معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405536
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
كعبه را گفتم كه اين عطر دل انگيز از كجاست هاتفي گفتا كه بي‌شك از گلاب قمصر است
گزارش تصويري از فرآيند توليد گلاب ايراني
توليد ايراني: ايرانيان نخستين اقوامي بودند كه از «گل سرخ»، عطرمايه (اسانس) و گلاب را به روش تقطير به دست آوردند و سپس اين فن را به ساير نقاط دنيا انتقال دادند.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، گلاب با آيين‌هاي مذهبي هم‌خواني ديرينه‌اي دارد؛ به‌طور نمونه حدود يك قرن است كه گلاب قمصر بر سر و روي دسته‌هاي سينه زني ايام سوگواري اباعبدالله الحسين (ع) پاشيده مي‌شود؛ همچنين هر ساله كعبه را پس از پرده‌برداري با گلاب ايران شست‌وشو مي‌دهند.

گلاب از تقطير گل محمدي به دست مي‌آيد كه از نظر عطر در ميان ساير گل‌ها ممتاز است و خواص درماني فراواني دارد؛ گل محمدي از خانواده ي گل سرخ با گل‌برگ‌هايي به رنگ صورتي است؛ اين گل‌ها در خردادماه ظاهر مي‌شوند و در همين ماه است كه موسم گلاب‌گيري آغاز مي‌شود؛ گل محمدي رايحه خوشي دارد و گلاب نيز همين رايحه خوش را در خود تثبيت مي‌كند.


 
کعبه را گفتم که این عطر دل انگیز از کجاست هاتفی گفتا که بی‌شک از گلاب قمصر است
گزارش تصویری از فرآیند تولید گلاب ایرانی
تولید ایرانی: ایرانیان نخستین اقوامی بودند که از «گل سرخ»، عطرمایه (اسانس) و گلاب را به روش تقطیر به دست آوردند و سپس این فن را به سایر نقاط دنیا انتقال دادند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی، گلاب با آیین‌های مذهبی هم‌خوانی دیرینه‌ای دارد؛ به‌طور نمونه حدود یک قرن است که گلاب قمصر بر سر و روی دسته‌های سینه زنی ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) پاشیده می‌شود؛ همچنین هر ساله کعبه را پس از پرده‌برداری با گلاب ایران شست‌وشو می‌دهند.

گلاب از تقطیر گل محمدی به دست می‌آید که از نظر عطر در میان سایر گل‌ها ممتاز است و خواص درمانی فراوانی دارد؛ گل محمدی از خانواده ی گل سرخ با گل‌برگ‌هایی به رنگ صورتی است؛ این گل‌ها در خردادماه ظاهر می‌شوند و در همین ماه است که موسم گلاب‌گیری آغاز می‌شود؛ گل محمدی رایحه خوشی دارد و گلاب نیز همین رایحه خوش را در خود تثبیت می‌کند.

گلاب کاشان در پیشینه ادبیات ایران نیز رسوخ کرده و جایگاه ویژه‌ای داشته است؛ به‌طوری که شعرا برای تلطیف اشعار خود از نام گلاب با آمیزه ای از معشوق خود نام می‌برده‌اند؛ گلاب ایران به‌ویژه گلاب کاشان یکی از ممتازترین گلاب‌ها در دنیا است که افزون‌بر خواص دارویی، ویژگی‌های بهداشتی و خوراکی نیز دارد.

گلاب با طبیعت گرم در صنایع غذایی و در تهیه شربت‌ها، خوشبو کردن شیرینی‌جات و در صنایع دارویی و آرایشی در خوشبو کردن بعضی از داروها و پمادها به کار می‌رود؛ در طب سنتی از گلاب برای دفع دل‌درد شدید و از مخلوط گلاب و نبات برای تقویت اعصاب معده و برطرف کردن درد معده، خون‌ریزی و از مخلوط گلاب و سرکه برای شست‌وشوی دهان استفاده می‌شود؛ بوییدن و مالیدن گلاب به بدن باعث معطر شدن و ایجاد نشاط و تقویت اعصاب، قلب، حواس و برطرف شدن سردرد می‌شود.

