو چندان و بسيار پيچيده‌تر از وضعيت كنوني مي‌شد؛ هم‌اكنون افزايش نرخ ارز و تهيه مواد اوليه اصلي‌ترين مشكل توليدكنندگان به‌شمار مي‌رود.

 

وجود ماشين‌آلات فرسوده و نبود فناوري روز اصلي‌ترين مشكلات صنعت لوازم خانگي


 
طحان‌پور، از افزایش 30 درصدی قیمت لوازم خانگی از آغاز امسال تاکنون خبر داد
خرید لوازم‌خانگی ایرانی به 1 پنجم قیمت خارجی
فقط 10درصد تولیدکنندگان ایرانی لوازم خانگی خدمات پس از فروش ارائه می‌دهند
تولید ایرانی: رئیس اتحادیه کشوری لوازم خانگی با بیان اینکه پس از هدفمند شدن یارانه‌ها، صنعت لوازم خانگی با حدود 30 درصد کاهش تولید و تعدیل نیرو روبه‌رو شده است، گفت: زوج‌های جوان می‌توانند لوازم خانگی و جهیزیه مورد نیاز خود را از کالاهای ایرانی باکیفیت و با هزینه حدود یک پنجم قیمت کالای مشابه خارجی تهیه کنند.

"محمد طحان‌پور" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، با بیان خرسندی از عدم اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی کردن یارانه‌ها، توضیح داد: اگر فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اجرا می‌شد، مشکلات بخش تولید دو چندان و بسیار پیچیده‌تر از وضعیت کنونی می‌شد؛ هم‌اکنون افزایش نرخ ارز و تهیه مواد اولیه اصلی‌ترین مشکل تولیدکنندگان به‌شمار می‌رود.

 

وجود ماشین‌آلات فرسوده و نبود فناوری روز اصلی‌ترین مشکلات صنعت لوازم خانگی

طحان‌پور درباره مشکلات و کمبودهای تولید در صنعت لوازم خانگی، توضیح داد: نبود دانش و فناوری نوین و وجود ماشین‌آلات قدیمی و فرسوده از جمله مهمترین مشکلات این صنعت به شمار می‌رود که متأسفانه در شرایط کنونی با وجود افزایش نرخ ارز و تشدید تحریم‌های موجود نمی‌توان این فناوری‌ها را به‌روز کرد.

وی تأکید کرد: نوسان قیمت ارز تولیدکننده داخلی و وارکننده لوازم خانگی را دچار مشکل در فروش می کند ضمن آنکه برخی از این فضا سوءاستفاده کرده و کالاهای موجود درانبار خود را به قیمت بیشتر می فروشند در حالیکه آن کالاها با قیمت ارز پایین به کشور وارد شده بودند.

 

افزایش 30 درصدی قیمت برخی از لوازم خانگی از آغاز امسال تاکنون

رئیس اتحادیه کشوری لوازم خانگی با بیان اینکه قیمت کالا، قطعات و مواد اولیه مورد نیاز در تولید لوازم خانگی به‌طور مستمر در نوسان است، ادامه داد: بعضی از فروشندگان کالا و مواد اولیه این صنعت، به‌علت عدم ثبات و رشد پرشتاب قیمت این مواد، برای کالا و موادی که به تولیدکنندگان می‌فروشند، فاکتور ارائه نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه قیمت اقلام مختلف لوازم خانگی در طول سال گذشته در قیاس با سال پیش از آن 10 درصد افزایش داشته است، بیان کرد: این در حالی است که از آغاز فروردین سال 90 تاکنون قیمت بعضی از انواع لوازم خانگی تا حدود 30 درصد افزایش داشته‌اند.

 

کاهش 30 درصدی تولید کارخانه‌ها موجب تعدیل نیرو شد

طحان‌پور با بیان اینکه هم‌اکنون کارخانه‌های متعددی در ایران لوازم خانگی تولید می‌کنند، تصریح کرد: پس از اجرای مرحله نخست قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، حجم تولید بیشتر این کارخانه‌ها تا حدود 30 درصد کاهش یافته است؛ از این‌رو این کارخانه‌ها در پرداخت حقوق کارکنان خود با دشواری‌هایی روبه‌رو شدند، درنتیجه به اجبار، بخشی از نیروی انسانی خود را تعدیل کردند.

 

خرید لوازم خانگی ایرانی با یک پنجم قیمت مشابه خارجی

رئیس اتحادیه کشوری لوازم خانگی ادامه داد: اگر زوج‌های جوان با یک کارشناس دلسوز که به فکر منافع خود نیست مشورت کنند، می‌توانند لوازمی همچون گاز، جارو برقی، پلوپز، کولر آبی، اجاق گاز، چرخ خیاطی و بعضی از یخچال فریزرها را که با کیفیت بالایی در داخل کشور تولید می‌شوند را به‌عنوان لوازم جهیزیه از بازار تهیه کنند.

