معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405574
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
رئيس انجمن نساجي: قاچاق كالا با ارز 2000 توماني به صرفه نيست
عدم حمايت از صنعت نساجي، توليدكنندگان را واردكننده كرده است
مشكلات واحدهاي نساجي دولتي گريبان واحدهاي خصوصي را هم گرفته است
توليد ايراني: رئيس هيئت مديره انجمن صنايع نساجي ايران با انتقاد از بي‌توجهي وزارت صنعت، معدن و تجارت در حمايت از اين صنعت، مشكلات واحدهاي قديمي دولتي نساجي را يكي از عوامل اصلي مشكلات واحدهاي خصوصي خواند و گفت: عدم حمايت از صنعت نساجي، بسياري از توليدكنندگان اين صنف را به واردكننده پارچه و قماش تبديل كرده است.

"مروج حسيني" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، با بيان اينكه قاچاق پوشاك و پارچه ميان مسافران و گردشگران ايراني رواج و عموميت يافته‌است، گفت: متأسفانه حجم قاچاق كالا از مرزها و وجود كالاي قاچاق در بازار ايران به اندازه‌اي چشمگير است كه اين پديده براي مردم و مسئولان عادي شده است.

 

صنعت نساجي ايران هم‌اكنون 10 هزار واحد فعال دارد


 
 
رئیس انجمن نساجی: قاچاق کالا با ارز 2000 تومانی به صرفه نیست
عدم حمایت از صنعت نساجی، تولیدکنندگان را واردکننده کرده است
مشکلات واحدهای نساجی دولتی گریبان واحدهای خصوصی را هم گرفته است
تولید ایرانی: رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران با انتقاد از بی‌توجهی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حمایت از این صنعت، مشکلات واحدهای قدیمی دولتی نساجی را یکی از عوامل اصلی مشکلات واحدهای خصوصی خواند و گفت: عدم حمایت از صنعت نساجی، بسیاری از تولیدکنندگان این صنف را به واردکننده پارچه و قماش تبدیل کرده است.

"مروج حسینی" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، با بیان اینکه قاچاق پوشاک و پارچه میان مسافران و گردشگران ایرانی رواج و عمومیت یافته‌است، گفت: متأسفانه حجم قاچاق کالا از مرزها و وجود کالای قاچاق در بازار ایران به اندازه‌ای چشمگیر است که این پدیده برای مردم و مسئولان عادی شده است.

 

صنعت نساجی ایران هم‌اکنون 10 هزار واحد فعال دارد

حسینی، با بیان اینکه صنعت نساجی ایران هم‌اکنون 10 هزار واحد فعال دارد، ادامه داد: افزون‌بر مشکلات نقدینگی، تأمین مواد اولیه، تولید پنبه و الیاف مصنوعی که پتروشیمی‌ها تولید می‌کنند، بیشتر مشکلات این صنعت مربوط به قدیمی بودن ماشین‌آلات و تجهیزات نساجی است.

 

مشکلات واحدهای نساجی دولتی گریبان واحدهای خصوصی را هم گرفته است

وی با بیان اینکه برخی از واحدهای بزرگ و قدیمی نساجی در مالکیت بنیاد مستضعفان و سازمان‌های بازنشستگی هستند، بیان کرد: مسائل این واحدها برای دیگر واحدهای نساجی کشور که بیشترشان هم خصوصی هستند، مشکلاتی به وجود آورده است؛ این واحدها به‌علت بدهی‌های معوقه‌ای که به سازمان تأمین اجتماعی، سازمان برق و ... دارند، محصولات خود را با قیمت‌های بسیار پایین به بازار عرضه می‌کنند و در نتیجه به ساختار قیمتی دیگر واحدهای فعال بازار ضربه می‌زنند.

 

جریمه و دستگیری قاچاقچیان مشکلات قاچاق را برطرف نمی‌کند

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی با بیان اینکه با اعمال جریمه‌های نقدی و دستگیری قاچاقچیان مشکلات و مسائل قاچاق حل نمی‌شود، تأکید کرد: برای ریشه‌کن کردن معضل قاچاق، به بگیر و ببند، شلاق و جریمه اعتقاد نداریم، بلکه باید با آن به‌طور همه‌جانبه مقابله کرد؛ در پایان سال 90 نرخ ارز افزایش یافت و به دنبال آن تا اندازه چشمگیری از حجم قاچاق کالا کاسته شده است.

 

قاچاق کالا با ارز 2000 تومانی برای قاچاقچی به صرفه نیست

وی ادامه داد: یعنی قاچاق کالا با ارز 2 هزار تومانی برای قاچاقچی به صرفه نیست و نمی‌‌تواند با تولیدکنندگان داخلی رقابت کند؛ البته اگر با افزایش بهای ارز، قیمت‌های داخلی نیز افزایش یابد، نمی‌توان از ظهور پدیده قاچاق کالا جلوگیری کرد و متأسفانه هم‌اکنون نیز در این وضعیت بسر می‌بریم.