گلاب برای انواع پوست‌ها به‌ویژه پوست‌های خشک و حساس مناسب است؛گلاب برای پاک کردن پوست کاربرد دارد و می‌توان به جای محصولات شیمیایی پاک‌کننده، از آن استفاده کرد، همچنین برای برطرف کردن خستگی و درد چشم نیز می‌توانید مقداری گلاب به پشت پلک‌های خود بمالید.

شهر قمصر از توابع کاشان، نامی آشنا در صنعت گلاب‌گیری در ایران و جهان است؛ پرورش گل محمدی با تاریخ «قمصر» عجین شده؛ هر چند امروزه گلاب‌گیری از «قمصر» به «نیاسر» یکی از بخش‌های دیگر کاشان گسترش پیدا کرده، ولی گلاب قمصر در نوع خود همچنان بی‌رقیب مانده است؛ قمصر با داشتن کارگاه‌های متعدد گلاب‌گیری و عرق‌گیری سنتی و صنعتی در جهان مشهور است و با گلاب‌های این شهر است که کعبه را شست‌وشو می‌دهند.

در ادامه این مرقومه فرآیند گلاب‌گیری در قمصر کاشان را در چارچوب مجموعه‌ای از تصویرها مشاهده می‌کنید:


 

مردان و زنان گلکار، شروع به چیدن گلهای باغ خود می‌کنند.


پس از جمع آوری این گلها، گلبرگها به کارگاه‌های سنتی و صنعتی منتقل می‌شود.

کارگاه‌های سنتی گلابگیری عموما با دستگاه‌های قدیمی‌خود، با روش بسیار ساده‌ای گل را در دیگ‌های بزرگی می‌پزند و میعان بخار حاصل از آب پز کردن گل‌ها در قرابه‌های بزرگی که آب جاری در اطرافشان، باعث خنک شدن می‌شود، جمع‌آوری می‌شود.

ابتدا باید پسماندهای گل‌های قبلی را از دیگ‌ها درآورند.


بعد، گل‌های محمدی را در دیگ‌ها می‌ریزند.


سپس آب به آنها اضافه می‌کنند. میزان آبی که به این گلها افزوده می‌شود تاثیری در غلظت نهایی گلاب ندارد بلکه آنچه عیار گلاب را باعث می‌شود، افزودن میزان معینی آب مقطر به گلاب نهایی است. البته در برخی از کارگاه‌های سنتی، به جای آب در دیگها، گلاب می‌ریزند و محصول را "گلاب دو آتشه" می‌گویند.

 


پس از تبخیر گلها، گلاب حاصل را در در قرابه‌های بزرگی جمع آوری می‌کنند که روغن سیاهی روی آن جمع شده است. این روغن، عنصر اصلی عطرهای موجود در بازار است که بیشتر به فرانسه صادر می‌شود.

پس از افزودن مقدار معینی آب مقطر به گلاب خالص، این محصول در بسته بندی شیشه‌ای و پلاستیکی به بازارها عرضه می‌شود.
 
در سال تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی، باید از صنعت گلاب‌گیری به‌عنوان یکی از محصولات طبیعی که در ایران تولید می‌شود، به‌طور جدی حمایت شود؛ با توجه به شهرت جهانی گلاب ایران باید کوشش فراگیر و تلاش بیشتری برای ارتقای روزافزون کیفیت این فرآورده و رقابت کیفی این محصول در بازارهای داخلی و خارجی تلاش بیشتری شود تا صنعت گلاب ایران جایگاه و اصالت خود را از دست ندهد.

صنعت گلاب‌گیری ‌افزون‌بر اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد حاصل از فروش گلاب می‌تواند به‌عنوان یکی از جاذبه‌های سیاحتی و توریستی در بازدید از کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولید گلاب و همچنین مناظر زیبا و دلپذیر و معطر گلستان‌های گل محمدی در کشورمان باشد و این امر موجب رونق و توسعه صنعت گردشگری و خدمات توریستی می‌شود و در افزایش درآمد ملی مؤثر است.

پایان پیام/

www.tolideiran.ir/?q=node/1582

 

چهارشنبه پانزدهم 6 1391 4:51 بعد از ظهر
X