معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 405477
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
رئيس مجمع عالي وارد كنندگان در گفت‌وگو با توليد ايراني:
هيچ كمبودي در بازار كالاهاي وارداتي نداريم/ حمايت از توليد ملي به معناي قطع واردات نيست
توليد ايراني: با وجود تحريم‌ها و دشمني بسياري از كشورها، هيچ كمبودي در بازار كالاهاي وارداتي نداريم و اگر از قاچاق برخي از كالاها به كشور جلوگيري شود، مي‌توانيم ساختار واردات را نيز هم‌سو با حمايت از توليد ملي به صورتي هدفمند و منظم هدايت كنيم.

محمدحسين برخوردار در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني با بيان اين مطلب، تصريح كرد: واردات به 2 قسم اصلي واردات كالاهاي مصرفي و واردات مواد اوليه تقسيم مي‌شود؛ از آنجايي كه هيچ كشوري همه مواد اوليه مورد نياز كارخانه‌ها را در محدوده مرزهاي خود ندارند، واردات اين مواد از ديگر كشورهاي دارنده انجام مي‌شود.

وي ادامه داد: در مورد كالاهاي مصرفي نيز مي‌دانيم كه هيچ كشوري در جهان همه كالاهاي مصرفي خود را نمي‌تواند توليد كند، زيرا دانش، منابع، ابزارها و مزيت نسبي توليد همه كالاهاي مصرفي را ندارند، بنابراين ناگزير از واردات برخي از كالاهاي مصرفي نيز هستند.


 
رئیس مجمع عالی وارد کنندگان در گفت‌وگو با تولید ایرانی:
هیچ کمبودی در بازار کالاهای وارداتی نداریم/ حمایت از تولید ملی به معنای قطع واردات نیست
تولید ایرانی: با وجود تحریم‌ها و دشمنی بسیاری از کشورها، هیچ کمبودی در بازار کالاهای وارداتی نداریم و اگر از قاچاق برخی از کالاها به کشور جلوگیری شود، می‌توانیم ساختار واردات را نیز هم‌سو با حمایت از تولید ملی به صورتی هدفمند و منظم هدایت کنیم.

محمدحسین برخوردار در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تولید ایرانی با بیان این مطلب، تصریح کرد: واردات به 2 قسم اصلی واردات کالاهای مصرفی و واردات مواد اولیه تقسیم می‌شود؛ از آنجایی که هیچ کشوری همه مواد اولیه مورد نیاز کارخانه‌ها را در محدوده مرزهای خود ندارند، واردات این مواد از دیگر کشورهای دارنده انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در مورد کالاهای مصرفی نیز می‌دانیم که هیچ کشوری در جهان همه کالاهای مصرفی خود را نمی‌تواند تولید کند، زیرا دانش، منابع، ابزارها و مزیت نسبی تولید همه کالاهای مصرفی را ندارند، بنابراین ناگزیر از واردات برخی از کالاهای مصرفی نیز هستند.

برخوردار افزود: تراز منفی برخی از کشورها در مبادلات تجاری به تنهایی نشان‌دهنده مصرفی بودن یک جامعه و غیرمولد بودن آن نیست.

این کارشناس اقتصادی با تأکید بر این که حمایت از تولید ملی به معنی بن بست ایجاد کردن بر روی واردات نیست، تصریح کرد: در کشور ما مزیت تولید برخی از کالاها وجود ندارد و اگر بر تولید آنها اصرار کنیم تنها چیزی که به دست می‌اوریم کالای بی کیفیت‌ گران قیمت خواهد بود، پس باید به جوهر شعار امسال درباره تولید ملی توجه کنی و بدانیم که منظور از آن تولید کالاهایی است که یا مزیت تولید آن را در داخل کشور داریم و یا این که می‌توانیم مزیت تولید آن را با تمهیداتی در کشور ایجاد کنیم.

وی اظهار داشت: حمایت از تولید کالا‌‎هایی که مزیت بالقوه و یا بالفعل تولید دارند، ساختار اقتصادی کشور را منظم و کارا می‌کند و در ادامه این سیاست حمایت از بخش صادراتی کشور نیز می‌تواند جایگاه ایران را در بازارهای جهانی به عنوان یک تولید کننده منحصربفرد و کیفی تثبیت و تبیین کند.

رئیس مجمع عالی وارد کنندگان با اعلام این که هم اکنون در بازار کالاهای وارداتی کشور هیچ کمبودی وجود ندارد، یادآور شد: هم‌اکنون برخی از مواد مورد نیاز در بازار از طریق قاچاق کالا تأمین می‌شود که صد البته در شرایط کنونی موجب زیان‌های کلان واردکنندگان رسمی کالا می‌شود و ارگان‌ها و نهادهای مسئول در این باره باید با جدیت بسیار بیشتر و پیگیرانه‌ای از ادامه این روند جلوگیری کنند.

پایان پیام/

www.tolideiran.ir/?q=node/1698

 

شنبه هجدهم 6 1391 11:20 بعد از ظهر
X