طحان‌پور مثال زد: می‌توان اجاق گاز ایرانی و با کیفیت مناسب را با پرداخت هزینه‌ای حدود 700 هزار تومان تهیه کنند، در حالی که برای خرید اجاق گاز مشابه با نشان تجاری خارجی باید افزون‌بر سه میلیون تومان بپردازند.

وی با بیان اینکه بخش واردات کالاهای خارجی و عرضه آنها در بازار تا حدودی برای کشور مفید است، توضیح داد: متأسفانه هم‌اکنون بخش چشمگیری از کالاهای موجود در بازار، از محصولات تولید شده در کشور چین است که عموم آنها تقلبی و فاقد استانداردهای مناسب هستند، اما با قیمت ارزان عرضه می‌شوند، در نتیجه مردم به خرید آنها تمایل دارند.

 

واردات محصولات باکیفیت چینی بازار را رقابتی می‌کند

به گفته رئیس اتحادیه کشوری لوازم خانگی، واردات و عرضه محصولات باکیفیت چینی در بازار کشور، مفید است، زیرا بهای تمام شده آنها در حدی است که محصولات تولید شده در کشور می‌توانند با آنها رقابت کنند که در این صورت موجب افزایش کیفی محصولات تولید ایران و استقبال مردم از خرید و افزایش فروش آنها می‌شود.

وی ادامه داد: اما متاسفانه هم‌اکنون عموم محصولات چینی موجود در بازار تقلبی و فاقد استاندارد لازم هستند و با قیمت ارزان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند، در نتیجه مردم به تهیه آن کالاها راغب می‌شوند.

 

تولید سالانه لوازم خانگی خارجی 50 برابر ایرانی است

طحان‌پور با تأکید بر اثرگذاری حمایت از صنایع لوازم خانگی و توسعه آن بر افزایش اشتغال‌زایی افزود: هم‌اکنون برخی شرکت‌های خارجی فعال در تولید لوازم خانگی حرکت پرشتابی دارند و سالانه حدود پنج میلیون دستگاه تولید دارند، در حالی که متأسفانه رشد شرکت‌های ایرانی بسیار کند است و سالانه حدود 100 هزار دستگاه انواع لوازم خانگی تولید می‌کنند که این ضربه بزرگی به پیشرفت این صنعت در کشور است.

 

اتحادیه کشوری لوازم خانگی در مقابل کالاهای گران‌قیمت و بی‌کیفیت می‌ایستد

طحان‌پور تأکید کرد: اتحادیه کشوری لوازم خانگی با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت از واردات کالاهای بی‌کیفیت و غیراستاندارد خارجی که موجب ضایع شدن حقوق مصرف‌کنندگان می‌شود، جلوگیری می‌کند.

 

فقط 10درصد تولیدکنندگان لوازم خانگی خدمات پس از فروش ارائه می‌دهند

رئیس اتحادیه کشوری لوازم خانگی با بیان اینکه هم‌اکنون تنها 10 درصد کارخانه‌های تولید لوازم خانگی در ایران، خدمات پس از فروش ارائه می‌دهند، یادآور شد: با توجه به شکایت‌های برخی از مشتریان که در اتحادیه مطرح می‌شود، انجمن صنایع لوازم خانگی از خدمات پس از فروش برخی از کارخانه‌ها رضایت چندانی ندارد و متأسفانه 90 درصد این کارخانه‌ها این خدمات را ارائه نمی‌کنند.

 

معضل اعطای خارج از کنترل مجوز تولید لوازم خانگی به متقاضیان

طحان‌پور، علت نابه‌سامانی در ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان این صنف را اعطای بی حد و اندازه و خارج از کنترل مجوز به تولیدکنندگان خواند و گفت: خدمات پس از فروش هزینه‌هایی در بر دارد که قیمت تمام شده کالا را افزایش می‌دهد، در نتیجه بسیاری از تولیدکنندگان از تمایلی به ارائه این خدمات ندارند تا بتوانند در بازار رقابت کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، با این حال بسیاری از عرضه‌کنندگان لوازم خانگی با نشان تجاری ایرانی، مشتریان خود را برای دریافت خدمان پس از فروش به شرکت‌ها و فروشگاه‌های تعمیراتی راهنمایی می‌کنند که متأسفانه خدمات این شرکت‌ها هم مطلوب نظر مشتریان نیست که این امر اقبال مردم به خرید لوازم خانگی را کاهش می‌دهد.

پایان پیام/

www.tolideiran.ir/?q=node/1605

 

چهارشنبه پانزدهم 6 1391 4:41 بعد از ظهر
X