معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405482
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
نماينده رودبار در مجلس از ساخت‌وسازهاي توليدي امسال خبر داد؛
بزرگترين مركز فراوري خاورميانه براي كيفي‌ترين زيتون جهان در ايران
توليد ايراني: عطاالله حكيمي با اعلام اين كه زيتون رودبار از كيفي‌ترين و منحصربفردترين زيتون‌هاي جهان است، از ساخت و راه‌اندازي بزرگترين مركز فراوري زيتون خاورميانه در اين شهرستان خبر داد.

نماينده مردم رودبار در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني با بيان اين كه شهرستان رودبار به تنهايي يك چهارم از كل زيتون توليدي كشور را تأمين مي‌كند، گفت: مصرف زيتون و فراورده‌هاي آن در ايران در قياس با سال‌هاي گذشته بسيار افزايش يافته است،‌ به طوري كه با وجود توليد سالانه بيش از 40 هزار تن زيتون، نيازمند واردات هستيم.

وي با اعلام اين كه كشورهاي اسپانيا، لبنان، آمريكا، تركيه و ايتاليا از جمله مراكز مهم و بزرگ توليد زيتون در جهان هستند، ادامه داد: كيفيت،‌طعم و روغن‌دهي زيتون رودبار قابل مقايسه حتي با معروفترين زيتون‌هاي جهان كه اسپانيايي هستند، نيست و بيراه نيست اگر زيتون رودبار را كيفي‌ترين زيتون جهان بناميم.

 

حجم توليد زيتون در رودبار كافي نيست


 
نماینده رودبار در مجلس از ساخت‌وسازهای تولیدی امسال خبر داد؛
بزرگترین مرکز فراوری خاورمیانه برای کیفی‌ترین زیتون جهان در ایران
تولید ایرانی: عطاالله حکیمی با اعلام این که زیتون رودبار از کیفی‌ترین و منحصربفردترین زیتون‌های جهان است، از ساخت و راه‌اندازی بزرگترین مرکز فراوری زیتون خاورمیانه در این شهرستان خبر داد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی با بیان این که شهرستان رودبار به تنهایی یک چهارم از کل زیتون تولیدی کشور را تأمین می‌کند، گفت: مصرف زیتون و فراورده‌های آن در ایران در قیاس با سال‌های گذشته بسیار افزایش یافته است،‌ به طوری که با وجود تولید سالانه بیش از 40 هزار تن زیتون، نیازمند واردات هستیم.

وی با اعلام این که کشورهای اسپانیا، لبنان، آمریکا، ترکیه و ایتالیا از جمله مراکز مهم و بزرگ تولید زیتون در جهان هستند، ادامه داد: کیفیت،‌طعم و روغن‌دهی زیتون رودبار قابل مقایسه حتی با معروفترین زیتون‌های جهان که اسپانیایی هستند، نیست و بیراه نیست اگر زیتون رودبار را کیفی‌ترین زیتون جهان بنامیم.

 

حجم تولید زیتون در رودبار کافی نیست

حکیمی گلایه کرد: با وجود کیفیت بالای زیتون رودبار، هنوز سطح زیر کشت این محصول در شهرستان گسترش نیافته است و حجم زیتون تولیدی پاسخگوی نیاز داخلی هم نیست چه برسد به اینکه بخواهیم به کشورهای دیگر هم صادر کنیم.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی،‌ افزود: به بار نشستن هر درخت زیتون از پنج تا هفت سال زمان می‌برد و این در حالی است که مهلت بازپرداخت تسهیلات دولتی از سوی بانک‌ها سه تا پنج سال است و این موضوع موجب شده است تا کشاورزان و زیتون‌کاران در بازپرداخت بدهی خود به بانک‌ها دچار مشکل‌های بسیاری شوند.

 

25 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان رودباری

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: البته امسال با توجه به نامگذاری سال با عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، دولت مبلغ 25 میلیارد تومان را برای ارائه تسهیلات هفت درصدی را به بخش کشاورزی شهرستان رودبار تخصیص داده است و با این وجود امید است که در آینده نزدیک ثمردهی و کیفیت محصولات کشاورزی تولیدی این شهرستان به کیفیت مطلوب جهانی دست یابد.

وی بیان کرد: هم اکنون کارگروهی متشکل از دانش آموختگان کشاورزی شهرستان و مسئولان مربوطه در رودبار تشکیل شده است تا با مطالعه و بررسی ظرفیت‌ها،‌ راهکارها و بازار جهانی محصولات کشاورزی شهرستان، جایگاه ایران را در این بازارها را ارتقا بدهد و تثبیت کند.

 

خارجی‌ها از زیتونشان روغن اعلا می‌سازند، ما کنسرو!

حکیمی با انتقاد از پایین بودن میزان روغن‌گیری از زیتون‌های تولید ایرانی، اعلام کرد: کشورهای توسعه یافته معمولا 80 تا 85 درصد از حجم زیتون تولیدی را صرف تولید روغن آن می‌کنند، اما در ایران به رغم موجود بودن همه توانمندی‌ها، ابزار و دانش‌های عکس این قضیه صادق است و بیش از 70 درصد زیتون تولید در کارخانجات تبدیل به کنسرو، ترشی و . . . می‌شود.

 

10 هزار هکتار به زمین‌های زیر کشت زیتون اضافه می‌شود

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم با بیان این که در آینده نزدیک 10 هزار هکتار از زمین‌های مطالعه شده و مساعد کشت زیتون در رودبار زیر کشت این محصول خواهد رفت،‌ یادآور شد: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده، زمینه‌ها وزیرساخت‌های ساخت و راه‌اندازی بزرگترین مرکز فراوری زیتون خاورمیانه در رودبار ایران فراهم شده است و این مرکز با همکاری کشور اسپانیا در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

پایان پیام/

www.tolideiran.ir/?q=node/1677

 

چهارشنبه پانزدهم 6 1391 4:43 بعد از ظهر
X