معرفی وبلاگ
سلام:بازدیدکننده گرامی برای حمایت ازتولیدات داخلی حتی الامکان ازخریداجناس خارجی پرهیزکنیددراین وبلاگ سعی می شودراه کارهای مناسب برای تقویت نیروی تولیدی این مرزوبوم ارائه گرددایده های شماعزیزان راجهت به قدرت رسیدن تولیدات وطن پذیراهستیم دریغ نفرمایید باتشکرمدیروبلاگ
دسته
توليد ايراني-افتخار جهاني
آموزش طراحي قالب براي تبيان
حمايت ازاقتصاد،كاروتوليدملي
ديكشنري آنلاين
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
لينگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 411530
تعداد نوشته ها : 684
تعداد نظرات : 43
 حمايت از توليد ملي  حمايت از توليد ملي

ما می توانیم


ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی


تولید ملی
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
 
درس‌هاي شهيد مدرس در مجلس
نخستين قانون حمايت از توليدملي 90ساله شد
توليد ايراني: «بعد از يك سال از اجراى اين قانون كليه ملبوس اوقات كار مستخدمين در ادارات كشورى اعم از لباس كه از طرف دولت به مستخدمين داده مى‏شود و يا خود آنها تهيه مى‏كنند بايد از منسوجات و مصنوعات ايران باشد.»، اين پيشنهاد مدرس‏ به تصويب رسيد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني،‌ شهيد سيد حسن مدرس در مجلس شوراي ملي دوره مشروطه در سال ۱۳۰۱ هجري شمسي طرحهايي براي حمايت از توليد ملي ارائه نموده است كه در ذيل نمونه اي از طرح هاي ايشان به نقل از كتاب روزشمار تاريخ معاصر ايران نوشته حسن فراهاني ارائه مي شود:


 
درس‌های شهید مدرس در مجلس
نخستین قانون حمایت از تولیدملی 90ساله شد
تولید ایرانی: «بعد از یک سال از اجراى این قانون کلیه ملبوس اوقات کار مستخدمین در ادارات کشورى اعم از لباس که از طرف دولت به مستخدمین داده مى‏شود و یا خود آنها تهیه مى‏کنند باید از منسوجات و مصنوعات ایران باشد.»، این پیشنهاد مدرس‏ به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تولید ایرانی،‌ شهید سید حسن مدرس در مجلس شورای ملی دوره مشروطه در سال ۱۳۰۱ هجری شمسی طرحهایی برای حمایت از تولید ملی ارائه نموده است که در ذیل نمونه ای از طرح های ایشان به نقل از کتاب روزشمار تاریخ معاصر ایران نوشته حسن فراهانی ارائه می شود:

 پیش از ظهر امروز پنج‏شنبه ۱ شهریور ۱۳۰۱ مجلس شوراى ملى به ریاست مؤتمن الملک تشکیل شد. شور درباره مواد دیگرى از قانون استخدام ادامه یافت. در این جلسه سید حسن مدرس‏ ماده الحاقیه‏اى براى قانون استخدام پیشنهاد کرد که بدین شرح بود:«کلیه دولت باید لباس آنها از پارچه‏هاى ایرانى باشد. از متخلفین از این ماده صدى بیست حقوق کسر خواهد شد، مادام [که‏] متلبس به آن لباس مى‏باشد.»

 در این جلسه سلیمان میرزا هم در اعتراض به وزیر مالیه گفت در این کشور چه معنایى دارد که قبض حواله صندوق به زبان فرانسوى نوشته شود. وزیر مالیه در پاسخ اظهار داشت که مباشر این صندوق موردنظر اهل فرانسه است، اما قول داد که این حواله‏ها از این به بعد به دو زبان فرانسه و فارسى نگاشته شود.

 پیش از غروب امروز چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۰۱ مجلس شوراى ملى به ریاست مؤتمن الملک تشکیل جلسه داد. ابتدا موادى از قانون استخدام مطرح شد و سید حسن مدرس‏ درباره ماده بیست و چهارم این قانون پیرو پیشنهاد قبلى، بار دیگر خواستار استفاده مستخدمین دولتى از البسه وطنى شد. مدرس‏ گفت که ما نمى‏توانیم نسبت به همه مردم چنین تقاضایى بکنیم، البته نصیحت مى‏شود کرد اما در مورد مستخدمین این شرط را مى‏توان گذاشت. پیشنهاد مدرس‏ این بود: «بعد از یک سال از اجراى این قانون کلیه ملبوس اوقات کار مستخدمین در ادارات کشورى اعم از لباس که از طرف دولت به مستخدمین داده مى‏شود و یا خود آنها تهیه مى‏کنند باید از منسوجات و مصنوعات ایران باشد.» این پیشنهاد مدرس‏ به تصویب رسید.

www.tolideiran.ir/?q=node/1667

 

يکشنبه نوزدهم 6 1391 11:21 بعد از ظهر
X