 

وزارت صنعت به‌غیر از خودروسازی به صنایع دیگر هم توجه کند

وی با انتقاد از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در عدم حمایت از صنعت نساجی ایران، گفت: بارها از مسئولان این وزارتخانه خواسته‌ایم تا به‌جای تمرکز همه‌جانبه بر صنعت خودروسازی که حاصل آن عرضه محصولات بی‌کیفیتی است که خیابان‌های کشور را به پارکینگ بزرگی تبدیل کرده، اندکی هم برای فکر کردن به مسائل و چالش‌های صنعت نساجی وقت بگذارند.

 

تولید پنبه ایران در طول 35 سال گذشته یک پنجم شده است

حسینی با بیان اینکه حجم تولید پنبه ایران در حدود 35 سال گذشته را حدود 250هزار تن در سال برآورد و تصریح کرد: هم‌اکنون این میزان سالانه به کمتر از 50 هزار تن کاهش پیدا کرده است؛ به‌طوری که هم‌اکنون این میزان تولید پنبه برای تأمین نیاز ریسندگان نخ و بافندگان پارچه کافی نیست و آنان به ناچار پنبه مورد نیاز خود را از خارج از کشور تأمین می‌کنند.

 

ایران؛ بهشت تاجران پاکستانی و ازبک

وی ادامه داد: متأسفانه وزارت جهاد کشاورزی در چنین شرایطی به‌جای حمایت از تولیدکنندگان منسوجات، برای پنبه وارداتی تعرفه 20 درصدی تعیین می‌کند که این امر موجب شده است تا تولیدکنندگان داخلی توان رقابت با همتایان خارجی خود را نداشته باشند؛ هم‌اکنون کارخانه‌های نساجی ایران بخش چشمگیری از مواد اولیه مورد نیاز بافت پارچه (نخ) را از کشورهای ازبکستان و پاکستان تأمین می‌کنند.

 

بافندگان ایرانی پنبه ازبک‌ها را 37 درصد گران‌تر می‌خرند

به گفته این مقام مسئول در بخش خصوصی، با بیان اینکه قیمت مواد اولیه تولید پارچه در ایران 37 درصد گران‌تر از ازبکستان است، توضیح داد: پارچه‌بافان ایرانی، مجبورند پنبه وارداتی را 20 درصد گران‌تر بخرند، از این رو توان رقابت با تولیدکننده خارجی را ندارند؛ برای مثال، همین کشور ازبکستان که بخشی از بازار مواد اولیه بافت پارچه ایران را در اختیار دارد، پنبه را با 17 درصد تخفیف به ریسندگان خود عرضه می‌کند، اما بافندگان ایرانی همان پنبه را با 20 درصد تعرفه، گران‌تر دریافت می‌کنند.

 

راز بقای صنعت نساجی، همت صاحبان آنهاست

حسینی با بیان اینکه نبود مدیریت کارآمد و ضعف در این زمینه موجب ظهور و بروز قاچاق پارچه، پوشاک، لباس، چادر مشکی و ... می‌شود، تصریح کرد: با وجود این مشکلات صنعت نساجی همچنان زنده است و پرتوان فعالیت می‌کند و با وجود گوش‌های شنوا و ناشنوا و دل‌های غصه‌خورده و بی‌خیالی که وجود دارند، مشکلاتش را طرح می‌کند.

 

کسی نگران صنعت نساجی ایران نیست

وی با بیان تأسف از اینکه هم‌اکنون کسی برای صنعت نساجی ایران نگران نیست، گفت: اگر این صنعت همچنان استوار است، به دلیل همت صاحبان این واحدها است که با وجود مشکلات متنوع در صنعت نساجی، به فعالیت خود ادامه می‌دهند؛ حال سئوال می‌پرسم؛ اگر روزی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کند که کارکنان این وزارتخانه برای ماه آینده حقوقی نمی گیرند، واکنش آنان چه خواهد بود و رسانه‌ها خواهند نوشت؟؟!! در حالی که برخی واحدهای نساجی به علت مشکلاتی که دارند هنوز نتوانسته‌اند حقوق چند ماه کارکنان خود را پرداخت کنند و حتی ناگزیر به تعدیل نیرو شده‌اند.

 

تولیدکنندگان به واردکننده تبدیل شده‌اند

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران یادآور شد: تولیدکنندگان در هر شرایطی به فعالیت خود ادامه می‌دهند؛ آنها در گذشته تولیدکننده بودند، اما وقتی اوضاع اقتصادی به هم می‌ریزد، نقش واردکننده کالا را ایفا می‌کنند؛ در چنین شرایطی این ضعیف‌ترین قشرهای جامعه هستند که آسیب می‌بینند؛ در حالی که در سال تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی باید از تولیدکنندگان و کارگران و مصرف‌کنندگان به‌طور همزمان حمایت شود.

پایان پیام/

www.tolideiran.ir/?q=node/1590

 

چهارشنبه پانزدهم 6 1391 4:46 بعد از ظهر
X