معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 406453
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
گزارش و پيشنهادي درباره شعارهاي اخلاقي محيطي در سطح شهر
چگونه با شعار توليد ملي روي فكر مردم راه نرويم!؟
توليد ايراني: ميدان انقلاب، ميدان وليعصر، چهارراه وليعصر و . . . هرجايي كه قرار است تعمير يا ساخت‌وسازي بشود، ابتدا دور محل مورد نظر را با پارچه پرچين مي‌چينند،‌ بعد مشغول به كار مي‌شوند، اين پرچين پارچه‌اي حالا تابلو شده است، تخته سياه، وايت‌بورد يا هر چيزي كه مي‌شود رويش چيزي گفت،‌ چيزي نوشت . . .

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، در هر قسمتي از شهر و معمولا در خيابان‌ها كه قرار است تعميراتي يا ساخت‌وسازي انجام شود، معمولا پرده و پارچه‌اي دور آن مي‌گيرند تا كار دستگاه‌ها و كارگران و گرد‌وخاكي كه از آن حاصل مي‌شود از چشم شهروندان پنهان بماند و آرايش شهر را بر هم نزند.


 
گزارش و پیشنهادی درباره شعارهای اخلاقی محیطی در سطح شهر
چگونه با شعار تولید ملی روی فکر مردم راه نرویم!؟
تولید ایرانی: میدان انقلاب، میدان ولیعصر، چهارراه ولیعصر و . . . هرجایی که قرار است تعمیر یا ساخت‌وسازی بشود، ابتدا دور محل مورد نظر را با پارچه پرچین می‌چینند،‌ بعد مشغول به کار می‌شوند، این پرچین پارچه‌ای حالا تابلو شده است، تخته سیاه، وایت‌بورد یا هر چیزی که می‌شود رویش چیزی گفت،‌ چیزی نوشت . . .

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تولید ایرانی، در هر قسمتی از شهر و معمولا در خیابان‌ها که قرار است تعمیراتی یا ساخت‌وسازی انجام شود، معمولا پرده و پارچه‌ای دور آن می‌گیرند تا کار دستگاه‌ها و کارگران و گرد‌وخاکی که از آن حاصل می‌شود از چشم شهروندان پنهان بماند و آرایش شهر را بر هم نزند.

روابط عمومی شهرداری تهران هم این نمای این پارچه‌ها را فرصت دانسته و در هر جایی که عَلَمی از این پارچه‌ها برافراشته شده، روی آن جمله‌ای، شعاری، شعری یا چیزی نوشته است.

جمله‌ها معمولا اینطوری‌اند:

" مراقب صفحه سفید دلمان باشیم"، " خوب‌ است گاهی از زوایه دید بچه‌ها به دنیا نگاه کنیم"،‌ " برای آخر هفته خود چه برنامه‌ای داریم؟" و . . .  .

سوای این پرسش که محتوای شعار اخلاقی مورد نظر، فرم ارائه آن و تناسب محل با شعار ارائه شده چگونه و بر چه اساسی تعیین شده است، باید توجه داشت که گاهی همین شعارهای رنگارنگ با پوسترهای بدترکیب که به نحوی نامناسب هم کنار هم برافراشته شده‌اند، واقعا چهره شهر را نه تنها زیبا نمی‌کنند، بلکه گاهی اوقات موجب آلودگی تصویری،‌ خستگی چشم و سد معبر هم می‌شوند.

با این همه باید بدانیم هرشعار که اینگونه در سطح شهر به شهروندان ابلاغ و ارائه می‌شود،‌ به طور ضمنی دربردارند پیامی نادیدنی نیز هست.

بدیهی است شعارها و پیام‌های محیطی با خط درشت و رنگ و لعاب تند که معمولا در بلندی‌ها و برای دیدن عموم مردم در سطح شهرها، طراحی و نصب می‌شوند، محتوایی راهنمایی کننده دارند و موضعشان از بالا است، یعنی امر و نهی کننده جلوه می‌کنند.

با این مقدمه بدیهی است که حساسیت جمله بندی، واژه‌نگاری، معنا کاوی، طراحی گرافیکی و رنگ‌بندی تابلو یا پوستری که قرار است در معرض دید جمعیتی چند میلیونی باشد، بسیار بالا است و نیازمند دقت و نکته‌سنجی‌های ریزبینانه‌ای است.

با این همه همانطور که گفتم، در این یادداشت قرار نیست به تحلیل محتوا و نشانه شناسی پیام‌های اخلاقی حک شده در سطح شهر بپردازیم و آنها را بالا پایین و سبک سنگین کنیم.

هدف از نوشتن این یادداشت تببین اهمیت این تابلوهای پربازدید و ارائه یک پیشنهاد برای محتوای آنها است.

با توجه به نامگذاری امسال با عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، بد نیست اگر از همین فرصت‌های دم‌دستی برای ارائه پیام‌هایی دقیق، درست، خالی از امر و نهی و همدلانه استفاده کنیم که در هنگام خرید به یادمان بندازد که به سادگی از کنار کالای ایرانی نگذریم و دست رد به محصول تولید شده با دست‌های جوانان هموطنمان نزنیم.

در علم ارتباطات برای اثرگذاری در تبلیغات از چند شاخص بسیار مهم استفاده می‌کنند که تکرار و طنز از مهم‌ترین‌ها و اثرگذارترین‌های آنها است.

تکرار پیام‌های حاوی مطایبه یا شوخی‌های کوچکی که لبخندی روی لب شهروندان بکارد، موجب می‌شود تا رفتار روزانه آنها براساس پیام‌های خوشایندی که دریافت کرده‌اند شکل بگیرد.

بر این اساس اگر در روز با روش‌های مختلف و خوشایندی که مخاطب از آن لذت ببرد، به شهروندی بگوییم کالای ایرانی هم هست پس فراموشش نکنیم، مطمئن باشید در شش ماه دوم این سالی که نام تولید ملی را بر پیشانی دارد،‌ نتایج امیدبخش و رضایت‌بخش‌تری خواهیم دید.

پایان پیام/

www.tolideiran.ir/?q=node/1696

 

شنبه هجدهم 6 1391 11:7 بعد از ظهر
X